1-ВИ НОЕМВРИ ПОЧИВЕН ДЕН ЛИ Е?

  • 38 668
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 182
На 01.11.10 официален почивен ден ли е или е почивен само за Просветата?

# 1
  • Мнения: 48 023
Само неучебен

# 2
# 3
  • Мнения: 182
На мен ми се върти из главата,че беше само неучебен, но после го направиха официален.

# 4
  • Мнения: 48 023
Ми прегледай КТ, не съм срещала поправка по този въпрос
Там седи като неучебен
Ако си учителка- печелиш
Ако ли не...сори

# 5
  • Мнения: 9
Защо ли, колкото календара разгледах досега е даден като неработен ден. Даже и в Православният календар е записан като официален празник. newsm78

# 6
  • Мнения: 48 023
Чл. 154. (Изм. и доп. - ДВ, бр. 30 от 1990 г., изм. - ДВ, бр. 27 от 1991 г., изм. - ДВ, бр. 104 от 1991 г., изм. - ДВ, бр. 88 от 1992 г., изм. - ДВ, бр. 2 от 1996 г.) (1) (Доп. - ДВ, бр. 22 от 1998 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 56 от 1998 г., доп. - ДВ, бр. 108 от 1998 г., изм. - ДВ, бр. 15 от 2010 г.) Официални празници са:

1 януари - Нова година;

3 март - Ден на Освобождението на България от османско иго - национален празник;

1 май - Ден на труда и на международната работническа солидарност;

6 май - Гергьовден, Ден на храбростта и Българската армия;

24 май - Ден на българската просвета и култура и на славянската писменост;

6 септември - Ден на Съединението;

22 септември - Ден на Независимостта на България;

1 ноември - Ден на народните будители - неприсъствен за всички учебни заведения;

24 декември - Бъдни вечер, 25 и 26 декември - Рождество Христово;

Велики петък, Велика събота и Великден - неделя и понеделник, които в съответната година са определени за празнуването му.
http://lex.bg/bg/laws/ldoc/1594373121

# 7
  • Мнения: 274
Кво значение има, след като по цял ден нищо не правите??

# 8
# 9
  • Мнения: 182
Кво значение има, след като по цял ден нищо не правите??

Абе има значение, след като яслите и градините ще почиват, а мама и тати ще са на работа....как да няма значение?

# 10
  • Мнения: 9
Кво значение има, след като по цял ден нищо не правите??

          Прав си, ама до болка си прав, ама единият календар дето го гледам и 1 ноември е отбелязан като неработен ден/не в червено, в Жълто си е отбелязан/ е на ВИНПРОМ, та се питам  newsm78 какво общо има ВИНОТО с УЧИЛИЩЕТО. Crazy

# 11
  • Мнения: 48 023
Верно ли градините няма да работят...мда, кофти, не се бях сетила

# 12
  • Мнения: 182
Кво значение има, след като по цял ден нищо не правите??

          Прав си, ама до болка си прав, ама единият календар дето го гледам и 1 ноември е отбелязан като неработен ден/не в червено, в Жълто си е отбелязан/ е на ВИНПРОМ, та се питам  newsm78 какво общо има ВИНОТО с УЧИЛИЩЕТО. Crazy

Опиянени от знания  Joy

# 13
  • София
  • Мнения: 8 937
Кво значение има, след като по цял ден нищо не правите??

Абе има значение, след като яслите и градините ще почиват, а мама и тати ще са на работа....как да няма значение?
Градините и яслите не спадат към учебните заведения - ще си работят.

# 14
  • Мнения: 182
Верно ли градините няма да работят...мда, кофти, не се бях сетила

Ами да...градините трябва да се съобразяват с работещите, а не обратното.

# 15
  • Мнения: 182
Кво значение има, след като по цял ден нищо не правите??

Абе има значение, след като яслите и градините ще почиват, а мама и тати ще са на работа....как да няма значение?
Градините и яслите не спадат към учебните заведения - ще си работят.

Винаги са почивали, щом и училищата почиват. Ще си говорим на 1-ви ...

# 16
  • Мнения: 4 434
Градините не почиват ли само когато има национални празници, тогава се съчетава и с работещия...на 1ви ако не работят, а ти си на работа...как ше стане... Thinking

# 17
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 215
а дали почиват на 25ти май?
не ми отговаряй.
работят детските градини и яслите. само за училищата е.

# 18
  • Мнения: 182
а дали почиват на 25ти май?
не ми отговаряй.
работят детските градини и яслите. само за училищата е.


Защо 25 май? Не е ли 24-ти?

# 19
  • виртуално
  • Мнения: 2 864
Кво значение има, след като по цял ден нищо не правите??
недей така, аз само на работа си почивам

# 20
  • София
  • Мнения: 8 937
Кво значение има, след като по цял ден нищо не правите??

Абе има значение, след като яслите и градините ще почиват, а мама и тати ще са на работа....как да няма значение?
Градините и яслите не спадат към учебните заведения - ще си работят.

Винаги са почивали, щом и училищата почиват. Ще си говорим на 1-ви ...
Kога е било това винаги? Защото моят опит е от последните 8 години и не съм забелязала такова нещо. Само драма да има.  ooooh!

