Да пазаруваме от UK - Начини, доставки, отзиви!-тема 38

  • 47 162
  • 744
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 1 848
Днес взех от пощата пратка, която беше доставена на техен адрес на 12.окт. Имейла на Габко дойде в неделя.

# 526
  • Мнения: X

Ral_p, аз също от доста време не влизам в българските магазини, освен за единия хляб може би. Направо ми е неприятно да влизам в тях даже не само заради цените, но и заради обслужването. Обаче ми е е грозно да се правят оценки кой какво печели и защо си е сложил такава надценка- така е преценил, така работи, негово право е.Не му коментирам ценовата политика, просто намирам по-изгоден за мен вариант.

Но аз искам да влизам в нашите магазини и поне част от парите ми да остават в нашата икономика. Защото така както е тръгнало и както ти разсъждаваш по - добре като не ми изнася да си се изнеса да живея другаде. А аз не искам. Искам просто нещата при нас да са като навсякъде другаде. Не искам да си затварям очите за откровенни кражби само защото не трябвало да гледам в паницата на другия. Що за глупост е това. Той се опитва да ме измами, а аз да си трая. Как пък не.

# 527
  • Мнения: 253
Момичета, споделете кой какво ще купува за Коледа, моята принцеса е на година и 7 месеца и се чудя какво да и взема  newsm78  Някой да е срещал нещо интересно из сайтовете? Мислих си за конче-люлка или от тези интерактивните маси за игра, но ми се иска да имам и още няколко неща и да си избера какво да и поръчам  Simple Smile

# 528
  • Мнения: 4 589
Ral_p нещо бъркаш с това за икономиката...Едно е да си купиш българско охладено пиле и да финансираш производство ,данъци и работни места в страната.Да съгласна съм.Но купувайки италианска кафемашина от Германия за 74Е вместо от тук за 300 лв,не значи че ще финансираш нашата икономика.Дори не е сигурно че търговеца ще си плати данъците на разликата.Прекупвачеството -това финансираш.

renka79,има едни надуваеми батути за у дома,подходящ конструктор/нашия е от дърво/,йоника,шейна,от онези книжки с животни,някой ни подари животни с магнити отзад и ги редим по хладилника,количка за пазар или за кукли/нещо за бутане/,детски GSM.При нас кончето-люлка нямаше никакъв успех.
Прегледай и новата брошура на хиполенд може да ти хареса нещо.http://hippoland.net/catalogs/a1/pdf_a1.pdf

Последна редакция: пт, 29 окт 2010, 15:30 от mamamari

# 529
  • Мнения: 3 453
Момичета, споделете кой какво ще купува за Коледа, моята принцеса е на година и 7 месеца и се чудя какво да и взема  newsm78  Някой да е срещал нещо интересно из сайтовете? Мислих си за конче-люлка или от тези интерактивните маси за игра, но ми се иска да имам и още няколко неща и да си избера какво да и поръчам  Simple Smile
Люлеещо пони и шейна.

# 530
  • Мнения: X
Ral_p нещо бъркаш с това за икономиката...Едно е да си купиш българско охладено пиле и да финансираш производство ,данъци и работни места в страната.Да съгласна съм.Но купувайки италианска кафемашина от Германия за 74Е вместо от тук за 300 лв,не значи че ще финансираш нашата икономика.Дори не е сигурно че търговеца ще си плати данъците на разликата.Прекупвачеството -това финансираш.


Чети внимателно. Написах поне част от парите ми. Нали говорехме, че търговеца плаща заплати, наеми, транспорт и т.н. Всичко това остава тук. Другото да, права си отива при производителя. Нямам нужда от такив уроци, доста са ми ги чели та съм ги запаметила отдавна.

Ама много се отплеснахме. Не това беше въпросът.

Иначе за подаръците - Зебрата на Фишер Прайс, маса за игра на Чико, шейна, Джунглата на Фишер Прайс. Може би Лего Дупло, ама се чудя дали не и е рано.

# 531
  • София
  • Мнения: 424

Но аз искам да влизам в нашите магазини и поне част от парите ми да остават в нашата икономика. Защото така както е тръгнало и както ти разсъждаваш по - добре като не ми изнася да си се изнеса да живея другаде. А аз не искам. Искам просто нещата при нас да са като навсякъде другаде. Не искам да си затварям очите за откровенни кражби само защото не трябвало да гледам в паницата на другия. Що за глупост е това. Той се опитва да ме измами, а аз да си трая. Как пък не.
Аз съм на същото мнение и не само,че искам ами и си пазарувам предимно от тук само,че едвали допринасяме с това за нашата икономика,но това е друга тема.Искам само да вметна,че за цените тук не са виновни само вносителите,а и самите фирми производители,защото много от тях работят на търговска отстъпка и продават на цени определени от самият производител.Да не говорим,че разликата не е само в цената ами и в качеството(за което вносителите нямат вина).

