Отговори
# 450
  • Мнения: 19
Честит имен ден на всички празнуващи днес! Бъдете живи и здрави с името си, нека то ви носи много късмет!   bouquet

# 451
  • Мнения: 2 149
Здравейте, банда!
Дидо има памперс. Отказва да обуе гащи, не ги иска, искал си памперса. Вчера ей така, както му се поскарах, че се е наакал и не ми казва, сподели "Леля Вера бие..." Защо го бие, питам аз /това е една от яслата/, а той :"Защото съм уош!' Побеснях!  Twisted Evil Не ходи на ясла от близо месец, как му хрумна това да каже, та да ме ядоса...вечерта пък казва, че леля Вера го скубела, защото бил лош. Ще види тя като я видя есента какво я чака. Тази вечер ми мирише, ама си трае - заплаших го, че ако не казва кога има ако в памперса ще го пратя на леля му Вера. След 30 мин дойде и сам си призна, че е мръсен отново. Той само сокове, чай, вода, мляко пие /не яде много/, та пълни памперса по няколко пъти на ден /поне коремчето му е редовно, та не страдаме от запек и пъшкане/
Вече много говори, всичко може да каже на неговия език, с преводач си служим, но говори. Прави много хубави изречения, малко инат си пада и с лъгане се справяме да го накараме нещо да свърши.
Не знам кога ще спре да ползва памперс, но той си седи и дребен, и хилав, само акъла му щрака добре.  Laughing
От петък беше с  Т 38,5-38,9, незнайно защо, но му мина само с нурофен. И а лекар ходихме, но нито чу нещо на слушалка, нито на гърлото му имаше нещо. Малко сополи, но те са ни като домашни любимци и не ги мисля много-много. Е, ако закучим ще ги махаме, засега с промиване на носа му се оправя положението.
Като цяло нямаме някакви велики напредъци, затова и няма какво да пиша.
Кръстихме го най-сетне, това ни беше задача номер 1 за юли, а сега ако ги заведем за няколко дни на море ще е добре.

# 452
  • Мнения: 399
Привет!Ние пък (и по-точно аз) сме в предградинска треска  Confused ...днес пуснахме всички изследвания и на 1 август,живот и здраве,ще си имам още едно градинче! Grinning Вчера посетихме групата му-веднага се заигра,ако се бях изнизала хич нямаше да забележи,но все пак си мисля,че няма да се разминем без драми...ама нормално,и това ще мине!  Grinning Притесненията ми са свързани по-скоро с "побойника" в Диман - бута,щипе,удря  Confused засега не посяга на непознати деца,но кака си и комшийчето,с което е всеки ден ги атакува редовно...ама те и не му остават длъжни,та поне не ми е супер гузно пред съседката! ooooh!
Иначе казахме "чао" на кошарката и от 2 дни спи на легло - взехме двойно тип "сандвич" въпреки,че Ноела спи на отделно голямо легло...та сега имаме 3! Mr. Green Издърпвам долното,та ако падне поне да е на мекичко и така... Laughing Сбогувахме се и с гърнето-ползва "голяма тУлетна" и е много горд! Simple Smile
Ами това е от нас засега!
Хубав ден! Grinning

# 453
  • Мнения: 187
аз май от доста време не съм писала
ОТ около месец-месец и нещо и ние сме без памперс,очаквах много опикани гащи,но слва богу,нямаше такива истории,седмица след това махнах и ноюния-и директно в тоалетната,неще гърне и неще...
а за детската градина-какво да ви кажа,Мартин пак не ми е приет-причината-аз се водя безработна,а мъжа ми имал фирма в Германия.и като отиде той да се разправя в детската градина-му казали,едва ли не,защо ни е да пускаме детето на градина при условие че имал фирма и то в чужбина,що за глупости немога да разбера.Та чак в Общината ходихме....и на 28.07 ще има нов списък,та да видим

# 454
  • Мнения: 2 149
След морето вече и ние сме без памперс. Вчера, след 10 дни ходене по голо дупе, спа следобед без пампи и не се напишка. Сега ще следя и при първа възможност ще махам памперса по време на сън. Може би за нощния ще ми трябва повече вчеме, но силно се надявам да го махнем и него този месец.

# 455
  • Мнения: 52
Здравейте и от нас! И аз мога да се похваля че от месец вече и Вики е без памперс. ПО-трудно свикнахме с акането,но мисля че вече сме ок. Ние махнахме и нощния,но вечер става ме да чишкаме и така.

# 456
  • Мнения: 67
Здравейте и от нас!
Ние сме добре скоро се върнахме от планина и още не можем да се климатизираме към градските жеги . Памперса го махнах още през февруари по нейна иницитива.
Готвим се за градина от 1 септември.
Поздрави на всички и целувки на малчуганите!  love001  love001  love001 

# 457
  • Мнения: 2 149
Ени, нямам идея какви са разпоредбите, но реално погледнато попадаш в затворен кръг - безработна, съответно има кой да гледа детето, но понеже то е вкъщи, затова няма да намериш и работа. Изобщо...уникално е.

Дидо втора нощ спи без памперс и не се напишква. Да видим това случайност ли е или тенденция.

# 458
  • Мнения: 187
aaa след поредица скандали от страна на мъжа ми,в крайна сметка Мартин ще ходи на детска градина,изведнъж се намери място.на 3.октомври започва  Laughing

# 459
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
aaa след поредица скандали от страна на мъжа ми,в крайна сметка Мартин ще ходи на детска градина,изведнъж се намери място.на 3.октомври започва  Laughing

Честито ,честито ....в Бг си е постижение да се уредиш с детска градина ( като се сетя какъв зор беше и нашата  Confused)

# 460
  • Мнения: 14
Привет малки и големи!

Ей това лятото ама хич ни няма във форума, а и си пораснаха дечичката.  Ние днес вече сме 1ва група в детската градина. Напуснахме яслите вчера и днес вече сме "ученици". 

Ето и малко снимки!

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000464558840#!/photo.php?fbid=268128836545933&set=a.268128709879279.83362.100000464558840&type=1&theater

Започнаха да ни отминават бесовете от т.нар. "ужасни две", щото вече сме си почти на ТЛИ Laughing Става много добричка и гальовна госпожичка, с много сладки и смешни умозаключения Laughing Laughing Просто всеки ден е празник, живи и здрави да са ни!

# 461
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 673
Добри ден и от мен!
Нещо не съм отваряла отчетната отдавна, ама и незнам какво да пиша.

Никола за сега е с нощен памперс и от време навреме и обеден. Живее си живота насело с прабаба му и всичко е ОК. Чака градината с голямо нетърпение, защото вече е голям батко и се храни, облича, обува сам.  Laughing

Попаднах и на това на 24.08 marrrinka85 е стана майка на бебе Белослава 3450 гр (секцио). Да са живи и здрави!

# 462
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Малко на патерички, но искам да честитя Първия Рожден Ден на Марти и Йоана на nikolina-pikolina. Да са ти живи и здрави децата, да растат весели и щастливи и да имат едно прекрасно и незабравимо детство  Hug
Сигурна съм, че е била чудна и незабравима една година. Нека всяка следваща да е още по- прекрасна от предходната, а децата да те правят най-щастливата мама на света!!!

# 463
  • София
  • Мнения: 3
Здравейте на всички!

Може вече и да сте ни забравили с Елиза, не съм писала повече от година. Ама сега започнах да чета и се сетих за форумчето.
Всъщност причината е, че днес сме за първи ден на детска градина. Детенцето го прие добре, влезе си с радост вътре, ама аз се чувствам ужасно. Имаше разни плачещи дребосъчета и Елиза ги гали по главичките и им казва- няма, няма, мина. То голям стрес било с тази градина. На ясла не сме ходили и сега ни е съвсем ново.
четох по-нагоре, че за памперсите сте писали. ние го махнахме рано на годинка и половина. но много се измъчихме, напикаваше се месеци наред. Сега нощем още спи с памперс (повече от година по-късно!!). напоследък й е сух, но все още не смея да го махам. А отскоро по време на следобедния сън е без пампепес. За нас си беше трудничко, може би прекалено малка и неготова е била.
Отивам да си я прибирам след малко, дано всичко е наред!

# 464
  • Мнения: 0

Heart

Последна редакция: ср, 28 сеп 2011, 17:19 от Lovelly

Общи условия

Активация на акаунт