Раждане в АГ"Света София"(бившата Тина Киркова) - 4 част

  • 96 335
  • 1 786
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 415
Мерси, Камелия!
За бебето само пакет памперси и кърпички и ги искаха пак после от таткото - като ни качиха. Дрехи за бебето - само при изписването.
А като се сетих за изписването - имаше и фотографи.

# 46
  • София
  • Мнения: 66
Да, на изписването имаше фотографи и набързо ти правят серия снимки и после дай 50лв.
Относно акушерките на 5 етаж, имаше една руса детска акушерка (незнам дали не им се води шефка), която успя да ме разплаче няколко пъти.
Тъй като ми е първо раждане, след секцио, операцията ме наболяваше, а и нямах представа как се държи и кърми бебе, помолих въпросната акушерка да ми покаже. Въобще не беше във възторг, че трябва да ми дава напътствия, а и бебето постоянно се успиваше и неискаше да суче. Показа ми на две на три и айде чао. Да но аз немога и немога да си накърмя бебето, просто не става. Помислих си, че аз не правя нещо като хората. На следващата визитация моля същата акушерка отново да ми покаже, а тя троснато ми отговаря "Е, какво искаш пак, нали вече ти показах. Колко пъти..." И аз рев, ама рев, направо истерия. Явно се трогна този път и вика "Спокойно, не плачи да не вземе да ти спре кърмата". След тази случка вече се държеше по-мило, всеки път като влизаше в стаята и питаше как съм. Към другия персонал нямам забележки.

# 47
  • Мнения: 415
На нас фотографите ни искаха 30лв и добре че бяха те да имам някоя друга снимка.

За акушерките и кърменето, чудех се как по-деликатно да го напиша... на мене ми е второ дете като първото го кърмих 2 години, но едва засука чак в къщи като се прибрахме, понеже първия път нито аз ги молех да ми помагат, нито те изявиха някакво желание или показаха че могат.

Сега обаче въобще не ми беше нужна тяхната помощ, така че акушерката, която ми докара бебето направо й казах да не ми обяснява нищо и я пуснахме, повече не я видях. Обикновено имаше по една акушерка за майките и една за бебетата, не знам коя трябва да обяснява за кърменето... но след това докато давах на малката да суче, тя добре че засука веднага, влезе някаква акушерка голяма "специалитка" (възрастна с тъмна коса беше) която си предложи услугите без някой да й ги иска и ми се развика още от вратата:
- АУ АУ ДРЪЖ ТАМ БЕ ЩЕ Я УДУШИШ!
За това вече съм писала - големия специалитет на едновремешните акушерки е да си държиш гърдата с два пръста като ножица, да не вземеш да удушиш детето! Няма какво да коментирам тази гениална мисъл, ако поне бяха виждали жена която е кърмила поне година, а не 2-3 месеца щяха да се откажат от тези съвети.
Ама не, специалистката продължи да се прави на интересна:
- ВИЕ НЕ ЧЕТЕТЕ ЛИ В ИНТЕРНЕТ КАК СЕ КЪРМИ БЕ! ХА-ХА!
На което й отговорих че съм кърмила две години големия та може да си спести компетентните съвети, на което тя ми отговори мъдро и остроумно:
- АУ ТОВА НЕ ТРЯБВАШЕ ДА ГО КАЗВАШ!
След което последваха серия компетентни съвети как трябва да го държа само по 5 мин на гърда, през 3 часа, а също и как трябва непременно да донеса залъгалка, на което й отговорих че аз за какво съм че да й нося залъгалка - веднага обясни как щели да ми се разранат зърната! отговорих й че си нося крем за зърна та да не се тревожи за моите и тогава вече мисля че й се изчерпа репертоара от компетентни съвети.

Мисълта ми е, че ако не бях аз с второ дете, ами първия път или някоя друга нова майка дето не знае нищо за кърменето - да я е отказала от раз.

Тази също повече не я видях, останалите акушерки обаче бяха много свестни, имаше 2 руси - едната с очила май се казваше Русева, беше от най-свестните.

Dilqnski и при мен беше така с първото ми дете. А при тебе потръгна ли кърменето?

