ОКТОМВРИйското човече с ботушки крачи,студът не го плаши!

  • 33 646
  • 753
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 22 865
Всички болнички бебковци да оздравяват  бързо и ако може без антибиотици. Hug
Ако детето е с чисти гърди,гърло,уши,за какви антибиотици говорум??!! Егати лекарите.При кашлица ,но чисти гърди,си има сиропи за кашлица и тн.
За прохождането: мисля си,че ако едно дете не проходи до 2г. вече си е притеснително. Simple Smile

Ванче,обувките на ЧИко са си много хубави,просто тези,които имамеса малко по-височки и за клатещото се пате  Сашко не съвсем удобни,макар и с тях да се справя вече.Просто взех по-ниски и меки обувки,у дома е бос или с буйки,че се пързаля на паркета.
Честити христианчета на Дейзи.  bouquet
Миркам,радва се да те "видя". Hug
Еди,чудесни са децата,а Преси е станал много голям,вече не онова малко човече,което помня. Party

Честито на днешните ни рожденици Николай на yana_ya,Теодор на ina_maria,Филипа на ively,Мартин на amarillo,бебче на Garmini !!! Да сте живи и здрави!!!  bigdance2

# 46
  • Мнения: 1 668
Честито на всички рожденници от последните дни и днес, които не съм поздравила. здраве, щастие и незабравимо детство!
Еди, след 1 г и 6 м е притеснително. Имах сериозни притеснения с иван и проучих сериозно проблема. Иначе Ева също е от непроходилите деца, но майка мии е много упорита в "ученето" и като резултат за последните 2 седмици вече обикаля апартамента по мебелите и подпираща се на стени и ходи, хваната за пръст, но залита яко, та си мисля, че самостоятелното прохождане е далеч. С пълзенето е зле - придвижжва се, но е бавна и като гледам въобще не си дава зор. С нея обаче въобще не се шашкам, дори се карам на майка ми, че я стимулира. Какво по-хубаво от това детето да седи кротко в количката  Joy. Иначе следващата половин година ще е като безмоторен самолет и само като се сетя и ми става лошо.
да се похваля - децата взеха визи за щатите вчера и ако не ни мине котка път пролетта да ги водим на забавления в щатите.
бързо оздравяване на болните дечица.
нашият рожден ден мина добре, макар ева да се размрънка по едно време и замина да спи с татко си, че нощно време я мъчат зъби и е ад с това недоспиване, но важното е, че присъства на тортата  Joy.
Аз го закъсах яко с нерва на ръката и само ходя по изследвания... Вчера си бях записала и час за цитонамаска, ма ми дойде точно пред кабинета, та сега ще се нагласям психически за следващата седмица  Joy.


# 47
  • благоевград
  • Мнения: 164
Влизам да почерпя за малкия ми рожденник  Grinning
 http://marenceto2.snimka.bg/baby/az-i-bebeto.372995.21004164

# 48
  • Мнения: 958
Честито и на днешните пораснали, вече дечица. Да са ни живи и здрави Simple Smile

Еди, Никол проходи на годинка и 4 месеца, от 6-тия месец лазеше активно и просто не искаше да ходи, само по мебелите се предвижваше. Свеки ми изкара акъла, че му има нещо на детето, и аз веднага се юрнах на ортопед, той се скара едно хубаво на бабата, че много говори и на мен че и се връзвам, каза че детето е идеално и ще проходи когато то си иска, а не когато разни амбицирани баби решът  Twisted Evil След една седмица Никол ходеше сама, и не падна нито веднъж беше супер стабила.
Така че споко, има време ще проходят децата.
Марина пък вече прекосява стаята от край до край сама,  и другия уикенд може да правим прощапулник. Искамд а ходи много стабилно, защото като се усети, че има нещо интересно, сяда и тръгва пълзешком, защото е по-бърза Simple Smile

# 49
  • Мнения: 1 341
Здравейте и от мен! Hug

Нямам особено време и настроение за писане. Надявам се скоро да се осъзная на кой свят съм. Wink

И моят Кристиан още не ходи сам. Само за 1 ръка върви, но е доста нестабилен и скоро няма да се пусне сам.

Еди, децата ти са разкошни! Големият е станал още по-красив и чаровен. А дребо е сладур безподобен. Heart Eyes
Еди, това със здравеопазването е много куцо. Confused Аз имам чувството, че съм попаднала на най-уреденото място. Wink Тук и здравеопазване и социална политика и за всичко, всичко е помислено. Сигурно много тежи, когато се притесняваш за нещо, а в същото време не можеш по всяко време да разчиташ на компетентно мнение. Аз за всеки сопол на дребен тичам при педиатъра. Естествено и тук има нещо, което куца и това е спешният им център. Висиш си там с часове и това е, май няма оправия. Един път съм опирала до там и дано не ми се налага пак, защото е кошмар. Крис беше на 1м. а чакахме цееели 5 часа. Whistling

Моят змей яде като за световно, а не качва душата. Laughing Моите манджи не харесва и още е на готови пюрета.

Днес тук има общонационална стачка! Crazy За кой ли път-франсетата се славят с техните стачки, но това си има и своите плюсове-каквото не им изнася-стачка. Трябва да са чути и видяни. Та по този повод училището на Ема ще работи само няколко часа, което мен не ме устройва само да се разкарвам. Ще дойде една приятелка да гледа двата змея, докато аз свърша една работа. Да видя как ще се спрявят, защото Кристиан не признава друг освен мен и баща си. ooooh!

Честито на всички рожденици! Да са живи и здрави!

Всички болнички бързо да оздравяват. Hug

# 50
  • Мнения: 364
ЧЕСТИТО на днешните РОЖДЕНИЦИ  ura
Да сте живи и здрави и много щастливи, мили деца Hug


Деси, и Ники ака по 3-4 пъти на ден. Според мен е нормално, като се има предвид какво количество храна поема Peace

Мира, честито за изпита  bouquet Ще вземеш и другия, ти си умница Wink

Еди, и ние още не ходим сами. По пода и по мебелите е много бърз Laughing

# 51
  • Мнения: 203
newsm59честито на днешните ни рожденици николай на yana_ya,теодор на ina_maria,филипа на ively и мартин на amarillo!!! nbirthday
                          бъдете най-щастливите деца за радост на родителите ви!!!

                                                                                   

# 52
  • Сф
  • Мнения: 13
Мираааа Party Hug Heart Eyes  bouquet Радвам се, че сте добре и всичко е наред при вас!!! Стискаме палци за другия изпит!!! Peace Praynig И аз сега имам на 23.10. и на 17.10. писмените части на два държавни изпита, да метнете по някое палче, че много тегаво, а и как не ми се учи, просто.... ooooh! Tired

Еди, стегни се, детето е прекрасно и изобщо няма ноищо притеснително около него! Анелия също не може да ходи сама! От съвсем скоро обикаля мебелите и диваните, рядко се задържа за не повече от 10 секунди сама и пада на дупе, може да ходи само хваната и за двете ръце-тогава тича, но за една се клати и много я е страх, ма грешката си е моя, сега разбирам, че можели да проходят и ако не ги държиш за ръцете, а аз си сцепих кръста...та както и да е, няма драма!!! Да ходят когато искат, само да са ни здрави!!!

Честито и на днешните рожденици, да са ни много здрави!!!!!!!! Детсво шарено и прекрасно им пожелавам!!!!!!!!!!!!!! Hug  bouquet

За обувките- на Анелия първите официални за ходене навън й взехме едни Рийбочета бели, ма естествено ги харесах, защото са с яко цикламена подметка Laughing иначе вкъщи или с чорапи със спирачки или с квото имам на момента изпрано-буйки, чорапи и т.н., ма като се парзаля и се страхува hahaha, а и все пак понякога подхлъзвайки се пада Sad Сега за зимата трябва да й купим боти, ботушки, ма още не съм стигнала до там, ианче едни апрески й подариха, ма дали ще иска да ги носи, ще видим! Ние пък още като бебетета си събуваме и чорапи и обувки насред улицата и все е боса в този клинч, прилошава ми! ooooh! Та сега я завивам с одеялце, отгоре чувалчето и не се сеща много за краката си hahaha Joy

# 53
  • Мнения: 22 865
Да ви кажа това,че децата не могат да пълзат,не ходят сами около опора или държани с ръце,не е никакъв показател кога ще проходят.Дани почти не е лазил,ходеше само по мебелите ,не е държан за ръце,не се изправяше сам и тръгна изведнъж,внезапно,самичък на годинка и десетина дни.След има-няма две седмици вече тичаше,все едно цял живот само това е правил
Сашко усърдно  лазеше от 7-8м. ,от около 2м. се подпира  сам по мебелите и се придвижва,а от около месец се научи да се изправя без опора и да стои така известно врем,като пази равновесиее.Все неща,които подсказваха,че се приготвя за прохождане.Няколко дни правеше по 1-2 ситни крачки,без да се държи между два предмета и един ден просто се пусна и тръгна.
Аз не съм ги поощрявала или потиквала да ходят,явно мозъчето им тогава е узряло и е станало готово да даде команда: Старт! Simple Smile
Аз днес съм на гинеколог за профилактика,стискайте палци всичко да е наред.

