Секс без любов, любов без секс итн...

  • 13 387
  • 139
  •   1
Отговори
  • Мнения: 364
Ясно е, че има качествен секс без любов, но мислите ли, че има истинска любов без секс?  Thinking

В няколко теми вече се споменава за бракове, които вървят добре и без да има сексуален контакт между двамата съпрузи.
Според вас на какво се дължи това? А възможно ли е да обичаш някого (евентуален партньор) истински, въпреки че не си "спал" с него или физическият контакт не ти доставя удоволствие?

Такива неща си говорим тук... И тъй като темата засяга семейните отношения и отношенията между дългогодишни партньори, както и всеки род "връзки", моля, нека остане тук.

Последна редакция: пт, 22 окт 2010, 21:52 от Лили - Лу

# 1
  • Мнения: X
Защо да не е възможно, бе Лили-Лу да обичаш някого без да си "спал"с него?
Ами мама, тате, къде остават? Най-добрите приятели? Кучето, котката? Игуаната?

# 2
  • Мнения: 364
Ами мама, тате, къде остават? Най-добрите приятели? Кучето, котката? Игуаната?

Поправих се. Имах предвид семейните отношения и връзките.

# 3
  • Мнения: 2 457
В няколко теми вече се споменава за бракове, които вървят добре и без да има сексуален контакт между двамата съпрузи.
Кои са тези теми и чии са тези бракове Thinking. Аз нищо подобно не съм чела тук Confused И какво значи "един брак да върви добре", какъв смисъл влагаш в този израз? Да върви тихо и спокойно, без скандали , в разбирателство, въпреки липсата на страст и секс във връзката им... просто е така - хората  си живеят в "тих комунизъм" Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 364
Кои са тези теми и чии са тези бракове Thinking. Аз нищо подобно не съм чела тук Confused

Наистина ли не си попадала на такива постинги? Че сексът не е всичко примерно или как след десет-петнайсет години намалява и почти изчезва.. Имаше и в една тема за изневерите примери за това как след изневяра физическото между партньорите минава на заден план.. Не ми се търсят сега поименно хората.. Последно имаше в "Татковци" тема за липсата на секс. Иначе аз също споменах в една тема за двойка, която познавам (все още несемейни и без дечица), които имат "отворена" връзка. Изглеждат щастливи.. Не знам какви са причините, защото не сме си чак толкова близки.. Но изглеждат доволни..

Под върви "добре" имам предвид щастливо, хармонично, с уважение един към друг...


П.П. И в последната тема за изневерите имаше някакви такива неща.. Как на мъжете не им пукало много, ако жените им изневерят или не ревнуват от това..

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Мисля, че е възможна любовта без секс. Особено в дългогодишните бракове. След време партньорите се превръщат в нещо като близки роднини. А кой спи с брат си?  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 2 457
Не, Лили, бях на конгрес на блондинките в един МОЛ и не помня какво съм чела и не съм чела Embarassed. Аз по принцип не помня много, трябва нещо ужасно да ми направи впечатление, за да го запомня, а аз трудно се впечатлявам... Много се впечатлих обаче от един рейс 85, ситуацията в който, така цветущо бе описана от потребителката, че дори почти я помня на изуст. Даже ще погледна сега къде е този рейс и къде до къде ходи. Извинявай за офф-а  Hug
А мисля, че след 15-20 години брак, хората просто си живеят старините и секса не ги вълнува толкова, така че в такава възраст - да, възможно е да има добре вървящи бракове  Peace

# 7
  • Мнения: 364
Не, Лили, бях на конгрес на блондинките в един МОЛ и не помня какво съм чела и не съм чела Embarassed.

Простено ти е  Hug
Иначе прочета ли някъде за "липса на сексуален живот" и подскачм като ужилена. Затова и помня.. Но сме само от седем години заедно...
След още седем може и да кимам разбиращо  Laughing

# 8
  • Мнения: 276
Мисля, че е възможна любовта без секс. Особено в дългогодишните бракове. След време партньорите се превръщат в нещо като близки роднини. А кой спи с брат си?  Mr. Green
Laughing Laughing Laughing

 И според мен има любов без секс. След години брак сексът не е същият, както в началото, но едва ли е причина (или поне не единствената такава) да спреш да обичаш партньора си.

# 9
  • Мнения: 22 550
Любов без секс....може и да има, не знам. Не съм виждала...)
Ако говорим за семейни отношения.

# 10
  • София
  • Мнения: 62 595
Не, не е възможно една любов да започне и да продължи до безкрайност без секс и приятност от взаимния физически контакт!

Имаше спрягане на семействата без секс, но не помня името. Имаше много хора, които писаха, че за тяхното семейство сексът не е кой знае колко важен и спокойно си живеят и си се обичат и без него.

Шанталче,
за теб толкова ли са много 15-20  години брак, че хората да си живеят старините (?) и сексът да не ги вълнува? Трябва да погледна на колко години си. Дори напротив, докато е жив, човек се интересува от секс, дали със своя портньор, дали с някой чужд, ама и дума не може да става за спокойно изкарване настарините, ако имаш 20 години брак! А ако сексът в брака не върви, започва да върви онзи, извън брака!

# 11
  • Мнения: 9 814
Ама, никога ли да не са правили секс? Или просто да са престанали да правят?

ШанталЧЕ, стара е баба ти!

# 12
  • Мнения: 863
А мисля, че след 15-20 години брак, хората просто си живеят старините и секса не ги вълнува толкова, така че в такава възраст - да, възможно е да има добре вървящи бракове  Peace
Леле, леле, недейте така де. Rolling Eyes

По темата-мисля, че има любов без секс, но едва ли може да просъществува дълго.
А това, че след дълъг брак любовта преминава (не задължително, а понякога) в привързаност, навик, обич, и секса остава на заден план, е нещо съвсем различно.Обикновено тогава единия или и двамата намират тръпка извън семейството.

# 13
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Зависи много от двамата в двойката.
При някои може и да се получава такъв брак или връзка, при нас двамата определено липсата на секс ще е сигнал за край... страх ме е да го пиша дори Stop
Може би има значение и това, че за да се съберем минахме през много проблеми, драми и перипетии.
22 години сме заедно, искат ни се поне още 2 пъти по толкова Heart Eyes, по възможност без драмите Naughty

Колкото до отворените връзки... животът е кратък, момичета, по-добре е да се живее истински Hug

# 14
  • Мнения: 1 668
Познавам една жена, която твърдеше, че си живеели хубаво живота и без секс и тя нямала нужда  newsm78. След няколко години ей ткаа без нужда забърса нещо уж за една вечер и после дълго ми обяснява колко глупости е говорила... сега щастливо се развежда и прави редовно секс с мъжа от връзката "за една нощ". Други примери около мен нямам, та не мисля, че е възможно  newsm78. Ние сме от 10 г заедно и някак това за 15те години леко ме стресна, че наближаваме  newsm78. Иначе и ние сме имали периоди на затишие, но слава богу бързо са минавали. Някак при нас тежко се отразяваше раждането и на двете деца - аз недоспала и скапана от умора, с ниско самочувствие заради показанията на кантара и болки в кръста, той свеж като репичка, обикалящ ме като куче кокал  Joy. За радост не планираме трето, та се надявам да не престанем да правим секс след 5 години  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт