Капки БиоГая

  • 165 871
  • 132
  •   1
Отговори
# 60
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Пълна лудница, защо не наблюдаваш от кои храни се получава. Има храни образуващи повече газове, отколкото други. Защо не пробваш да даваш чай от джоджен ( гюзъм) - това поне работеше при племенника ми.

# 61
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 133
Точно това си мислех и аз! Ще си записвам какво яде, както едно време при захранването си записвах всеки ден какво и колко му давам и какви са реакциите. Вчера например не искаше да обядвам ядене и сука, после яде десерт с банан и извара, вечерта пак сука вместо ядене и тази нощ ме вдигна 2 пъти  да се гушкаме и да пръцкаме  Grinning. Ще видя днес...Може и пак чай от копър да му почна...Мерси за отговорите и съветите!

# 62
  • Мнения: 526
Пробиотиците на първо място подобряват чревната флора и по този начин биха могли да повлияят на коликите, ако те са предизвикани от това.
ОБАЧЕ! Никой не знае със сигурност какво причинява коликите. Изобщо не е задължително да са от газове, това е само предположение.
Моята голяма дъщеря имаше колики, но за мен те не бяха от газове, а по-скоро от нервно напрежение. Всеки ден в периода 17-19 часа ревеше нонстоп и нищо не помагаше. А газове си имаше по всяко време на деня. Малката сега, също си имаше газове, пръцкаше си, но нямаше грам колики.
Със сигурност обаче пробиотиците са полезни, освен за храносмилателния тракт, така и за имунната система, която в голяма част се намира там. Особено след антибиотици е много важно да се възстанови чревната флора.

Аз също давам биогая, както и протексин, но не заради колики, а за другите им ползи.
Мисля, че няма значение кога се дават, важното е да е редовно.

# 63
  • Мнения: 95
Давах по 5 капки в последното му мляко за деня,за 5 дни ни минаха коликите,едновременно с това давах сутрин и вечер инфакол по един капкомер.Имаше кошмарни колики,по цял ден не спираше да плаче.

# 64
  • Мнения: 4 589
И ние сме много зле с коликите. Даваме Био гай от 3 няколко месеца + няколко др вида. Нищо. Сега сме с тези http://apteka.framar.bg/18000129/%D1%81%D0%B0%D0%B1-%D1%81%D0%B8 … E-30-%D0%BC%D0%BB и съм много доволна.

# 65
  • Мнения: 53
Капки БиоГая не ни помагнаха ,инфакол плюс Медиклайн гел за колики,загряване на коремчето помагаше ,е не всеки път

Коликите ни продължиха до 4 месец

Последна редакция: пт, 04 фев 2011, 00:44 от AnMary

# 66
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
На нас Био Гая ни помогна, но след седмица. И от други майчета знам, че за да подействат трябва да се дават в продължение на няколко дни и трябва постоянство, защото като ги спреш и коликите се връщат.

# 67
  • Мнения: 171
На нас ни помохнаха. Давах ги непосредствено преди кърмене. Знам, че могат да се дават и зедно с други капки, примерно с Инфакол. Тъй като нас ни запичаше сематикона, използвахме само Био Гая-та. Даста го облекчаваха. Съхраняват се в хладилник. По-късно, когато бяхме с вирус - разтройство и повръщане  ни ги изписаха пак.

# 68
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 133
Изпихме едната опаковка. Днес му взех втора. Ами, какво да ви кажа...отспах си просто! Изобщо не се събуждаше от никакви газове, както преди това - спеше си цяла нощ спокойно. 3 дни не му давах, че не успях да купя и снощи ме вдигна 2 пъти с пръцканици и рев, та му давах Ентерокинд посред нощ! На нас явно ни влияят чудесно.  Simple Smile

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 2 368
Браво, значи е било от храната.

# 70
  • Мнения: 63
И на нас Био Гая  ни помогна и сега гледам да взимам продукти, които съдържат пробиотик - отбелязано е на опаковката. Не е доказано, но мисля, че са по-полезни от останалите. И така когато детето бъде захранено пак може да му "помагате" като му взимате каши и млека с пробиотици Simple Smile

# 71
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Тук има и бисквитки с пробиотик ( турски са)- така, че може би и в България ги има.

# 72
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 133
Четох листовката, но не пише колко дълго може да се дават...Ние май ще се нуждае от тях доста време.  Ето, вчера му дадох сутринта 5 капки и снощи си спа  "като пич" 11 часа без никакви пръцканици  ooooh!

# 73
  • София
  • Мнения: 6 977
Мисля лятото да ги давам профилактично и на двете. Дано помогнат и не ги хване някоя чревна инфекция...

# 74
  • Мнения: 63
Дали ще имат ефект срещу чревна инфекция? Тя не се ли поражда от вирус? Не е лошо да ги даваш, но не знам колко ще са ефективни точно срещу това...

Общи условия

Активация на акаунт