# 54
  • София
  • Мнения: 2 082
Момичета на мен невролога ми каза, че е притеснително ако не проходи до 1,4 месеца. Така че не се притеснявайте излишно от сега.  Stop

И Мишо не ходи още сам, изправя се без опора и пази равновесие за около 10-20 сек., прави по една крачка между мебелите, мисля че има още доста време докато се престраши сам. Но когато сам си прецени, не го водя за ръце, той предпочита сам.

Честит празник на всички малки рожденичета днес!    Party Time 

Деси, дано всичко е наред  Hug

# 55
  • Мнения: 32
Здравейте,
влизам само да се похваля, че моето момче днес става на 1 годинка. Вече ходихме да го снимаме с тортата, а следобед се готвим за детски рожден ден!
Пожелавам на останалите рожденници да са много здрави и весели деца!!!  Hug Весел празник Simple Smile

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Здравейте, момичета.
Да са живи и здрави поредните ни малки рожденничета  Hug Много да слушат и много радост да носят на мама и тате.
Петър вече е с първата си трудова рана (демек от ходене Laughing) - снощи си обели носа на едни плочки пред блока. Преди да проходи сам онзи ден, искаше някой да го държи за ръцете и да обикаля (може би от началото на август). А сега все повече предпочита да е прав и да ходи. Намерил си е много интересен начин за изправяне (като няма мебел наблизо) - има два пумпала, подпира се на тях, изправя се и си ги помъква с него, съответно те му идват малко тежички, той прави 4-5 крачки и тупва и ситуацията се повтаря - може да утрепе така поне едно половин час Laughing

# 57
  • Мнения: 20
Момичета...ЧЕСТИТИ РОЖДЕННИЦИ   bouquet Да са здрави и усмихнати деца!!!!
Честити Християнчета   bouquet

Аз не давам АБ, ако няма червено гърло, Т, и чисти гърди, но всеки сам си преценява Peace Давам клеева тинктура вече 2 година и съм супер доволна  Peace
BaBy*M*  Peace стискаме, разбира се  Hug

Ронка  Hug

Ger4o , браво за визите, да си изкарате незабравимооо!
И ние се сдобиваме с 4 кътника едновременно, има по 1 ръбче на всеки  Crazy

А относно ходенето си е абсолютно индивидуално Simple Smile Малката вече се опитва да тича, като в следствие на това имаше близка среща с един ръб на стената, та ходихме до Пирогов по никое време Confused Цицината се вдегна за 2-3 секунди и беше наистина ОГРОМНА  Shocked Сега вече и зеленее и жълтее, което е добър знак за минаване Peace
За ботички за зимата си имам от баткото едни КК много готини, баткото ги относи ,а са като необувани, та сега и тя ще мине с тях Wink
Еди, не мисля, че имаш повод да се притесняваш  Hug

Баткото ми тръгва утре на ДГ и не знам малката как ще го приеме Confused страшно е свикнала с него, още като отвори очички сутрин и първата работа и е да види бати и тогава, каквото друго ще се прави.
Друго покрай нас май няма newsm78

# 58
  • Мнения: 399
Днес времето е супер и темичката е празна  Wink
да питам
1. Миете ли редовно зъбките на децата и с какво?
2. Мисля да почвам с клеева тинктура, виждам,че някои веч едават

# 59
  • Мнения: X
Здравейте! Ние днес поовладяхме температурата и сега е около 37.5. Присъединяваме се към отбора на неходещите все още. Или я е страх, или по-скоро я мързи и си предпочита да пълзи.
Аз имам едно въпросче. Вие как ги обличате сега, тъй като те доста се движат и не мога да преценя нещо? А вечерно време с какво ги завивате?

Общи условия

Активация на акаунт