Домашни рецепти за разкрасяване - тема 3

  • 61 701
  • 384
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1 517
пробвай с маска от мед, преди измиване. Косата става твърда и доста чиста, мисля, че ще помогне.

# 361
  • Мнения: 9
Здравейте!

Мисля да направя тези дни малко балсам за устни, който между другото може да се използва и като крем за лице и ръце. Ще ги използвам и като подаръци.

Проблемът е, че не мога да намеря подходящи флакони, в коиот да го изсипя, за да се втвърди - малки бурканчета, метални или пластмасови кутийки, а най-добре ще е да имам направо флакони като червило.

Някой знае ли откъде може да се купят малки бурканчета и то на дребно, защото няма как да си поръчам цяла партида ан наякоя фабрика.

За съжаление в България тези неща навлизат много бавно. Като разглеждам всички англоезични сайтове, хората просто отиват в някой craft shop или даже в козметичен магазин и могат да си купят всякакви контейнери, на които да си залепят етикети и така си произвеждат домащна био козметика.

Ще се радвам, ако имате идея.

# 362
  • Мнения: 1 754
Ще се радвам, ако имате идея.

Козметичният салон, който аз посещавам, има насипни кремове, които слагат в подобни кутийки, ако нямаш и не си носиш, говоря за кутийки от кремове обаче. Мисълта ми е, може да провериш в някой салон, и да се допиташ въобще до специалистите там откъде се сдобиват с такива, или в някоя аптека. А доколкото съм забелязала по англ.сайтове има такива неща, но може и да греша, все пак потърси.

# 363
  • При децата ми
  • Мнения: 6 188
Здравейте!

Мисля да направя тези дни малко балсам за устни, който между другото може да се използва и като крем за лице и ръце. Ще ги използвам и като подаръци.

Би ли споделила как го правиш този балсам за устни? Simple Smile

# 364
# 365
  • Мнения: 1 384
хей момичета помагайте на 25 съм и  първите бръчки се появиха  Cry дайте съвет с някоя домашна рецепта  Praynig

# 366
  • Мнения: 11
Момичета, моля за малко помощ. Реших да си направя маската за коса с какао. Нещо май обърках обаче, защото стана страшно гъста (може би медът ми беше много гъст) - направо ставаше на топчета и с 300 мъки я нанесох на суха коса. После с още по-голям зор я измих от главата си. Вие на мокра коса ли я слагате? Нормално ли е да е толкова гъста и с какво да я разредя, за да стане малко по-лесна за нанасяне - сега все едно туткал си слагах на главата. Честно казано не можах и много ефект да видя, просто защото толкова ме беше яд, че я държах 1 час само и нямах търпение да се мия. За краищата на косата не ми остана изобщо маска, та ги донаклепах само със зехтин... Уж, да се разкрася, а май нищо не направих  hahaha Бихте ли ми обяснили вие как точно я слагате?

Последна редакция: сб, 28 яну 2012, 16:52 от poster

# 367
  • Мнения: 2
Здравейте момичета! Hug Препоръчайте ми някакъв домашен екфолиант за тяло - знам, че става с кафе и натрушена морска сол, но към тях добавя ли се нещо или се смесват, или и аз не знам? newsm78  Препоръчайте и нещо против стрии (стари и нови) и целулит, пак домашничко. Мисля да си взема маслото на Икаров против стрии, но не знам дали помага.. Някой пробвал ли го е и как процедира с него?  newsm78 Мерси предварително на отзовалите се!  Hug

# 368
  • Мнения: 1 517
Пробвай със захар разтворена в малко домашна мас. наистина помага ексфолиращо и против целулит! Peace

# 369
  • София
  • Мнения: 299
Всеки е чувал за домашно приготвената козметика, но малко са жените които намират време да се занимаят с приготвянето и , въпреки ползите и препоръките! В забързаното ежедневие всяка посяга към вече готовите химични продукти със съмнително съдържание на естествени съставки!
  Но въпреки това ако имате някои свои хитрости и рецептички за разкрасяване ще ми е приятно да ги споделите с нас!!!!  Embarassed  Grinning 
  Най често аз използвам един лесничък домашен ексфолиант  за тялото :
      1 к,ч кафе /не утайка ,а обикновено мляно кафе, утайката е хубава за загрубелите лакти или за пилинг на стъпалата /
     1 пакетче канела
     5/6 капки индийско орехче / или самата подправка/
      или  няколко капки вода за да стане много лек каша но да не се стопи кафето
пускате горещият душ докато в банята стане гъста пара все едно сте в парна баня, стоите няколко секунди докато кожата леко се навлажни,взимате от кашичката и леко масажирате с нея тялото си .
След което я измивате с хладка вода!
Надявам се да ви е от полза!

# 370
  • където си пожелая...даааа...
  • Мнения: 575
Споменах и в друга тема, но да се разпиша и тук - за мека кожа (лице + тяло) пилинг с оризово брашно. Аз си меля от счупения ориз в кафемелачките, и става перфектно. Нанасям с нежни движения върху мокра кожа. По-меко от това не може да бъде.
смесваш ли го с някакво масло или направо слагаш от брашното в/у муцката, и подходящо ли е за чувствителна, суха кожа?

# 371
  • Мнения: 1 236
Момичета, моля за малко помощ. Реших да си направя маската за коса с какао. Нещо май обърках обаче, защото стана страшно гъста (може би медът ми беше много гъст) - направо ставаше на топчета и с 300 мъки я нанесох на суха коса. После с още по-голям зор я измих от главата си. Вие на мокра коса ли я слагате? Нормално ли е да е толкова гъста и с какво да я разредя, за да стане малко по-лесна за нанасяне - сега все едно туткал си слагах на главата. Честно казано не можах и много ефект да видя, просто защото толкова ме беше яд, че я държах 1 час само и нямах търпение да се мия. За краищата на косата не ми остана изобщо маска, та ги донаклепах само със зехтин... Уж, да се разкрася, а май нищо не направих  hahaha Бихте ли ми обяснили вие как точно я слагате?
Меда се разваря на водна баня!Трябва да е те4ен,направила си я със захаросан явно.А и е можело да добавиш още зехтин,щом ти е станала толкова гъста-действаш според дължината на косата.Пропорциите не са толкова важни.Просто гледай да ги има вси4ките съставки! Peace

# 372
  • Мнения: 54
Скрит текст:
Споменах и в друга тема, но да се разпиша и тук - за мека кожа (лице + тяло) пилинг с оризово брашно. Аз си меля от счупения ориз в кафемелачките, и става перфектно. Нанасям с нежни движения върху мокра кожа. По-меко от това не може да бъде.
смесваш ли го с някакво масло или направо слагаш от брашното в/у муцката, и подходящо ли е за чувствителна, суха кожа?
Моята кожа е суха, и това е най-удачното за нея. Между другото, бях го забравила съвсем, добре, че ме подсети. Смесвах единствено с вода. След това нанасям масло или по-тежък крем.

# 373
  • където си пожелая...даааа...
  • Мнения: 575
Ето нещо и от мен /копирах го от един сайт Peace/
Със сигурност след студовете през зимата и носенето на шапки косата ви е изтощена и има нужда от подхранване и специална грижа. Забравете за скъпите балсами за коса, понякога решенията се крият в обикновените неща.

Препоръчваме ви няколко изцяло натурални маски за коса като коприна, които може да забъркате набързо сами в къщи.
 
Ябълков сок
Съвсем елементарно изпълнение - изстисквате сок от няколко ябълки (съобразявате количеството с гъстотата и дължината на косата ви), нанасяте го на цялата коса и оставяте да преседи под найлонова шапка за 30 минути. Изплаква се с топла вода и няма нужда от допълнително измиване.
 
Хибискус
Отварите от билки носят редица ползи, а специално тази от хибискус може да направи косата ви копринено мека и лъскава. Нужно е да запарите за десетина минути листа от растението. След това сложете в блендера и разбийте всичко до получаване на пюре. Нанесете сместа по дължина на косъма и оставете да действа 20 минути. Измива се с топла, но не гореща вода, а ефектът е забележим веднага.
 
Рициново масло
Рецептата включва ¼ чаша рициново масло и ¼ чаша вода (ако косата ви е по-къса или по-дълга помислете дали да не промените количеството). Сместа се разбърква много добре и се нанася на косата чрез масаж, който е добре да продължи пет минути. Изплаква се обилно. За постигането на по-добри резултати тази маска трябва да се прави през няколко седмици.
 
Лимонов сок и кокосово мляко
Може би най-ароматната и вълшебна маска, която сте в състояние да забъркате сами. Използвайте млякото на среден по големина кокос, смесено с две супени лъжици прясно изстискан лимонов сок. Разбийте добре продуктите и оставете в хладилник за два часа. Ще забележите после, че се е образувал кремообразен слой отгоре. Именно този слой нанесете на косата си, оставете за 45 минути, след това отмийте с топла вода и се насладете на ефекта.

# 374
  • където си пожелая...даааа...
  • Мнения: 575
момичета, мога ли да си спретна сама нещо за локално третиране на пъпки, но да е с много бързо действие. Ако не направя нищо, точно за 8ми март ще съм с една отвратителна пъпка на челцето, в следствие на месечен цикъл, то не стига че това, ама и пъпка, уфффффф  Rolling Eyes Tired

Общи условия

Активация на акаунт