# 48
  • София
  • Мнения: 66
Ама не, специалистката продължи да се прави на интересна:
- ВИЕ НЕ ЧЕТЕТЕ ЛИ В ИНТЕРНЕТ КАК СЕ КЪРМИ БЕ! ХА-ХА!
Dilqnski и при мен беше така с първото ми дете. А при тебе потръгна ли кърменето?
Да, и при мен имаше подобно изказване. В интерес на истината си мислих, че кърменето е най-естественото нещо и не е необходима предварителна подготовка, но се оказах неподготвена.
Трябваха ми около 6 седмици за да влезем в ритъм с малкия. Сега се кърмим повече от успешно, но трябва да си призная, че това се дължи на магарешкия ми инат и на това че не се поддадох на натяквания на роднините. Беше ми трудно, но се справих. Живот и здраве с второто се надявам да нямам нужда от "квалифицираната" помощ на акушерките в болницата.

# 49
  • Мнения: 2 376
Да се запиша, темата ми е актуална.

# 50
  • Мнения: 2 376
и да попитам имат ли си ден на отворените врати и как става записването?

# 51
  • Мнения: 276
и да попитам имат ли си ден на отворените врати и как става записването?

Виж тук . В началото на всеки месец излизат на кои дати се провеждат отворените врати. Записването става по телефона.  Peace

# 52
  • Мнения: 2 376
Благодаря! Simple Smile   bouquet

# 53
  • Мнения: 142
Да попитам и аз нещо - какъв пакет памперси искат за бебето, както и да поискам съвет какви превръзки и колко за майката е хубаво да имаме.

# 54
  • Мнения: 2 376
(не съм била в ТК) , но предния път имах лигнин, след което ползвах превръзки на памучна основа- от най-стабилните + гащи за еднократна употреба.

# 55
  • Мнения: 276
Каква е цената на Епидуралната анестезия?

# 56
  • Мнения: 2 255
За памперсите, които искат - малка опаковка, и то Pampers. За теб - казваш в аптеката превръзки за родилка, те са огромни, и вършат чудесна работа. На мен в болницата ми трябваха 2 пакета. Еднократните гащи не ми влязоха в употреба, още ги пазя.

Колкото за кърменето - толкова заблуди царуват. Аз не съм си мазала гърдите с нищо, и нямах никакви проблеми с разраняване и тн... В болницата нищо не ми обясниха, добре че гледах клипчета в Youtube предварително. Това със стискането на ножица явно е стар похват, майка ми като видя, че не го правя, и тя ми се скара. Наистина нослето на детето се забива, но те имат силен инстинкт, и ако има проблем, просто ще се откачи от гърдата. Друга заблуда е, че гърдите трябва да се мият преди всяко кърмене, а да не говорим за съвета да се използва сапун.

А, да ви предупредя, гледайте си добре болничните, които ви издават от ТК. На мен ми бяха допуснали "само" 2 грешки. Едната я хванаха нашите HR-и, ама другата щяха да я забележат чак в НОИ, беше в кода на болницата. После ми бяха объркали и фактурите, и не ми дадоха епикризата, а това ми трябваше за една застраховка. С една дума, внимавайте с документите!  newsm10

# 57
  • Мнения: 2 255
А, видях че Мунка засяга казуса с чорапите. Аз упорито държах да цъкам с чорапи в предродилна, и супер много ми се подиграваха.  Laughing. Все пак беше едва 15ти септемри! Ама на йогата ме бяха наплашили, че след раждането ще се чувствам много изтощена и ще треперя, затова упорствах. После осъзнах, че това е преувеличено, но все пак вече е ноември...Настоявайте си за удобствата, момичета, и да не ви дреме  Wink Аз пък се замъкнах с претъпкана с вещи чанта, но не ми направиха забележка...даже си внесох вода, и тайничко си пийвах, когато не ме гледат. Все пак, внимавах да не е много...

# 58
  • Мнения: 142
Благодаря за инфото   bouquet

# 59
  • Русе
  • Мнения: 904
За памперсите да кажа че не е задължително да са на Памперс моите бяха друга марка и не ми казаха нищо

Общи условия

Активация на акаунт