Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 105

  • 91 086
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 208
И аз хоооооп. Ама вие кога ги правите тия торти като по цял ден пълните темите.....
Много готини тортички пак видях.
Ванче тортата с меченцето е много готина, имам предвид шарена точно по мой вкус.
Миша, кутийката с бонбоните много ми хареса може би мраморния ефект и идва малко в повече, но това не разваля крайното впечатление. И да са живи и здрави младоженците. Още дълго да те ядосват. ПЪК И ТИ ТЯХ  Joy (че иначе к ва тъща ще си)

Сега и аз с поредната свещ за РД на мама. Тя хареса свещта с кестените та реших и за нея. Шипките са много спонтанна идея. Не съм особено доволна... да не кажа никак, но като пробвам в движение винаги става така. Исках да стане зелена на петна( които станаха не петна а просто лекета) и въобще не съобразих че като ще е шарена е просто недопустимо да е релефна. Накрая и нали съм ФОТОГРАФА НА ВЕКА (пък и в къщи вечер е много светло) съвсем я дооплесках, а да и няколкото големи вдлъбнатити са пръстите на Пръдличко...



А, да абе хора не ви ли прави впечатление че колкото и да пишете броя на публикациите не помръдва, не че е от значение ама...

Последна редакция: ср, 13 окт 2010, 14:17 от nandelche

# 16
  • Варна
  • Мнения: 616
ПОМООООООООООООООООООЩ - спешно ми трябват малки бели перлички и брокат, който да става за торта. Тук имаме само пустият Илчовски, но там няма нищичко Sad Ходих и до борсата на Пикко, но там имат само сухи бои на безбожни цени  Cry

# 17
  • София
  • Мнения: 2 658
Ванче, много сладурска и изпипана тортичка!
Rumya, пеперудата е много семпла и хубава!
Kiki, много апетитна е тая тортичка, браво!
MI6A, ЧЕСТИТО! Да са живи и здрави, много сладки тортички! Сватбена ще правиш ли?
nandelche, шипките са страхотни, като истински са! Да е жива и здрава майка ти.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 358
Миша-честито на младоженците-пожелавам им нестихваща любов.Много свежи тортички.
Нанделче-много готина торта-шипките са чудни.И аз все се чудя,че не ми помръдва това за публикациите и изобщо как става?
Ванче-мерси за обясненията.  bouquet

# 19
  • Мнения: 3
Е Миша Честито- много да се обичат и да са щастливи младите, и теб да уважават и почитат! А пък ти ще им правиш все такива хубави тортички, то от тук нататък поводи бол.
Нанделче чак се зазверих шипките дали не са истински- БРАВО! Да е жива и здрава твоята майчица! А за публикациите, не знам не разбирам ама моите са 0.
КиКиНики ЧРД на татко ти, да е жив и здрав, много апетитна торта си му спретнала
Румя пеперудата наистина е измазана отлично, и да и аз обичам така- всичко да се използва, да не остават обрезки, заради които да се налага да се врътне торта за домашна консумация. То лошо няма де ама станахме 100 кила,кат си обичаме сладичко.
Аз нямам торта за показване, но тия дни ще завърша тортата с прословутите обувки и мисля да се кльопна и аз в темата на предизвикателството, ако някой любезно ми пусне линк към нея..... newsm43 Blush

# 20
  • Мнения: 3 861
ЕЕЕЕЕЕй, много сте бързи бееее, за една сутрин 2 страници. Я беж в кухнята да правите торти!!! Laughing

nandelche   , дупките от Пръдличко само ти си ги знаеш, трай си, не се виждат  Laughing
Тортата ти е много хубава!
Мишелин, как не си ми под ръка. Имам един цял буркан, голям с пели перлички, които ползвам чат пат, но те са толкова много, че сигурно ще ми стигнат до пенсия...
MI6A , хайде честито!!!
И двете торти са ти много хубави. Хайде чакаме сватбената, нищо, че няма да има сватба. Торта трябва да има  Laughing Laughing Laughing
Стефина, аз пък се усетих, че не съм ти казала колко ми хареса рейса ти. Нали съм си мъгла... ooooh! . Чудесна торта си му спретнала на малкият юнак, да ти е жив и здрав!!!

KikiNiki , честито за баща ти! Това шоколадово тесто изглежда чудесно, не като моят тукмак. За силно напоена торта си я оформила много добре. Има си ръбчета и всички екстри. Браво.


Ванчеееееей
, не ми отрази ти тестяната драма, само главата на Спайдърмен ми оплю, тя си е за оплюване де, но той се озова там импровизирано. Нямах си разпечатка откъдето да си го изрежа хубав, гледах от една чаша на Калоян. И на мен ми се стори малко кръгла главата, но реших да го набедя, че е преял и приключих с въпроса  Crossing Arms. Истината е, че майката щеше да дойде след половин час да си я вземе, когато аз получих спайдърменското прозрение. Нещо много ми беше празен екрана, а тя ми беше казала, че той се кефи на Спайдърмен. Важното е, че детето си я е харесало  Laughing Laughing Laughing
Както и да е. Лоцо е много хубав. Казах ли ти??? Ако не съм...казвам ти  Laughing Laughing Laughing

Хайде сега ти ми кажи какво да правя с останалото шоколадово тесто за да го омекна малко, че така не става за нищо....баси, много е и не ми се изхвърля...

