Скоро МАЙчето ще лази, как ли мама ще го пази? №9

  • 20 858
  • 735
  •   1
Отговори
# 30
  • Plovdiv, Purvenes
  • Мнения: 49
Цок и ние с Влади записваме се в нова темичка. Stuck Out Tongue
Браво на Славче!  smile3525
Утре ще се мести в друга къща та ще имам стягане на багажи и нареждане пак, но поне ще сме вече отделно от свекървата и ще сме на спокойствие. Няколко дена найвероятно няма да имаме Интернет та няма да ви следа.
Сега ще се паркирам в легло че както знам колкаво пъти ще ставам през нощта............

# 31
  • Мнения: 1 369
 Привет и от нас в новата темичка!

 Днес моят малък мъж във времето, когато не спи, само мрънка и иска да го разнасям и да гледа... откачиха ми се ръцете... направо не завиждам на мамите с по-тежки бебета, моя е само 6 кила и имам мускулна треска:) Сега го дадох на баща му, та да се докопам и аз до компа. Днес ми се наложи да изгладя 3 пранета и съм меко казано изнервена Mr. Greenлощото е, че на простора виси четвъртото- ми то това им бяха 2/3 от гардеробите. Наложи ми се и да прибера един куп играчки, и да избърша прах, че вече можехме да си оставяме послания Mr. Green Общо взето си изчистихме къщата, поприбрахме и сяга някак се диша по-леко Crazy
 Миналата седмица на няколко пъти ги къпахме заедно във ваната, голм кеф, а и за нас- набързо и двамата стават готови. Дано заспят бързо, че съм се хванала да правя календари.....

# 32
  • Мнения: 1
Охо , ни е инова тема си имаме. Да ни е честита   bouquet
КикиНики, къде правиш календарите? И аз много искам да направя сега за празниците, но пусто не се научих къде  икак  Embarassed Някой , ако знае програмка да свирка  Party
Лека вечер

# 33
  • София
  • Мнения: 117
Десекс и моя бебко не иска да спи: на ден му се събират два-три пъти по около 30-40 мин. Обаче тази сутрин направо спретнахме рекорд- спахме двамата до 9 часа- иначе той се събужда около 7,30 часа, явно като ме усеща до него е по- спокоен.
Днес коментирах с една майка, която има детенце на годинка темата със спането. И нейното детенце не искало да спи изобщо като моя Димитърчо та тя ми каза следната рецепта: - като го приспиш, лягаш и ти до него. Днес наобяд така и направих- резултата беше Митко спа два часа.
Е, и аз си поспах. Имах толкова работа, ама я зарязах. Та сега така ще спим двамата поне наобяд, докато ни се урегулира съня. И без това като ми спи по половин час аз пак нищо почти не мога да свърша.

Иначе по темата с приспиването- той си заспива сам в креватчето с едно зайче. Преди месец искаше все на ръце да го приспивам, но от известно време си заспива сам.
И Влади е от малко спящите, но и от трудно спящите. Пада голям рев понякога докато заспи - то не е люшкане, подскачане и т.н, а и в количката е голям зор. Аз ужасно съжалявам, че го отказах да си лапа палеца - единствените два пъти, в които заспа сам беше като си откри палеца (но аз не, как ще си яде палеца; много ме дразнеше, но пък сега си мисля дали щеше да е по-различно, ако го бях оставила  newsm78)
грахка как се научихте да спи сам? Имам чувството, че ще го успивам до гимназията  ooooh!

# 34
  • Мнения: 17
Здрасти и от мен, Славче отново си направила страхотна темичката   bouquet

Момичета, благодаря ви за пожеланията   bouquet

Честити месечинки на Мирко на Силвето и на Ради на Деска!

danly На патерица - Да ти е жив и здрав баткото!

mimikaplan, браво на Айлин за страхотните мерки   bouquet

Ние днес направихме страхотна квартална разходка, напече ни малко слънчице и разбрах, че бебка я е страх от дъждобрана  hahaha

