Раждане в АГ Варна - на 4-ти етаж, но не ВИП

  • 133 640
  • 724
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 254
 Здравейте!Мисля живот и здраве май месец да раждам нормално в АГ при д-р Георгиев.
 Има ли някой от вас актуален списък за консумативите,които искат в АГ или трябва на място да отида да питам-искаше ми се по-рано да се подготвя затова питам тук.Цени за избор на лекар дали има изнесени някъде в АГ.Моля ако някой има прясна информация да каже.Интересува ме също и цена на диференцирана стая към момента,защото видях че в ОБ са ги намалили доста цените. Благодаря!

# 31
  • Мнения: 2 590
Здравейте!Мисля живот и здраве май месец да раждам нормално в АГ при д-р Георгиев.
 Има ли някой от вас актуален списък за консумативите,които искат в АГ или трябва на място да отида да питам-искаше ми се по-рано да се подготвя затова питам тук.Цени за избор на лекар дали има изнесени някъде в АГ.Моля ако някой има прясна информация да каже.Интересува ме също и цена на диференцирана стая към момента,защото видях че в ОБ са ги намалили доста цените. Благодаря!
350лв избор на екип, 45 лв диференцирана стая.

# 32
  • Мнения: 544
Аз имам още много до тогава живот и здраве,но май към АГ-то съм се ориентирала най-вече заради неонатологията.Засега мисля да отида без уговорка,ноооооооооооо до тогава не се знае. Grinning

# 33
  • Мнения: 98
Аз раждах октомври месец без уговорка и избор на екип съответно не съм платила нито стотинка.Всичко си е до късмет,може да си с уговорка и пак да възникне проблем.Цените доколкото знам са 250 за нормално,350 за секцио,45 за деференцирана стая,но според мен нормалните не са никак лоши,даже се й запознаваш с др майка и става доста забавно.Кофтито е че през седмицата немогат да те посещават роднини,но през събота и неделя идваха в стаята без проблем.В деференцираните го няма това,когато си искат могат да те посетят,та даже и да останат за през ноща.
За бебчо всичко трябва да си носите - от...до.Памперси около 20 бр.мокри кърпички,дрешки,хавлийка /къпят го и ти искат нещо за да го подсушат/,чаршафче за легълцето,одеалце.
За вас:тоалетни принадлежности,чехли,пантофи,ношници-2-3 бр,недържът на тези еднократни гащи за родилки,поне когато аз бях,когато има топла вода може да се къпете,леглин  /на мен ми беше полезен само докато родя /след клизма и пукане на води/ после използвах чаршафи за еднократна употреба / подложки около 10 бр./,спално бельо ,телефон,зарядно,фотоапарат Simple Smile ,стотинки за телевизора - около 5-6 лв.,нещо за хапване че направо мреш от глад докато дойде родата Simple Smile може и дрехи / аз съжалих че не си взех,след визитация която е към 9 сутринта можеш да се облечеш както си искаш.
Надявам се да съм била полезна,всичко написано е погледнато през моя поглед,може за други мами да е било различно,ако имате въпроси питайте,аз преди да родя много се рових за инфо но всичко беше много старо  Heart Eyes
Леко и безшевно разждане  Heart Eyes

