ОКТОМВРИЙКИ сме и темите "ядем" като еклери със крем!

  • 22 948
  • 727
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 184
Рени, и ние сме с 4 в ЕГН'то
Ноел, от снощи все си ми в главата, даже те сънувах да напъваш  hahaha и влизам сега да чета, а то при теб - нищо! Твоето слънце се помотава нещо, много му харесва вътре май Simple Smile
Лина, кураж, мила. Сигурно ти е трудно, но поне сте намерили начин да се храните. Той като позаякне малко и ще се оправи, ще видиш!

# 91
  • София
  • Мнения: 12 291
Здравейте мами Wink Мерси за пожеланията и честито на новородилите Wink Нас ни изписаха вчера,но нямам време да ви изчета. Малката е мъчат колики и е ревала цяла нощ и съм скапана. Раждането мина горе долу леко като изключим множеството разкъсвания,понеже малката се извъртя в последния момент с рамената, а си тръгна с главата ooooh! Малки сме заради високото кръвно,което имах последните 2 месеца и не се е хранила добре. КЪМ КОНСУЛТАНТИТЕ имам страшно много кърма цедя само от едната по 200мл след като се е нахранила и много ме болят гърдите дори и изцедени, МОЛЯ ДАЙТЕ НЯКАКЪВ СЪВЕТ!
   Здравей, честито бебенце  Hug Не мога да видя от линииката ти на колко дни е бебчо, но наистина количеството което изцеждаш е много голямо. За да се чувстваш и ти и бебка по-комфортно е разумно постепенно да намалиш количеството което изцеждаш. За целта е хубаво да действаш по следният начин. Всеки следващ ден да изцедаш по по-малко, като наред с това и количеството което бебенцето изяжда ще се увеличава, докато стигнеш да не цедиш а производството да се регулира и да правиш толкова мляко само, от колкото има нужда. За целта действай по следният начин. Кърмиш бебка, гърдата от която е сукала трябва да омекне поне малко, ако не я усещаш да омеква е възможно и бебчето да не хапва достатъчно. Хубаво е да следиш памперсите за да си сигурна, че бебенцето получава достатъчно. Значи гърдата от която е сукало бебето и поне леко е омекнала не я пипаш, а другата ако я усещаш много дискомфортно я изцеждаш, но в никакъв случай докрай. Целта е да остане пълна за да се натрупа един специален инхибиторен хормон, който да даде сигнал да се намали производството. Тоест започваш да сцедиш с помпата докато потече и спираш да натискаш дръжката и изчакваш да изтече спонтанто това мляко, което е слязло. От това дискомфорта леко трябва да намалее. Може да се наложи да го направиш няколко пъти в рамките на тези три часа, като се стреми сумарно за денонощие да намаляваш количеството на изцедена кърма. Тоест ако доскоро си изцеждала за три часа по около 200 мл от гърда, следващият ден да цедиш по 150-180 мл, на следващият ден 150 мл и тн.
  Ето една статия, която описва механизма по-който се регулира количеството на кърмата - http://xedra.wordpress.com/2010/09/26/use-or-lose/

# 92
  • Мнения: 13
Лина Hug  Hug  Hug Надявам се всичко да се оправи при вас с Мити  Praynig

Наде - аз излизах сутринта да се разходя с Валъо до работата му и не беше студено...сега незнам  Rolling Eyes По-късничко милият ми мъж ще ме води на кафенце и ще мога да дам по-актуална информация, но то ще стане 4-5 часа...  Hug

Аз мисля да обядвам и да почивам! До по-късно

# 93
  • Мнения: 80
  Мама Ма,честит рожден ден!Здраве,щастие и много любов ти пожелавам!
 И аз снощи стартирах с леки контракции и така се зарадвах,че малкото ми зайче ще тръгне да излиза,а то нищо  Sad.Легнах си към 2 и сутринта вече нямаше и помен от контракции.Ходихме до 25-та за запис на тонове,перфектна си е малката буба.Екстра и е вътре,а че мама вече е нетърпелива няма значение  Laughing.
 Писе,Мунка с вас и да се засечем мисля че ще ви позная,нищо че съм ви виждала само веднъж  Hug!
 Линче,дано скоро оправите проблема на детенце и не се притесняваш повече  Hug!

