Октомври месец тук е вече,хайде всяка мама със човече!

  • 23 174
  • 754
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 18
Добро утро!
Лейди, мерси че си се сетила за мен. Аз доста  се ошашавих в болницата, че така и не се обадих да известиш прекрасната новина. Палмина се роди на 21-ви в 19.40- 3 300, 50 см. С Веси се засякохме сутринта в предродилна. Всички дойдоха, родиха и забравиха докато дойде и нашата мома. Имам много шевове, но разбира се си струва. Станах веднага, но другия път може и да пробвам секцио...
Бебка иска да суче и е много лакома. За съжаление, така ми се разраниха зърната, че и давам адапт. мляко. Мажа се с Лансинох. През силиконовите протектори не успява и се сърди. Засега изцеждам като имам сили, но не съм постоянна. Днес ще взема да се престраша да се пробваме да се кърмим пак. Все за цица се оглежда малката мишка. Дано се справя с кърменето, макар вече да си мисля обратното...
Вчера ни изписаха, не ми се говори за болницата. Просто искам да я забравя.
Бебка е страхотна!!! Отивам да си я нацелувам...

# 736
  • Мнения: 472
Арим, влизам и те дебна дали не си родила, ама явно на бебка си му харесва в теб  Hug
Разгледах ти албумчето, понаслаждавай се още малко на коремче, защото много сладко ти стои  Wink
Аз се надявах, че моето ще е октомврийче и за това си ви чета редовно, но като гледам колко са кротки нещата при мен ще си откарам до термин.

# 737
  • Варна
  • Мнения: 1 957
Добро утро!!
Честит имен ден на празнуващите!  bouquet  bouquet
Ивраг, честито бебче,да ви е живо и здраво!!

Момичета  точку що изядох един кроасан с меден пълнеж,изобщо не съм забелязала че е с мед Tired,мислих че е с карамел.Сега ме е страх  да не се изрине  детето ми ,заради моето невнимание Tired 

# 738
  • Мнения: 65
Ivdrag,честита ти дъщеричка,много да ви радва и изпълва сърцата ви самос радост! Hug  bouquet
Дайла,честита радост и на вас newsm51

Мерси за хубавите думи момичета Simple Smile

Орхидейке
,тамън се чудех и аз къде се затри миличка.Дано Еви се възстанови бързичко от коликите и имате време да се любувате спокойно една на друга  Hug  bouquet

Ради и Вальо,толкова са обвзети от малкото Никинце,че нямат много време за форум.Ради ви праща поздрави и каза,че ни чете и съвсем скоро ще пише,за да ни разкаже и за раждането си с подробности и всичко  Hug  bouquet

Смехоранка,ние също спим на много големи интервали от по 7понякога даже 8-9 часа Grinning Междинното ядене между 20-03 го няма още от родилния дом,но за сметка на това ставаме и в 3 и в 5-6,както дойде.Не съм видяла това да е някакъв проблем,а и по мен не съм усетила да има проблем с кърмата или гърдите,така че възползвай се и почивай,когато спи малката принцеска Simple Smile

Мирче
 Hug  bouquet не го мисли миличка,бебката ще си дойде утре с термина Simple Smile Няма,защо да се изнервяте мамите 2в1,наистина мъничко останахте,но пък чакането си заслужава,повярвайте.Пък и както казваш, Мирче,много стаж се трупа във форума,когато си от последните очакващи мамита,информация бол . Hug  bouquet

Тонка,бързо да си стъпвате на краката.


Ние днес сме на консултация и ваксина,ако сме здравички!Стискайте палци всичко да е ок.Като гледам какво е времето навън,чак ми се плаче.Какви хубави дни бяха миналата седмица,а вече ни почва студа... Tired Така да не обичам есента,значи!

На мен ми се губи и Бебзчето  newsm78 Дано всичкое  наред с мами и двете бонбонки!

Честит Димитровден!Честит празник на всички празнуващи!



