Източена дебитна карта!!!

  • 70 973
  • 280
  •   2
Отговори
  • Мнения: 158
Накратко:
Преди две седмици дебитната ми  карта е била скенирана и съответно източена цялата сума от нея, 650 лв. изтеглени  на два пъти. Аз разбирам завчера за това и то защото ми се наложи да тегля от нея. Оказа се блокирана, обадих се на телефон, който беше написан на нея и от там ми казват, ами на 4 .10. 2010 е изпразнена картата, преиздадена ви е нова, елате си я вземете.... Shocked Аз бях в потрес.... Confused последните ми пари. И през това цялото време никой не ме оведоми какво се случва.
Подадох жалба в Полицията и в банката, сега щяло да се води разследване и ако се докаже измама се възтановявали парите.
Та въпроса ми е, ако някой се е сблъсквал с подобно нещо, да се надявам ли да ми се върнат парите. Защото аз имам лекото чувство, че ще пия само една  студена вода....
Толкова съм ядосана на въпросната банка, че ако не оправят нещата по най- бързия начин, ще подам иск  в съда.

# 1
  • Мнения: 505
Съжалявам за случилото се. Коя е банката  #Crazy

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Съжалявам и аз Sad Ужасно е, дано не се случва ! Човек да няма доверие на нищо и никого.

# 3
  • софия
  • Мнения: 25 459
Банката да не е ДСК? (една от най-некоректните спрямо клиентите си. И на мен ми блокираха картата, но не намериха за необходимо да ме уведомят. Нарочно не съм заявила смс, защото няма да им давам пари за нищо, но и тази опция няма нищо общо с неуведомяване при блокиране.)
Отиди и подай и молба в банката. Преди 2 г. бяха теглили пари от картата на майка ми. Тя подаде молба в банката (не ДСК Mr. Green), направиха си вътрешно разследване и й възстановиха парите.
Дано всичко се оправи при теб!

# 4
  • Мнения: 158
Ами ЦКБ е банката. Незнам изобщо защо ще правят разследване при положение, че те са открили злоупотребата. Определено няма да оставя нещата така, баси...това ми бяха парите от майчинство.

# 5
  • Мнения: 1 919
Предполагам, че са ти ги възстановили щом са установили злоупотреба и ти преиздават служебно картата.
Аз имах наскоро подобни проблеми, но ми се обадиха веднага, че ми я блокират заради злоупотреба и няма да мога да си я ползвам.
После нямах проблем в салдото и с нищо не съм се занимавала.

# 6
  • Мнения: 158
Новата е празна, за съжаление........ще се правят разследвания и евентуално тогава.
При теб явно са реагирали веднага и са ти блокирали картата преди да бъдат изтеглени пари.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 508
Банката да не е ДСК? (една от най-некоректните спрямо клиентите си. И на мен ми блокираха картата, но не намериха за необходимо да ме уведомят. Нарочно не съм заявила смс, защото няма да им давам пари за нищо, но и тази опция няма нищо общо с неуведомяване при блокиране.)

А на нас ни се обадиха на домашния телефон. Били са уведомени от Visa, че картата е използвана на компрометиран сайт (хакери са имали достъп до клиентската база данни), затова за всеки случай са блокирали картата и в момента са в процес на издаване на нова, която щяла да пристигне в нашия клон на банката след 2 дена.

# 8
  • Мнения: 331
Заяви си смс уведомяване за всяка транзакция - така ще знаеш ако някой използва парите ти и ще можеш да реагираш незабавно. Аз си пуснах когато се опитаха да източат картата на съпруга ми - дойде едно смс.че за сравнително малка сума и той веднага се обади да блокират картата, и след това като заваляха едни - отказана транзакция за 300 паунда, отказана хотелска резервация за 2000 паунда... преиздадоха картата, загуби нямаше - бяха отеглили първата транзакция.

# 9
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
И аз съм от потърпевшите и то на два пъти.Единият път беше с кредитна карта на ОББ , а в торият с дебитна на ЦКБ. С ОББ картата беше изтеглена сума от 100 лв. и  бях уведомена от банката издател с СМС.Звъннах на телефона им и се оказа че кражбатае станала в рамките на 1 минути на 100 км. от града в който живея. Не съм ходила в този град, а още по малко в този квартал. Пуснах молба и имаше разследване, за резултата получих писмо. Да не си помислиш че банката е признала кражбата  Naughty, не обвиниха ме директно че не съм си опазила данните и сама съм си виновна. Тази карта не я бях ползвала с месеци, обаче и крадците не спят. Sick Банката не може да докаже в случая че аз съм изтеглила парите за да я блокират, факт е че има кражба от карта, но е факт и друго че за банка ОББ всичко е легално. Thinking
Другата ми карта беше с наличност от стотинки по нея, и след изтичането и преиздаването и въобще не съм я ползвала.
И ето тук се чудя как става така че, карта, която не е слагана в банкомат, не е имало разплащания в интернет е хакната? newsm78 Никой не можа да ми отговри от банковите служители.
Малко гадно звучи всичко, а и парите не са малко, дано в твоя случай ти ги върнат макар ,че много се съмнявам.

# 10
  • Мнения: 814
Много гадно. SadСъжалявам.

# 11
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Заяви си смс уведомяване за всяка транзакция - така ще знаеш ако някой използва парите ти и ще можеш да реагираш незабавно.
Peace
Много съжалявам ...Confused

# 12
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Аз имах подобен случай- източиха ми кредитната карта, собидна сума.
Подадох жалба в банката, тя провежда резследване близо 6 месеца, писахме си още 3. Накрая искаха да им възстановя 300лв. След като писах до комисията за защита на потребителите обаче, ми възстановиха сумата.
Моят съвет- не се предавай. Жалвай се. Ако не можеш да се справиш сама, обърни се към адвокат.

# 13
  • Мнения: 349
На мен също ми беше източена картата /дебитна/ от ЦКБ.След СЕРИОЗНИ разправии след 2 дни ми възстановиха сумата.Бори се до дупка и пусни жалби навсякъде.

# 14
  • София
  • Мнения: 30 142
Много неприятна случка, съжалявам  Rolling Eyes

затова си направете SMS известяване на картите- така всеки път, когато има някакво движение по картата, ще бъдете уведомявани със SMS.

Общи условия

Активация на акаунт