Разлика във възрастта 20 години

  • 45 392
  • 635
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 3 034
Потърси какво е "early morphology" и защо аджеба не е "fetal morphology" , за което се говори тук.  Погледни кога се прави феталната морфология. Ще разбереш и защо не се прави по-рано, както и какво всъщност означава "early morphology".  

P.S. Пускаш ми линк от швейцарска педиатрична, при положение че въпросната страна не е никакъв капацитет дори и в Европа по педиатрия, но дори и в него не се говори за ФЕТАЛНА морфология в 11-14 седмица! Срещу това имаш англо-саксонска система - Щати, Канада, Нова Зеландия, ето ти и линк от Австралия: http://www.sogi.net.au/mintdigital.net/SOGI.aspx?XmlNode=/Servic … d/18-20+Week+Scan - страни, в които се харчат големите пари за разработки в педиатрията + франкофонската система + скандинавците - където пък 11-14 седмица морфология е направо комично.

Последна редакция: пт, 29 окт 2010, 22:00 от Mamma

# 556
  • Мнения: 863
Моля те, спри да се иzлaгаш и вземи се поразтърси какво е "early morphology" и защо аджеба не е "fetal morphology" , за което се говори тук, ако не си разбрала.  Погледни кога се прави феталната морфология в това същото документче. С малко повече усилия ще разбереш и защо не се прави по-рано, както и какво всъщност означава "early morphology". 

Ужас просто, успях да се шокирам отново. Пак да дойде някой да ми разкаже за интелигентната, начетена, о-толкова-загрижена за бъдещето на детето си българка.
Шокирай си се колкото искаш.Това, че не живееш в Бг не значи, че си по-образована-


Фетална морфология 
„Феталната морфология” (фетус = плод, морфос = структура, логос = наука) представлява обстойно и високо-специализирано ултразвуково изследване на всички основни органи и системи на плода. В зависимост от гестационния срок се получава информация относно феталното развитие и протичането на бременността.

Феталната морфология между 11-14 г.с. (оптимално около 12-13 г.с.) се използва за оценка на основните органи и структури на плода. На този ранен етап от развитието на бремнността се прави оценка на главата, орбитите,  предна коремна стена, стомаха, пикочния мехур, крайниците. Определя се локализацията на плацентата и броя на съдовете в пъпната връв.

Прегледът на феталната морфология между 11-14 г.с. позволява диагностицирането на някои големи структурни аномалии на плода. Ранното диагностициране на тежки и несъвместими с живота аномалии дава възможност за прекъсване на бременността в по-малък гестационен срок, което е свързано с по-нисък риск за бременната. В допълнение, специализираният ехографски преглед между 11-14 г.с. се използва и за измерване на дебелината на нухалната транслуценция, както и за оценка на феталната носна кост. Последните два ултразвукови маркера представляват ефективно средство за ехографски скрининг за хромозомни аномалии в ранните срокове на бременността, вкл. за синдром на Даун. Плодът обаче е твърде малък между 11-14 г.с., което налага повторна оценка на феталната морфология в по-късен срок на бременността.
 

# 557
  • Мнения: 3 034
Изобщо не смятам да си губя времето повече. Аз съм чела,, когато е трябвало. Не разбрах ти кое не разбра от собствения си източник по-горе (който е... Уикито?)?  Joy
Цитат
се прави оценка на главата, орбитите,  предна коремна стена, стомаха, пикочния мехур, крайниците

Та кои казваш всички органи се гледат?  hahaha

Като искаш да си в крак - чети с разбиране.  Laughing Ако пък не искаш - продължавай да си тропаш на същото място с инфо от 2003 от среднозначещи източници. Ако бяхте толкова загрижени за бъдещето на децата си, щяхте поне с четенето в Интернет да се напънете - достъпно е в днешно време.

Хайде, лека нощ, беше забавно до един момент. После стана страшно.

# 558
  • Мнения: 863
Изобщо не смятам да си губя времето повече. Аз съм чела,, когато е трябвало. Не разбрах ти кое не разбра от собствения си източник по-горе (който е... Уикито?)?  Joy
Цитат
се прави оценка на главата, орбитите,  предна коремна стена, стомаха, пикочния мехур, крайниците

Та кои казваш всички органи се гледат?  hahaha

Като искаш да си в крак - чети с разбиране.  Laughing Ако пък не искаш - продължавай да си тропаш на същото място с инфо от 2003 от среднозначещи източници. Ако бяхте толкова загрижени за бъдещето на децата си, щяхте поне с четенето в Интернет да се напънете - достъпно е в днешно време.