# 35
  • Мнения: 30
Добра ви вечер!
Днес ми е много крив ден. Започна с папане в 3ч., аз почти спяща. И тъкмо се напапал нашия, оригна се и върна всичко на фонтан. За пръв път ми прави така и си изкарах акъла. Цялата бях в мляко, Павко също, новите завивки на леглото и те.  Tired
Сменяй детето, себе си, после гушкай да приспиваш 1 час... и сутринта в 7.30ч си пее нашия. Хайде пак в леглото върху мама...та поспахме малко, но съм като парцал.
За капак малко ядове с брат ми, а мъжа ми го тресе Сатурновата дупка и си сменя настроенията през ден-два от ойларипи до "само проблеми имам". Единият ден ми носи роза, чисти, даже питка меси, другия ми скапва деня с точно 2 думи и киселеене. Хубаво де, то и аз съм в Сатурнова дупка, ама кой ли ме пита.  #2gunfire
Добре че излязохме за час-два с едни приятели дето мацката роди август, та събрахме двамата адаши, че и тяхното момченце е Павел  Heart Eyes
Сега "за почивка" четох за захранването.  baby_neutral Ми то много писано бе. Пфуууу, по-добре е по-малко инфо да има човек  Naughty
От всичко прочетено разбрах едно - детето ще покаже дали е готово, по 1 нов вкус на минимум 4 дни, първо кърма после пюре/каша, след време обратното. Изтеглих и едни схемички, пък да видим.

Иначе, за спането - Грахче, точно така е. Като спят до мама бебоците спят в пъти по-спокойно. Аз отдавна бях чела за това и почти цяло лято си спяхме един до друг. Това е статията -  http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=893

Славче, каква беше лъжицата за хранене дето ползваше и беше доволна? Много хубава тема си направила, усмихна ме   bouquet

КикиНики, сигурно е голям смях да се къпят заедно малките  Hug Съчувствам ти за гладенето, аз много мразя.

marilka, браво за преместването!

Хайде, лека ви! Аз се паркирам с новата серия на One Tree Hill и се размазвам  Sunglasses

# 36
  • Мнения: 39
Да взема да драсна ред, бикам  Blush
Ей, мимикаплан, Айлин е голямо момиче вече, сладка  Heart Eyes
КикиНики , и аз с календари се занимавам и по този повод Слънчо на фотошопа ги правя. Мисля че по сайтовете за порчки е по- лесно. Дори и в коадк можеш да си наредиш.
Славче, мног ни е свежа темата въпреки дъждовното време   bouquet Откъде я намери тази снимка с динята- толкова е сладка  Joy
Аз да ви кажа, вчера Крис спа сам  в стаята си, но тази вечер съм при него- разсополивил се е и искам да го слушам. Имам въпрос към мамите с бебета на адапте- Моят Крис се храни на 4 часа и вечер. Вие как сте? Ужасен лакомник е , ей  ooooh! Вчера му купих пюренца от карфур и видях че бебевира имат боровинка, нали Натичка беше писала че са супер полезни и не са алерген, че си купих няколко. От там купих и плюшени гащеризончета- 2 за 11 лева, което си е далавера  bowuu Да ви кажа и друго, много ми е изнервено, всичко ме дразни, а Алек се е качил на главата ми и днес така го шамаросах, дупето му сигрно е червено. Утре ще го погледна защото вече спи... но ми е толкова тежко сега че се чудя как да му се извиня и да компенсирам пердаха ( пак повтарям, не че не си го заслужи) Страх ме хваща как ще сме когато и Крис порасне  ooooh! Такъв инат е отсега, че главата ме боли.

# 37
  • Мнения: 4
Аз минавам да се наоплача  Tired

За пръви път от както родих се чувствам така гадно, разстроена, тези зъби ще ни уморят  ooooh! по скоро малката ще побъркат, няма спане - снощи съм ставала над 10 пъти, само от цокане и минава но после стои будна, не съм спала сигурно от две седмици. Сигурно е то гадното второ зъбче дето ще пробива   ooooh! то не беше рев то не беше чудо, а детенце беше най-доброто и послушно  Sad трудно ми е като се оправяме сами, при нас няма ни баби ни нищо, а мъжа ми бачка нощни смени и съм сама 4 та седмица  Cry поплаках си споделип и ми улекна поне мъничко. Отивам да мия пълна мивка съдове и да дебна малката че се върти като бясна, спи на спалнята ни, че иначе незнам какво ще е  ooooh!

# 38
  • Мнения: 20
Елинка за приспиването: той сам си показа, че не иска да го нося- слагах го в креватчето му, върти се наляво- надясно, слага си зайчето на лицето, размахва го и после заспива. Не знам за приспиването няма рецепта- баткото до годинка го люшках на ръце докато заспи.
А за палчето- никак не е хубаво да го смуче, така, че дерзай. И моя понякога си го уцелва, но аз съм упорита и не му давам.

Облаче ние вечер ядем в 20,00 часа 170 мл АМ с две лъжички безглутенови бишкоти на прах Плазмон и така изкарваме докъм 5-6,00 часа сутринта с много малки пробуждания, понякога даже и вода не пие нощем. Започнах да му слагам от тези бишкоти, защото много започна да ми се буди нощем.

