Дуфастон и странични ефекти

  • 52 377
  • 134
  •   1
Отговори
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Здравейте,
Предварително искам да се извиня, ако темата ми не е за тук. Предписаха ми Дуфастон поради обилен цикъл, придружен с кръвоизливи. Знам, че много момичета го пият за задържане или по други причини. Споделете, моля ви, за странични ефекти- чувам, че се качват килограми. Благодаря ви!

# 1
  • София
  • Мнения: 23 165
A открихте ли причината за този обилен цикъл и кръвоизливи?
Според мен дуфастона няма да ги оправи.
При мен нямаше странични ефекти от дуфастона, не съм качвала и килограми, но определено ми се повиши апетита.

# 2
  • Мнения: 241
И аз съм пила за кръвоизливи,и на мене не ми подейства и трябваше да ме стържат. При мене не имало странични ефекти.

# 3
  • Мнения: 588
Аз съм го пила за задържане и не съм имала странични ефекти от него  Peace

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Пих го 3 месеца за задържане в случай на бременност,не съм имала странични ефекти.

# 5
  • Мнения: 122
Единствено главоболие.

# 6
  • София
  • Мнения: 10 698
Никакви странични ефекти не съм имала, нито от дуфастона нито от утрогестана

# 7
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Дени, на мен ми го предписаха за слабо извънменструално зацапване. Трябваше да го пия 3 мес., но го пих само 2. Спрях го точно заради старничните ефекти, които ми предизвикваше - главоболие, повишена тревожност и нервност. След 2-та месеца на прием, зацапването не ми се повлия.   

# 8
  • Мнения: 225
Здравейте, въпросът ми е малко извън темата, но за да не отварям друга ще питам тук. Колко дни след спиране на Дуфастона е нормално да ми дойде? Гинекологът ми го изписа от 15-ти ден на цикъла, 10 дни по 2 таблетки. Каза че до 2-3 дни след последната таблетка трябва да ми дойде...е да, но вече 6-ти ден не ми идва и се притеснявам, а на преглед мога да отида едва другата седмица. На някой да му се е случвало такова нещо? Моля ви, кажете, трябва ли да се притеснявам?

# 9
  • Мнения: 320
deni_k, аз също съм пила дуфастон, преди една, две години и бях качила няколко килограма, но може би не на всички влияе по този начин, така че не се притеснявай за килограмите ами гледай другите неща да са наред  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 35 951
Здравейте, въпросът ми е малко извън темата, но за да не отварям друга ще питам тук. Колко дни след спиране на Дуфастона е нормално да ми дойде? Гинекологът ми го изписа от 15-ти ден на цикъла, 10 дни по 2 таблетки. Каза че до 2-3 дни след последната таблетка трябва да ми дойде...е да, но вече 6-ти ден не ми идва и се притеснявам, а на преглед мога да отида едва другата седмица. На някой да му се е случвало такова нещо? Моля ви, кажете, трябва ли да се притеснявам?
По правило до 10 дни след последния прием трябва да ти дойде - не ти идва, ако си бременна Simple Smile
На някои им идва на 2-3 ден след посл. прием - при други след 6-7 дни, индивидуално е

# 11
  • Мнения: 225
Здравейте, въпросът ми е малко извън темата, но за да не отварям друга ще питам тук. Колко дни след спиране на Дуфастона е нормално да ми дойде? Гинекологът ми го изписа от 15-ти ден на цикъла, 10 дни по 2 таблетки. Каза че до 2-3 дни след последната таблетка трябва да ми дойде...е да, но вече 6-ти ден не ми идва и се притеснявам, а на преглед мога да отида едва другата седмица. На някой да му се е случвало такова нещо? Моля ви, кажете, трябва ли да се притеснявам?
По правило до 10 дни след последния прием трябва да ти дойде - не ти идва, ако си бременна Simple Smile
На някои им идва на 2-3 ден след посл. прием - при други след 6-7 дни, индивидуално е

Благодаря за бързия отговор! Не съм бременна. Бях се притеснила, защото и в листовката нищо не пише, но щом е до 10 дни, има време...ще изчакам. Успокоих се, благодаря!  Hug

# 12
  • Мнения: 225
А сега и аз да си кажа- нямам странични ефекти, освен леко увеличен апетит. Килограми не съм качвала, но го пия едва от месец...надявам се да нямам проблеми. Според мен всичко много индивидуално- някои имат и странични неразположения, други- не. Въпрос на организъм...

Последна редакция: чт, 21 окт 2010, 12:33 от zvezdi4ka_

# 13
  • Мнения: 241
До 10дена трябва да ти дойде. Ако не ти дойде след това си за лекар. И на мене ми се е случвало да не ми дойде 1-2 месеца след приема му, но не бях бременна.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 6 316
Три месеца пих дуфастон(лекувам вторичен стерилитет).Този месец го пропускам,защото на мен ми се гади от него.Все едно съм бременна-не понасям пастата за зъби например.Като не го пия-не ми се гади.Другия месец не съм решила още дали да го пия.

Общи условия

Активация на акаунт