Как ще реагирате ако..? /за майки на тийнове/

  • 3 630
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 47
Как ще реагирате ако разберете, че детето ви е с хомосексуални наклонности? Ами ако разберете, че си има сериозно гадже от своя пол? Какво мислите по въпроса?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 135
Хипотетично ще се опитам да проявя разбиране, да не изпадам в истерия. Това е нещо което не може да се контролира и не зависи от никои. Мисля че съм толерантен човек и ще се отнеса с уважение към личния живот и избор на детето си. Но наистина не знам как ще реагирам в деиствителност, никой не може да е сигурен.

# 2
  • Мнения: 13 374
Идея с нямам какво ще направя, дори и да поразсъждавам по темата, ако наистина се случи просто незнам какво ще направя.

# 3
  • Мнения: 945
Нищо не мога да направя. Ще ми бъде неприятно, разбира се, но мога ли да променя нещо? Едва ли!
Ще се опитам да приема избора.

# 4
  • Мнения: 503
Ако тийнът ми е момиче, няма проблем да си има приятелка. Но за момче ще ми е малко по-трудно да го приема, като знам какъв е сексът между мъже...

# 5
  • Мнения: 25 710
Как ще реагирате ако разберете, че детето ви е с хомосексуални наклонности? Ами ако разберете, че си има сериозно гадже от своя пол? Какво мислите по въпроса?

А гаджето колко да е голямо? Ако става въпрос за някой дърт, мазен педофил?
И аз искам да знам какво мислите по въпроса.  Laughing

# 6
  • Мнения: 160
Това пък откъде го измисли?Мисля, че на тази възраст още се възпитава сексуалността.Може би в обкръжаващата среда е разковничето.Като от мълко детето е имало хетеросексуални  примери, не мога да си представя, че от самосебе си ще реши, че е гей.

# 7
  • Мнения: 361
идея си нямам как ще реагирам, но ще се чувствам адски гадно със сигурност. дано не се случва...

# 8
  • София
  • Мнения: 62 595
Не зная какво имаш предвид под сексуалност, но се смята, че сексуалната ориентация е вродена, а не се възпитава.

# 9
  • Мнения: 945
Вродена е Peace
Децата, които са осиновени от гей-двойки, да не би и те да стават гейове? Няма такова нещо Naughty
Ти може да се опиташ да повлияеш, някой път с успех, но в повечето случаи - не можеш да промениш нищо Sad

# 10
  • Мнения: 160
може би не се възпитава, а просто трябва да се игнорира тази тема докато растат децата - това имах предвид.Обаче както в обществото взе дасе говори много за това...Наистина не знам как бих реагирала!Сигурно бих решила, че то детето си е мое все пак и трябва да го приема...

# 11
  • usa
  • Мнения: 2 113
може би не се възпитава, а просто трябва да се игнорира тази тема докато растат децата - това имах предвид.Обаче както в обществото взе дасе говори много за това...Наистина не знам как бих реагирала!Сигурно бих решила, че то детето си е мое все пак и трябва да го приема...

напротив, трябва да се обсъжда при всеки удобен повод, не да се игнорира. я си представи, че случайно детето ти наистина е гей, мисли си, че то е единственото такова в света - някакво мразено от всички недоразумение на природата и вземе, че се депресира и намрази само себе си. знаеш ли колко хомосексуални тийнове посягат на живота си, защото се чустват самотни и не знаят как да се справят с чувствата си?

# 12
  • София
  • Мнения: 62 595
при сегашното говорене наляво и надясно, всякакви достъпни материали и в мрежата, съмнявам се да остане с мисълта, че е единствено!

# 13
  • Мнения: 160
Мисля, че точно затова когато отглеждаме децата си заобикаляме момченцата с мъжки играчки, а момиченцата с женски играчки.Когато играят някакви сюжетни игри момченцата играят мъже, а момиченцата - жени.не мога да разбера дали се замислят изобщо ,когато  харесват някой от същия пол,дали е в сексуално отношение или като приятел.Не съм срещала такива хора и не мога да твърдя със сигурност.Извинявам се , ако съм засегнала някой.Мисля, че ако средата е нормална, всички около детето са хетеро, то няма да се замисля за своята сексуалност, а естествено ще си хареса партньор от другия пол.

# 14
  • Мнения: 170
Аз мисля че никога не е лесно от родителите да приемат че детето им има друга сексуална ориентация, но това не означава че трябва да игнорираме проблема и да не му обръщаме внимание очаквайки да отшуми от самосебеси. Това е нещо с което според мен човек се ражда, но го осъзнава чак тинейджърските години, а при някои даже по късно. Според мен колкото и да е тежко за родителите трява да проявят подкрепа към детето си и да се опитат да го приемат такова каквото е.

Общи условия

Активация на акаунт