Забременяване след мъртво раждане

  • 227 148
  • 1 439
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте. Родих бебето си мъртво в 33 г.с. Все още чакам резултатите от хистологията. Имах частично отлепяне на плацентата, която предполагам е била следствие на високо кръвно, защото точно две седмици преди да загубя бебето почита и баща ми. Родих нормално без шевове. Увериха ме, че вътреушноутробната смърт е често срещана, което мен, а и други майки не ни успокоява. Ако някой е преживял подобно нещо, ще помоля за съвет след колко време е удачно да се правят опити за ново бебе - от гледна точка на физическото и психическото възстановяване?

# 1
  • Мнения: 241
Никак не вярвам,че вътреутробната смърт е често срещана,а съответно и раждане на мъртво дете. Освен ако не ти е казано само за успокоение. Дали не са те излъгали с тази цел?

# 2
  • Мнения: 384
Здравей! Съжалявам за загубата  Sad
Аз също имам едно мъртво родено бебе в 34 г.с. И аз като теб родих нормално, без разкъсвания и без шевове. Лекарите ни казаха да изчакаме 6 месеца преди да започнем опитите за друго бебе. Физически ще се възстановиш бързо, особено както не е имало усложнения, но психически ще ти е по-трудно. Преди да опитате пак си направи изследвания и се посъветвай с гинеколог.

Увериха ме, че вътреушноутробната смърт е често срещана, което мен, а и други майки не ни успокоява.
Често срещана е там където има некадърни доктори, заради които майките губят неродените си бебета! Такъв беше моя, а сигурно и твоят също......... #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 3
  • Мнения: 4
Четох, че е добре да се направят генетични и имунологични изследвания. Вие какви по- точно сте си правили и къде, защото аз не съм много наясно.

# 4
  • Мнения: 232
Мойто бебче също си отиде поради отлепена плацента в 34г.с.Оказа се,че имам кръвоизлив зад плацентата,после се оказа,че имам преекламсиа....но ме исписаха без диагноза... Оказа,че това се е случвало много рядко,много ме съмнява да е така както ти казват.Ако позволиш каде си родила,от София ли си?
Та на въпросати при мен този месец ще станат 4 месеца и вече мислим да започнем с опитите.Някъде бях чела че дават 6 месеца заради психиката на жената иначе физически мисля2,3 месеца,но разбирасе при всеки е различно.Трябва да отидеш на преглед и да видиш как се възстановяваш,но психиката е много важна! Hug

# 5
  • Мнения: 384
Моят съвет е да изчакате резултатите от хистологията и когато решите да започнете нови опити да си намериш добър гинеколог с когото да се посъветваш. Той ще те насочи и ще ти обясни какви изследвания да направиш.
Ние не сме правили нито генетични, нито имунологични изследвания тъй като бебето беше здраво и проблемът беше от друго естество.
Сега твоята задача е да се погрижиш за себе си, да изживееш мъката си и да продължиш напред. Трябва да си здрава не само физически, но и психически! Тук ще намериш много подкрепа и разбиране. Пиши и споделяй когато имаш нужда  Hug

# 6
  • Мнения: 120
Аз също родих мъртво бебчето ми в 32 седмица,без да съм имала каквито и да е проблеми преди това,не се откри никаква причина,отидох сама за тонове,защото не го усещах и така си останах там,когато ме приеха започнаха да ми мерят кръвното и се оказа,че късно вечер и през нощта го качвам доста високо и то докато спя,та ми казаха,че това може би е причината,защото и в резултатите от аутопсията няма нищо....сега вече си пия допегит редовно ,защото той може да се пие и през бременността,а иначе в болницата ми казаха,тъй като съм родила нормално и без усложнения,да изчакам един ,два цикъла да минат,което реално като време са си към 3-4 месеца докато минат лохиите и после да се нормализира цикъла,но лекарката,при която ходя сега държеше да изчакам 6 месеца ,защото може да има опасност при по ранно забременяване от помятане заради не добро закрепяне  към матката.
И моя съвет е да изчакаш 6 месеца,за да се възтановиш напълно физически да решиш какви изследвания да си направиш за да си по спокойна след това,а и все пак организма си иска време за да въстанови напълно нормален цикъл,предполагам колко силно искаш сега това,но незнам дали ще ми повярваш,че колкото и да тежи и боли,времето минава учудващо бързо въпреки всичко.Но преди всичко трябва и психически да се подготвиш,защото предполагам,че за всяка една от нас преминала през този кошмар,следващата бременност ще е изпълнена с много страх и съмнения,но няма как ,ще стискаме зъби и ще се молим силно всички заедно! Hug