Руме,
пеперудата ти е много семпла, супер е. Хайде сега разкажи подробно как разби сметаната в кухненски робот. Каква беше, колко пудра сложи, всичко ми кажи, моля  Praynig

Последна редакция: ср, 13 окт 2010, 13:56 от доня КОПРИВА

# 21
  • София
  • Мнения: 2 671
Ми6а, ЧЕСТИТА РАДОСТ! Много щастие им пожелавам, а ти да си най-свястната тъща на света!!!

Благодаря ви за коментарите. За измазването - тренирам, ама съм под кривата круша, затова и накрая я минах отгоре с един нож за пържоли и маскирах неравното  Crazy За оформянето не съм намерила схема, сигурно има някъде. Да пробвам с вербално обяснение: представете си кръглата торта, мислено я разделяте на 2 части с една линия през средата. От тях изрязвате симетрични крила, а от остатъка в средата - тялото на пеперудата.

Копривке, сметаната (вее 3 вида пробвам, все стават) я изсипвам в робота, слагам 4 с.л. пудра захар. Включвам първо на ниски обороти, сметаната се втечнява, а след това на високи и за 2 мин. става на сняг. Е, не супер твърд, който да може да се шприцова, но достатъчно твърд - не пада като обърна купата. Ако имах миксер, сигурно още по-лесно щеше да става. (с робота е голяма мъкйа разбиването на сняг, с повее от 4 белтъка не се справя  Rolling Eyes ).

# 22
  • Мнения: 622
миша-честита ви придобивка!(зетя имам предвид,де)-тортата с бонбоните е върха,записвам си  я
ненделче-майстор си ти на шипките и свещите!

# 23
  • Мнения: 208
Нанделче.........за публикациите, не знам не разбирам ама моите са 0.

ХА ХА ХА.... Joy  Joy Joy а я виж Копривката сигурно е с връзки. Аз като я загледах тогава се сетих  Mr. Green
Копривке, нали знаеш  Hug  Heart Eyes
А, ние сме писали заедно с Ванчето. Мерси миличка. Както и на всички за подкрепителните отзиви.
Все пак ще се опитам да отбележа идейно помръдване следващия път. За развитие ще говорим друг път

# 24
  • Мнения: 1 965
Ванчеееееей[/b], не ми отрази ти тестяната драма, ...................
Хайде сега ти ми кажи какво да правя с останалото шоколадово тесто за да го омекна малко,
още посред нощите щях да те съветвам за тестото, ама ти се беше коригирала и каза че си се оправила. Още тогава щяха да ти кажа че номера с изтискването не минава при кафявото тесто. Защото остават само трици. Или си му ливнала по-малко вода или си го претоплила и си го изгорила. Опитай се, да направиш малко бяло тесто, но го направи малко по-рядко от обикновенно. Смеси малки парчета от двете. Би трябвало да се оправи. Поне така съм се спасявала аз. Бялото е доста мазно и лепкаво и оправя пресеченото кафяво. Ако се получи с малкото количество, размеси си цялото. Но в никакъв случай не загрявай повече.
Миша - Честито, душко! желая им късмет и много любов.
nandelche - цяла изложба свещи имаш вече!!! Харесва ми!!!

# 25
  • София
  • Мнения: 2 113
Ванче, чудесна придобивка! Чети в упътването дали се мие с вода, защото в зората на моята сладкарска страст, когато мислех да изкупя всичко, до което се е сетила да се допре сладкарска ръка, оглеждах и тези машини и нещо такова съм запомнила за тях... Тортата с мечо /не го познавам поименно/ е с прекрасно детско настроение!

Нанделче - шипките са много добри, листата им малко ми напомнят на малинови, вероятно при оцветяването и се е добавил такъв мъхест ефект. Прекрасен  подарък.

# 26
  • Cambridge, UK
  • Мнения: 429
момичета,
трябва ми сертификат за торта
ясно е, че ще го фалшифицирам, но какво трябва да пише вътре?
и още мога ли да си купя една малка торта и да сложа бележката от нея (предполагам това е сертификата?!) в моята торта и така да я занеса там където ще празнуваме?

# 27
  • Мнения: 208
Ей сега ме уби  #2gunfire
Ако това ще ти помогне и аз сега чувам за това  newsm78, а кой ти иска това чудо.

# 28
  • Мнения: 225
Румянка си пече блатове и  е седнала да ви чете,ама и двата блета ми изгоряха...
пускам ви тортите с коите се борих ,а после ще ви коментирам ,че и другите ще си изгоря..
само да благодаря на Пепи и леля ОГ за линковете които ми протиха  bouquet
първата беше за рд на племеника ми.Искаше къщичка да му направя кото тази на село....Толкова много си я харесал че е плакал и не е давал да му я режат...и на гостите не е дал да ядат..а бе голямо шоу е било..
А за Уинкс ми взе здравето,айде после ще обяснявам че отитде и третия сигурно..

# 29
  • София-Младост
  • Мнения: 23 362
момичета,
трябва ми сертификат за торта
ясно е, че ще го фалшифицирам, но какво трябва да пише вътре?
и още мога ли да си купя една малка торта и да сложа бележката от нея (предполагам това е сертификата?!) в моята торта и така да я занеса там където ще празнуваме?
Купи една малка торта и си искай малкото листче наречено сертификат...пишат примерно сладкарница .... дата на производство: ... 

Общи условия

Активация на акаунт