Ваксини - дискусия за вредата от тях... (тема 12)

  • 37 106
  • 743
  •   1
Отговори
# 60
  • Русе
  • Мнения: 11 928
  И на мен още никой не ми е дал смислен отговор, защо след две имунизации с БЦЖ, на положителна проба от манту се потретва БЦЖ. При положение, че в голямата Америка не се слага БЦЖ има 4000 случая на туберкулоза, а в България, където се скъсват да ваксинират и е колкото половин щат на Америка има 1000 случая.  newsm78

# 61
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Райка, благодаря ти Hug Събираме такива истории, защото искаме да заведем дело именно за задължителните имунизации, че никой не те информира с какво точно бодат детето ти, какви може да последствията от това.
nenatoa събира разни истории, тя ще каже, дали твоята ще и свърши работа

Още веднъж благодаря и кураж на теб Hug Hug

# 62
  • Мнения: 2 645
Моля някой да ми прати Декларация за отказ от ваксини. Или просто да я сложим като линк на първа страница. Зная че е 2 изречения, интересува ме закона на който се позовавате. Иначе декларация и аз мога да си напиша  Peace

# 63
  • Мнения: 4 753
Моля някой да ми прати Декларация за отказ от ваксини. Или просто да я сложим като линк на първа страница. Зная че е 2 изречения, интересува ме закона на който се позовавате. Иначе декларация и аз мога да си напиша  Peace

Не съм писала такава декларация, но предполагам родителите не се позовават на закон, а на собственото си желание и право като родители да решават дали да се поставят ваксини на децата им... По принцип, закона за здравето урежда правата на пациентите да отказват медицински манипулации... По-конкретно виж в Раздел II. Права и задължения на пациента

Закон за здравето - http://lex.bg/bg/laws/ldoc/2135489147

# 64
  • София
  • Мнения: 3 648
Райка, потресена съм!
Мойта дъщеря също разви хиперактивност и невъзможност за концентрация след годинката! Кривеше очи странно и в тези моменти изглеждаше като луда. не съм го свързвала навремето с ваксините въобще, но имам записи, може би ще мога да възстновя от кога е това започнало точно. Слава богу се оправи с хомеопатияна 1 г и 11 месеца!

# 65
  • Мнения: 936
Моля някой да ми прати Декларация за отказ от ваксини. Или просто да я сложим като линк на първа страница. Зная че е 2 изречения, интересува ме закона на който се позовавате. Иначе декларация и аз мога да си напиша  Peace

Не съм писала такава декларация, но предполагам родителите не се позовават на закон, а на собственото си желание и право като родители да решават дали да се поставят ваксини на децата им... По принцип, закона за здравето урежда правата на пациентите да отказват медицински манипулации... По-конкретно виж в Раздел II. Права и задължения на пациента

Закон за здравето - http://lex.bg/bg/laws/ldoc/2135489147

Пишеш такава от твое или ваше име в свободен текст и се позоваваш на каквото ти хрумне.

Може да цитираш и Конвенцията за правата на човека и биомедицината:
 чл.2 - Интересът и благото на човека имат предимство над интереса на обществото или този на науката
 чл.5 - Всяка интервенция, свързана със здравето, се извършва само със свободно и съзнателно изразеното съгласие на заинтересованото лице.
Това лице получава предварително необходимата информация за целта и естеството на интервенцията, както и за произтичащите от нея последствия и рискове.
Заинтересованото лице може свободно да оттегли съгласието си във всеки момент.
 чл.6 т.2. Когато според закона непълнолетно лице е неспособно да даде съгласието си за дадена интервенция, тя не може да бъде извършена без разрешението на посочения от закона негов представител, власт, лице или инстанция....

Конвенцията е ратифицирана от България и е със статут на закон!!!

# 66
  • Добрич
  • Мнения: 757
Моля някой да ми прати Декларация за отказ от ваксини. Или просто да я сложим като линк на първа страница. Зная че е 2 изречения, интересува ме закона на който се позовавате. Иначе декларация и аз мога да си напиша  Peace
дай си имейла, ще ти я пратя  Hug

# 67
  • Мнения: 3 499
Здравейте, докторе!
Поставихме на детенце ваксина за паротит, морбили и рубеола, като личната лекарка каза, че се понася много леко, но неее.
На четвъртия ден детенцето спря да ходи, боли го определено тазобедрена става, а на петата вечер е и с температура 38,2.
Водих го на педиатър, невролог и травматолог, но никой не казва, че е от ваксината.
Вие какво ще кажете по този проблем. Наистина съм много притеснена - то пищи от болка мъничето.

