Любители на котки - тема 43

  • 48 477
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 0
Има ли интерес за котенцата, мн са сладки, ще кача една снимка само тази имам сега, по-късно повече.


# 721
  • Мнения: 1 175
Здравейте момичета. Ние се преместихме най-после... и то два пъти! Ужасен кошмар беше, защото се натъкнахме на много кофти хазяин с разпадащ се апартамент, за което разбрахме чак след като се нанесохме... Ел. инсталацията изгърмя, радиаторите течаха, ужас. А това как да го провериш при оглед, при все че не беше пуснато парното още?? След това по спешност намерихме друг апартамент, и след няколко дена айде пак - багажи, кашони, мебели, Богданка... На горката й се наложи два пъти да я навираме в омразната клетка. Голяма борба отпра, първия път три пъти се измъкна преди да успея да затворя вратичката, а четвъртия път при затворена вратичка огъна металната решетка говедото с дървената си кратуна и се измъкна навън!!! Голям зор беше. Но много се впечатлих от факта че не я беше страх от нас и не бягаше от нас, след всяко измъкване ни даваше да я хванем и от нас не се дърпаше, само от клетката. Не се е опитвала да хапе или драска, само плачеше жално и като видеше че я доближаваме до клетката, се дърпаше като луда. Но, свърши се вече и новият апартамент (който всъщност е къща с двор) страшно ни харесва, и Богданка го покори още на първата вечер! Не е бягала да се крие и изобщо не е мяукала, направо като я пуснахме от клетката тръгна на обстоен преглед из всички стаи, да види къде какво има, и обяви територията за своя  Laughing Вечерта си спа на леглото при нас както обикновено. Освен това и при двете местения, входната врата стоя отворена през целия ден за да изнасяме багажа, и Богданка нито веднъж не се опита да излезе навън. Домошарче си е тя. Ох, и аз пък как я изпонахвалих, но пък добро си ми е детето и си заслужава две добри думи  Heart Eyes

Вчера пък ми беше операцията (на тазобедрената става) и сега се излежавам по цял ден, с Богданка върху мен за морална подкрепа  Hug Докато се местехме, нямах интернет и съм ви изпуснала. Тия дни ще се връщам да чета по малко, но съм бая дрогирана и не издържам будна дълго време, хихи. Затова само минавам да ви кажа здрасти и много поздрави от нас!

# 722
  • Мнения: 3 405
Искам още снимки на Криса Писа!!!!!

Само да ми остане време и ще я снимам Simple Smile
Че много работа имам тази седмица.

Дидитка, дано не те боли много!

# 723
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Дидитка,
честит ви нов дом и бързо оздравяване  bouquet
mimeto_tanita,
много е сладко Heart Eyes

# 724
  • Мнения: 3 622
Диди,честито и от мен! Вие с Таша сега като се прехвърлите в бебешката тема да не ни забравите!

Как ще ви забравим, то котето ми е като детенце
Но мъжкарите станаха много в къщи - мъжът, синът и очакваното бебе  Wink
Шара ми правеше компания, но в крайна сметка като се случи това с нея и ни остави котенце и пак мъж
Е да са ми живи и здрави всичките  Grinning

Момичета помагайте
Имам проблем с малкия Шушко
Още като ги учих със сестричката му да пишкат на тоалетна го видях от време на време да пишва в едно ъгълче. Вече седмица е сам ходи, си в тоалетната да си прави работата, но поне по веднъж на деня виждам че е пикнал и в това ъгълче.
Моля ви дайте ми съвети какво да направя за да го отуча

# 725
  • Мнения: 1 352
А, аз не искам да прави котета, които няма кой да гледа  Rolling Eyes
Все пак в чужбина е друго, хората имат друго отношение към животните.
Да му правят сметка тези с женските котки. Аз затова си взех мъжки, защото не искам при всяко раждане да се чудя на кой да давам малките, а за кастрация бях много против.  Гледам, че и трите му деца са добре гледани, ама не ги пускат навън, само през прозорците гледат  Simple Smile.

Това друго отношение се нарича отговорност! Отговорност към животните и хората, затова и мъжки и женски котки и кучета се кастрират.

Хайде сега да не се дърляме точно в  тази тема. Аз отговорността към моята котка съм си поела. Взела съм мъжка с определена цел, след това я кастрирах по стечение на обстоятелствата. Не мога да нося отговорност за всички махленски котки. Ако имах женска нямаше да я пускам навън или щях да я кастрирам, за да съм спокойна.
Моля те, не ме характеризирай така!

Допълвам, че в Холандия улични котки няма. Така че всеки собственик е длъжен да си направи сметка.

