Детска стая

  • 6 052
  • 153
  •   1
Отговори
# 135
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Вилико, самата ти имаш едно дете, а всеки втори пост по темата е твой. Нямаш опит с твои деца и е неразумно да даваш акъл на тези, които имат опит с две.

# 136
  • Мнения: 7 947
Tired Това, че някои обича да е залепен до половинката/брат/сестра си 24 часа въобще не значи, че е правило ...

За 24 часа ли говорим или за спане в една стая?
Тези деца имат достатъчно лично време, всяко си ходи на училище/градина, има си свои приятели, свое време, вечер няма да се учудя едното да си чете книжка или да си гледа филм, другото да е на компютъра или нещо такова, реално много от братята и сестрите си виждат очите за по няколко часа, така че не е нужно да се спекулира с личното пространство.


Е, разбира се, децата от 3-4 годишни четат книжки тихо, работят на компютър и не си пречат  Tired
Като тръгнат на училище - не им трябва тиха стая за учене, тяхна си - с бюро, с пособия и учебници, а не просто кухненската маса, не им трябва пространство да си поканят съученик, приятел, изключително им е приятно в това време едно 4 годишно да им се мотае. Пък родителите никога не се налага да учат заедно с тях, занималнята е напълно достатъчна - да им даде цялата информация. И играчките на малкото дете не са по земята, не да различни от на голямото. Ееееех, да...  Stop

П.П. Кой говори за спането в тая тема единствено?

Вилико, самата ти имаш едно дете, а всеки втори пост по темата е твой. Нямаш опит с твои деца и е неразумно да даваш акъл на тези, които имат опит с две.
Това, че имам мнение по даден атема - не пречи, независимо колко деца имам. Имала съм брат като малка, с когото б яхме в една стая и знам какво е. Имам достатъчно познати и приятели и имам както наблюдение, така и взимам под внимание техните притеснения. Просто казвам аз как виждам нещата и когато се говорят неща, далеч от практиката - няма да си замълча. И далеч не съм единствената в темата с едно дете.

# 137
  • София
  • Мнения: 44 318
ми на мен пък не ми е пречило и гости да си каня като дете, това, че сме живели с брат ми...нито на някой от нас да учи или нещо  друго....

май само в тийн годините, понякога ме дразнише, че не мога гадже да си мъкна в къщи, но и това се намества.

# 138
  • Мнения: 9 990
Ами ние направихме детска стая с Всичко необходимо за Учене и за Игра.Не е задължително да се учи на гробна тишина-това и  в училище го няма.
Много рядко да се случи да си пречат и то не е точно пречене...а да се сдърпат за нещо.Когато голямата пише домашни-сяда си на бюрото и си пише.Малката може да си прави точно каквото си иска през това време.Дори, ако иска, да седне до сестра си, на нейното си бюро и да имитира, че и тя пише домашни, или просто да я гледа.Може да си пусне музика и да танцува-много обича.Музиката не пречи на голямата за домашните.

# 139
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Разбира се, че не си само ти. Но другите казват и заминават, а ти си стоиш тук. Когато и да отворя темата, последното мнение все е твое. Няма лошо, но е леко отегчително.

И не мисля, че е редно да сравняваш разнополови и еднополови.

# 140
  • Мнения: 46 600
Децата са различни, някои си пречат, други не. Нее задължително да се учи точно в една конкретна стая, като си пречат, има и други, ще се разделят. Ако искат да са заедно - да са заедно, според децата се подрежда всичко. Не може те да казват, че искат да са заедно, а ние да тропаме с крак и да викаме, че "Всеки има нужда от пространство за себе си.", това имах предвид.

# 141
  • Мнения: 7 947
Нека да уточня - и детска стая нямам дори в момента за сина си.  Laughing
Така дали ще стане по-ясно - просто това е мнението ми, че трябва да има всяко дете стая. Казах защо така мисля, дадох пример. И толкова.

# 142
  • Мнения: 9 990
Децата са различни, някои си пречат, други не. Нее задължително да се учи точно в една конкретна стая, като си пречат, има и други, ще се разделят. Ако искат да са заедно - да са заедно, според децата се подрежда всичко. Не може те да казват, че искат да са заедно, а ние да тропаме с крак и да викаме, че "Всеки има нужда от пространство за себе си.", това имах предвид.

Благодаря!И аз щото...
и понеже за спане се питаше главно-няма как двете да се търсят и да искат да са заедно, а аз да ги приуча да не са/въпреки, че това не е образец-факт е, че децата са спали отделно, не е да са учени да спят заедно, впследствие започнаха да се търсят/, защото моите разбирания са такива.Не съм търсила заучен модел.Не искам тези неща да се отработват като рефлекси.Искам ги чувстващи и знаещи.И можещи дори в присъствие на друг, да могат да намират своят свят и начин за усамотение/лично пространство/

# 143
  • София
  • Мнения: 44 318
Нека да уточня - и детска стая нямам дори в момента за сина си.  Laughing
Така дали ще стане по-ясно - просто това е мнението ми, че трябва да има всяко дете стая. Казах защо така мисля, дадох пример. И толкова.


а ако искаш второ дали би се лишила от такова само защото не може да имате 2 детски стаи Simple Smile

# 144
  • Мнения: 7 947
Нека да уточня - и детска стая нямам дори в момента за сина си.  Laughing
Така дали ще стане по-ясно - просто това е мнението ми, че трябва да има всяко дете стая. Казах защо така мисля, дадох пример. И толкова.


а ако искаш второ дали би се лишила от такова само защото не може да имате 2 детски стаи Simple Smile
Е, затова нямам второ. Не само стаята ми липсва.

# 145
  • София
  • Мнения: 44 318
Нека да уточня - и детска стая нямам дори в момента за сина си.  Laughing
Така дали ще стане по-ясно - просто това е мнението ми, че трябва да има всяко дете стая. Казах защо така мисля, дадох пример. И толкова.


а ако искаш второ дали би се лишила от такова само защото не може да имате 2 детски стаи Simple Smile
Е, затова нямам второ. Не само стаята ми липсва.

а ако беше само стаята...


и с какво всъщност да дели стая с вас е по-различно от това да дели с брат/сестра...

# 146
  • Мнения: 7 947
Пиша за последно, че темата вече се омаза - сега синът ми е на 4 години и той иска да спи при нас, но през деня определено си търси негово кътче за игра и занимания. Догодина, живот и здраве - ще му правим детска стая. Той иска да има такава - както сега казва - за играчките и за ДВДто.  Laughing

# 147
  • София
  • Мнения: 44 318
ами както сега си намира място, така и ако имаше и друго дете, той пак щеше да си открива своето си кътче, където да може да си играе и сам.... Wink
факт е обаче, че му е по-приятно засега да не спи сам също така Wink

# 148
  • Мнения: 9 990
А ако синът ти иска по същия начин да спи с хипотетичното си братче, би ли му казала, че не бива, защото .....едикакво си...няма значение вече там какво е...
 Simple Smile

# 149
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Аз имам едно дете, та теоретично нямам опит с две, обаче имам брат. Като малки нямахме отделна детска стая, след това се преместихме в по-голямо жилище и се сдобихме с обща детска стая. Истината е, че не са ни трябвали отделни. Та имайки този опит, не бих се стремяла към две отделни детски стаи. Семейното жилище е за семейство, не е хотел, в който всеки да се свира в стаята си...

Общи условия

Активация на акаунт