Раждане в АГ Варна - на 4-ти етаж, но не ВИП

  • 133 639
  • 724
  •   1
Отговори
# 45
  • Wolwedans
  • Мнения: 396
Избор на екип за раждане, независимо от метода на родоразрешение е 350 лева /няма разлика м/у секцио и нормално раждане/. Цялата сума се разпределя между участвашите в раждането- лекар АГ, неонатолог, родилна акушерка, детска акушерка, ако се налага анестезиолог, анестезиологична акушерка, операционна, санитарки...Избор само на лекар е 235 лв., но както се сещаш в раждането участват и много други /акушерки, педиатри,санитарки и т.н и т.н/. Чувала съм, че стават много люти ако видят избор на лекар, защото не са материално стимулирани, така да се каже. Никой уважаващ себе си лекар не "пуска" само избор на лекар. за да не му трият сол на главата, а и за да му помагат- на него и пациентката.
   Бебето ти го дават повито, така, че имаш достатъчно време да ти донесат дрешки преди да решиш да го разповиеш.
    Багажа го слагат в един шкаф на 2-и етаж, но препоръчват пари и ценности да са с теб в родилна зала. Багажа на раждащите чрез секцио го заключват в реанимация. Не съм чувала нещо да изчезне от там, но знае ли човек...
   Консумативите ги предаваш на родилната акушерка на 2-и етаж при постъпването, могат да стоят с общия ти багаж. На лесно трябва да ти стоят още- тоалетна хартия, лигнин, памперси на бебето, мобилен телефон. Другото е за след раждане.

# 46
  • Мнения: 601
Момичета искам да попитам кога се плаща сумата за избор на екип и стаята. Когато те изписват ли? И колко струва комплекта от консумативи за секциото? Насочила съм се към д-р георгиев, но ще ускам избор на екип и после единична стая.Там разрешени ли са свижданията? Благодаря.

# 47
  • Wolwedans
  • Мнения: 396
Момичета искам да попитам кога се плаща сумата за избор на екип и стаята. Когато те изписват ли? И колко струва комплекта от консумативи за секциото? Насочила съм се към д-р георгиев, но ще ускам избор на екип и после единична стая.Там разрешени ли са свижданията? Благодаря.
Плаща се след раждане, обикновено сутринта преди изписването. Дават ти бележка от отделението.
За комлекта консумативи не мога да кажа, аз бях на 7-я етаж...
Свижданията в единичните стаи са разрешени, писах го няколко поста по-нагоре

# 48
  • Мнения: 601
Мерси   bouquet

# 49
  • Мнения: 92
Бубанка консумативите са около 50 -60лв не помня точно защото от две места купихме конците а те са най -скъпи другите неща  не чак толкова лигнини подложки и тн .
Аз бях при Георгиев доволна съм! Simple Smile

# 50
  • Мнения: 601
Мерси Миленка  bouquet

# 51
  • Мнения: 80
А като започна да раждам мога ли да отида направо в АГ без да съм се уговаряла с лекар или екип?Или по-добре да си избера екип... newsm12 много ми е неориентирано....  #Crazy

# 52
  • Мнения: 601
Можеш разбира се. Никой няма да те върне. Ще пратят таткото да купи нещата от списъка и ще родиш при който е на смяна. Всеки сам си преценява.

# 53
  • Мнения: 62
И двата пъти родих без избор на екип.В приемния кабинет ти оправят документите,обличаш си нощницата,даваш си дрехите на таткото и те качват на втория етаж,и там те поема дежурния екип.И двата пъти не съм купувала консумативите от списъка и не са ми ги искали.

# 54
  • Мнения: 36
ЕЕеее тотално се обърках

Искат или не консумативи - какъв е критерия за това разминаване, до скоро си мислех че разликата е дали ще платиш или дали ще платиш и ще бъдеш ВИП, а горния пост тотално ме размота - ужасТ #Crazy
След по-малко от месец ми предстои раждане в АГ-то във Варна при Др. Георги Георгиев секцио - нямам намерение да плащам за ВИП, но за избор на екип ще платя. Ще си взема най-необходимите неща за мен и бебо
за мен:
- нощници
- грейка
- бельо
- чехли
- тоалетни принадлежности
- превръзки, най-вероятно за всеки случей ще сложа и един пакет лигнин
- телефон +зарядно
- вода + нещо за хапване
- помпа за кърма + протектори за зърна

за бебо:
памперси
дрешки - ританки, горнички, чорапки, ръкавички, одеалце
мокри кърпи
пелени (от тези като тип памперси, не знам как се казват, сефте ми е и не съм се интересувала до сега)

Нищо повече няма да вземам защото от тук нататък списъците при всяка мама, която съм питала се различават. Каквото още трябва те ще си кажат в болницата и домашните ще го донесат!

# 55
  • Мнения: 62
И двата пъти раждах нормално ,ако това има някакво значение за този списък с консумативи,но никой не ми ги е искал или давал списък за да ги купуваме,нито в приемния кабинет долу нито горе в отделението.
Забравих да напиша danielka_y,това което си решила да носиш бях приготвила и аз като багаж за болницата,само че си носих и памучни пелени за бебето за да му застилам креватчето и за мен чаршафи за еднократна употреба и чаршаф, калъфка и плик ,защото от болницата са доста мърляви.     

