Парфюмни размисли и страсти - 84

  • 28 076
  • 726
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 435
От тук,се зарибих,единствено от Кели Келешчето! Купих го без да съм го помирисала дори и се Флюбихме! Другите, за сега устисквам.Не съм гласувала,з/то си изпръсхах пробата в/у картончето,остана малко.Ще го пробвам на кожа и ще се отчета!
Атти,   bouquet
Първия ми парфюм на сляпо Crazy още си го обичам,ама зимата.

Ех,че весело ще стане с тази тема Joy

# 16
  • Мнения: 2 435
Е гати яката бутилка,много ме кефи Flutter

# 17
  • Мнения: 2 575
Атти - изпълни обещанието за Уоманизатора - аз гласувах с втора опция, но при мен е по-скоро " готин е, различен - имам го", но чак пък страхотен - не бих казала Wink
иначе по темата извън анкетата:

1. Мразя Еликсира на Мерве ( Адашке не си сама) и Кели Калеш - бляхх Sick
2. Шанели не обичам ( с изключение на най-голямата ми любоФФФ - Бежа и Зеления Шанс, но той не е типичен)
3. Том Форд - подуших Орхидеята почти още като излезе, много ми хареса, но не мога да я нося
4. МаДам - леле - изключително неуспешна покупка на сляпо, само и само заради отзиви - замина си скоропостижно

Бижу - Л'Артето на Гучи бе душa........................ Hug

Хаха - вярно, че новото Виново Гучи и на мен ми звучи Мутренски, обаче пък не мога да си кривя душата - харесвам го Heart Eyes Heart Eyes

# 18
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Гласувах с втора опция. за Уоманити.

За форумските парфюми- от форума научих и се зарибих съответно по парфюмите на Ермес , Клое, Будоар, Черната орхидея и Ларте. За което аз благодаря, а съпругът ми ви чумосва. Laughing


Маринска, от http://www.johnlewis.com съм поръчвала, но чрез посредник, нямат доставка до БГ. СЕга като виждам, че имат 50 мл рефил на Уоманити, може да поръчам скоро.

Последна редакция: сб, 09 окт 2010, 16:30 от Джемма

# 19
  • Мнения: 17 546
Бижу - Л'Артето на Гучи бе душa........................ Hug
Убуу де, вие сте умни, сетили сте се! Joy Hug

# 20
  • Мнения: 31 197
Е гати яката бутилка,много ме кефи Flutter

Парфюма обаче е типично мъжкарски с една много характерна нотка слагана в почти всички аромати на марката, пък и на други. Шишето дъмбел е готино и на живо.

# 21
  • виртуално
  • Мнения: 2 862
Womanity - отврат  Sick
Guerlain - трябваше ми около година постоянно пробване за да открия красотата на Linstant, за сметка на това Insolence ми беше любов от първото пръскане.
Другата истерия: Madame, за малко да я хвърля в размените. Добре, че времето се затопли и ми хареса  Crazy
Тиери - харесвам няколко неща, но мога и без тях. Бих си оставила само жълтото Извънземно.
Chloe,Hermes, баба Виви,  Диор - рядкост е нещо да ми хареса.
Форумската лудоста по Moshino Couture и D&C Sicily ме хвана и мен - харесват ми, но няма да ги подновявам като свършат.
След това май беше Idole , тук аз малко кривнах от форумския път като харесах повече EDT.
Моята лудост се нарича Шанел ..... започна с придобиването на Мадмоазелката EDP , мина през Шансове и Алюри, последно е Cristalle EDT .... и не се знае кога ще приключи. Мога да си ги оставя само тях и пак ще имам парфюми за всякакво настроение и повод и то не защото са ми много като бройка , а защото в тях откривам себе си.  Laughing

# 22
  • Paris, France
  • Мнения: 14 030
Бижу, бабешки шипър, малеееее, точно моя тип. Знаех си. Но пусто, Кендзото, на което ми прилича, ей тва:

http://www.fragrantica.com/perfume/Kenzo/Ca-Sent-Beau-2252.html

не ми харесва, а е и то бабешки шипър. Ха сега, де!

Алекса, ако Виварата ти харесва, пробвай Каботин на Грес! Много са подобни. Ти зелени шипри ли търсиш или просто зелени? За друг много горчив зелен се сещам - Сайлънсиз на Джакомо, но не е прозрачен. Тендър Пойзън на Диор, който вече трудно се намира е много хубав зелен полу-шипър. Абсолютно всички стари на Есте Лаудер - Азюре, Аллиаж, Прайвед колекшън, Есте, Есте супер са много хубави. Ван Верт на Балман е зелен и амбров, но не горчив. Фърст на Ван Клийв ми е любим зелен алдехид.