Хайде, лека нощ, беше забавно до един момент. После стана страшно.
Да, наистина е страшно!Дано не се намери някоя бъдеща майка, която да ти повярва, и да пренебрегне изследванията, които се правят тук!

# 559
  • Мнения: 364
Миа, това изследване го има и тук, но с големи букви е написано, че  е несигурно и даже се подписваш на две места, че си разбрал.
Как ви дават резултата на вас? В проценти, нали?

# 560
  • Мнения: 863
Миа, това изследване го има и тук, но с големи букви е написано, че  е несигурно и даже се подписваш на две места, че си разбрал.
Как ви дават резултата на вас? В проценти, нали?
Да, биохимичното изследване дава резултат-процент вероятност.Изчислява се по някакви формули, като се задават данните-възраст на майката, резултата от ултразвука и т.н.А феталната морфология в различните седмици помага да се хванат(евентуално) някои големи или по-малки дефекти в развитието на плода.А ДНК-изследването може на 100% да изключи наличието на около стотина генетични болести.

# 561
  • Мнения: 364
Да, биохимичното изследване дава резултат-процент вероятност.Изчислява се по някакви формули, като се задават данните-възраст на майката, резултата от ултразвука и т.н.А

Значи двете говорите за едно и също. Нищо не е сигурно, преглеждат само за груби аномалии  Simple Smile
Процентът може само да те обърка... При моята приятелка, която беше точно на 30, беше 1:60. Това говори за много голяма вероятност за синдрома на Даун. Тя имаше една седмица да реши и се отказа от аборт. Детенцето и е здраво и много красиво момиченце! Никой лекар не я посъветва да го махне. Всеки казва "както решите"...

# 562
  • Мнения: 863
Да, биохимичното изследване дава резултат-процент вероятност.Изчислява се по някакви формули, като се задават данните-възраст на майката, резултата от ултразвука и т.н.А

Значи двете говорите за едно и също. Нищо не е сигурно, преглеждат само за груби аномалии  Simple Smile
Процентът може само да те обърка... При моята приятелка, която беше точно на 30, беше 1:60. Това говори за много голяма вероятност за синдрома на Даун. Тя имаше една седмица да реши и се отказа от аборт. Детенцето и е здраво и много красиво момиченце! Никой лекар не я посъветва да го махне. Всеки казва "както решите"...
Не й ли препоръчаха първо амниоцентеза преди евентуално прекъсване на бременността?
Ако искаш, пиши ми на лични, че яко оспамихме темата. Embarassed

# 563
  • Мнения: 364
Не й ли препоръчаха първо амниоцентеза преди евентуално прекъсване на бременността?
Ако искаш, пиши ми на лични, че яко оспамихме темата. Embarassed

Няма нищо, де. Колко спам изписахме, нека има и нещо полезно  Laughing
Това изследване не се ли прави към 18-тата седмица някъде? Изобщо не съм запозната с подробностите около тези други неща.
Не знам какво друго и предложиха. Нещо по-късно беше. Първото изследване беше в 14-та седмица. После решиха, че, каквото и да е, ще си го роди и се отказаха- до това в 22-та седмица някъде не се знаеше какво ще стане. Бебето винаги вървеше малко нестандартно по тези компютърни графики..

# 564
  • Мнения: 863
Не й ли препоръчаха първо амниоцентеза преди евентуално прекъсване на бременността?
Ако искаш, пиши ми на лични, че яко оспамихме темата. Embarassed

Няма нищо, де. Колко спам изписахме, нека има и нещо полезно  Laughing
Това изследване не се ли прави към 18-тата седмица някъде? Изобщо не съм запозната с подробностите около тези други неща.
Не знам какво друго и предложиха. Нещо по-късно беше. Първото изследване беше в 14-та седмица. После решиха, че, каквото и да е, ще си го роди и се отказаха- до това в 22-та седмица някъде не се знаеше какво ще стане. Бебето винаги вървеше малко нестандартно по тези компютърни графики..

