тромбоцитопения

  • 95 007
  • 304
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 456
 Здравейте, мамчета,
Преди дни на сина ми, който е на почти 3 години му  поставиха диагноза - тромбоцитопения. Започнахме лечение с дехидрокортизон и сега тромбоцитите започнаха да се показват. Има ли други, който са се сблъсквали с подобно заболяване, как са се справили с него. Инфото в нета е много ограничено, затова ми се иска да обменя опи и мнения.
  Благодаря ви предварително   bouquet

Последна редакция: вт, 12 окт 2010, 17:38 от eva_s

# 1
  • Благоевград
  • Мнения: 333
Не мога да ти помогна с мнение, но мога да ти пусна линк, на който един много съвестен лекар дава съвети. Тези дни ние се измъкнахме на косъм от такава диагноза, поради сбъркани резултати. Ето тук можеш да видиш случая и там е адреса на въпросния д-р Иванов - педиатър-кардиолог. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=532639.0

# 2
  • София
  • Мнения: 1 456
 Ще бъда много благодарна, ако някой може да ми препоръча добър лекар хематолог и такъв който се занимава с холистична медицина. Ние се лекуваме в ИСУЛ, детската хематология, но искам и второ мнение.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 440
Кой ви лекува там?Ако искаш пиши на лични.Ние също бяхме там на лечение ,но сме с друг проблем.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 456
 Първо ни прие д-р Бъчваров, беше много любезен и внимателен. Сега ходим пез няколко дни да ни вземат кръв и ни консултира и доц. Константинов.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 440
Имам  добри впечатления от д-р Юрукова.Д-р Бъчваров също си гледа много отговорно работата.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 456
 Благодаря, Pepabs, хубаво е че никой не споделя за такъв проблем като нашия, да са живи и здрави децата ни   Praynig

# 7
  • Мнения: 125
Много съжалявам  Sad Сестра ми е също болна от тромбоцитопения. Няма смисъл да описвам всичко  Cry Това е нещо ужасно. Сега е на 16 години, разбрах ме че е болна май преди 4 години, ако не се бъркам. Наистина много малко информация има в нета по тази болест, но преди 3-4 години съвсем нищо нямаше в нета. Само да кажа , че сестра ми не живее в България, но преди няколко години аз се интересувах тук там да я докарам в Бг да се лекува тука. Тогава ми казаха, че ще изпишат също лечение. Не помня какви хапчета пиеше сестра ми, вече забравих доста подробности. Ако искаш ще питам. Майка ми така и не се съгласи да премахнат далака.  Сестра ми е на група по инвалидност, не знам как се нарича на български.  Постоянно под наблюдение при доктори, редовно пуска изследвания. Но до колкото знам сега не пие вече хапчета и организма сам подържа тромбоцитите. Стойности не са в норма, но не са в критично състояние.
Не съм ти помогнала много, съжалявам. Ако искаш пиши на лични на VELLA , те също имали такъв проблем с детето и го оперирали. Доколкото знам болестта отмина след операцията при тях.
Пиши и на pro77 и тя преживяла този ужас. Дано да ти помогнат с нещо!

# 8
  • София
  • Мнения: 1 456
Многоооооооооооо ти благодаря, Aloyona Hug A били ми казала къде живее сестра ти, защото аз мисля за лечение в чужбина, мислех че там има по- добра алтернатива  Praynig

# 9
  • Мнения: 125
Писах ти на лични.
И още нещо да добавя.
Нали знаеш, че лекарства вече трябва много внимателно да даваш. Имам впредвид, че повечето са забранени при тази болест. Знам със сигурност за Парацитамол и всички други които съдържат парацитамол. Има и други , но не помня вече. Така че внимателно с грипове и настинки, че после с бабешки лекове трябва да се лекувате.
Но вие вече ще държите връзка с доктора и той трябва да ви казва кои лекарства може, кои не.

# 10
  • Мнения: 75
Не се притесняваи азимам моя блиска със такова заболяване беше и открито като беше дете знам 4е пиеше желязо а сега е на 32 спокоино ще се оправи

# 11
  • София
  • Мнения: 1 456
 Много ви благодаря още веднъж за подкрепата  Wink В сряда пак сме на лекар и дано сме по- добре  Praynig

# 12
  • София
  • Мнения: 1 456
 Здравейте, ние след вчерашния преглед сме с тромбоците 45  Sad  Моля ви, всеки който е минал през това с детенцето си да сподели  Praynig
Още едно огромно благодаря за Alyona  Hug

# 13
  • Мнения: 5
А как поставиха диагнозата? Какви точно изследвания му направиха, за да разберат, че има това заболяване?

# 14
  • Мнения: 125
При сестра ми почнали да се появяват синини и кръвоизливи по цялото тяло. При кръвен тест беше обнаружено, че ниво натромбицити много ниски. Организма спря да произвежда тромбоцити.

Общи условия

Активация на акаунт