Извинявам се за кирилицата, но ме мързи да превключвам Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 1 047
И аз се зарибих от темите по някои парфюми  Heart Eyes
1. Кели Калеш на първо място, вече го имам  Flutter
2. Нилските градини и Средиземноморските също ми харесаха, някой ден ще им дойде реда  Flutter А Еликсира е чудесен, въпреки че на мъж си го представям по-добре  Wink
3. Зеления Кристал на Шанел - и него придобих  Peace
4. Уоманити още в началото тествах, не е лош, но ме притеснява, че няма да го изтърпя дълго върху мен, както и останалите от бранда
5. Харесах много и Самсара, но нямам смелост да я нося все още  Confused
6. Нищичко от Ланком не ми допадна  Sick Нито на Гучи, а Идилията и Инсоленс-ите на Герлен ми е супер гадни, както и Клое  Sick Ангел и демон също не можах да понеса, няколко пъти тествах  Tired Последните аромати на Живанши също ме разочароваха, пенсионерски ми седят  Crazy

Много искам да пробвам от любопитство така обсъждания Будоар, както и някои от редките парфюми. Съмнявам се обаче, че ще ми допаднат и ще ги заискам  Hug

# 24
  • при морето
  • Мнения: 911
Здравейтееее! Laughing
Чудесна темичка,Атти! Heart EyesВ този лежерен съботен следобед е истинско удоволствие да потъна в четене за обичани и мразени парфюми...мдаааа. ThinkingПървата ми асоциация за мразен от първо помирисване парфюм,е за Черният кашмир.Голям 100мл.-ов флакон,поръчан на сляпо,тогава още не пишех тук и ...го подарих на майка ми.Тя си го хареса много,но на мен всеки път ми ставаше лошо като я подуша с него.Абссолютно гробищен тамян .С ръка на сърце си признавам,че два пъти се опитах да му дам шанс,някак ми се свидеше такова голямо количество. WinkНо не се получи.Иначе пазя празната бутилка ,но щом го помириша и пак не ща да го захаресам.От другите форумски също има ,които не обикнах,и махнах съответно.И Ларте,и Мадам,и Кели Калеш...Клое и  Черната орхидея ги купувах и отстрелвах  два пъти,дори в момента пак ги имам.Ми какво да кажа-харесвам ги,но чак да съм изтерясала по тях-не.В един момент ми писва да ги гледам и като се сетя,че не ги пръскам,хоп-разменям ги.Може би от описания ,а после и на живо и от раз харесах веднагически Целувката на дракона.Сещам се и за Шалимар.Разбира се-прекрасния Будоар.Инсоленс ми стана много любим.Добри находки. Peace
И наче гласувах с петата опция за Уоманити-уви,още не съм го пробвала... Close

Последна редакция: сб, 09 окт 2010, 16:59 от Winter fairy

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 6 941
Поименно - Л'арте, Целувката на Дракона, Еликсир де Мерве,  Хабанита - смъртоносни за мен.
Мадам ме остави безразлична, в  Будоар така и не открих нещо повече от карамфили, какъв разврат?  Rolling Eyes Златото на Торенте имам, но се сещам за него само в началото на есента, не ми е любимец. Клое ме плени от първо подушване на едно памуче, когато още го нямаше в бг. Влюбих се и го чаках търпеливо 1 месесц от САЩ. На Орхидеята се опъвах близо година, но с всяко пробване ми се разкриваше все по-прелестна, докато накрая се предадох. Галиано си купих съвсем на сляпо, защото харесах кичозния флакон. Ароматът ме изненада приятно. Не звучи като масовка, но и не мога да го нося всеки ден.
Сегашният хит Уоманити - не ме грабва, но има нещо в него, което ме кара да го искам. И е толкова шлейфов, та чак нахален.

