Ваксини - дискусия за вредата от тях... (тема 12)

  • 37 103
  • 743
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 6 274
... И като се започнаха едни пневмонии, кашлици, задушаване, видяхме се в чудо. Дори в болница влиза миналата зима. В стаята му сега има една камара сиропи, хомеопатии, че дори до инхалатор опряхме...

Божееее, веднъж в болница!  Tired
Човек, ти разбираш ли, че ние бяхме абонирани за Втора Градска?
Абсолютно задължително влизахме всяка зима, даже една година за втори път ни изпратиха, но на мен ми писна и казах край!  Stop
Подписах се, отказах да постъпим и от тогава пневмониите ги караме вкъщи.
За 7 години е бил болен от общо 7 пневмонии, а между тях, с изключение на редките моменти, в които е здрав, е с бронхиолити, бронхити, кашлици, сополи и каквото още там се сетиш.  Sad
Една- единствена година пропуснахме без пневмония.
Редовно си говорим вкъщи, че сме доста сериозна конкуренция на аптеката.  Tired
И в момента на рафта има около 10 кутии с какво ли не.
Като почнеш от АБ, та стигнеш до капките за нос и сиропите (няколко вида).  ooooh!
Направо ми иде да ги гръмна всички ония идиоти #2gunfire, които го виждаха как се мъчи и се съдира да боледува, но никой думичка не каза, а аз, овцата тъпа Twisted Evil бодях ли, бодях - най- надлежно!!!  ooooh!
Пуууу, овча му работа!
 Crossing Arms

# 256
  • Мнения: 2 176
Чудят се вече как да си пробутат продукцията фармакомпаниите.  ooooh!
Очевидно лобито е много силно, но ме съмнява, че това ще проработи. В ЕС няма начин да се наложи такава практика, защото ще тръгнат маса дела за дискриминация. Което означава, че подобна политика у нас би рефлектирала в нова, много голяма миграционна вълна от млади хора. Това би било провал за всяко едно правителство в момента. Wink

# 257
  • Пловдив
  • Мнения: 5 039
.

Последна редакция: пн, 01 ное 2010, 08:18 от *Бенджи*

# 258
  • Мнения: 6 274


...Причината е нова, криворазбрана мода за природосъобразен начин на живот...

 #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

М***а ви м****а, д****а, с****а аз на вас!!! Twisted Evil  #2gunfire

Дали си мислят, че някой им вярва или?!
Twisted Evil

# 259
  • Мнения: 1 161


...Причината е нова, криворазбрана мода за природосъобразен начин на живот...

 #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

М***а ви м****а, д****а, с****а аз на вас!!! Twisted Evil  #2gunfire

Дали си мислят, че някой им вярва или?!
Twisted Evil
Да де, ама докато детето тичаше и дивееше природосъобразно по голо дупе на поляната отвън не знаеше що е настинка.... Ама не им изнася, щото от здравия човек полза няма...
В детската градина ако дете излезе голо навън ще ги уволнят всичките. Да не говорим, че те там децата въобще не виждат май слънце, защото и на двора като са е сянка.

Добре че поне за зъбите не послушахме зъболекаря, щото там абонамента е доживотен, изпуснеш ли веднъж положението...

# 260
  • Мнения: 3 499
Вторият линк си го запазвам!!! Определено!!! Омръзна ми да му повтарям на моя мъж, че парче ябълка преди лягане върши същата работа... Joy

(някъде назад по постовете, май в октомрийчета 2008 имам постинг с моето миене на зъби Embarassed Embarassed Embarassed Нямам нито една пломба, само на преден зъб отчупих парченце от особено жестока тиквена семка преди години)

Линкът в монитор е лудост!!! Пълна лудост!!!

# 261
  • Мнения: 1 376
Людмил, как се чустваше Сами в ДГ? Аз си имам моя теория за боледуванията на децата тип яслени и градински...
Скоро, когато малката беше болна се видяхме с четирма докторя... всеки ни похвали, че не я даваме на ясла/градина. Всички ми обясняваха как децата много боледували, че и много тежко... Като поотраснели вече било друго...

