Как да постъпя?

  • 3 146
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 13 452
Един спокоен разговор с госпожата върши  работа. Ако си познавате детето като се чуят двете гледни точки и истината си излиза наяве.
А за една двойка да се ходи при директора -направо ми звучи смешно.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 285
zari65, може да изглежда смешно, но наблюдавайки по РС някои родители са в постояна бойна готовност спрямо учителите. Sad

# 17
  • Мнения: 1 252
Не бих действала спонтаноо. Т. е. нямя да говоря веднага.
Ще изчакам, ако се повторят нещата или му пише слаби оценки  без основание , ше говоря , но не с госпожата , а с директора.
Имала съм такъв случай с големия.

# 18
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Не бих действала спонтаноо. Т. е. нямя да говоря веднага.
Ще изчакам, ако се повторят нещата или му пише слаби оценки  без основание , ше говоря , но не с госпожата , а с директора.
Имала съм такъв случай с големия.

Да, но ако се запази спокойствие сега, госпожата ще си помисли, че това е твърде обичайно за него и родителите му не реагират. Както са писали по-горе, въпорса не е в двойката ако не знае материала, а в това че въпрос с дисциплината се рашава по този начин. Трябваше да му пише забележка.
Много добре ти е писала мързеланка
Разговарай с госпожата, тъй като си обезпокоена от двойката. Поинтересувай се какво не  е знаел, къде среща трудности, на какво да наблегнете в къщи. Предложи й със съвместни усилия да преодолеете трудностите.  Wink Тогава тя ще ти разкаже нейната версия за случката.
След това действай според ситуацията!

След като разбереш как стоят нещата и ако според теб си е позволила повече госпожата, реагирай...не остро и с упреци, но достатъчно уверено и студено. Защото ако си замълчиш нищо чудно скоро пак да ти поднесат изненада.

# 19
  • Мнения: 1 252
Не приемайте думите на децата за чиста монета...

# 20
  • Мнения: 66
Един спокоен разговор с госпожата върши  работа. Ако си познавате детето като се чуят двете гледни точки и истината си излиза наяве.
А за една двойка да се ходи при директора -направо ми звучи смешно.

Двойка се пише за незнание. В случая изпитване не е имало...така, че госпожата няма право да пише двойки. Не виждам нищо смешно в това да защитиш правата на детето си.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 285
Един спокоен разговор с госпожата върши  работа. Ако си познавате детето като се чуят двете гледни точки и истината си излиза наяве.
А за една двойка да се ходи при директора -направо ми звучи смешно.

Двойка се пише за незнание. В случая изпитване не е имало...така, че госпожата няма право да пише двойки. Не виждам нищо смешно в това да защитиш правата на детето си.
Нали това дебатираме две страници, че не е съвсем сигурно за какво е написана двойката!
Т.е. има някаква вероятност детето да си измисля за да не му се карат за двойката.
Уф, как да го напиша по-ясно!

# 22
  • Мнения: 425
Аз пък бих говорила първо с класната, за да разбера дали колежката й има славата на пишеща двойки вместо забележки и за съвет как да реагирам.

# 23
  • Мнения: 5 183
аз бих поговорила спокойно с учителката
и по начина, по който тя се държи, ще стане ясно дали е точно така, както децата казват
Ако учителката се държи кофти - директора

# 24
  • Мнения: 54 793
Непременно говори с учителката на детето,проявявайки загриженост за тази оценка т. е. подходи тактично.Възможно е да се окаже,че двойката има някаква предистория.Успех!
А иначе и аз мисля,че оценка трябва да се пише при проверка на знанията.
Оценка се пише при проверка на знания,за останалото има графа "забележки".
newsm10
Няма място за притеснение от един разговор с учителката , трябва да се изясни ситуацията ! Naughty

# 25
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 328
Благодаря за отговорите. Много ми помогнаха мненията ви. И аз мислех да постъпя според съвета на Мързеланка. Имам доверие на детето си, може би трябваше да уточня че е добър ученик, старае се, получава отлични оценки. Подозренията ми, че госпожата не го харесва са защото на родителската среща се оплака от него, че непрекъснато задавал въпроси, даже я дразнел Shocked. Ще говоря спокойно с нея, ако няма ефект - при директора. Само се притеснявам да не рефлектира върху него всичко това.

# 26
  • Мнения: 66
Дразни се от дете което задава въпроси... Shocked
Защо още тогава не говори с госпожата?

# 27
  • Мнения: 1 568
Говори с Госпожата Hug
После прецени.
Прочетох тук мнение което казваше да не се взема думата на децата за чиста монета и в това съм съгласна.
Имам приятелка учителка, която ми разказва фрапиращи случаи за детски интриги и то съвсем не безобидни Hug

# 28
  • Мнения: 116
Аз бих говорила с госпожата и ако не се раберем,бих стигнала до директорката.И не заради двойката,а заради причината поради която е писана.

# 29
  • Мнения: 66
Seanon,  има ли развитие по темата?

Общи условия

Активация на акаунт