Последна редакция: пт, 29 окт 2010, 15:39 от Dzuls

# 532
  • Мнения: 762

Но аз искам да влизам в нашите магазини и поне част от парите ми да остават в нашата икономика. Защото така както е тръгнало и както ти разсъждаваш по - добре като не ми изнася да си се изнеса да живея другаде. А аз не искам. Искам просто нещата при нас да са като навсякъде другаде. Не искам да си затварям очите за откровенни кражби само защото не трябвало да гледам в паницата на другия. Що за глупост е това. Той се опитва да ме измами, а аз да си трая. Как пък не.
Аз съм на същото мнение и не само,че искам ами и си пазарувам предимно от тук само,че едвали допринасяме с това за нашата икономика,но това е друга тема.Искам само да вметна,че за цените тук не са виновни само вносителите,а и самите фирми производители,защото много от тях работят на търговска отстъпка и продават на цени определени от самият производител.Да не говорим,че разликата не е само в цената ами и в качеството(за което вносителите нямат вина).
Има и други 2 неща-ДДС,което е нелеките 20% и това,че когато влезеш в магазин с 2 деца те "молят" да напуснеш,защото децата ти пипали стоката им.Та така с нашата икономика-нека гърците и турците вливат пари в нея.

# 533
  • Мнения: 2 122
мда, това е причината да пазарувам от интернет и аз
в един магазин ми казаха, че не било място за колички там и от тогава ги избягвам, англичаните до сега не са ме върнали  Mr. Green

# 534
  • София
  • Мнения: 293
Момичета,
от къде купувате шалове за децата? В Некст има само шапки и ръкавици.  Rolling Eyes

Получих отговор от немската фирма, производител на шейни. Имали шейната, обаче да се свържа с дистрибутора за България /съответно, подробно са написали данните му/. Милите, то всичко чудесно, ама никога няма да дам 50лв горница на чудния им дистрибутор.  Mr. Green
Ще си я поръчам в ибей на доста по-ниската цена.

В английския ибей не я срещнах тази шейна!

ти от немския ли ще си я закупиш?! И ако да, то какъв превозвач ще ползваш за до Б-я?!



# 535
  • Мнения: X
мда, това е причината да пазарувам от интернет и аз
в един магазин ми казаха, че не било място за колички там и от тогава ги избягвам, англичаните до сега не са ме върнали  Mr. Green



 Mr. Green Joy Mr. Green Joy

Ти остави англичаните... Турците чай ще ти поднесат, даже ще се обидят ако го откажеш. Така ще те омаят, че с кеф ще им оставиш парите си за всевъзможни глупости.

Абе манталитет. Тук в магазините ме гледат винаги все едно съм им длъжна за нещо, а навсякъде другаде е точно обратното.

# 536
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 613
За съжаление, сме малък пазар и търговците не печелят от оборот, а от високи надценки. Close
и то да им беше надценката 100% иди дойди, ама те гонят 250% и нагоре.
Веднага се сещам за M&S - лот от три бебешки пижамки от 9 - 10 паунда, тук се продават за 55 лв. Ами мерси, ама не.

# 537
  • Мнения: X
За съжаление, сме малък пазар и търговците не печелят от оборот, а от високи надценки. Close
и то да им беше надценката 100% иди дойди, ама те гонят 250% и нагоре.
Веднага се сещам за M&S - лот от три бебешки пижамки от 9 - 10 паунда, тук се продават за 55 лв. Ами мерси, ама не.

Лот от 7 бодита потничета он-лайн 8 паунда, в магазина 65 лв. Така се афектирах, че мъжът ми едвам ме озапти да не вдигна скандал. Еми да им седи празен магазина. Хем са затворили пари в стока, хем плащат наеми, хем бизнеса им не върви.


И какво като сме малък пазар. Това не оправдава подобни надценки.

# 538
  • Мнения: 762
За съжаление, сме малък пазар и търговците не печелят от оборот, а от високи надценки. Close
и то да им беше надценката 100% иди дойди, ама те гонят 250% и нагоре.
Веднага се сещам за M&S - лот от три бебешки пижамки от 9 - 10 паунда, тук се продават за 55 лв. Ами мерси, ама не.

Лот от 7 бодита потничета он-лайн 8 паунда, в магазина 65 лв. Така се афектирах, че мъжът ми едвам ме озапти да не вдигна скандал. Еми да им седи празен магазина. Хем са затворили пари в стока, хем плащат наеми, хем бизнеса им не върви.
Нещо за пране на пари чувала ли си?Тези магазини не са,за да се купува от тях,а за да се отчита оборот и да се върти ДДС.

# 539
  • Мнения: 92
аз това мога да дам за сравнение , понеже ги пробвахме , разликата според мен е огромна

http://www.mothercare.com/Spot-Print-Fleece-Lined-Puffball/dp/B0 … 5031&mcb=core   - това в мола Карфур е 95 лв

http://www.mothercare.com/Disney-Minnie-Mouse-Wellies/dp/B003TXE … 5031&mcb=core   - няма ги точно същите , но са като този модел в същия магазин бяха 45 лв

Общи условия

Активация на акаунт