Мисля, че беше 16-18 седмица.Ако жената е решила да роди при всички случаи, наистина няма нужда от това изследване.Все пак, представяте ли си какво е преживяла тази жена през цялата си бременност?Аз предпочетох да знам със сигурност, и в момента, в който получих резултатите, се успокоих...поне по отношение на тези 100 болести.Не съжалявам изобщо Hug

# 565
  • Мнения: 364
Мисля, че беше 16-18 седмица.Ако жената е решила да роди при всички случаи, наистина няма нужда от това изследване.Все пак, представяте ли си какво е преживяла тази жена през цялата си бременност?

Не помня защо се отказа.. Май рискът от спонтанен аборт или увреждане на плода беше висок..
Или в нейния случай беше рисковано.. Нещо такова!

Дано всички имаме здрави дечица! Всеки се притеснява Hug

# 566
  • Мнения: 7 947
От самото начало го написах, явно според някои изследванията - онези, които биха дали някаква яснота, малко повече информация, че дори намаляване на определени рискове - са излишни. Явно е излишно и това да се обръща внимание на доказаните фактори, предразполагащи към рискове. Излишно е и всеки да си казва мнението, защото е непросветен и не-интелигентен.
Е, всеки сам си решава.
Аз се радвам, че тази информация е вече достъпна до голям кръг от бременните. И повечето от тях - правят необходимото.
Аз лично, когато взимам дадено решение - винаги преценявам, доколкото мога, рисковете и това определено влияе на крайния резултат. Мисля, че това е нормалния начин.
Тонка - не се ядосвай от сутринта.
Само гледай да избягваш рисковите фактори. Това улеснява живота Laughing

# 567
  • Мнения: 4 300
С две думи, когато другите раждат на 35+ или от мъж над 50- те рискуват неоправдано и безотговорно. Когато ние пушим, пием и си причиняваме прочие вредности- ние постъпваме информирано.
Освен това, най доброто, което може да направи човек за децата си, е да присъства на абитуриентския им бал. Можеше и да е смешно  Confused

пп. някой ще ме осветли ли, в кои цивилизовани държави амниоцентезата или кое да е изследване е задължително? Защото доколкото ми е известно няма сила или закон, който да те принуди на медицинска манипулация ако не си съгласен. Освен съда, разбира се. Но ми се ще да видя съдията, който ще задеължи бременна да си намправи амнио.

# 568
  • Мнения: 863
пп. някой ще ме осветли ли, в кои цивилизовани държави амниоцентезата или кое да е изследване е задължително? Защото доколкото ми е известно няма сила или закон, който да те принуди на медицинска манипулация ако не си съгласен. Освен съда, разбира се. Но ми се ще да видя съдията, който ще задеължи бременна да си намправи амнио.

Не ми се занимава в момента да търся инфо по този въпрос.Не е ли същото със задължителните ваксинации тук? ooooh! откъде го намирате това желание да се заяждате....
Редактирам-ще проверя къде е задължителна и в какво се изразява това, и ще пиша.
Не че това има някакво значение за нас, които сме в Бг, а бъдещите майки извън страната имат информация как е при тях...

Последна редакция: сб, 30 окт 2010, 16:29 от mia71

# 569
  • Мнения: 4 300
Ами не се заяждам, или поне нямам такова желание, но някои от мненията са ужасно заблуждаващи, неверни и противоречащи на всякаква нормална логика и опит. Хвърлят се някакви факти, очевадно неверни, които след това се подкрепят с мъгляви доказателства тип 'една братовчедка ми каза'. Несериозно е, и не говори добре за пишещия, не предполага и доверие.
Не знам какво се има предвид и под помощ, но медицинска помощ няма как да ти бъде отказана. Просто няма.
Да не говорим за 'да си направил нужното'. Кое е нужното- ако амниоцентезата потвърди Даун, нужното аборт ли ще е ? Ето, не искам да се заяждам, но замислете се и вие какво пишете. Излиза че ако не си направиш амнио- няма "помощ". Ако си направиш амнио- има. Е, какъв е смисълът тогава, само да знае 'държавата' че трябва да дава помощ ли? Малко трезва мисъл, моля ви.

Общи условия

Активация на акаунт