Последна редакция: пн, 28 ное 2011, 10:19 от МВМ

# 56
  • Мнения: 36
И аз първо си помислих че разликата може да е нормално или секцио, но пък скоро позната на моя приятелка е разждала секцио при Георгиев не е вземала конци, тази моя приятелка беше нормално раждане и на нея не са й искали. Обаче приятелката ми беше във Вип стая, другото момиче незнам ... Тук в тази тема по назад някой писа че бил при Георгиев и са й искали конци въобще много ми е объркано .... а бе те ще си кажат - няма да обеднея 60лв, като дойде момента сигурно ще си казваш само по-бързо да се свършва и бебо и аз да сме добре

МВМ благодаря за допълнението, за памучните пелени се двуомях ама и тях ще метна в сака за бебо, а еднократни чаршафи за мен - толкова ли е необходимо? newsm78 Все пак е болница би трябвало поне чаршафите да са чисти - може да имат тук таме петна, но си личи един чаршаф дали е чист.
ААА и за друго се двуомя - шише за вода за бебо?

П.С. не допрочетох за мърлявите чаршафи - ами щом е така ще си взема и аз един комплект чаршафчета

МВМ знаеш ли кой те е израждал и кога е било това?

Последна редакция: пн, 28 ное 2011, 10:38 от danielka_y

# 57
  • Мнения: 62
Първото раждане беше юли 2008 израждаха ме двама лекари Николова май се казваше а другия лекар беше мъж но му забравих името.Второто раждане беше декември 2010 лекарката беше Петкова.
Еднократните чаршафи ми трябваха за да си ги постилам когато лягах за да не си изцапам другия чаршаф ,60/90 като размер са идеални ,а и върху такъв чаршаф слагах бебето за да го преобличам.
Шише с вода носиха всяка сутрин по стаите при първото раждане,при второто не носиха ,но аз вода не съм давала, така че не знам дали,ако ще даваш вода трябва да си носиш или да ходиш да искаш от сестрите.

# 58
  • Мнения: 36
Не виждам как тези чаршаф-чета ще предотвратят зацапването на долния чаршаф от телесните течности, освен ако от едната страна не е с найлон, такива мисля че съм виждала но найлона е толкова тънък, колкото горе-долу като тези торбички в които пакетират вестниците.

Помпата за кърма я искат стерилна, добре като я стерилизираш в къщи, аз например мисля да я изваря, как я носиш в родилното - някакви стерилни пликове ли се вземат от аптека, па макар и идея нямам дали въобще се продават такива, и след първото използване не трябва ли пак да се стерилизира или е достатъчно само сапун и вода?

Друго ми дойде на ум да питам, нали за първо раждане държавата дава еднократна помощ от 250лв, попълват ли се документи, кога - преди или след раждането, и къде трябва да се отиде?

# 59
  • Мнения: 2 590
Не виждам как тези чаршаф-чета ще предотвратят зацапването на долния чаршаф от телесните течности, освен ако от едната страна не е с найлон, такива мисля че съм виждала но найлона е толкова тънък, колкото горе-долу като тези торбички в които пакетират вестниците.

Помпата за кърма я искат стерилна, добре като я стерилизираш в къщи, аз например мисля да я изваря, как я носиш в родилното - някакви стерилни пликове ли се вземат от аптека, па макар и идея нямам дали въобще се продават такива, и след първото използване не трябва ли пак да се стерилизира или е достатъчно само сапун и вода?

Друго ми дойде на ум да питам, нали за първо раждане държавата дава еднократна помощ от 250лв, попълват ли се документи, кога - преди или след раждането, и къде трябва да се отиде?

За еднократната помощ се попълват документите след раждането, защото ще ти трябва Удостоверение за раждане, което ще вземете малко по-късно. Хич не е спешно, може до 3-тата год. на детето.
Тези еднократните не са точно чаршафи, а се водят някакви подложки и е добре с тях, понеже от едната страна е наелоново, а от другата страна попива.

В интерес на истината торбата с консумативите аз сама си я купих и занесох, а не са ми я искали. Останах с впечатление, че може и без нея да се мине, не всички носеха.
Вода не са носили, ама то и на бебетата не им е нужна като за начало, кърмата си е 80% вода, да не говорим, че ако се налочи с вода, стомахчето ще се запълни и после няма да суче добре.
Мойта ей я къде е ще чукне 10 месеца и вода още не пие особено, по няколко гълтока на ден и се събират, пък и хем е захранена Whistling
Носят добавка на 3 часа: 2,5,8,11,14,17,20,23 и така, като добавката не е за цяло хранене а с презумцията, ако не достига кърмата да се дохрани, някои жени изобщо не са я и давали.
То стомахчето в началото е с размери на черешка.
Това с конците е толкова относително, аз не взех изобщо, защото отидох уж за нормално раждане, не се знае дали ще се наложи изобщо да те шият, защо да вземаш тогава. В последствие след ненапредваща родова дейност и губене на тонове се направи спешно секцио, за което конците най-вероятно не са същите като за нормално, нали и там има размери и т.н. та после никой не ми е казал да им възстановявам конци.

Общи условия

Активация на акаунт