Ваксини - дискусия за вредата от тях... (тема 12)

  • 37 087
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 376
не е една, а две нови ваксини има.

В Тина Киркова ни казаха, че не им е необходима декларация. Просто казваш на педиатъра, че не искаш ваксини и те пишат където трябва. Някой с опит?

# 706
  • Мнения: 431
не е една, а две нови ваксини има.


Точно това казвам-едната е Пентаксим ,въпросът е другата коя е ?

# 707
  • Добрич
  • Мнения: 757
Конюгирана пневмококова ваксина
SYNFLORIX

# 708
  • София
  • Мнения: 262
Направо настръхнах от това.

http://www.express.co.uk/posts/view/74046/Doctors-did-not-warn-u … uld-kill-our-baby

Като се замисля, че и моето дете прави (надявам се, че го израстваме вече)  фебрилни гърчове. Засега съм благодарна на неговия лекар, че сам пожела заради тях да отложи МПР ваксината, вследствие на което ме накара да се усъмня във ваксините и да започна да чета (макар и късно).

# 709
  • Мнения: 109
Много бих искал някой доктор или педиатър да отговори на това мое мнение в замунда: http://www.DMCA-removal-from-Google/details.php?id=235407&co … 51086#comm4351086
---------
Аутизъм, множествена склероза, хепатит, псориазис, почти всички автоимунни заболявания са с напълно неясен произход за съвременната медицина! Аз имам МС повече от 10 години и слушам как всеки момент ще намерят начин за пълно лечение на тази болест! Доктори - признайте! Не е ясна причината, поради която имунната система напада свои клетки! В този филм се представят диаграми и показват разговори с доктори, които говорят на тази тема.

А ако някой предположи, че става дума за генетична предразположеност мога да кажа,че никой от рода ми не е имал МС или друга автоимунна болест!

Менингококовата ваксина е една от редките, в които не намирам аджуванти, аджюванти или който както е свикнал и приел за вярно (думата не е българска и се използва "активатор" от много доктори).

Листовката на тази ваксина - http://www.medicine.bg/public/listovka/29053s.pdf

Менингококовата ваксина се плаща изцяло от родителя!
Следват два важни въпроса:

- Как е възможно да има ваксина, в която да няма активатори (аджуванти)? Та това не постава ли под въпрос използването им въобще...
- Защо точно тази ваксина НЕ е в списъка със задължителните ваксини, които всички деца трябва да получат?

Ще задам и други ИЗКЛЮЧИТЕЛНО важни въпроси:

1. Защо слагат фенол (протоплазмена отрова за клетките) във ваксините?
2. Защо слагат тимерозал (живак под прикритие със сложни думи)?
3. Защо слагат формалдехид (метанол - отрова за мишки)?
4. Защо слагат алуминиев хидроксид, който в комбинация с живак е смъртоносен?
5. Защо слагат феноксиетанол - антифриз под прикритие със сложни думи?
6. Кога за последен път е тествано действието на тимерозал върху хора? (Знае се - 1929 година върху 27 човека, като всичките са умирели от менингит)
7. Защо медицинските лица винаги реагират остро на всякакви въпроси относно сигурността на ваксините?
8. Защо всички неврологични заболявания съвпадат с въвеждането на ваксините?
9. Защо всички ваксинации са задължителни в училище и родителите подлежат на глоби и ограничения, ако ги откажат?
10. Защо на неваксинираните деца се гледа като заплаха на ваксинираните, след като те са ваксинирани вече и няма да се заразят от въпросната болест?!
11. Защо се усложнява живота на неваксинираните деца и техните родители?
12. Кой печели и кой губи от масовото ваксиниране?
13. Къде е правото на личен избор?
14. Защо лекарите не дават да се прочетат възможните странични реакции от ваксина? Например от листовка на Тетраксим - http://www.bda.bg/images/stories/documents/bdias/25111s.pdf
15. Как защитниците на ваксини ще коментират тази статистика - http://childhealthsafety.files.wordpress.com/2009/01/us-deaths-1900-1965.gif
16. Защо неваксинираните деца са в прекрасно здраве, за което дори не могат дори да мечтаят ваксинираните: http://homeohelp.eu/rumenstoichevsblog/320-udivitelnoto-zdrave-n … za.html?showall=1
17. Защо при ваксинираните деца има бум на болести, за които същите са били скоро ваксинирани?
18. Защо по новините никога не виждаме новини от сорта на тази - момче постъпва в болницата веднага след ваксиниране против грип - http://www.belfasttelegraph.co.uk/news/local-national/boy-rushed … jab-14543347.html
19. Защо има толкова много смъртни случаи и тежки странични реакции след употреба на ваксини? http://www.scumdoctor.com/Bulgarian/disease-prevention/STD/HPV/D … -Vaccination.html http://donotinjectme.blogspot.com/2010/11/40-uk-children-killed- … mmr-and-true.html

Очаквам обосновани отговори.
----------

Съпругът

Последна редакция: пт, 03 дек 2010, 12:35 от chukchi

# 710
  • Мнения: 280
не е една, а две нови ваксини има.


Точно това казвам-едната е Пентаксим ,въпросът е другата коя е ?

Пентаксим?  newsm78 Аз като раждах едната ваксина беше БЦЖ, другата за хепатит Б, първи прием  Rolling Eyes

# 711
  • Мнения: 3 495
не е една, а две нови ваксини има.


Точно това казвам-едната е Пентаксим ,въпросът е другата коя е ?

