Здравословно хранене за децата - 4

  • 38 838
  • 786
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 3 869
Вчера точно правих плънка за канелони от нахут, морков, лук и спанак - пасирах сварените нахут, морков и лук преди да добавя замразения накълцан спанак и после сама го разбърках дакота се размрази напълно. Пълнените канелони пекох за кратко намазани с кокосово масло. Много приятно ястие се получи Simple Smile

# 271
  • Мнения: 782
Мег, Вери, блогодаря за отговорите   bouquet

# 272
  • Мнения: 94
Много интересна тема. Връщам се назад да изчета старите теми!
Редактирам се.
Бях започнала да давам ленено масло всеки ден на малката, но после спрях след като прочетох че не се препоръчва за деца под 14год. какво е вашето мнение по въпроса?

Последна редакция: пт, 28 яну 2011, 18:08 от plami!

# 273
  • Мнения: 1 732
plami! ,
избягвай лененото олио, най-вече защото е много нестабилно.

ако искаш да попълниш постъпленията откъм омега 3 , предлагай орехи, орехово масло/ без да го обработваш топлинно, по малко в салата/или конопено олио.
Meg! ,
много хубава идея за пълнеж на канелоните.    bouquet

защо реши да ги опечеш след като ги напълни?
/аз  правих подобно ястие с мидички и станаха чудесни без да го пека./

# 274
  • Мнения: 95
А сега зимата какви плодове давате? Синът ми обожава портокали...но имаше по едно време разни репортажи именно за портокалите и тяхното съдържание, били бъкани с вредни вещества  Sad  След първичния шок започнах отново да му давам. Дали по магазините има био портокали?
Какви други плодове да му предложа? Ябълка и банан ги отказва.

# 275
  • Мнения: 5 713
Мандарина, киви, грейпфрут...

# 276
  • Мнения: 782
Аз давам и сушени плодове - фурми, стафиди, кайсии, боровинки, сливи ...

# 277
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Дали по магазините има био портокали?

Има Peace

# 278
  • София
  • Мнения: 735
записвам се да следя Simple Smile вече сме на етап захранване, но доста бавно. та ще имам време да влезна в час, надявам се...

# 279
  • София
  • Мнения: 735
в макдоналдс например салатите са без дресинг, слагаш си сам по желание. и въпреки това все си мисля, че по-добре малко дресинг отколкото некъв мазен бургер, дето не знае от какво е даже.


Има един филм - Supersize me - за МакДоналдс.. потресаващ е!
Там не веднъж се споменава как почти всичко от менюто е с адски много захар, вкл. и салатата (бяха изброени няколко неща в края на филма - 5-6, в които няма добавена захар). Та от там и аз знам, че наистина сандвичът се оказва по-малко вреден от уж салатата със зеленчуци. Но реално всичко е боклук  Crazy

# 280
  • Мнения: 7 803
аз пък не обичам такива изказвания, кажи точно кое в салатата е боклук. за останалите продукти на макдоналдс не става изобщо дума, а филмите са също толкова комерсиални, колкото и самата верига

# 281
  • София
  • Мнения: 735
Не искам да влизам в спорове. Казвам какво съм гледала във филма, не коментирам дали е комерсиален или не.
Факт е, че човекът качи ужасно много, здравословното му състояние беше силно разклатено, а той консумираше и салата (в която също имало подсладители, не съм сигурна дали става дума САМО за дресинга, или по принцип).
В крайна сметка всеки сам решава какво да консумира, ако ще да е Макдоналдс, KFC (и на мен ми се случва да съгреша с нещо от менюто им, и винаги след това съжалявам, но след време пак ми се приисква...) или друга подобна верига....

Може би щеше да е по-добре въобще да не пиша каквото и да е, ако ще се заяждаме...

# 282
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Искам да попитам след отваряне конопеното масло в хладилник ли трябва да се съхранява?

# 283
  • Мнения: 3 869
Искам да попитам след отваряне конопеното масло в хладилник ли трябва да се съхранява?

Да  Peace Изобщо, всички масла, които не са стабилни и бързо се окисляват, е добре да се държат в хладилник и да се консумират за кратък период от време.

# 284
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Сглупила съм и съм оставила за около 1 денонощие извън хладилник, ако е оксилено ще се промени ли вкусът за толкова време? Т.е. купувам за първи път, не ми мирише и на вкус не е гранясало, но знам ли newsm78, да се допитам все пак Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт