Здравословно хранене за децата - 4

  • 38 773
  • 786
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 65
Смилянски боб, стига да е такъв - да, с удоволствие Simple Smile
Смилянски боб произведен в Китай ...  Crazy

# 301
  • Мнения: 3 869
"Стига да е такъв" означава именно стига да е истински, а не доставен от другия край на света, гледан в желе вместо почва и пр...
Трудно се намира свястна храна у нас, ако човек сам не си я гледа, но пак не сме се отказали Simple Smile

# 302
  • Мнения: 75
Смилянски боб, стига да е такъв - да, с удоволствие Simple Smile
Смилянски боб произведен в Китай ...  Crazy


ами доколкото можем да вярваме в качеството и източника на храните, които си купуваме, може да вярваме И че боба наистина е смилянски... Simple Smile

# 303
  • София
  • Мнения: 438
Здравейте,
от известно време се чудя над няколко неща, ще ви попитам, ако имате идеи Simple Smile

Може ли да се дава зелен чай на деца, ако да - от каква възраст?

Иска ми се да разнообразя закуската на малчо, но все не мога да измисля здравословни алтернативи на 'стандартното ни меню'. В момента му варя овесени ядки или микс зърна, добавям масло, сирене, плодове - пресни или сушени, правя и от готовите пълнозърнести каши; за следобедна закуска давам кремчета от пълнозърнести брашна и прясно мляко, слагам по малко канела или плод. (Захар не давам и не слагам в храната.) Това меню давам вече почти година и се чудя дали няма и други здравословни неща, които да предлагам, след като е и по-голям  Thinking

# 304
  • Мнения: 561
abel, горе-долу на нашата възраст сте, така че ще си кажа как ние процедираме Simple Smile.Сутрин правя закуска със зърнени храни-просо, елда, киноа, овесени, ръжени ядки, пълнозърнести макарони, пълнозърнеста юфка, понякога кус-кус. Добавям мед или петмез от фурми, ядки, сирене.
Следобяд обикновено давам кисело мляко, малкият много обича, или филия с каквото пожелае.

# 305
  • Мнения: 2 805
Сутрин правя закуска със зърнени храни-просо, елда, киноа, овесени, ръжени ядки, пълнозърнести макарони, пълнозърнеста юфка, понякога кус-кус.

Моята дивачка не яде нищо от тези полезни храни да му се не види  Tired Едва пробутвам ръжени или овесени ядки с плод, със сирене и масло не ще и да ги помирише.
Иначе готови инстантни каши яде, но не е същото.

abel, какви са тези кремчета от пълнозърнести брашна?

# 306
  • Мнения: 3 055
Я кажете за смилянския боб - мъж ми донесе от Смолян - огромен, кафяв на цвят. Казал му продавачът, че не ставал за манджа, а само за салата Rolling Eyes Не разбрах защо. Та днес мъж ми го сготви - на манджа, по мое настояване, стана перфектен, обаче ние с малчо бяхме излезли и нашият готвач набухал подправки яко - решил,че детето няма да яде от боба (понеже бил с много дебела ципа и тежък за малчо!?!)/Бях  Rage ,ама ... Вие бихте ли дали и давате ли?Аз щях да го пасирам и екстра според мен щеше да го понесе малкият  Sad

# 307
  • Мнения: 53
Извинявам се че съм в страни от темата но това за ярешките стомахчета ме потресе #CrazyАз от био сирената давам на детето само товма на хармоника, /тя без това яде много малко, само в питки или милинки ако правя/, аз правя козе сирене, но дори и аз не го ям. Адски гадно мирише.
Някой/извинявам се че не помня кой/  беше питал за зеления чай. Моето дете е още кърмаче и когато аз пия зелен чай, тя не заспива следобед, явно я превъзбужда.
Оф, аз не съм писала от 2 седмици и бързам да си кажа каквото имам за казване- наскоро четох статия от един кардио хирург, че палмовата и кокосовата мазнина били канцерогенни и абсолютно непреработваеми от к(човешкия организъм. Ще се опитам да намеря линк.

# 308
  • София
  • Мнения: 438
Благодаря за инфото, момичета Simple Smile

easy, явно сме на сходно меню Simple Smile елда, киноа и пълнозърнести макарони давам повече като основни ястия, затова не ги включвам в закуските... че и без това не готвя особено разнообразно (нашия тати не яде 95% от любимите ми храни, които са и в графата полезни), та се старая да намеря някъде баланса и да не се налага да готвя по 3 манджи всеки ден, просто нямам шанс откъм време.  ooooh!

Самсара, кремчето си го правя аз. В 300 мл. био-прясно мляко (уточнявам, защото за мен има разлика във вкуса) слагам 2 суперни лъжици пълнозърнесто брашно (овесено, ръжено, ечемичено, просо, оризово). Варш на бавен огън, обикновено за 15 минутки е готово. понякога добавям плодове и/или канела.

При моя разбойник не виждам връзка между зеления чай и дивеенето. Той си е див и без да пия, но пък като беше малък се ограничавах  Rolling Eyes ровя разни статии по темата, ще видим какво ще открия финално.

# 309
  • Мнения: 3 869
Кокосовото масло е ок, когато не е обработвано, втечнявано (за да стои като олио на стайна Т) и ходрогенирано. Палмовото е много евтино и масово се използва в хранително-вкусовата промишленост под "растителни мазнини" и почти винаги е хидрогенирано. С него се правят и чипсовете, но то не е похдящо за пържене...
Всички масла, загряти над точката им на пушене, стават канцерогенни и не могат да се усвоят от организма...

За боба - давам боб някъде от 11м възраст - в началото белех зърно по зърно (говоря за обикновен бял боб) - с пасатор не се разбиват добре люспите. Смилянски боб също бих дала обелен, ако детето няма много зъби или не се научило още да дъвче добре. Моят дивак обаче рано изкара зъби и рано се научи да давчи, сега вече бих му дала смилянски боб и с обвивките.

# 310
  • Мнения: 75
Я кажете за смилянския боб - мъж ми донесе от Смолян - огромен, кафяв на цвят. Казал му продавачът, че не ставал за манджа, а само за салата Rolling Eyes Не разбрах защо. Та днес мъж ми го сготви - на манджа, по мое настояване, стана перфектен, обаче ние с малчо бяхме излезли и нашият готвач набухал подправки яко - решил,че детето няма да яде от боба (понеже бил с много дебела ципа и тежък за малчо!?!)/Бях  Rage ,ама ... Вие бихте ли дали и давате ли?Аз щях да го пасирам и екстра според мен щеше да го понесе малкият  Sad
И аз  съм чувала че повечето хора го позлват само за салата. Но става много вкусен и на манджа, както си се уверила Simple Smile. Някои наистина са с по-дебела ципа, но в ъзможно при накисването тя да падне, само дето трябва да се занимаваш да ги вадиш. А ако го пасираш - мисля че ще е перфектен за детенце Simple Smile

# 311
  • Мнения: 3 055
Благодаря за отговорите за боба - знаех си! Тя, майката, неслучайно има интуиция И за тия работи. Добре, че остана половината несготвен боб, следващият път ще отделя за малчо. Hug

# 312
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Кокосовото масло на Rapuntzel хубаво ли е?

# 313
  • Мнения: 3 869
Кокосовото масло на Rapuntzel хубаво ли е?
Хубаво е и няма аромат на кокос  Peace

# 314
  • София
  • Мнения: 438
Аз давам боб от малко след годинката, много се харесва. Последно взех белен на Крина (за проба), получи се добре.

Общи условия

Активация на акаунт