# 26
  • Мнения: 338
Ати, прекрасна, както винаги  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes!
През последните 4 години доста парфюми ми минаха през ръчичките  Embarassed. Вече не ме вълнуват покупки на сляпо или по описания за съфорумки. Имам сполучливи такива, но и много пъти съм се подлъгвала по прекрасни описания...
Chloe, разни Диорски отрови, Адикти, Hermes-и оценявам като добри, но не чак парфюмни творения. Герлените също не са моите аромати.
Парфюмите, които са ме отвратили най-много, са Blonde и Gio  Sick. Oценявам ги, но в никакъв случай не бих могла да нося. Не харесах достатъчно и Будоар, и Ange au Demon, и Хабанита. Има и други, но в момента не се сещам.
Моята голяма любов са Шанелите и един не чак толкова популярен Диор (Долче вита). Харесвам и мога да нося почти всичко Шанелско, което познавам. Други, харесвани от мен "форумски" аромати,  са Galliano, Vivara, CdG2, L'arte di Gucci, Paloma Picasso.
Ще допълвам

Последна редакция: сб, 09 окт 2010, 17:28 от Pelagia

# 27
  • Мнения: 17 546
Мадам... каква гадост! Sick И разбира се - няма отмирисване! ooooh! Добре, че Тялото я отсрамва. Даже си мисля, че ако пробвам пак Gaultier 2, той ще е по-добър вариант за отсрамване и от Тялото.
Галиано... защо, за Бога, това творение е наречено парфюм!?
Клое - ароматът на волна селска мома, която не може да си купи парфюм, а е сварила в менчето обраните от градината рози и се полива с розовата вода. Не обичам розови (от рози) парфюми. Всъщност и розови не обичам.
Ланком - забравих ги. Не си падам, затова.
Ангел и демон - предвид това, че такава е моята същност, пробвах няколко пъти да го харесам - не ни се получи! Когато аз се явявах ангел, той беше демон и обратното. Несъвместимо е присъствието на двете персони на едно и също място, както и в една, и съща бутилка, впрочем. Гювенджи (Givenchy) като цяло - Само сватбеният парфюм, но спокойно мога и без него.
Идоле, Идиле... иде ли. Не, няма нужда.
Хабанита - там случаят е сложен, не ми се говори, но никога вече. Както и Gio. При тези двата са намесени лични обстоятелства.
Шалимар - кекс, в който някой е изпуснал цялото бурканче с ванилия и е настъргал кората на 10 лимона. Прекалили са!
Кензо - кой беше този?
Москино - едно да, всичко останало - не. Съжалявам - мнозинството печели.

Други хитове, които да обезглавя? Аз не съм хейтър, ми направо турбо-хейтър! Ба си! Blush ooooh! ppp

Еликсирът на Мерве, Саммсара, Целувката на дракона, Сицилия, Метресата, Ирисовата прада - те може би не всичките са били форумски истерии, но са мои такива със сигурност.

# 28
  • Мнения: 338
Как можах да забравя  ooooh!. Не понасям Alien и даже и не съм помирисвала другите му разновидности. За сметка на това пък обичам Angel, даже по едно време обмислях на сляпо и ликьорения, но се озаптих  Mr. Green.
Womanity пробвах един път и не ми се стори нещо кой знае какво. Определено ще му дам още шансове.

# 29
  • Мнения: 1 645
Не мога да гласувам,няма такава опция Grinning
Пробвах Уоманити наскоро...очаквах нещо подобаващо за Тиери Мюглер,нещо силно,тежко,остро...но останах изненадана.
Мога да кажа,че има нотка която свързвам с всички негови парфюми,но като цяло е нещо коренно различно
Първо за името и бутилката...не знам защо,но не ги свързвам с аромата.Бутилката е много красива и предизвиква любопитство,името е хубаво и подхожда на бутилката но не и на аромата.Аромата ми е прекалено морски-солено море,водорасли,топъл пясък и плажно мляко...с една луксозна нотка (присъстваща във всички парфюми на Мюглер) която в случая просто ми подсказва,че не става дума за българското и съседно черноморие,но например за някой екзотичен остров...Бора Бора например Rolling Eyes
И до там....
Подобен на други-ами не,но като тема и усещане има стотици подобни.
Чета че има смокиня в състава...хмммм,не я усещам. Уоманити-женствен...ами пак не,по скоро младежки,пълен с несигурност и двоумения...
...така и мнението ми за него-харесвам го,не е лош,но има НО...двоумя се и не съм сигурна.
Бих много се зачудила дали да го купя или да дам същите пари за някой от предишните му шедъоври,които точно и без двоумение си носят посланията и си отговарфят на опаковките и имената.
Подлежи на втори шанс за сега,ще го понося,само че ще изчака...не си го представям в хладното влажно есенно холандско време Rolling Eyes определям го по скоро като летен Peace

Последна редакция: сб, 09 окт 2010, 18:41 от мими23

Общи условия

Активация на акаунт