Стана много дълго,но няма да ме освирквате моля  Blush Blush

Велина,спокойно ,проблемите идват когато количеството е голямо,а не от 1,дори 2 кроасана Simple Smile Виж,ако изядеш бурканче с мед е друго нещо.

Честита месечинка на Нико!Много да радва мама,кака и тати!

# 739
  • Мнения: 486
Честито на Хайли и Ивдраг!
  bouquet  bouquet  bouquet

Мами,хич нямам време за форума  Blush  ,а бебка хем само спи,но...все нещо върша!

Аз нямам никакви разранявания ,не нзма дали е от правилно поставяне или дето се мазах с лансинох през деветия месец! Peace

Арим,само за теб проверявам!Новата тема ще е за теб и твоята бебка!!!

НАД,честито погача,страхотни сте на снимките!Аз събирам инфо,смятам на 40-тия ден да отидем за чиста молитва ,но за погачаа умувам!

Да оздравяват всички болни бебета и мами!

# 740
  • Мнения: 27
Велина, включвам се специално заради меда. Хич не го мисли. Аз всяка сутрин закусвам овесени ядки с лъжица мед. Нищо му няма на Макси.
Към консултантите: (Скреч  Simple Smile все забравям да ти кажа колко се радвам да те виждам тук всеки ден и ти се възхищавам как имаш желание да се раздаваш и да помагаш  Hug). Макси си го морят коликите от около седмица. Като се разплаче по-интензивно го слагам на гърда дори и да ял преди малко да се успокои. Редовно връща по малко кърма, което не ме притеснява. Акото му на моменти има зеленикав цвят,може би от коликите. Тази нощ обаче беше много неспокоен и почти непрекъснато връщаше кърма явно от напъните. Чудя се дали е удачно да му предлагам толкова често гърдата при положение, че е ясно, че хич не е гладен и връща, или пък е добро разрешение на проблема даването на залъгалка, за да се успокои и да почине коремчето. Така съм направила в момента  Mr. Green

# 741
  • У дома
  • Мнения: 62
Хелоу, мацки!
Ние сме все така, хремичката ни мъчи и така, лекуваме се. Вчера личната го преслушва, гърдичките са чисти и беше крайно възмутена, че са ни изписали антибиотик. Както и да е, дано скоро минат гадните сополи, лошото е че е много малък и няма как да ги издуха миличкия.


Честито бебче на Ивдраг!

Велина, не се притеснявай за меда, всяка сутрин пия чай с доста мед, на малкия нищо му няма.

Нашата ваксинка я бихме миналата седмица, малко прохленца и това беше.

И аз сутринта се замислих за Бебз, но нали каза, че вече малкия голям батко ще си е вече у дома, та си мисля, че милата няма време да пише.

Хубав и усмихнат ден на всички, въпреки гадното, мрачно време  #Cussing out, мразя го този период, по-добре сняг да вали.

# 742
  • София
  • Мнения: 1 395

На мен ми се губи и Бебзчето  newsm78

Точно намерих време да ви навестя Hug
При нас нещата са горе-долу добре, от вчера има доста колики малката, но си суче през повечето време (и в момента) и заспива върху мен и се справяме все още. Кухнята ми е  Sick дано заспи скоро да оправя малкия и после и кухнята..
Голяма гадост е в момента едното дете с колики, а другото наакано си ходи и си чака реда ooooh! Ама как миришеее hahaha

Честити бебоци на новородилите!
Връщям се да чета.
Дано се вдигнат мъглите че имаме да ходим на пазар Flutter

# 743
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Здравейте,

Честит имен ден на именяците и честит празник на всички обвързани с Димитровден!!! Много здраве и успехи!!!