Последна редакция: чт, 11 ное 2010, 08:59 от Marieta

# 726
  • Мнения: 4 785
Ама изобщо ли няма улични? Ако е така - много се радвам, иначе тезата "на мен да ми е добре, другите да се спасяват" е кофти. Казвам го от личен опит. И аз от егоизъм ли, от що ли, не кастрирах Мако, защото улични котки при нас няма, ами то да няма, да няма, ама Дара от къде се пръкна? Да, майка й е била блъсната от кола, ама доколкото съм запозната е била ничия. Значи все пак е имало 2 котета на произвола, благодарение на моя Маки  Cry Ами, ако е имало и други - изхвърлени от стопаните си (случаи тука в България бол), не съм ли аз отговорна? Радвам се, че при вас е така, но аз късно си дадох сметка, че въпреки, че и при нас няма улични котки и всяка е на някой, то е тяхна дотолкова, доколкото я хранят. Ами ако дойде с 3 котета какво е станало с тях? Ей такива неща ме карат лично аз да кастрирам Зак и да не оставям отговорността на друг с женска котка, на принципа - да се оправят, не аз съм с женската! 
  Peace

# 727
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Наистина няма улични котки и кучета в европейските страни. Ама това е така, защото освен всичко друго има жестоки санкции за изродите, които изхвърлят домашни животни на улицата.

# 728
  • Мнения: 78
Мариета, последните ти 2 изречения описват  това, което искам да кажа.  Peace
Точно там/в случая Холандия/ хората са отговорни, не само към другите животни, а най-вече към собственото. Един мъжки некастриран може да обикаля да търси женска в радиус на 10 км и повече, а един кастриран се разхожда в радиус от 1 макс. 2км. Вероятността да не се завърне в първият случай е по-голяма, прегазен от кола, с разкъсни рани от битки. Т.е. кастрирайки го, се мисли първо за здравето и сигурността на собственият котарак.

Аз си пожелавам в България също да няма улични котки и кучета. За да се случи това, не сме ли ние, които бихме спомогнали да се промени мисленето!? Ако аз имам мъжки и той се разхожда навън, бих го кастрирала. И да, лично аз се чувствам отговорна, да не се появяват на улицата повече бездомни котки.
Не бих искала и домашната ми женска котка да ражда, защото съм преценила, че не мога да се грижа за повече котки. Малко ли са обявите на стопани, които търсят дом за котенцата си/защо допускат котката им да забременее, след като не могат да ги оставят и да си ги гледат?! Cry/, от които най-вероятно голяма част отиват на улицата.

treisy, напълно съм съгласна с теб.   Hug
За Шушко, не може ли да му преместиш тоалетната в ъгъла./това се сещам/

Дидидка, радвам се, че си отново на линия и ти пожелавам скорошно оздравяване! Heart Eyes На Богданка сега ще и е интересно, има нов дом за разучаване.

# 729
  • Мнения: 241
Момичета, продължавам с търсенето на персийско коте и ми предложиха една за 300 лева, щяло да бъде готово през декември. Спазарихме се за 250. Оказа се обаче че котето е в Бургас и щели да ми дадат банкова сметка да дам капаро... това малко съмнително ми се видя, така без бележка или каквото и да е да превеждам пари. После, обясниха ми че щели да ми пратят котето по куриер (!) в клетка. От Бургас до София двумесечно коте - не е ли много тежко за него?
http://kotkite.com/obiava_28443.html
как ви звучи тази работа?

# 730
  • Мнения: 154
На мен лично не ми се струва нормално котето да пътува до София с куриер.А също не бих платила капаро без никаква гаранция.

# 731
  • Мнения: 4 116
Обявата за мен е измама. А и кой нормален собственик, загрижен за малките, ще го прати така, без да е видял дори човека, който ще гелда котето му.
Друг пък е въпроса, коя куриерска фирма ще поеме ангажимент да превозва животно.

# 732
  • Мнения: 3 622
Шарена сол котенцето е много красиво
Но според мен трябва да отидете да си го вземете до там и да платите на място
Ако много го искате ще намерите начин
Аз също съм ходила за животно на 400 км.от Варна

# 733
  • Мнения: 18
Здравейте, това е Томи, , , на година и осем месеца е , кастриран, с едно синьо и едно кафяво око. Не знам дали е чисто породист. Много е миличък и гальовен. От както стана студено и прибрахме тоалетната му от балкона ми прави бели, ака си в тоалетната, но пишка около нея. Моля за съвет. Досега съм гледала основно кучетаи не мога да разбера на какво се дължи отказът да пишка в тоалетната.

# 734
  • Мнения: 416
Tasha бързо оздравяване ти желая!
Добре дошъл на Томи! Много е сериозен  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт