Разлика във възрастта 20 години

  • 45 384
  • 635
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 3 034

пп. някой ще ме осветли ли, в кои цивилизовани държави амниоцентезата или кое да е изследване е задължително?

Няма такава държава.  Peace Отказването е особено възможно именно за видеозон/ултразвук и амнио, поради доказаните възможни вреди за плода.

За потребителката, заинтересувана кога съм поциганяла - преди тя да се роди. Доводите с "излезлите от България" парвенюта, моля в друга посока. Просташките реплики - също. Благодаря.

Последна редакция: сб, 30 окт 2010, 22:31 от simplyaven

# 571
  • Мнения: 863

пп. някой ще ме осветли ли, в кои цивилизовани държави амниоцентезата или кое да е изследване е задължително?

 Отказването е особено възможно именно за видеозон/ултразвук и амнио, поради доказаните възможни вреди за плода.


Дано никой не вземе предвид думите ти, защото ползите от изследване с ултразвук МНОГОКРАТНО надхвърлят не особено доказаните му вреди!А за амниоцентезата се прави съпоставка между процента риск плода да е с генетично обусловено увреждане и риска от загуба на бременността.Лекарите преценяват кой надделява, жената решава кой риск да поеме.

# 572
  • Мнения: 3 034
mia71 , усещаш ли къде минава разликата между твоите съвети и реалните права на родилките в цивилизованите държави? Май не. Въпросът на Рокси няма нищо общо с твоите виждания, а с фактите. В западните държави абсолютно всяка родилка има право да откаже тези прегледи. Защо? Защото има доказан риск за плода. Не от мен, а от лекари. Дали на теб ти харесва или не е ебез всякакво значение. Толкоз.  Whistling

П.С. Това не са моите думи, че да ги взимат предвид.  ooooh! Доколкото ми е известно, нещата стоят по идентичен начин и в България. Лекар не може да накара бременна насила да се изследва, изборът е нейн. Просто е.

Последна редакция: нд, 31 окт 2010, 08:54 от simplyaven

# 573
  • Мнения: 863
mia71 , усещая ли къде минава разликата между твоите съвети и реалните права на родилките в цивилизованите държави? Май не. Въпросът на Рокси няма нищо общо с твоите виждания, а с фактите. В западните държави абсолютно всяка родилка има право да откаже тези прегледи. Защо? Защото има доказан риск за плода. Дали на теб ти харесва или не е ебез всякакво значение. Толкоз.  Whistling

П.С. Това не са моите думи, че да ги взимат предвид.  ooooh!
Даааа, и в източните държави можеш да откажеш изследвания.Можеш да не отидеш нито веднъж на преглед през цялата бременност.Можеш ако имаш проблем с кървене да стоиш и да чакаш ще абортираш ли или не (както практикуват лекарите в много европейски държави) вместо да се бориш да задържиш детето.Можеш да родиш в къщи без лекар около себе си.Можеш да откажеш приема на лекарства през време на бременността.....Въпроса е, че има състояния на плода, при които направените изследвания - 1.ще дадат възможност за избор на родителите да продължат ли бременността, или не и 2.лекарите ще имат готовност да реагират веднага след раждането, и да спасят живота на детето, ако е възможно.

Така че, на запад или тук, си е все толкова безотговорно да отказваш прегледи и изследвания.

# 574
  • Мнения: 280
Аз не приемам такава разлика, в нито една ситуация - няма значение кой е по-стар. Може би съм консерва, но просто такъв тип връзка не ми се нрави.

# 575
  • Мнения: 2 868
mia71, ти какви изследвания си правила през първата си и съответно през втората си бременност?

# 576
  • Мнения: 863
mia71, ти какви изследвания си правила през първата си и съответно през втората си бременност?
Първата беше много отдавна-преди 18 години.Правих ултразвук периодично, и изследвания на кръвта.За другите възможни изследвания-или не са били актуални по онова време, или лекаря ми не ме е информирал за тях.Сега направих всички необходими, за да изключим риска от генетични болести, както и такива, които могат да се открият с ултразвук.

# 577
  • Мнения: 2 868
Т.е. постъпила си супер безотговорно по твоите критерии (с първата)?

Последна редакция: нд, 31 окт 2010, 10:59 от Arizona

# 578
  • Мнения: 4 965
...
Дано никой не вземе предвид думите ти, защото ползите от изследване с ултразвук МНОГОКРАТНО надхвърлят не особено доказаните му вреди!А за амниоцентезата се прави съпоставка между процента риск плода да е с генетично обусловено увреждане и риска от загуба на бременността.Лекарите преценяват кой надделява, жената решава кой риск да поеме.

Много ми стана любопитно за ултразвука. Кои точно са прехвалените му ползи, освен това, че виждаш плода /от гледане полза няма - даже и пола не може да разбереш абсолютно точно, ако детето е в особена поза/; ако е увреден, можеш да го махнеш /няма 100%-това сигурност, между другото - за едната ми дъщеря 2-ма лекари твърдяха, че е жестоко увредена, заради странната и поза преди да се роди - детето ми е живо, здраво и нормално/ и евентуално може да се установи и предлежанието на бебето, което има и други начини за установяване.
Вредите не са доказани ... все още, но пък се правят проучвания дали само стресът води до масовите заболявания и ранна смъртност на последните няколко поколения /точно тези, които са гледани на УЗ/...
За реално опасните за плода изследвания, като амниоцинтезата, не мога да се изкажа, защото не бих подложила свое дете на подобен риск. Peace

# 579
  • Мнения: 863
Т.е. постъпила си супер безотговорно по твоите критерии?

Абсолютно да.Но ако съм имала тази информация, нямаше да откажа рутинни и леснодостъпни изследвания Naughty.

http://www.monitor.bg/article?id=207676

# 580
  • Мнения: 2 868
mia71, какво точно щеше да направиш? Амниоцентеза или БХС? БХС-то ти дава риск за 3 неща само, и абсолютно никаква сигурност.
За ехографа - нали знаеш че за да се види нещо на ехографа е много важно кой гледа. Колко са специалистите в БГ, колко лесно достъпни са? Да не говорим, че и те допускат грешки.
Ако се прави амниоцентеза на 100% от бременните, на всеки 1 открит случай със синдром на Даун ще загиват 6 здрави бебета вследствие на процедурата - така стоят нещата с процентите риск.
За денди-уокър, за който става въпрос в статията - би трябвало да се установи на ехограф, т.е. опираме до броя на специалистите ехографисти в БГ.

Аз пък винаги съм била много информирана за тези неща, но като забременях не ми даде сърце да подлагам бебетата на абсолютно никакъв риск...може и глупаво да е било, така чувствах нещата.
Не съветвам да се постъпва така де - за изследванията съм по принцип, особено качествена ехография.

Последна редакция: нд, 31 окт 2010, 12:20 от Arizona

# 581
  • Мнения: 863
mia71, какво точно щеше да направиш? Амниоцентеза или БХС? БХС-то ти дава риск за 3 неща само, и абсолютно никаква сигурност.
За ехографа - нали знаеш че за да се види нещо на ехографа е много важно кой гледа. Колко са специалистите в БГ, колко лесно достъпни са? Да не говорим, че и те допускат грешки.
Ако се прави амниоцентеза на 100% от бременните, на всеки 1 открит случай със синдром на Даун ще загиват 6 здрави бебета вследствие на процедурата - така стоят нещата с процентите риск.
За денди-уокър, за който става въпрос в статията - би трябвало да се установи на ехограф, т.е. опираме до броя на специалистите ехографисти в БГ.

Аз пък винаги съм била много информирана за тези неща, но като забременях не ми даде сърце да подлагам бебетата на абсолютно никакъв риск...може и глупаво да е било, така чувствах нещата.


Знаеш ли, твърде е сложен въпроса и едва ли можем да кажем със сигурност кое решение е правилното.Когато бях бременна прочетох историите на много майки тук, във форума.Пострадали майки, загубили бебетата си.Една история ме разтърси особено силно.Жената разказваше за първата си бременност, при която лекарите установили липса на предна коремна стена на плода.Тя решила да износи бебето.Родило се живо, и след една седмица мъки починало (нямам спомен за операции, но предполагам, че са опитали).Какво е преживяла тази жена, не мога даже да си представя!Това, което ми е трудно да разбера, е другото, което беше споделила.Че при следващата си бременност не отишла изобщо на лекар.За щастие, детето се родило живо и здраво.Няма да коментирам нито първото, нито второто й решение.Всеки решава за себе си.Трагедии се случват, за жалост.Но като че ли понякога имаме избор...поне можем да направим това, което зависи от нас.

# 582
  • Мнения: 2 868
Миа, за този случай за който казваш - просто лошо стечение на обстоятелствата, каквото и решение да беше взела жената за първата си бременност - все щеше да е минала през ада, поне е дала шанс на бебето си и няколко дни заедно.....

А как мислиш че се чувстват жените загубили здравите си бебета вследствие на амнио?

# 583
  • Мнения: 863
Търсих такава информация.Или не са споделяли тук, или са много малко.Освен това доколко може да се каже със сигурност, че причината е била амниоцентезата?В днешно време риска да се докосне плода с иглата е сведен до минимум.Изтичане на околоплодна течност и възпаление обикновено се овладяват.За Майчин дом дават риск едва 0,1 %.При мен мина много леко.Една приятелка с чувствителна матка и контракции и лекарства през цялата бременност също понесе манипулацията съвсем нормално.Както казах-всеки решава кой риск да поеме.Не твърдя, че всяка жена трябва да минава през това, но не съм съгласна, че другите неинвазивни изследвания трябва да се пренебрегват.

# 584
  • Мнения: 2 868
Да, аз съм за ехографиите, но при тях процента сигурност е доста по-малък...

От амниото 1% риск знам аз, но на рисковите бременности не правят.

Последна редакция: нд, 31 окт 2010, 16:49 от Arizona

Общи условия

Активация на акаунт