Скоро МАЙчето ще лази, как ли мама ще го пази? №9

  • 20 912
  • 735
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 195
Славче тия нашите келемета с еднакви претенции - и ние сме така с бибероните на Мам и мразим на Авент  Mr. Green ама и аз ги харесвам повече на всички ги препоръчвам - по-друга е като че ли пластмасата на шишетата и се мият сто пъти по-лесно от другите, а и са ми по-красиви
Ние нали се преместихме у моите родители -  ooooh! не знам кога ще се изтрепем, няма такъв тормоз - това давай, онова давай, ония ден ги завравам как дават две лъжици домашно кисело мляко на Йоана  #Cussing out
Кучето пък вече бяга от нас в другата стая  hahaha омръзна му на хайвана от мрънкане
Днес пробвах да дам купено пюре тиква и морков, което беше  с пъти по-гнусно от това, което си забърквам, но тя и него не хареса, какво да правя  newsm78

За пловдивската среща за петък дават супер време, бройте ме, само като наближи Елче пиши пак в колко часа със сигурност да знаем

# 61
  • Мнения: 136
Здравейте и от нас с Павчо в новата темичка!!!

Много е красива, Славче!!! Благодаря!  bouquet  bouquet  bouquet

При нас уикенда мина неусетно на два детски рожденни дни - изкарахме страхотно и Ники се наигра хубаво в детските клубчета.

Та днес още от сутринта съм се отдала на готвене, чистене и подреждане удома. Успях и да се изкъпя докато малчо подремна. Павчо го мъчат май доста зъбките тези дни, че е по-нервен от обикновено, ще видим кога ще се покажат. Мажа го с гелчето на Бочко и му давам Дентокинд, добре му действат.

Болничките бързо да оздравяват!!!

Аз не изварявам шишета, всъщност не съм и изварявала кой знае колко и в първите месеци. Само бибката стерилизирам от време на време в микровълновата, иначе мия всичко с гореща вода от чешмата.

За приспиването - Павката заспива сам по-често в леглото си, люлея го, че то е като люлка и си заспива. Понякога и на ръце го гушкам, но напоследък се извива, изгъва се и явно не му харесва да го люшкам на ръце.
 
Момичета, исках да ви питам кога би трябвало да се отиде на гинекологичен преглед за цитонамазка след раждането - около 6 месеца ли беше след раждането или може и към годинката се чудя?

Хубав ден на всички майчета и бебчета!!! Hug

# 62
  • Мнения: 32
Крисчана, така е и аз съм доволна много от МАМските, пък и от всичките им други аксесоари, които купих Wink
А за родителите - много неприятно, обясни им, че й е рано, че ти ще даваш каквото трябва, когато трябва. В това отношение нямам проблеми, майка много чете (особено тук по форума) и е наясно как и кога се дават храни, баща ми изобщо и не иска да се занимава с храненето й, дай му да си играе с нея.

Момичета, исках да ви питам кога би трябвало да се отиде на гинекологичен преглед за цитонамазка след раждането - около 6 месеца ли беше след раждането или може и към годинката се чудя?

И аз това се чудех  Thinking Все още не съм ходила след "раждането" на никакъв преглед.

Статистиката ни е ПОЧТИ готова, остана само да преброя най-повтарящите се имена Wink Май най-сложната работа си иставих за накрая ... никога не правя така... ама сега...  Whistling

# 63
  • Мнения: 362
 Славче кой е този малък палавник?
   О то нашето преспиване не беше само на ръце,минали сме през какви ли не методи и периоди,докато един ден казах край...... е не беше от най лесните краища ,но успях.

# 64
  • Мнения: 1
Ето да се запиша и аз чаааккк на 5-та страничка  Party
Днес следобед ще водим малкото човече на ртопеда ,дано всичко да е ОК ,че в голям филм се вкарах.
Мацки много сте писали  нямате изчитане ,два дни да не влезе човек и  Whistling
По-късно ще се връщам назад да прочета  Wink
Славче мерси за темичката   bouquet

# 65
  • Мнения: 32
Славче кой е този малък палавник?
   О то нашето преспиване не беше само на ръце,минали сме през какви ли не методи и периоди,докато един ден казах край...... е не беше от най лесните краища ,но успях.

Ами не знам дали се е записала  Blush може би само чете .. Мъника се казва Мартин и е на 22-ри май Simple Smile

Иначе и тя така каза край и тоя край беше в продължение на месеци упоритост , но стана, сега заспива сам... иначе минаха през люшкане, люляне в кошница за кола (най-тежкия период - продължи доста дълго)

Статистиката ни е готова , сега ще я кача на първа страничка и ще я постна тук в отделен пост Simple Smile

Илейна, стискам палци всичко да е наред  Praynig

# 66
  • Мнения: 32
Малко интересни факти


Родиха ни се общо 155 бебенца, от които 72 момиченца и 83 момченца.

