АПРИЛско бебче чакам аз, гордея се с коремчето си всеки час!

  • 23 740
  • 686
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 29 911
...а някоя мама има ли за 18.11 за Марков? Ако има, да се видим и запознаем лично  Wink

# 661
  • Мнения: 257
Привет и от мен!
Приемате ли още една априлка?
На 28г. съм от Бургас-втора бременност!Терминът ми е 25 април.Имам една принцеса на 3год. и се надявам пак да имам момиченце.Макар че с таткото не сме на едно мнение по този въпрос-важното е да е живо и здраво, а пола е без значение!
Не се престрашавах досега да се запиша защото получих кръвоизлив и отлепване на плацентата в 11 седмица и полежах малко в болницата,но засега вече всичко е наред.Надявам се да е така до края!
Гледам че пишете за килограмите-аз вече съм +7кг. макар че до преди седмица повръщах зверски но си и хапвам доста добре.
Ако може и на мен някой да прати паролата за албумчето.
Малко далго стана-за което се извинявам!
Лек ден на всички и успешни прегледи на тези които ще ходят тия дни!

# 662
  • Мнения: 0
Момичета здравейте и от мен. Отдавна не съм писала, но и не смеех. Чакам си резултатите от втория БХС, че първия ме поразтресе доста.. Правих го в Стара Загора и ми даде вероятност за даун 1:100. Е сега повторих в София и чакам все още резултат. Иначе ми потвърдиха пола-момче ще е.
Ще Ви помоля и аз за тази паролка.
Айде стига толкова от мен. Приятен ден на всички.

# 663
  • Мнения: 17
Добър ден!
Пожелавам на всички лека седмица и бързо да минават тези бременни месеци  Hug
Да се похваля - не ми става лошо Simple Smile)) newsm44
Иначе от към апетит - пропускам вечери, днес закуска, без да имам киселини или друго. Така ако я карам, няма да заприличам на самосвал Simple Smile) Таткото не е доволен, но като не съм гладна как да ям newsm78
Утре отивам на ЖК, явно без нея няма как да мина, малко ме ядоса докторката по телефона, но ако се повтори:  #2gunfire
Някой знае ли какво точно представлява ЖК?! newsm78

# 664
  • Варна
  • Мнения: 287
Здравейте и от мен!
В събота бях на ФМ, бебчо се развива нормално, отговаря си на седмиците, но уви не ни казаха пола.  Днес си пуснах изследвания за БХС, дано и там всичко е ОК.
Към мамите от Варна ако са чували, за някакъв спорт за бременни / различен от йога/, че с този застоял начин в офиса не знам как ще се оправям с килограмите, ще помоля да споделят. Относно кг аз съм +3, въпреки че по никакъв начин не съм променила хранителния си режим.

Чао и спорна седмица!

# 665
  • Мнения: 845
Здравейте, здравейте. Връшам се от ЖК и си пея през цялото време. Бебока е добре и въпреки, че беше в много неудобна позиция за гледане, доки каза 80% мъж. Все пак си остави малка вратичка, че не се виждало много хубаво. Много ми е хубаво  Grinning   С килограмите съм +1 (супер!) Утре отивам на БХС.

Някой знае ли какво точно представлява ЖК?! newsm78

   Ами мерят те, теглят те, гледат те на УЗИ (евентуално)... ако е време за изследвания ти вземат и така... какво точно имаш пред вид?
Добре дошли на новите мами  Hug

# 666
  • Мнения: 17
Здравейте, здравейте. Връшам се от ЖК и си пея през цялото време. Бебока е добре и въпреки, че беше в много неудобна позиция за гледане, доки каза 80% мъж. Все пак си остави малка вратичка, че не се виждало много хубаво. Много ми е хубаво  Grinning   С килограмите съм +1 (супер!) Утре отивам на БХС.