 Tired Tired Tired

# 68
  • Мнения: 2 176
Моля някой да ми прати Декларация за отказ от ваксини. Или просто да я сложим като линк на първа страница. Зная че е 2 изречения, интересува ме закона на който се позовавате. Иначе декларация и аз мога да си напиша  Peace

Не съм писала такава декларация, но предполагам родителите не се позовават на закон, а на собственото си желание и право като родители да решават дали да се поставят ваксини на децата им... По принцип, закона за здравето урежда правата на пациентите да отказват медицински манипулации... По-конкретно виж в Раздел II. Права и задължения на пациента

Закон за здравето - http://lex.bg/bg/laws/ldoc/2135489147

Пишеш такава от твое или ваше име в свободен текст и се позоваваш на каквото ти хрумне.

ПП. Нормативите за България може да откриеш в сайта от подписа ми.

Може да цитираш и Конвенцията за правата на човека и биомедицината:
 чл.2 - Интересът и благото на човека имат предимство над интереса на обществото или този на науката
 чл.5 - Всяка интервенция, свързана със здравето, се извършва само със свободно и съзнателно изразеното съгласие на заинтересованото лице.
Това лице получава предварително необходимата информация за целта и естеството на интервенцията, както и за произтичащите от нея последствия и рискове.
Заинтересованото лице може свободно да оттегли съгласието си във всеки момент.
 чл.6 т.2. Когато според закона непълнолетно лице е неспособно да даде съгласието си за дадена интервенция, тя не може да бъде извършена без разрешението на посочения от закона негов представител, власт, лице или инстанция....

Конвенцията е ратифицирана от България и е със статут на закон!!!


Съществено:

ЗАКОН ЗА ЗДРАВЕТО

Чл. 87. (1) Медицинските дейности се осъществяват след изразено информирано съгласие от пациента.

# 69
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Докато се запиша, темата напреднала...
Райка, и мен ме потресе историята ти. Не знам какво да кажа! Понякога ми идва да крещя от безумието, което ни обгражда. Момичета, възхищавам се на волята ви да се борите в България за децата си. И благодаря на Бог, че не живея там!

# 70
  • Мнения: 936
Моля някой да ми прати Декларация за отказ от ваксини.
дай си имейла, ще ти я пратя  Hug

А защо да не я сложим в темата да я ползват и други мами?!? Или да я качим в гугълдок и да сложим линк...

# 71
  • Добрич
  • Мнения: 757
Тази декларация е с текст за родилното, но мисля че с малки промени в текста ще свърши работа
nenaatoa, на твоя имейл ли да пратя декларацията, за да се сложи в темата

# 72
  • Русе
  • Мнения: 11 928
 Успях да отложа поставянето на манту. Пратиха ме да се уговарям с личния си лекар.Казаха ми,че изобщо не съм наясно, като заявявам, че отказвам реимунизация и по този повод и манту проба . Личната пък ми каза да ида в Туба. Но доста снизходително отбеляза, че много чета ненужни работи и че е пълно с тубелкулоза. Изобщо никаква подкрепа.  newsm78

# 73
  • Мнения: 3 499
Амбър, знам, че не си очаквала друго..... Sad
И какво, децата ги набодоха ли в училището? Rolling Eyes
Поканих майка Зорничка от по-горния ми цитат да пише и пита тук. Пишем си на лични. Ако реши да пише нещо и да попита, моля да й отговаряте предвид знанията си, защото всеки тук се е парил от различно "нещо"  bouquet

# 74
  • Русе
  • Мнения: 11 928
 Днес в училището ще им поставят на всички манту, с изключение на моето. Ох, аз ли съм най безотговорната майка. 7 години пазя детето си от болести и антибиотици и е най здравото дете. Чета непрекъснато и следя статистики на WHO , но системата не иска да ме приеме  Cry

Общи условия

Активация на акаунт