Хабиби с теб съм мила, всичко ще отмине, само да са живи и здрави дечицата. Hug

И мене ме тресе сякаш някаква следродилна депресия и почти всеки ден си поплаквам. И моя батко никак не слуша. Понякога съжалявам, че не го записах на занималня, но от друга страна за първи път откакто той беше бебе съм си толкова време в къщи, та затова реших да съм повече време заедно с него. Много е умен, но е ужасно палав, своенравен и разсеян, та ме съсипва. Направо не знам! #Crazy

Явно по- често трябва да се събираме с другите мами, за да се поразведряваме.  

# 39
  • Мнения: 37
Чудесна нова тема, Славче  Hug

Грахи, никакви депресии напук на депресарското есенно време  Naughty Радвай се на младежите! Поздравления за заспиването сам на Димитърчо. Peace Ако знаеш колко мами са въздъхнали като са прочели поста ти  Mr. Green А баткото - скоро училището ще го вкара в релси, нека полудува още мелко  Heart Eyes

Хабиби, явно бебчетата минават през някаква нервна фаза. Много им се насъбра - и зъби и повече заседяване вътре, вече им писна все да лежат, а още не могат да седят... пък и за по-сериозно заиграване с играчки им е рано... та ще трябва търпение докато избутаме този период. Пък да видим следващото изпитание какво ще бъде  Crazy
Облаче, недей да се самообвиняваш за Алек и не мисли компенсации. За децата най-хубавото нещо е да имат щастлива майка - така че take it easy and relax, а утре - повече усмивки  Peace

Ние днес бяхме на село - страхотно си изкарахме цял ден навън. Али дори лежа в количката, като я премествах ту под асмата, ту под няко дърво и тя си наблюдава. Та така днес се разминахме с дундурене на ръце.
Да видим утрешния ден с прогнозата за дъжда как ще го бъде  ooooh!

# 40
  • София
  • Мнения: 1 555
Айде и аз да се запиша преди средата на темата този път. И да отивам да чета.  Heart Eyes

# 41
  • София
  • Мнения: 735
Ето ме и мен, не знам на коя страничка. Благодаря за споделеното вчера - днес малко по задачки (едната от които - столче 0-18кг., наистина изборът не е голям...) взех памперси Sleep and play, ама май по ми пасват на Актив бейби. После 1 приятелка от уни-то дойде да се видим и така, неделята си мина...

Има шанс за разходка тази седмица, дават хубаво време от сряда  Praynig

Славче, прекрасно отново Heart Eyes

Ани, мерси за гелчето!  Heart Eyes

Честити месечинки на Мирко и Ради  Hug

Уау, сега виждам - 25 нови отговора, отивам да чета, че да съм в час  Laughing

# 42
  • Мнения: 20
Сетих се да Ви питам: като приготвяте домашните пюрета какво масло добавяте- слънчогледово олио, рапично или краве масло. Педито ми каза да слагам малко краве масло "Президент"

# 43
  • Мнения: 2 558
Ние тази вечер заспахме овреме  newsm44

mimikaplan, радвам се, че писа  Hug Айлин колко е пораснала  Flutter 8 месеца....как лети това време  Heart Eyes

Грахче, Поздравления и от мен за заспиването сам на Димитърчо. Peace При нас тоя момент го имаше, но за кратко време  Rolling Eyes Сега пак сме на ръце, по-скоро на цица, де Mr. Green
За маслото - не е ли много раничко още  Rolling Eyes

ХабибиHug Дано по-малко я мъчат тези зъбки малката сладурка  Praynig А ти не се отчайвай - ще мине и това  Hug

Облаче, не се обвинявай за Алек, щом пък и си го е заслужил, а и той утре ще е забравил вече  Hug

Малини, хареса ли столче за Габче? Аааа, получи ли схемите, пратих ти ги пак Rolling Eyes
 
Аз досега четох за захранването в този сайт http://drmaneva.com/?p=84

# 44
  • Мнения: 32
грахка, никаква мазнина не се слага за момента. Рано им е още. Само зеленчук и понякога вода - нищо друго. А това с бишкотите е супер идея ... ще го пробвам още утре!!!

хабиби, горе главата, не унивай, знам че умората ти е дошла в повече, но всичко това се забравя, запомнят се само хубавите моменти Simple Smile Дано бързо да минат тия зъби или каквото са там, за да мирясате Simple Smile

Облаче, не го компенсирай ... тогава няма да има смисъл от пердаха дето е ял Wink

Общи условия

Активация на акаунт