Някой знае ли какво точно представлява ЖК?! newsm78

  Ами мерят те, теглят те, гледат те на УЗИ (евентуално)... ако е време за изследвания ти вземат и така... какво точно имаш пред вид?
Добре дошли на новите мами  Hug
Нашата докторка ни препоръча да отидем на ЖК. Заради болнични и др., които не смятам да ползвам, защото не мога да не съм на работа.
На ФМ, БХС всичко в ранните седмици съм ходила.
ФМ пак на 11/11.
на ЖК какво по-различно й е?

Последна редакция: пн, 25 окт 2010, 12:07 от AlexNM

# 667
  • Мнения: 845
Ами по принцип на ЖК ти следят бремеността. Един вид се водиш "на отчет". В края ти дават направление за раждане и описание как е преминала бремеността, има ли патология и пр.... Тази докторка, при която ходиш, при нея ли ше раждаш? Няма ли после да ползваш майчински все пак след като родиш?  Кой ше ти издаде болничен 45 дни преди раждането (въпреки че не ходиш на работа.) Не се ли водиш някъде на трудов договор или като самооигуряваша се?

# 668
  • Мнения: 845
Без определените задължителни изследвания, никой няма да те приеме за раждане.

# 669
  • sofia
  • Мнения: 1 190
Здравейте от мен, момичета!
Утре ще ходя на ЖК и ще правя късния скрийниг, че с ранния се разминах. Дано всичко е наред. Радвам се, че ми удължиха болничния без никакъв проблем. Изписаха ми и магнезий да пия, че нещо си ме поболява корема.
Аз също имам доста голям тумбак. Днес докато чаках да ми напишат болничния влезе едно момиче за консултация 1 месец по-напред от мен, а имаше толкова малко коремче сравнение с мен, чак ме хвана срам колко съм нашишкавяла. Иначе не знам точно колко кила съм качила, защото преди да забременея бях на хранителния режим на Дюкан. Като разбрах, че съм бременна го прекратих и още август качих 3 кг. От тогава до сега ги поддържам тези килограми. Лошото, е че в рамките на последните 10 дни съм качила още 1 кг.
Лек ден на всички желая!

# 670
  • Мнения: 0
здравейте и от мен, от доста време не съм писала, но иначе чета редовно.
Добре дошли на новите мамчета, леко бременеенес нас  Hug

Миналата седмица бях на преглед, но за мое разочарование доки не ме гледа на ехограф  Cry   Тази седмица ще съм на ЖК, дано там видя бебчо, че от последното УЗИ минаха 4 седмици  Crossing Arms

Иначе се чувствам  добре, нямала съм гадене от втория месец и се надявам да не се появи повече, не ме мъчи главоболие, нито някакво др неразположение, което ми се струва странно  и малко се притеснявам, дано всичко да е наред  Praynig
От началото на бременността съм качила към 2,5 кг, дано да не наваксам другите бързо, храня се каквото и колкото ми се яде, само където започнах да закусвам. преди бременността закуската беше изключение, но ще жертвам някои си навици, заради бебо  Rolling Eyes
А за епилацията малко ме плашите с това, че като ни парастат коремчетата, няма да успяваме. засега си правя кола маска сама, дано не ми се наложи да минавам към бръсначе, че като знам колко трудно ми беше преди години с твърдите косъмчета, пък и бръсненето е доста по-често и неприятно. В крайна сметка ще отида на козметик да свърши досегашните ми задължения с кола маската  
newsm78
Май малко се поувлякох с писането  #Crazy
Хубава седмица на всички  Hug

# 671
  • Мнения: 5
Здравейте и от мен мили бъдеши мами. Ох за килограмите - и аз сък качила 3, но при мен е странно че са само на коремчето-растем на тумбак Wink. Иначе с апетита съм на дни-понякога много ми се хапва, а друг път киселините ме убиват.
Много гадно с тия 18 месеца. Точно в майките им е проблема. То всичко е ок, че до нас допряха.А уж искали да стимулират раждаемостта. Както и да е.

