Детска стая

  • 6 066
  • 153
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 174
Не е добре децата да спят в една стая. Всеки има нужда от пространство за себе си.
Проблемът с това мнение е, че е обобщаващо и то без да е обосновано дори с разсъжденията на авторката му. Просто е заявено като някаква общовалидна истина. И като така е дразнещо, разбира се. Особено за тези, които са на друго мнение.

......

Студено, студено...
Умницата трупа точки, къмто 50 бр. й трябват за да може да пише в един особен подфорум. Разходете се и вижте какви сбити, простички и кратки са й отговорите и в разни други трупащи точки подфоруми  Wink

# 121
  • Мнения: 7 947
Еееее, Роска - ти какво правиш в момента - по темата - и ли трупаш мнение  Wink
Не всеки обича, може и е длъжен да пише многословни излияния.
Снощи бях на гости на една приятелка с две деца. Питах я по въпроса за стаите. При нея има следния проблем - през деня не искат да са заедно, всеки си търси негово място из апартамента, но вечер - искат да спят заедно, защото ги било страх амички в стая. На 8 и на 4 години са, момчета.

# 122
  • Мнения: 1 046
Цитат
При нея има следния проблем - през деня не искат да са заедно, всеки си търси негово място из апартамента, но вечер - искат да спят заедно, защото ги било страх амички в стая. На 8 и на 4 години са, момчета.
Супер обобщаващо ще е, ама що ми се струва (при идеални условия говорим със стаи за всеки), че това е основен проблем за децата, при тази разлика.
Четири години си е стабилна разлика и игрите им ще са винаги на различни нива освен, ако дребното не е някой вундеркиндче в игрите....Имам и пример с по-големи деца, то на 4, той на 8 - момченца...Заедно да си играят за повече от 10 -ина минути не съм ги видяла.
Докато вечер баткото все още се опитва да спи при нас, защото го е страх и държи лампите да са светнати в коридора, за да не му е тъмно....

# 123
  • Мнения: 1 174
Права си, Велико  Peace
Срам, не срам, май и на мен така ми се получи, че мнения трупам  Laughing
И за да не е спам и това ми мнение: мен също много ме беше страх да спя сама в стая, сънувах все кошмари и често се местех в леглото на кака  Laughing Тя беше добричка и ме гушваше и така.
Майка ми и баща ми пък бяха доволни, че така се отърваха от нощните ми примъквания при тях в спалнята  Wink
А това последното си е сериозен плюс за родители, които искат да се осамотят в спалнята  Wink

# 124
  • Мнения: 9 990
Цитат
При нея има следния проблем - през деня не искат да са заедно, всеки си търси негово място из апартамента, но вечер - искат да спят заедно, защото ги било страх амички в стая. На 8 и на 4 години са, момчета.
Супер обобщаващо ще е, ама що ми се струва (при идеални условия говорим със стаи за всеки), че това е основен проблем за децата, при тази разлика.
Четири години си е стабилна разлика и игрите им ще са винаги на различни нива освен, ако дребното не е някой вундеркиндче в игрите....Имам и пример с по-големи деца, то на 4, той на 8 - момченца...Заедно да си играят за повече от 10 -ина минути не съм ги видяла.
Докато вечер баткото все още се опитва да спи при нас, защото го е страх и държи лампите да са светнати в коридора, за да не му е тъмно....

Нека ти разкажа тогава са същата конфигурация, но момиченца.Не 10 минути, а 210 играят заедно.Не е нужно малкото да е вундеркинд, достатъчно е просто да умеят да си играят.Пример-играят на детската градина-голямата е госпожата, може да се редуват-едната е госпожа, другата е майка и с часове си звънят на вратата и прибират отбор кукли/всяка си има име и се разпознават! ooooh!-за кой сте?За мими.Мимииии, мама е дошла, хайде, довиждане-яла е спала е..... Crazy, готви се, рисува се, редят се пузели-като дребното подава, кака му реди, винаги намират на какво да играят, когато има време за игри.

# 125
  • Мнения: 1 046
Добре де, обобщаващо е, ама все пак примера ми беше за момчета, нали и темата е за такива...

С две думи, няма ясен и категоричен отговор.
Познавам и момиченца, които се "трепят" щом се видят, както и такива, които си играят както си казала......
За момчетата все още не съм видяла с точно такава разлика да си играят дълго.
Очевидно моите деца са малки и все още са във фазата - "Мамо вземи "бебето" разваля ми играта", при което се взима дребния и така. Може и да дойде момента, в които ще си играят заедно. Честно освен сплотяване с някоя семейна игра не виждам как ще стане. Thinking Разбира се, дано да греша.....

