Ходите ли на ортопед?

  • 1 726
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 228
Влади бе на три месеца, когато отидохме на ортопед - при д-р Алексиев в МЦ Детско зздраве с направление от педиатърката. Той ми каза, че се правят такива профилактични прегледи когато детето е около 3 месеца, когато проходи и когато навърши 3 години. така поне правели на запад  #2gunfire

# 16
  • Мнения: 35 970
ходихме, ходете и вие!

# 17
  • Мнения: 370
Досега съм водила Калина три пъти- веднъж като бебешорче, веднъж след 6 мес. и след като проходи стабилно, за да видят дали ходи добре и прочее. Искай си направление. Тъпото е, че в Ортомед ти искат направление 3 А, а от джипито взимаш направление № 3. Т.е. с направлението от педито отиваш при "обикновен ортопед" и се примолваш за направление за високоспециализиран преглед № 3 А. В противен случай прегледа с ехограф се заплаща - 13 лв. 

# 18
  • Мнения: 903
И ние ще ходим тези дни. Педито каза да отида за направление, така, че настоявай да ти даде. А за преглда мисля, че не е излишен. Щом тя не е компетентна по тези въпроси е хубаво специалист да ти каже, че всичко е ок. Нашето педи вски път им гледа крачката опъва ги и им гледа гънките, но сме рискова група - недоносени , а едното се роди седалищно и по -добре да ни види ортопед.

# 19
  • Мнения: 1 999
Да, ходихме на ортопед с направление! Водихме София като стана на 1 месец при Драганов във ВМА.

# 20
  • Мнения: 138
Мами, може ли да разкажете повече за втория преглед (в смисъл за какво точно е), защото при мен май няма такова нещо, а ми прозвуча, като добра идея и ако се добера до ортопед да знам какво да искам от него?

# 21
  • Мнения: 410
За кой "втори преглед" говориш?
След 6 м или по-късно?

След 6 е като първия. Ехография и ти дават снимките. Нашите всички са накачулени в картона на Борис.

Дава се направление! Но аз исках при лекар, който не работи със ЗК и си платих.

И аз питах JP-то и ми каза, че сега нямало нужда.
Ама и аз имам съмнение че е добре да го заведа около 2 годишна възраст.

# 22
  • Мнения: 1 555
Да, ние ходихме вече на ортопед в болницата в Горна баня. Само, че там имаме приятел и нищо не сме плащали.Нищо не вреди един профилактичен преглед!
А иначе за направленията то е ясно, че тези джипита се првят на ударени, но определено си поискай, задължени са да ти дадат.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 164
Ходихме на два месеца при Драганов във ВМА. Откри лека дисплазия на лявата тазобедрена става и един месец носихме ортопедични гащички. Сега всичко е наред. Вземай направление и бягай на преглед!

# 24
  • Мнения: 1 599
eli_beba, радвам се, че сега при вас всичко е наред. А в кой месец отидохте? и доволни ли сте тези, които сте ходили при Драганов във ВМА?

# 25
  • Мнения: 903
Ние ходихме и видяха нещо съмнително в едната става. След месец пак ще ходим. Каза, че не било луксация, но аз се притеснявам и да сме слагали парче пелена върху пампата, но четох че може и втори памперс. Някой чувал ли е за такъв вариянт, защото пелената му обива май. А от къде ортопедични гащи? Уф нямам им доверие на тези лекари.
ПП: Между другото пак ни изнудиха да си платим. Педито даде направление, но то било само за преглед на крачетат без ехограф и за него в частен кабинет. Бясна съм големи бизнесмени. smile3514

# 26
  • София
  • Мнения: 2 181
Ходихме на ортопед на 2м и на 1г1м.И двата пъти при Драганов във ВМА.Не се заплаща прегледа с ехограф.Много съм доволна от него.

# 27
  • Мнения: 781
Ходихме. С направление-включва и прегледа с ехограф.
DidiP и на мен се опитаха да ми пробутат тая система, но аз казах- добре, искам касов бон и отивам в здравната каса Simple Smile Познай какъв беше резулата -прегледа продължи 30-40мин и с ехограф и снимки и без стотинка. Омръзна ми от мошеницииии!!!

# 28
  • София
  • Мнения: 1 845
ние сме по-големи. преди две години не се плащаше от здравната каса. радвам се, че вече има направления. успех на всички

# 29
  • Мнения: 5 299
аз на ортопед не съм стъпвала - даже не знам как изглежда Mr. Green

Знам, че е хубаво, ама педито я следи и твърди 4е всичко е ок. надявам се да е права..

Общи условия

Активация на акаунт