Поздравления на мамите, които вече знаят пола, ох и аз нямам търпение. Взех да се отчайвам покрай толкова много сини щъркелчета, а така ми се иска едно розавко:( При нас резултатите от БХС бяха много добри Wink, но сега си чакаме редовният преглед на 2.11 -дано да ми каже нещо за пола . Ако не чак на 30 се записах при Димитрова.
Добре дошли на новите Априлки -толкова е хубаво между всичките тези мами.Wink
Момичета искате ли по някое време да си направим една среща на софийските тумбачета. Би ми било много приятно.

# 672
  • Мнения: 15
Здравейте! Много пишете немога да ви изчета Simple Smile
Добре дошли на новите мами, няма да пиша имена, че сигурно ще пропусна някой, леко бременеене  на всички   bouquet  И късмет на тези, които са скоро на прегледи, всичко ще е наред!  Hug Моят следващ преглед/скан е чак на 30ти Ноември, ехее...даже не го мисля, цяла вечност е дотогава.

Да се изкажа и аз по темите за косопад и кола маска! За косопада аз винаги съм имала, особено след баня, и все се чудя как още имам коса на главата си. За щастие не съм забелязала да се е увеличил напоследък, което е добра новина.
За бръснене/кола маска, и аз немога да се престраша да отида на кола маска, така че ще си карам с ножчето, къде с огледалце, къде опипване, пък каквото стане  Grinning Засега нямам проблеми с това, тъй като коремчето ми е още малко.
За гаденето и аз съм още с него, няма пускане....но ако ям на често и по-малко сякаш е по-добре, също така много трябва да внимавам какво ям, трябва но не би, понякога си ям каквото ми се яде и после се чудя защо повръщам. Най-голям проблем са ми доматите, дори доматен сос, явно много ми дразнят стомаха.

hristis, тук плуването много се препоръчва за бременни, или някаква водна гимнастика.

Накрая, може ли и аз да получа парола за албумчето, моля? Simple Smile
Хайде чао от мен и лек ден на всички!

# 673
  • Мнения: 17
Ами по принцип на ЖК ти следят бремеността. Един вид се водиш "на отчет". В края ти дават направление за раждане и описание как е преминала бремеността, има ли патология и пр.... Тази докторка, при която ходиш, при нея ли ше раждаш? Няма ли после да ползваш майчински все пак след като родиш?  Кой ше ти издаде болничен 45 дни преди раждането (въпреки че не ходиш на работа.) Не се ли водиш някъде на трудов договор или като самооигуряваша се?

Тази, при която ходя не изражда, затова ни препрати на друго място.
Аз съм на ТД, но НЕ искам болничен 45 дни. Няма и майченство да ползвам.
Имам доста отпуск, около 2 месеца - него ще ползвам.
Постът ми е отговорен и не търпи "майчинство" и пр. В западните компании, на българското дългосрочно майчинство не се гледа с добри очи.
Иначе всички изследвания, които е трябвало до момента да се направят, съм направила. Няма как да пропусна и останалите.

Ще пропусна момента с направления и др. И без това за раждане се плаща.

# 674
  • Мнения: 3
Здравейте днес и от мен Hug
С килограмите смятам съм добре +2.5 най-много 3, не съм се мерила,корема ми е малко по-издут от обикновено, но панталоните ми стават Grinning и никой още не е забелязал!! Grinning
Вероятно, защото много повръщах и нямам апетит и вечер хич не ми се яде.
А на всичко отгоре и моята принцеса ми лепна грип с повръщане, разстройство и болки в корема....та цяла неделя само повръщах и пих вода и спрайт Laughing
Сутринта като се събудих всичко ми беше минало! Grinning Днес съм във форма и съм на работа!
Още от предната бременност и аз си се бръснех ... и аз с опипване   Grinning
Като отидох да раждам акушерката, която ме прие за тоалет се зарадва безкрайно, че съм подговена отлично Laughing
Някой ходил ли е на ранна ФМ при др. Янкова в Св. Петка??
БХС там ми го направиха за няколко часа преди ехографа, та се чудя дали е много достоверно??!!
После ходих и при доц.Томова за потвърждение на видяното от Янкова и тя реши, че няма смисъл да ходя пак на БХС в Майчин дом, след като съм правила в Св. Петка. Confused

Общи условия

Активация на акаунт