Ние с малкият Нестор се гледаме засега успешно, тати също много помага... Hug Обожаваме водата и процеса с къпането  Mr. Green
Снощи ходих да ми махнат конците...въпреки,че ми казаха,че се разграждат... Crazy Сега разбирам колко малки ежедневни радости има човек, като например да и сяда на дупето... hahaha
Арим, изглеждаш супер  Flutter
Velina_p, споко едва ли е истински мед Thinking
Orchids , акушерката ми каза да се въздържа от стягащите колани, защото правели мускулите на стомаха лениви и много по-бавно се събирали  Peace

# 744
  • Мнения: 599
Добро утро и от мен Simple Smile Сега и аз по погробно за раждането Simple Smile При мен всичко мина нормално, секциото, а за възтановяването нямам думи, не очаквах толкова бързо да стане. Още на третия ден си гушках малкия мишок и се грижех за него. Нямам никакви болки никъде Simple Smile

Относно бебко, май ни метнаха коликите....възможно ли е толкова скоро. Едва пети ден ??? Снощи не сме спали, какви ли техники не опитвахме с мъжото, милото накрая сука към 4.30 и заспа. Днес чакам педиатърката да я питам и да види какво ще ме посъветва. Освен това тази сутрин ни падна пъпчето Simple Smile

За кърменето и аз имам проблем Sad страшно много ме боли когато суче, и когато се цедя.....умирам от болка, стискам зъби и така......замислям се да взема адаптирано....но се притеснявам че имам кърма и да не направя нещо ....... малко съм се ошашкала......

А СЕГА ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ, А НА МАМА-ХИПОПОТАМА ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН  newsm51
МНОГО УСМИВКИ, ЗДРАВЕ И СЛАДЪК ПУХКАВ БЕБОК СКОРО ВРЕМЕ  newsm68

# 745
  • София
  • Мнения: 483
ЧЕСТИТ ДИМИТРОВДЕН на всички именници! Да им е чисто и светло името!

Хайде да видим дали пък моята Ева не е решила да се казва Димитрина или нещо производно  hahaha

Арим,само за теб проверявам!Новата тема ще е за теб и твоята бебка!!!
Трогнахте ме всички, че ме мислите  Heart Eyes Благодаря   bouquet
Вчера да си призная имах такъв запек  Embarassed  че ми стана ясно че скоро няма да се ражда. Май прогестеронът не се предава и работи ли работи  а окситоцинът не може да хване ръка от него  Joy По-добре хич да не започва раждане сега, че ще е голяма мъка и много кръпки  hahaha Ще си чакам търпеливо и това е  Simple Smile
KIARA_K, дебнеш ме ти, но да видим дали няма да ме изпревариш  Hug Може ти да се окажеш октомврийка, а аз ноемврийка  Joy
Облаче, ама защо така си го закъсала емоционално??? Имаш си такова голямо съкровище - най-голямото, за което се сещам  baby_neutral Гушкаш си го когато поискаш, дечицата ти са здрави, ти също - успокой се, че така в нерви и притеснения човек изпуска прекрасни моменти в живота си  Hug  
Вместо да ходиш по разни психолози и да пиеш лекарства, препоръчвам ти да се поровиш (когато имаш време, де) в дебрите на Петър Дънов и Бялото братство - книйките са леки и се четат  Hug

Хайде скачам в банята и ще ходя пак на тонове, че станахме за смях - вашите деца скоро на училище ще ходят вече, ние с малката още се мотаме  Joy

# 746
  • Мнения: 120
Честити чисто новички бебенца ! Честит ден и на имениците, много късмет да ни носи св. Димитър
Аз често чета, но в момвента, в който реша да се включа в мохабета, наш малчо си заисква мамата Mr. Green
Димяни, дано леко да я изкара Райън, че... много сериозно това с разболяването. Миналата вечер си извадих акъла, че се разболяваме. Ръчичките на Гого са постоянно студени, но въпросната вечер бяха много топли. И аз , като една подозрителна начинаеща мама, реших да меря температура. ( следва разучаване на ипонскиът термометър, който сме купили). Всичко японско работи безотказно, така че след минута виждам на дисппея 37.28. Следва паника, разговор с педиатърката, която след като ме разпита подробно, предположи, че може да съм го претоплила. Каза да го изкъпя и пак да му премеря температурата. Слава богу, това беше.  ooooh!Сега само внимавам да не прекаля с обличането или с температурата в стаята.
Иначе =- коликите си ни мъчат, май Инфакола не действа много като в началото. Сега често се събужда с рев от напъните и куркането на черва. Давам и английското чудо, ама 0- не. Весел и спокоен ден на всички. Арим, за теб може да не е така спокоен  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Hug

# 747
  • Мнения: 26
Привет и от мен!
Първо - честито на всички именници!Св.Димитър д ви пази и закриля!
Ние тази нощ бяхме нещо неспокойни от 1 докъм 4 и после се успокои и заспа.
За лохиите - Позитив,оказа се права мила - след два дни затишие днес си текнаха с пълна сила.Аз и в нета рових - пише,че към седмия ден малко позатихват и после пак се усилват. Хайде,стискам палци бързо да се оправите.
И ние имаме леко запушен нос,но впръсквам тетрисал и се подобрява положението.Явно това лошо време е страхотен развъдник на вируси и микроби.
Днес ще се възползвам на обяд след кърменето да си полегна,че ужасно ми се спи.

# 748
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Добро утро и от мен  Grinning

Много съм доволна от Мила, установи си режима. Спи си нощно време от към 22, 23 часа до сутринта до 9. Събужда се на 3, 3,5 часа за хапване и така. Лефакса действа и е много по- спокойна откъм колики. Надявам се скоро да ни оставят коликите, но май имам спомени, че Йована я държаха до края на втори месец  Tired
Иначе имам чувството, че днес се събуди с пораснали бузи  Crazy, пу пу голяма ми е бузанка. Другата седмица на месечинката, ще ходя да я претегля колко е качило дупето, дали е загладила косъма  Heart Eyes

Велина, меда няма да навреди на бебето ако ти си го хапваш. Опасно е само ако топиш биби или го даваш на бебето. Поне минимум до годинката, даже и повече трябва да се избягва. На Йована чак към втората годинка и дадох да пробва мед. Не му е фен така чист, но в млякото го пие.

Легео, за коликите- възможно е и още как. Мила от самото раждане и първото сучене, нищо, че беше само коластра е с колики. И аз не вярвах, но в болницата щях да лудна. Щом Инфакола не действа, смени го. Пробвай с Ентерокинд (много от нас са доволни), Колийф или Биогая  Peace Различните бебета, различно се влияят. Как го даваш Инфакола, преди всяко хранене стриктно ли  Thinking

# 749
  • Мнения: 415
Честито на имениците!   bouquet

Ивраг, честито бебче, да е живо и здраво!   bouquet

Арим, може твойта и Димитрина да е ама мойта няма да е и днес.
А ти къде щеше да раждаш? А защо точно сега ще има кръпки?
при мене вече не ми мърда, няма да става по-лесно, даже снощи си мислех че искам едно секцио, понеже се разправяхме с мъжа посред нощ какво ще правим и така ме бяха налегнали едни черни мисли....
Ей добре че пусна снимки, че не ги виждам във фейса! супер изглеждаш  Peace и бебка изглежда добре - заела е стартова позиция според мене  Laughing

Бебз, аз чак сега разбирам че си с породени  Embarassed не ти е лесно сигурно!
а аз тука съм се запритеснявала за мойте как ще се оправям

Облаче  Hug ще ти пиша после (и аз съм в нещо подобно в момента)

Ely-st, ти от шише ли му даваш кърма? не се притеснявай, твоето нали се роди по-едричко нормално е да хапва и повече (моят беше така), но от кърмата няма да затлъстее не се притеснявай  Peace (не знам да има таблици за количество кърма)

Последна редакция: вт, 26 окт 2010, 10:45 от Мунка

Общи условия

Активация на акаунт