Децата ни тежат 503.46кг (леле минахме половин тон) и са дълги 77.64 метра.

Теглото на момиченцата е 220.71кг  и са дълги точно 35.72 метра.

Теглото на момченцата е 282.75кг и са дълги 41.92 метра.

Средното тегло на МАЙчето е 3.248кг, а ръстът му е 50.09см

При младежите средното тегло е 3.407кг, а дамите са подобаващо по-фини, тоест 3.065кг

Господата са по-високи, както подобава на мъже – със среден ръст 50.51см, а момичетата са със среден ръст 49.61см

Най-високите ни господа са Кристиян на мама danly, Йоан на мама ANNI M, които са се родили 54см

Най-високата ни госпожица е Мелани на мама mell_ka, която е 55см

Най-фината ни госпожичка е Айлин на мама mimikaplan – 845гр и 30см, която държи и първенството и за най-нетърпеливо бебче.

Най-фините ни господа са Влади на мама par4eto19, който се роди 2600гр и 45см, Емануил на мама ~Magi_TM~ с мерките 2450гр и 48см и Борис на мама dilqnkaa – 2480гр и 47 см.

Най-големият юнак е бебе Кристиян на мама danly, цели 4.350кг.

Мама NICOLEE държи първенството за най-тежката госпожица: Габриела е цели 4.130кг.

Най-продуктивна дата – 15-ти май с родени 11 бебенца

Най-предпочитаните имена са производните на Кристиян/Кристина (9), Никола/Николай (8 ), Александър/дра (6), Габриел/а (5), Виктор/Виктория (5)

Последна редакция: пн, 18 окт 2010, 13:52 от Славчето

# 67
  • Мнения: 1 059

 
Момичета, исках да ви питам кога би трябвало да се отиде на гинекологичен преглед за цитонамазка след раждането - около 6 месеца ли беше след раждането или може и към годинката се чудя?

На мен доки ми каза да отида за цитонамазка след като ми свърши първият цикъл. Иначе на контролен преглед успях да отида едва преди 10 дена.

# 68
  • София
  • Мнения: 117
Браво Славче страхотна работа си свършила  Hug
Най ме развесели, че имаме половин тон бебета  Laughing

# 69
  • Мнения: 1 167
 LaughingБравооооо!Страхотна статистика браво голямо смятане е паднало и пак както винаги на ниво .

# 70
  • Мнения: 1
Славче страхотна е статистиката  Hug
Благодаря ти за стиснатите палчета   bouquet

# 71
  • Мнения: 32
Браво Славче страхотна работа си свършила  Hug
Най ме развесели, че имаме половин тон бебета  Laughing

Минахме го половиния тон, току що ми писа една мама Wink ще обновя статистиката след мъничко

# 72
  • Мнения: 91
Славче,много хубава статистика  Hug Браво за трудът и усилията и отделеното време   bouquet
Илейна,стискаме палци всичко да е наред и после да пишеш  Praynig
За прегледа след раждане - аз ходих 45 дни след раждането като ми правиха цитонамазка и гинекологичен преглед....каза след 6 месеца пак,което е скоро...  ooooh!

# 73
  • Мнения: 64
Хей, здравейте и от нас, от вчера вече на 5 месеца! Госпожицата е наддала само 200 грама(колкото един добре намокрен памперс) и 2 см. - тежи 6400 и 64,5см. Малко се притесних, но според доки не е притеснително щом е само на кърма, а е и много активна. Забравих да се консултирам за захранването, но така или иначе след месец ще го правя, та на другата конултация ще питам.

Много яко заглавие на темата имаме този път! Simple Smile

Не съм чела от няколко дена и доста сте изписали, връщам се назад да чета.

 Hug за всикчи от нас.

# 74
  • Мнения: 20
Здравейте и от нас!

Много тежка нощ изкарахме- то не бе будене, пъшкане, мрънкане. С баща му се видяхме в чудо- сега не знаем- колики ли бяха, зъби ли?!  newsm78

Днес не му дадох карт. пюре, да не би от него да му беше тежко на коремчето? Макар че няма логика- той яде наобяд десетина лъжички, вече му беше втори ден, а пък през нощта да има реакция, знам ли?!
Някоя мама имала ли е неспокойни нощи след захранването?

Вивид ти как слагаш в пюрето АМ? Четох, че може направо да се сложат две лъжички сухо вещество. Струва ми се, че може да им стане тежко все пак.
Аз двата пъти като му давах карт. пюре си го разреждах с 30 мл готово приготвено мляко както си пише на кутията.

Браво Славче за интересните факти!  Hug

Последна редакция: пн, 18 окт 2010, 14:22 от грахка

Общи условия

Активация на акаунт