Източена дебитна карта!!!

  • 71 852
  • 280
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 30 253
за SMS известяването на ОББ- известяват ме и за двете ми карти за всякакви транзакции (дори и за 20лв) и по всяко време (събота, неделя- няма значение).

# 76
  • Мнения: 2 229
...
И още нещо - скимирането го правят на картите с магнитен носител на информацията. За картите с чип това било невъзможно (така ме уверяваха в 2 банки).

На мен са ми казвали, че не е вярно, с всяка карта може да стане...сигурно по различен начин, нямам идея. И съветът беше електронните пари да си остават такива и банкомати да ползваш възможно най-рядко.

# 77
  • Мнения: 408
И още нещо - скимирането го правят на картите с магнитен носител на информацията. За картите с чип това било невъзможно (така ме уверяваха в 2 банки).

А как стои въпросът с карти, които имат и двете - и чип и магнитна лента?
На магнитната лента няма информация, тя служи само за разпознаване на картата, че е банкова, а не лична карта примерно. Иначе няма как да се отвори карточетецът.

# 78
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
И още нещо - скимирането го правят на картите с магнитен носител на информацията. За картите с чип това било невъзможно (така ме уверяваха в 2 банки).

А как стои въпросът с карти, които имат и двете - и чип и магнитна лента?
На магнитната лента няма информация, тя служи само за разпознаване на картата, че е банкова, а не лична карта примерно. Иначе няма как да се отвори карточетецът.
Интересно как ги скимират тогава? И двете ми карти бяха без чип, като едната даже и на банкомат не беше слагана от момента на преиздаването и. Да не говорим че даже и ПИН-а и не помня къде записах у дома, а беше на много помнещо се място. Embarassed

# 79
  • Мнения: 408
Картите с чип не могат да се скимират/поне не са намерили начин  Thinking/, без чип-да. При вторите информацията е записана на магнитната лента, която е уязвимата в случая.

# 80
  • Мнения: 1 946
Интересно как ги скимират тогава? И двете ми карти бяха без чип, като едната даже и на банкомат не беше слагана от момента на преиздаването и. Да не говорим че даже и ПИН-а и не помня къде записах у дома, а беше на много помнещо се място. Embarassed
Е щом си си написала грижливо пина може да е спокойно и някой от гостите ти или съжителстващите с теб:).

# 81
  • Мнения: 12
Привет, на мен ми източиха кредитната на ПИБ с над 2600 лв., след много месеци и писма и разправии ми удържаха 300 лв., по само инициатива и по действащото законодателство,.не ми отговарят вече на жалбите и оплакванията, не искат да говорят с мен от Вътрешен контрол на банката и се крият. 300 те лева си ги взеха, защото по погрешка една авоиокомпания ми преведе там 300 лв за отменен полет. Единствено не писах на комисията за защита на потребителите, защото бях много бременна и много ме нервираха. Сега може и да отправя оплакване и до тях, дали не е късно при положение, че съм закрила и картата?

# 82
  • софия
  • Мнения: 25 900
Привет, на мен ми източиха кредитната на ПИБ с над 2600 лв., след много месеци и писма и разправии ми удържаха 300 лв., по само инициатива и по действащото законодателство,.не ми отговарят вече на жалбите и оплакванията, не искат да говорят с мен от Вътрешен контрол на банката и се крият. 300 те лева си ги взеха, защото по погрешка една авоиокомпания ми преведе там 300 лв за отменен полет. Единствено не писах на комисията за защита на потребителите, защото бях много бременна и много ме нервираха. Сега може и да отправя оплакване и до тях, дали не е късно при положение, че съм закрила и картата?

За банкови спорове към КЗП е създадена друга комисия - ПОМИРИТЕЛНА КОМИСИЯ, която обаче съдейства за доброволно извънсъдебно решаване на подобни спорове. За разлика от КЗП, голяма полза от тази комисия няма. Казвам го от личен опит, но ти си длъжна да опиташ, за да не те е яд после. До тази комисия се подава заявление по образец, което можеш да намериш с търсачка в Гугъл  Peace Успех ти желая! Парите не са малко.

# 83
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Интересно как ги скимират тогава? И двете ми карти бяха без чип, като едната даже и на банкомат не беше слагана от момента на преиздаването и. Да не говорим че даже и ПИН-а и не помня къде записах у дома, а беше на много помнещо се място. Embarassed
Е щом си си написала грижливо пина може да е спокойно и някой от гостите ти или съжителстващите с теб:).

Нали не вярваш че на една сериозна възраст човек когато кани гости, те започват вместо забавление да му ровят по шкафове и чекмеджета и да търсят бележка с Пин КОД?  И после за какво му е на съпругът ми пин-а на картата, която е празна и постоянно стои у мен в личните ми вещи?

# 84
  • Мнения: 1 946
Във всички случаи е опасно да си имаш записан на хартия в чантата, на самата карта или някъде другаде ПИН-а.

# 85
  • Мнения: 835
Привет, на мен ми източиха кредитната на ПИБ с над 2600 лв.,
Картата с магнитна лента ли е или чип?

# 86
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 373
Lora Lo ,
има още един банкомат на аптеката с големия ел.часовник на трамвайната спирка. Той е някакъв измислен, може за него да става дума.

Да не е Евронет? Или нещо от сорта. Заради такъв в нашия квартал и на мен ми преиздаваха картата. Само че от моята банка веднага ми бяха блокирали картата, само имаха съмнения, че данните ми са сканирани, аз даже още не подозирах. Слава Богу, парите не бяха пипнати. Банкта е БПБ, не ме известяват за всяка транзакция с СМС, но излезнаха много коректни.

# 87
  • софия
  • Мнения: 25 900
Lora Lo ,
има още един банкомат на аптеката с големия ел.часовник на трамвайната спирка. Той е някакъв измислен, може за него да става дума.
Да не е Евронет? Или нещо от сорта. Заради такъв в нашия квартал и на мен ми преиздаваха картата. Само че от моята банка веднага ми бяха блокирали картата, само имаха съмнения, че данните ми са сканирани, аз даже още не подозирах. Слава Богу, парите не бяха пипнати. Банкта е БПБ, не ме известяват за всяка транзакция с СМС, но излезнаха много коректни.
точно такъв е

# 88
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Привет, на мен ми източиха кредитната на ПИБ с над 2600 лв., след много месеци и писма и разправии ми удържаха 300 лв., по само инициатива и по действащото законодателство,.не ми отговарят вече на жалбите и оплакванията, не искат да говорят с мен от Вътрешен контрол на банката и се крият. 300 те лева си ги взеха, защото по погрешка една авоиокомпания ми преведе там 300 лв за отменен полет. Единствено не писах на комисията за защита на потребителите, защото бях много бременна и много ме нервираха. Сега може и да отправя оплакване и до тях, дали не е късно при положение, че съм закрила и картата?

Не е късно, пиши до Помирителната комисия. При мен тя свърши работа.

# 89
  • Мнения: 158
Идвам да се отчета.
Вчера следобяд ми беше възстановена цялата сума от 650 лв.  ura
След двуседмичен тормоз от наша страна, по скоро от на мъжа ми, явно им писна от нас. Но казаха, че едва ли не моят случай е прецедент, в България нямало практика да се връщат парите. Close
А от родната полиция толкова са обедняли, че не могат да си позволят да ми звъннат. Клипват ми Shocked Shocked Shocked аз да им звънна, да им кажа какво става в банката. ooooh!
Но вяжното е, че всичко се увенча с успех.
Така, че явно става, ако на някой му се случи, не се отказвайте, гонете ги до дупка. Wink

Общи условия

Активация на акаунт