# 126
  • Мнения: 9 990
Темата е за Еднополови с 4-годишна разлика.
еднополови-момиче и момиче/момче и момче
 Wink

# 127
  • Мнения: 7 947
Все си мисля, че игрите на 4 и на 8 са различни, както и нуждите им. Момиче втори клас да си играе на кукли нон стоп... А кога учи? Малкото къде е тогава - на градина ли?

# 128
  • София
  • Мнения: 44 402
eми най-вероятно е на градина... от друга страна, ако е за едното учене, то дори и двустаен апартамент да е, пак има 2 стаи, в които временно да могат да са разделени децата....

# 129
  • Мнения: 46 657
... Всеки има нужда от пространство за себе си.

Тогава и ти спи в самостоятелна стая, а мъжът ти в друга, всеки има нужда от лично пространство  Laughing

Много се преувеличава с това, аз например мразя и винаги ми е било неприятно са спя сама в стая независимо от възрастта.

# 130
  • Мнения: 7 947
 Tired Това, че някои обича да е залепен до половинката/брат/сестра си 24 часа въобще не значи, че е правило. Тук говорим за деца. Възрастният човек е друго нещо, децата търпят промени и имат специфични нужди. Ако очаквате, че един тийн ще умира от кеф да спи с вас в една стая, както сега - като е дете - е друга работа.
Темата е за разлика от 4 години при малки все още деца. Вярно.
Но спорът стана вече извън границите на тоя конкретен пример. И подобни заключения и съвети - мисля са излишни.

# 131
  • Мнения: 9 990
Все си мисля, че игрите на 4 и на 8 са различни, както и нуждите им. Момиче втори клас да си играе на кукли нон стоп... А кога учи? Малкото къде е тогава - на градина ли?

Предполагам е към мен.
Когато е по учебно време-реално децата ми за заедно едва 2-3 часа вчечр и е нормално да наваксват и да се търсят мисля.Едната е била на училище, другата-на градина.Така е всъщност от самото начало на едновременното им  съществуване-от раждането на малката.Когато малката бе новородена, голямата бе на 4 и ходеше на градина-доставяше и огромно удоволствие да си играе с бебето в останалото време.
Аз самата си играех с кукли не само на 8, ами и на 13 години.Кукли се случва да се носят и в училище-за по време на занималнята, след като си напишат домашните-да си играят.
Никога не е било проблем това, че бебето спи навремето-не съм пазила тишина у нас, не съм шъткала на голямата.Също и бебето като плаче-голямата не се е будила.Не съм се съобразявала и не съм гонила режими някакви-на който когато му се доще-тогава.
Домашните сега се пишат в занималня, у дома се учи само допълнително нещо, рядко...НО-често играта е на Училище-голямата е госпожата-дава контролни, проверява домашни.
За дните през ваканциите и съботите и неделите-всяка си прави И нейни си неща и Заедно-както им скимне.Голямата ходи на тренировки.

# 132
  • София
  • Мнения: 44 402
кой го очаква тийн да иска да спи с родител...ама с родител е едно с брат/сестра друго, пък за тийн възръстта е съвсем отделен въпрос от 4 и 8 годишно дете. Те тогава като пораснат сами си искат свои стаи.
но все пак темата е за по-малки деца...а и всичко мисля, че най-точно се намества когато не гледащ как е при  някой си, а наместваш според конкретното...т.е. пробва се в една стая....ако мисли родителя, че за негвите деца е подходящо...ако не стане...разделят се....

ако избор няма разибра се...децата ще се нагодят и без да има отделни стаи и това не е краят на света...

# 133
  • Мнения: 46 657
Tired Това, че някои обича да е залепен до половинката/брат/сестра си 24 часа въобще не значи, че е правило ...

За 24 часа ли говорим или за спане в една стая?
Тези деца имат достатъчно лично време, всяко си ходи на училище/градина, има си свои приятели, свое време, вечер няма да се учудя едното да си чете книжка или да си гледа филм, другото да е на компютъра или нещо такова, реално много от братята и сестрите си виждат очите за по няколко часа, така че не е нужно да се спекулира с личното пространство.

# 134
  • Мнения: 9 990
Точно така е, Човече.
Когато не играят заедно, всеки си има своите собствени забавления.А играят заедно-когато им се прииска-никой не е задължен да играе нон-стоп с другия.Случвало се е голямата да чете книжка на малката.Случвало се е да си чете и сама, а малката си играе нещо някъде.

Общи условия

Активация на акаунт