# 21
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 215
защото 25ти е неучебен, но работен.

# 22
  • Мнения: 182
Кво значение има, след като по цял ден нищо не правите??

Абе има значение, след като яслите и градините ще почиват, а мама и тати ще са на работа....как да няма значение?
Градините и яслите не спадат към учебните заведения - ще си работят.

Винаги са почивали, щом и училищата почиват. Ще си говорим на 1-ви ...
Kога е било това винаги? Защото моят опит е от последните 8 години и не съм забелязала такова нещо. Само драма да има.  ooooh!

Абе...не знам ти къде си, но при нас се случва това. Със сигурност по Нова година, обявяват една ваканция от поне 10 дни, половината от които ние сме на работа, а може и повече от 10 дни да са....всяка година е различно. Сега за първи ноември ще видим....Да не говорим,че на 8-ми март в 15 часа ми го доведоха детето на работното място, защото останалите деца били взети и госпожите искали да се почувстват по-така.....

# 23
  • София
  • Мнения: 8 937
Абе...не знам ти къде си, но при нас се случва това. Със сигурност по Нова година, обявяват една ваканция от поне 10 дни, половината от които ние сме на работа, а може и повече от 10 дни да са....всяка година е различно. Сега за първи ноември ще видим....Да не говорим,че на 8-ми март в 15 часа ми го доведоха детето на работното място, защото останалите деца били взети и госпожите искали да се почувстват по-така.....
"Aбе" е едно от любимите ми обръщения. Явно проблема е при "вас", където и да е това.  Whistling

# 24
  • София
  • Мнения: 7 097
"1 ноември - Ден на народните будители - неприсъствен за всички учебни заведения"
Детските градини учебни заведения ли са? Отговор - не са, т.е. ще работят.

# 25
  • Мнения: 4 434
Това исках да чуя Нати.   bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 7 208
"1 ноември - Ден на народните будители - неприсъствен за всички учебни заведения"
Детските градини учебни заведения ли са? Отговор - не са, т.е. ще работят.
Ясен и изчерпателен отговор.
Но:
За да спазим дълбините на разсъжденията в темата е редно да обсъдим дали пък на 1ви няма да разпуснат подготвителните групи от детските градини, щото тези в училищата явно няма да имат занятия.
Трябва да има справедливост все пак  Mr. Green

# 27
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... дали пък на 1ви няма да разпуснат подготвителните групи от детските градини, щото тези в училищата явно няма да имат занятия.

не, категорично, ако детето посещава ПГ в ДГ.
Но на 99.9% мога да заявя, че ясли и дет. градини СИ работят на 01.11.
Сега чакам да видя, нашето школо какво ще измисли за 02.11.  Thinking

# 28
  • Мнения: 160
Днес в Дг на сина ми виси съобщение, че на 1 на първи ноември няма да работят, защото е официален празник за образованието. Опитах да поспоря, но ми казаха, че дори имало наказан директор затова че са работили. От Силистра съм и по думите на нашия директор, всички ДГ няма да работят. Така ли е при вас?

# 29
  • софия
  • Мнения: 757
И аз се чудя дали ще работят на 1.11. детските. Утре ще зная със сигурност Peace

# 30
  • Мнения: 160
Как е при вас? Ще почиват ли вашите градини

# 31
  • Мнения: 9 990
За родителите на малки деца:
1.ясли и градини са работили винаги.Миналата година и ПГУ в училище се водеше по ДГ, а не по Училищните неучебни/единствено за матурите нямаше как децата да останат в училище./Явно на места си променят по собствено усмотрение това.
2.В момента тече ваканция, която пък е валидна само за 1-класниците-от 28 до 01.11 включително.

На практика-голямата ми дъщеря е ваканция, малката си ходи на градина като пич и няма 5-6.На градина е и в понеделник.

След като всеки си прави каквото си знае-следете си на таблото за уведомленое-кога ще работи вашето заведение и кога ще почива.

# 32
  • София
  • Мнения: 14 756
Винаги са работели ДГ. Дори днес пуснах молба за отсъствие за малкия в градината, че каката ще почива и няма да го водя.

# 33
  • Мнения: 160
Няма как да е по собствено усмотрение, законово било така, дори имало наказан директор, затова, че градина е работила на този ден. Така поне ми казаха и е факт, че всички градини в града няма да работят на 1 ноември.

# 34
  • Мнения: 16
Е, българска работа. До последния момент нищо не се знае със сигурност.

# 35
  • Мнения: 9 990
Ами не е така.Аз знам, че градината работи.И е работен ден, както за мен, така и за градината.Малката е на градина, аз съм на работа, голямата е ваканция и си е вкъщи.Всичко си знам аз. Laughing

# 36
  • Мнения: 170
Та, на въпроса - Ще бачкаме ли или не....То аз ще бачкам, ама все пак да знам... Mr. Green

ПП Ще бачкам по собствен избор, ама все пак... Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 16
Ами със сигурност ще бачкаме, понеже точно на 1 ви ми се пада падежа в банката, и изрично се обадих, за да питам. Служителката беше категорична, че понеделник ще е работен ден, почивен е само за учениците. За детските градини не знам.

# 38
  • Мнения: 2 646
Само за учениците е неучебен ден,детските градини си работят.

Общи условия

Активация на акаунт