Пентаксим?  newsm78 Аз като раждах едната ваксина беше БЦЖ, другата за хепатит Б, първи прием  Rolling Eyes
Синфлорикс

# 712
  • Мнения: 3 056
Да ви кажа сега последно докторско мнение - не от наште назадничави консерви-педки, а друг. Бях писала и тук по-рано, че малкият в края на първия му месец направи едно голямо жълто петно на нослето, водихме го в Токуда и кожната към Александровска - казаха, че е хемангиом. Д-р от Прирогов обаче (хирург) каза, че е лимфангиом, който най-вероятно ще изчезне в края на годинката (така и стана, още преди това). От Токуда искаха да постъпим в б-ца за лечение с мн. ниски дози Пропроналол (бетаблокер), който повлиявал такива съдови малформации, защото като пораснело детето, щяло да има огромен нос с израстък... Добре, че мъжът ми твърдо отказа, понеже е и опасно (а те се кълняха, че не е), и ненужно в нашия случай се оказа (това лечение само за хемангиоми, и то животозастрашаващи се ползва, не за лимфангиоми). Та тогава не бях чувала за странични реакции на ваксини (защо ли, да не би да ни информират тия гадни докторя!?!), но отнякъде нещо стигна до мен в тази насока и ги бях питала всички тия светила дали не става дума точно за това при нас... Естествено - всички отрекоха. Но онзи ден се намери лекар, който каза, че е виждал как се появяват хемангиоми след ваксина!!! Потресена съм! Направо не знам какво ще направя на лекар, който повтори експериментите с ваксини върху детето ми! А тая, нашата сестра, последният път (след като разви куп глупости в полза на ваксините, а накрая призна, че е против), каза, че ТЯ гарантирала, представяте ли си? Ако се оставех да ме склони и нещо се беше случило, с двете си ръце щях да я удуша, заклевам ви се!!!

# 713
  • Мнения: 4 370
Та, след като родите и до изписването къде стоят бебетата ви?
В отделението за възрастни ли?  Laughing


В Шуменската болница има неонатологично отделение, но бебета си стоят при майките веднага след като се родят. Само недоносени и бебета с проблеми са неонатология.

За домашно раждане нямам смелост, понеже не се предлага легално такава услуга. Например да ми пратят обучена сестра и тя да помага при раждането!

# 714
  • Мнения: 6 274
Та, след като родите и до изписването къде стоят бебетата ви?
В отделението за възрастни ли?  Laughing


В Шуменската болница има неонатологично отделение, но бебета си стоят при майките веднага след като се родят. Само недоносени и бебета с проблеми са неонатология.


Ставаше дума, че ИМА такова Отделение.
Иначе и във Втора Градска (София) бебетата са при майките, но Отделението си го има.
  Peace

# 715
  • Мнения: 3 056
Съмнявам се, че може да има връзка и между ваксините и хеморагичната болест, която малкото ми бебе разви на втория ден от раждането си, някой с повече знания по ваксините може ли да обясни?

# 716
  • Мнения: 2 376
не е една, а две нови ваксини има.


Точно това казвам-едната е Пентаксим ,въпросът е другата коя е ?
Синфлорикс и Пренавар. И двете са 150 лв + ... Пентаксимът е заместител. Ех, защо не се навих да уча фармация ...

ValeryM , в Токуда на Точица и предписаха антибиотик веднага след като се роди. 3-ма лекари питах, тримата посочиха, че се ползва различен антибиотик. В епикризата беше посочен четвърти .... Не ми дадоха да видя изследванията на база, на които е предписан антибиотика. Аз имам някои съмнения относно тази ситуация....

Последна редакция: пт, 03 дек 2010, 15:45 от Berend Botje

# 717
  • Мнения: 3 495
Превенар...

След като се получава мозъчен оток след ваксина ( повечето ужасни неповлияващи се плачове ги описват от това, не знам обаче доколко е документирано), не се учудвам за хемангиома. А пък  разликата между хемангиом и лимфангиом според мен е очевадна!!! Twisted Evil Имали сме и двата вида в семейството! Разбира се, лично мнение!

За раждането вкъщи - не бих се осмелила... И двете ми деца са родени без никакви проблеми и бързо, но второто имаше усукана пъпна връв около врата и акушерката (Мариянка, познавам я) после като ме посети в стаята каза, че неонатоложката е спасила живота на бебето, не питах как....но предполагам....

# 718
  • Мнения: 660
Съмнявам се, че може да има връзка и между ваксините и хеморагичната болест, която малкото ми бебе разви на втория ден от раждането си, някой с повече знания по ваксините може ли да обясни?

Това е един от усърдно прикирваните странични ефекти на HepB ваксината .

Ех, защо не се навих да уча фармация ...


Пали свещ от благодарност , че не си . Аз в момента паля редовно и се отричам от професията си . Не е лесно толкова сериозно да си сбъркаш пътя , но проглеждането е отрезвяващо  Peace.

# 719
  • Мнения: 2 376
Ех, защо не се навих да уча фармация ...


Пали свещ от благодарност , че не си . Аз в момента паля редовно и се отричам от професията си . Не е лесно толкова сериозно да си сбъркаш пътя , но проглеждането е отрезвяващо  Peace.
Вече палих, че се отказах от медицината Simple Smile овреме. Не заради друго, но корупцията беше.. отблъскваща.

Общи условия

Активация на акаунт