# 7
  • на дъното
  • Мнения: 1 538
Съжалявам за случелото се.И 5 години да минат пак ще те е страх,направи си всякакви изследвания както са ти написали момичетата преди мен и после ще чакаме добрата вест Hug

# 8
  • Мнения: 4
Благодаря ви момичета! От София съм и родих в 1 АГ на 02.10.10. Утре ще ходя да видя дали епикризата е готова и ще пиша. Благодаря ви пак. Чувствам се ужасно, какви ли не мисли ми минават през главата, не искам да се виждам с никой, но какво да се прави СЪДБА. Sad((((

# 9
  • Мнения: 76
съжалявам за загубата ти  Cryмного е трудно да се преживее ,но трябва да си силна за да се възтановиш за ново малко човече. на мен ми казаха да чакам 6 месеца за да се възтанови организма ми напълно,защото има опасност да се случи пак ако не ми се е възтановил организма. дори ми предложиха да чакам 6 месеца после да пия противозачатачни 6 месеца и като спра да ги пия щяло да стане веднага.знам че го искаш веднага и аз съм така ,но трябва да мине малко време Hug Praynig

# 10
  • Мнения: 221
Аз също имам мъртво раждане.Причината беше увита пъпна връв.Изчаках 6 месеца и забременях.Консурлтирах се с гинеколог, който ми препоръча да се изчака, за да не се получи спонтанен аборт и да бъда наранена отново.По принцип няма точен срок, тъй като всеки организъм е строго индивидуален.Споделям и изказаното мнение, че при следваща бременост страховете са големи.Аз се притеснявах ако не усетя поне половин час да рита беба.Сега съм мама на прекрасно слънчице.Пожелавам и на вас в най-скоро време да гушнене по едно красиво бебе.

# 11
  • Мнения: 5
zdravei sajaliavam za zagubata az sashto zagubih bebcheto si v 24 sedmica samo predi niaklko dni fizicheski veche sam dobre no psihicheski ste triabva da mine vreme lekarski savet trqbva da izchakash pone 6meseca .Misli za sledvashta bremennost shte ti bade po leko za napred

# 12
  • Мнения: 64
Нного съжалявам за случилото се.

Пожелавам ти нова бременост при която всичко да е наред.

# 13
  • Мнения: 66
И аз бих препоръчала да се изчака поне 6 мес.  Знам, че времето след такава загуба сякаш е спряло, но то си тече въпреки нашите възприятия. След мъртво раждане в 36г.с. и аз нямах търпение и забременях 3 мес. след това. Но отново го загубих в 22г.с. Следващия път минаха 8 мес. и всичко беше наред.

Не мога да разбера как доктор може да каже, че това е често срещано явление и е нормално?!!!??? В 21 век и в държава с явен демографски проблем да загубиш бебе е всичко друго, но не и нормално!!! За съжаление, обаче такава е реалността у нас. Sad

От сърце се моля всички майки да гушкат живи и здрави своите бебенца и ако може този раздел на форума да изчезне някак си!  Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

# 14
  • Мнения: 9
аз също преживях мъртво раждане на 23.08.2010 в 35г.с.без обяснима причина,просто спрях да  усещам детето!На мен доктора ми каза да изчакам да минат 5 навършени месеца.Вече минаха 3 ,но страха не намалява и аз все си мисля,че една нова бременост ще ме поуспокой.искам да попитам какви иследвания се правият преди повторно забременяване?на мен ми иследваха само хормоните на щитовидната жлеза след раждането,за да видят как се е възстановила.

Общи условия

Активация на акаунт