# 262
  • Мнения: 1 161
Людмил, как се чустваше Сами в ДГ? Аз си имам моя теория за боледуванията на децата тип яслени и градински...
Скоро, когато малката беше болна се видяхме с четирма докторя... всеки ни похвали, че не я даваме на ясла/градина. Всички ми обясняваха как децата много боледували, че и много тежко... Като поотраснели вече било друго...
Ами как, със рев тръгна. Тръгна на 3, дотогава го гледахме у нас. Но в интерес на истината от такова гледане, особено както е при нас да няма други деца да гледа, Самуил доста се разглези. Само когато вижда, че други деца като него, са дисциплинирани (мият си зъбите, ръцете и т.н.) и той иска така.

А и между другото аз си обяснявам боледуването и с още 2 фактора - както казах при нас Самуил беше по цял ден навън и то често гол. Чували сте, че витамин D се синтезира само когато слънцето докосне голата кожа, нали? А в градината кожата им не вижда слънце. Масово явление е децата да се държат по стаите дори в слънчев ден, защото така е по-удобно за преподавателите. И сещате ли се, как едно време в детската градина през зимата ни правеха нагревки с кварцова лампа? А сега ги отрекоха.
Второто нещо е, че храната му стана небалансирана - менюто в детската градина е главно храна минала през топлинна обработка, без ензими и и витамини, докато тук се хранеше с кълнове, пресни плодове и зеленчуци и наш домашен хляб. Да не говорим за месото, което той не обича, но го карат да яде... Майка ми ми е казвала, че в градината сварявали един казан със шипки и децата това пиели цяла седмица вместо вода. Не сме знаели настинка и болест...

Последна редакция: пн, 01 ное 2010, 10:40 от Людмил

# 263
  • Мнения: 1 178
Чудят се вече как да си пробутат продукцията фармакомпаниите.  ooooh!
Очевидно лобито е много силно, но ме съмнява, че това ще проработи. В ЕС няма начин да се наложи такава практика, защото ще тръгнат маса дела за дискриминация. Което означава, че подобна политика у нас би рефлектирала в нова, много голяма миграционна вълна от млади хора. Това би било провал за всяко едно правителство в момента. Wink

Цитат
На теория имунизациите там не са задължителни и така с нищо не са нарушени човешките права.
Значи у нас са нарушени човешките права.  Flutter
По-ясно не можаха да си го кажат. Mr. Green
Обаче изобщо не се срамят да търсят начин да продължават да ги нарушават.  Sick

# 264
  • Мнения: 63
Боледуването в детските заведения е до голяма степен следствие от отношението към децата. Липсата на внимание, топли чувства и обич води до отслабване на имунната система даже и при възрастни. При децата това се случва за първи първи път в обществените заведения, а когато групите са с по над 10 деца и няма как вниманието на учителки и лелки да стигне за всички, рязката промяна на средата силно ги омачква. За децата е най-добре плавно да навлизат в обществото и да стават самостоятелни, както и с всичко друго в този свят. Затова на много места по света има разнообразни форми на детски заведения - от съвместно отглеждане на децата от няколко семейства (всеки ден 3-5 деца са в едно от приятелските семейства), през почасови центрове за ранно развитие с малки групи деца, до детски градини с групи от по над 30 деца и 2-3 души неебателен персонал. За съжаление в БГ има основно от последните, макар да се появяват постепенно и други алтернативи.

!!! Ваксините в детските градини НЕ са задължителни, това е спекула на персонала.
!!! Няма нормативен акт, с който да се забранява на дете да посещава детска градина.

В закона за здравеопазването пише, че са ваксините са задължителни, но за неваксиниранираните деца са предвидени единствено глоби до 200 лв.
Освен това детските градини се контролират от министерство на образованието и нямат нищо общо с администрацията на министерство на здравеопазването.
А лишаването от достъп до детските градини е лишаване от образователни права, което поне за момента е недопустимо според законодателството ни.
(Имайки предвид статията от предния постинг, не се знае още колко ще е така.)

Все пак имайте предвид, че ако заемете тази позиция и успешно си запишете детето в общинска детска градина, вероятно детето неофциално ще получи такова отношение, че ще се чудите кое е по-лошо - прецакване на тялото чрез ваксини или прецакване на психиката от слабоумен персонал.

Моя извод: Поне за момента, общинските детски градини, не са подходящи за деца, отглеждани с грижа, любов, внимание и без синтетична фармация, антибиотици, ваксини.

# 265
  • Мнения: 1 376
Людмил, една  Hug за Сами!
В комбинация от двата поста на Людмил и zash си пожелавам да се съберем няколко семейства /жалко за разстоянията, които ни делят/ и да си направим алтернатива на ДГ.
Представете си една неголяма къща в краен квартал, с полянка и хубава ограда... Слънчеви стаи, 5-6-7 деца, всеки яде каквото обича, ляга си според режима... Основно навън си прекарват времето, през есента събират листа и кестени, зимата играят със сняг, през пролетта се въргалят в локвите, а лятото има пясък и вода... И сополанковците са добре дошли....  Heart Eyes
Размечтах се, малко в страни от темата, прощавайте  Blush

# 266
  • Мнения: 280
Здравейте,
моля дайте линк към законите, които незадължават родителя да имунизира детето си / или нещо такова  newsm78 /
Казусът е следния : приети сме по документи в ясла, но днес ни върнаха с основание, че нямаме поставени ваксини. Циритаха ни някакви кодекси, но отказаха писмен отказ.

# 267
  • Мнения: 1 178
zash, много добре казано.   bowuuИ моят извод е такъв. Peace

Решението, че не бих дала детето си за отглеждане в ОДЗ, в познатия на всички модел и вид, взех почти веднага след раждането на малкия ми син.
Не виждам никакви ползи, честно казано.
Даже се радвам, че не биха го взели, дори и да  поискам.  Mr. Green
Просто нямам доверие на "системата", на "педагозите", всичко е проформа за мен. Същото е и в училище, за жалост.  Sick

За мен ОДЗ- тата са огромен компромис. Crossing Arms Надявам се да не се налага да го правя.  Naughty
Не бих могла да се отрека от досегашните си убеждения и не вярвам, че в ДГ децата получават грижа, в смисъла, който аз и повечето родители, надявам се, влагаме.  Hug  

irichik,  това е чудесен вариант.  Grinning Heart Eyes Hug

# 268
  • Мнения: 63
Здравейте,
моля дайте линк към законите, които незадължават родителя да имунизира детето си / или нещо такова  newsm78 /
Казусът е следния : приети сме по документи в ясла, но днес ни върнаха с основание, че нямаме поставени ваксини. Циритаха ни някакви кодекси, но отказаха писмен отказ.

За яслите не знам как стои въпроса, тъй като те са към министерство на здравеопазването и там важат техните наредби.
Но предполагам че няма текст в никой закон или друг нормативен акт, който да разрешава да не се извърши медицинска интервенция на човек.

-

Детските градини са към министерство на образованието.
Там задължително е представяне на имунизационната карта, но не и да е попълнена с "ДА" навсякъде.

За нашето дете имахме проблем още с педиатърката, която написа с червен химикал "негоден за детска градина, поради незавършени имунизации".
Малко скандалче, споменаване на дело в административен съд за некадърност, тъй като не и влиза в работата да пише подобни простотии и издаде ново съобщение без подобен текст.
В детската градина, не направиха проблем, но и не изкарахме много там - 2-3 месеца и детето тотално отказа да ходи, заради това че там "учителките са скучни и глупави".

-

Ако можете намерете по-щадящ вариант за детето от ясла. Детски център за по 2-3-4 часа или някой домашен вариант (баби, приятели, смесено).
На тази възраст им са още "меки" главичките за да разбиват стени.

# 269
  • Мнения: 280
Благодаря, продължавам да търся....
И ние споменахме съд, но ако тя не ни даде писмен отказа незнам как да подадем иск.

Ако някой има координати на веш адвокат ще му бъда благодарна  Hug

Последна редакция: пн, 01 ное 2010, 13:27 от Siqnna

Общи условия

Активация на акаунт