# 94
  • Мнения: 6
Здравейте,скоро не съм ви чела.На 06.10 се роди със секцио моето малко сладурче.Казва се Стефан ,роди 3 270кг. 50 см.Пожелавам успех на всички очакващи и всичко да мине по вода както при мен. Hug

# 95
  • Sofia
  • Мнения: 143
Привет милички  Hug ние с бебо от вчера сме си в къщи и сме адски щастливи всички домашни  Laughing
При нас всичко върви като по учебник, успяхме с малкия да свалим кърмата още в болницата, където отказах всякакви шишета и добавки и с малки паузи малчо беше на гърда почти през цялото време  Laughing , резултата е доволен, спокоен и нахранен мъж. За раждането всичко мина отлично, като екстра бебо се разражда още вечерта, сутринта отивам в болницата с ругулярни контракции, изгладена шийка и 4 см разкритие за планово секцио хихихихи, голям майтап падна с мойто докторка. Много съм доволна, че се получи така и човека си излезе съвсем готов на бял свят.
Какво да ви кажа момичета за раждалите мами един път, второто е много по-сладко, толкова по-спокойна, щастлива и уверена се чуствам от което само се наслаждавам на малкия бонбон.
Пожелавам на всички това щастие и безметежност, а на все още очакващите маминки скорошна радост и леко раждане  Heart Eyes

# 96
  • Мнения: X
silkisilk, да ти е жив и здрав малкият сладур. Родил се е на моя рожден ден  smile3525!

Ето и моята любов Ев  Two Hearts Heart Eyes Two Hearts   http://oktomvri2010.snimka.bg/family/orchids-flower.484414.21021184.big

# 97
  • Мнения: 42
Silkisilk, честито момченце, да е жив и здрав и много да ви радва!!!
Candygirl, добре дошла!

# 98
  • Мнения: 42
Орхидейке, страхотна е малката Ев ))) пу - пу

# 99
  • София
  • Мнения: 167
Я вече родилите мамчета да кажат: като им паднаха пъпчетата колко време след това продължихте със спирта/топоцина?

# 100
  • Мнения: 3 501
Ноел, от снощи все си ми в главата, даже те сънувах да напъваш  hahaha и влизам сега да чета, а то при теб - нищо!
Laughing От нищо по-нищо.  hahaha
Orchids Flower, много е сладка малката Ева. Пу-пу. Да ти е жива и здрава.
silkisilk, честито момченце! Много щастие му желаем.
Лина, късмет!

# 101
  • Мнения: X
Илка, нашето пъпче падна на 7-я ден, но и до ден днешен падат някакви дребни частички отвътре и си го чистим още със спирт докато не стане напълно чистичко.

Благодаря ви момичета  Hug Hug Hug! Хайде да има нови бебчета и днес  Grinning.

# 102
  • Мнения: 2 286
Силк, честито бебче Стефан! Много хубаво име сте избрали Heart Eyes . Дано все така да се разбирате с бебето!

# 103
  • Мнения: 129
ГК, айде да се чакаме на централния вход на МОЛ-а утре в 9:40. Аз и мама-хипопотама ше сме там със сигурност, за други не знам  Laughing
Заплес съм та .. в  кой мол ще е лекцията ? Simple Smile))

# 104
  • Мнения: 120
Здравейте, момичета! Благодаря за милите пожелания, много здрави бебета на всички чакащиТЧестито и на родилите мами!олкова се радвам, че съм тук, отново при вас. Ние от двад ни сме си вкъщи и както каза докторът, провел секциото - циркът започна. Малко се шашакам от новото положение, Малчо също се шашка и обстаовката е леко изнервена.
Имам въпрос към консултантите
. Заради секцоито, Гого е хранен с АМ, на мен трудно ми слезе кърмата, даже все още може да се каже, че не е това , което трабва да бъде.Започнах да правя опити да го кърмя, т.е. той да съче, единден след операцията, но е хранен с АМ, до вчера и вкъщи го дохранвах. Сега махам сухото мляко и се опитвам да го храня само с кърма. Притесненията ми са няколко - първи, Гохго много обича да ми седи на гърдата, обикновено така заспива след като е ял. В момвнта, в който го махна и го сложа в леглото, той надава вой и си иска гърда. Поцоква 10-тина пъти и се унася, т.е. не е гладен. Та питането ми е грешка ли е това, как да го накарам да заспива без да ми е на гърдата. Другият проблем е , че има гъбички в устата,Педиатърката изписа лечение, но едва ли лекарството действа, след като той заспива сучейки 10 мин след като съм мазала езичето.

Общи условия

Активация на акаунт