# 34
  • Мнения: 2 590
Аз раждах октомври месец без уговорка и избор на екип съответно не съм платила нито стотинка.Всичко си е до късмет,може да си с уговорка и пак да възникне проблем.Цените доколкото знам са 250 за нормално,350 за секцио,45 за деференцирана стая,но според мен нормалните не са никак лоши,даже се й запознаваш с др майка и става доста забавно.Кофтито е че през седмицата немогат да те посещават роднини,но през събота и неделя идваха в стаята без проблем.В деференцираните го няма това,когато си искат могат да те посетят,та даже и да останат за през ноща.
За бебчо всичко трябва да си носите - от...до.Памперси около 20 бр.мокри кърпички,дрешки,хавлийка /къпят го и ти искат нещо за да го подсушат/,чаршафче за легълцето,одеалце.
За вас:тоалетни принадлежности,чехли,пантофи,ношници-2-3 бр,недържът на тези еднократни гащи за родилки,поне когато аз бях,когато има топла вода може да се къпете,леглин  /на мен ми беше полезен само докато родя /след клизма и пукане на води/ после използвах чаршафи за еднократна употреба / подложки около 10 бр./,спално бельо ,телефон,зарядно,фотоапарат Simple Smile ,стотинки за телевизора - около 5-6 лв.,нещо за хапване че направо мреш от глад докато дойде родата Simple Smile може и дрехи / аз съжалих че не си взех,след визитация която е към 9 сутринта можеш да се облечеш както си искаш.
Надявам се да съм била полезна,всичко написано е погледнато през моя поглед,може за други мами да е било различно,ако имате въпроси питайте,аз преди да родя много се рових за инфо но всичко беше много старо  Heart Eyes
Леко и безшевно разждане  Heart Eyes
Аз раждах на 02.02.2011 и  цените бяха едни и същи 350 лв, без значение дали секцио или нормално, това за избор на екип. Даже преди това като ходих да питам бяха 450, но точно тогава се разшумя по новините и вкараха тавана за избор на екип, та смъкнаха цените.
Иначе наистина в нормалната не диференцирана стая, уж е забранено да те посещават, но има едни мъртви часове в които половинката се вмъкваше и си идваше да ни вижда всеки ден  Heart Eyes
Далеч не беше само той, всички ги посещаваха на пръсти. Добре да не е сутрин, че тогава вървят визитациите, най-добре след 14 часа, че тогава пък носеха добавките за бебковци. Wink

# 35
  • Варна, Шумен
  • Мнения: 42
Здравейте! До края на април ми предстои раждане в АГ- Варна и мисля да се уговоря с д-р Николов (препоръчаха ми го) интересува ме някой раждал ли е при него и какво ви е мнението- добър избор ли е за нормално раждане, защото аз държа да родя нормално, а и нямам показатели за секцио. Утре ще се срещна с него да се уточним дали ще поеме ангажимент.... и малко се притеснявам!!!! Ще съм ви благодарна ако споделите опит!!!

# 36
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Здравейте! До края на април ми предстои раждане в АГ- Варна и мисля да се уговоря с д-р Николов (препоръчаха ми го) интересува ме някой раждал ли е при него и какво ви е мнението- добър избор ли е за нормално раждане, защото аз държа да родя нормално, а и нямам показатели за секцио. Утре ще се срещна с него да се уточним дали ще поеме ангажимент.... и малко се притеснявам!!!! Ще съм ви благодарна ако споделите опит!!!

Аз родих при д-р Николов преди 2.5 години, нормално раждане, на втория етаж в АГ ( може би заглавието трябва да се променим, родилното е на втория етаж, а след това мама и бебе на са 4ти етаж). Аз съм изключително доволна от него, писала съм и в други тема за това. Оттогава при него ходя на профилактични прегледи, дотогава се лутах в търсене на добър АГ. Няколко приятелки също родиха при него. За мен той е и Човек освен лекар, отношението в този момент за мен е много важно. Той ти дава увереност и спокойствие. Вероятно като за всеки специалист и за него ще получиш и негативни мнения, но за мен той е много добър избор. Моят съвет е, щом ще раждаш нормално, да се посъветваш с него за избор и на акушерка. Нормалните раждания се водят предимно от акушерката и нейните напъствия ще ти помогнат в родилния процес. Успех и леко раждане  bouquet

# 37
  • Мнения: 221
Аз също раждах при Д-р Николов и съм много доволна. Но раждах секцио. Изключително спокоен, обяснява всичко ... само хубави неща мога да пиша за него.  Peace

# 38
  • Мнения: 31
по нова информация има ли някоя мама.Например за новият пети етаж newsm78

# 39
  • Мнения: 108
И аз се интересувам от 5тия етаж на АГ болница. Моята лекарка ми го препоръчва, бил обновен, отворен през септември след ремонта. Ако има наскоро раждали там, нека споделят.
Благодаря предварително.
 Hug

# 40
  • Мнения: 1
И на мен скоро ми предстои раждане в АГ, та ако може някоя мама да даде актуална информация ще съм много благодарна  Simple Smile

# 41
  • Wolwedans
  • Мнения: 396
На 5-я етаж има 2 вида стаи- самостоятелни и стаи с по 2 легла. Като битови условия не се различават от тези на 7-мия- всичко е сравнително добре направено, чисто, ново и комфортно, само дето няма климатици /на 7-я има/, но зимата е много топло, така че това не е недостатък. Разликата е в друго. На ВИП-а има самостоятелна родилна зала и операционна, петия етаж е само за след раждане, т.е. като някогашните диференцирани стаи на 4-я етаж. Раждането е на 2-я, може да се случи да раждаш с мургавите ни събратя. Ако е Секцио, 2 дни лежиш в реанимацията на 2-я етаж, в голямата стая за секциите леглата са 4, т.е пак може да си със не до там лицеприятни съжителки, свиждане не се разрешава. Ако си платиш избор на екип- 350 лева, стаите с по 2 легла на 5-я етаж са ти безплатни, ако искаш самостоятелна- плащаш 40 лева на ден, т.е около 120 /средно се стои 3 дни и за секцио, след 2-та дни в реанимация, и за нормално/. Ako не си с избор на екип, стаите на 5-и етаж са ти по 60 лв/ден. Според мен най-голямото предимство на 7-я етаж е, че близките ти са до теб през цялото време, особено ако раждаш нормално, за мен това беше изключително важно, имаш персонална акушерка, сама си в родилната и предродилната зала, таткото е с теб, може да присъства на раждането, да среже пъпната връв, свижданията са почти без ограничения. На мен по си ми харесва. А и на 5-я етаж, ако си в стая с 2 легла не се разрешават свиждания, има междинна врата м/у тези стаи и самостоятелните, но много хора не спазват забраните, влизат си без да се съобразяват дали другата жена кърми или дали иска в стаята при бебето да влизат цивилни.
Относно консумативите- не носиш консумативи само на 7 етаж, при останалите варианти се вземат списъци от приемния кабинет- има 2 списъка- за секцио и за нормално раждане. Най-голямото перо в тези списъци са конците, другото са дреболии Peace

# 42
  • Мнения: 1
Ally_t, благодаря за разясненията  Hug
Не ми стана ясно... след реанимацията на 4тия етаж ли ме пращат или на 5тия и каква е разликата между двата? А дали всяка стая си има баня и тоалетна? Да не са общи за целия етаж!?
Също така - 350лв за избор на екип се плаща независимо дали е нормално раждане или секцио, така ли? Секциото не е ли по-скъпо?
Чувала съм, че при настаняването по стаите отделят мургавите съжителки в други стаи, не е ли така   Praynig
А за дрешките на бебчето, дали трябва да се носят като постъпвам в болницата или може да ми ги донесат като ме преместят от реанимацията. Питам, защото ми се струва, че ако трябва и тях да нося, багажът ми ще стане огрооомен и тежък и се чудя как ще си го пренеса, ако съм родила секцио?!  Shocked

# 43
  • Мнения: 92
Janin4eto след реанимация ти си избираш къде да те пратят на 4 етаж е безплатно на петия е безплатно в двойна стая а в единична е 40лв за нощ , тоест две нощувки ще имаш до края . Може да няма от двойните стаи както разбираш всеки иска там .  Grinning
Двойната стая е две стаи двойни с обща баня и тоалетна и хладилник ,а единичка са две стаи с  по едно легло и обща баня и тоалетна  и хладилник. 350 е секцио ,235 е нормално . Дам за дрехите аз си бях приготвила отделно  сакче вкъщи и ми го донесоха после .
Питай докато ми е още прясно  Mr. Green

# 44
  • Мнения: 1
Милен_ка, благодаря ти!  Simple Smile
А вярно ли е, че 5тия етаж е обновен и по-хубав ли е от 4тия? Дали на 4тия отделят мургавите  Simple Smile в други стаи както съм чувала?  Simple Smile А в единичната стая, за която се плаща 40лв, да не би да е като във ВИПа и да може някой роднина да спи през нощта?
За нормално раждане се плаща 235лв, защото е избор само на лекар без екип ли? Това ли е разликата? Аз мислех, че секциото е около 600лв?!?
А правилно ли да разбирам, че като постъпвам в болницата може да не нося абсолютно нищо за бебето? Много се притеснявам да не ми донесат бебето преди да са ми донесли дрехите му и необходимите неща, че какво ще правя не знам?!  Shocked
А тази торба с консумативите отделно ли трябва да я приготвя, за да я дам още преди да раждам на някого от болницата? Или може да си напъхам нещата в сака с моите неща!? Т.е. искам да кажа дали да са отделно приготвени консумативите....  Shocked
Също така багажа си, който ще нося като постъпвам за раждане дали го заключват някъде или...?! Да не ми го открадне някой, че после да седя гола и боса?  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт