Разстояние между зъбките - Питане

  • 4 268
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 255
Разстоянието между млечните зъби е даже много добре. Така като израстват постоянните, имат място, защото са по-широки. Ако няма място между зъбките, тогава има опастност от криви постоянни зъби. Това казват всички зъболекари тук. Така, че не се притеснявай  Wink.

Съгласна съм, определено по-добре разстояние м/у млечните, отколкото един в/у друг постоянните

# 16
На сина ми млечните зъбки му бяха доста раздалечени,но сега като започна да ги сменя се посъбраха.И аз се бях притеснила като му падна първото зъбче,започна да му излиза от едната страна навътре и веднага на зъболекар.Успокоиха ме с това,че може да се управи от само себе си след като израснат и другите.Между временно казаха на сина ми да си го побутва с езичето.И наистина започна да се оправя.Вече като излезнат всички нови,тогава ако има кривички се прибягва до разни машинки.Иначе сега мисля,че няма за какво да се притеснявеш.

# 17
  • Мнения: 2 381
На сестра ми зъбките също бяха с голямо разстояние, докато не й поникнаха постоянните.Те са добре подредени и е с красива усмивка.Не се тревожи! Laughing

# 18
  • Мнения: 176
и неще са с много голямо растояние ама аз не се притеснявам ще видим като поникнат постояните ама и да не се съберат не мислия да се притеснявам живи и здрави да са пък това е бял кахър

# 19
  • Мнения: 54
Благодаря на всички ви за мненията . Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 6 182
Да ви кажа дори и при постоянните да има разстояние пак не е гаранция, че има проблем. Не винаги по-голямото разстояние, означава, че на друго място зъбите ще се прпокрият. Моите са така и когато навремето ме водиха да ми ги съберат, зъболекарят каза: "Голяма челюст, дребни зъби - нищо не може да се направи по въпроса" И е така просто имам по-голямо разстояние между предните 2 зъба и известно разстояние между всички останали. Наистина по-едрите зъби са по-красиви, но пък казват, че в това ни бил късметът Wink

Общи условия

Активация на акаунт