Здравословно хранене за децата - 4

  • 38 758
  • 786
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 3 052
Месо - от магазина, телешко, пилешко, незамразени, каквито има на щанда, не знаех за гърдите и ще спра вече от тях Sad Лудогорско пиле съм взимала, може би не е чак толкова зле, ама не ми е ясно. Рибите - пресни, от Кауфланд Люлин.

# 361
  • София
  • Мнения: 438
Интересно, че не намирате разлика във вкуса на Дюк спрямо другите пилешки меса. Ние от три години ядем само такова пиле у дома и определено правя разлика, когато ям друго пилешко месо.
Може би аз съм свикнала вече... До домашно нямам достъп, за да сравня.

Azalea  ще съм благодарна, ако се появи био-пилешко в халите, да споделиш с нас. Иначе тези на цена от 70 лв. кг са ми свръх бюджета.

За съжаление това с помпането на месата, за да се увеличава теглото е масова практика, не става дума само за пилешкото. От мои познтаи в този бизнес знам, че се внасят специални машини за тази цел и се инжектират всякакви меса...  ooooh!  Лятото в Гърция гледах вакуумирани месни продукти, на чийто етикет специално пишеше, че са без добавена вода... Ако добавяха само вода, щеше да е екстра.

# 362
  • Мнения: 902
Напоследък си мисля за цитрусовите плодове, които се предлагат на пазара, докарани от далечна екзотична дестинация. Пръскат ги с какво ли не, даже някои мандарини пускат цвят (кората им е покрита с нещо като восък - вече не си спомням точно), което не е нормално. Каква е тяхната алтернатива? Ако човек иска да консумира повече плодове и зеленчуци през зимата, но и иска да избегне всичките -иди, с които се пръскат за да имат някакъв вид - какво да направи?

И друго се чудя: сушените плодове до колко са сурови? Ясно, че зависи от темп. на сушене, но 40 гр. пак е вид третиране  newsm78 И дали не е по-добре преди да се консумират - да се накиснат във вода за известно време?

# 363
  • Мнения: 2 132
Ние скоро с една позната коментирахме сушените плодове. Тя се чудеше, защото правените в дехидратор се различават на вкус от био предлаганите от магазина. Разгледах после едни био кайсии в нас и видях, че пише, че се дехидритират до макс. 35-38%. Може би, за това са по сочни от домашните, а защо са толкова сладки, не знам Thinking

# 364
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Относно химикалите с които се третират цитрусите някой беше питал мадам Бондюел, тя обясни че въпросните химикали са водонеразтворими и да се мият не могат да се отмият. Но пък това че са водонеразтворими не им позволява да проникнат под корите, или може би несъвсем.

# 365
  • Мнения: 344
 wavey отдавна искам да се запиша в тази прекрасна тема
...но ви чета от време на време
Grinning

гледам, нахута сте обсъждали - и аз правих тези дни със зеленчуци, стана супер! даже и на дребната дадох едно Simple Smile


Гледахте ли новините за охладените пилешки бутчета и разтворите, с които ги инжектирали преди пакетирането?
по кои новини?? ако имаш линк...

ужасно е това, че тъпчат всичко с отрови Sick #2gunfire

...направо вече и аз не знам с кое да правя компромис и с кое не Confused

# 366
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Този репортаж не внуши разтворът за увеличаване на обема да е отровен за консуматора newsm78

Да попитам, аз като частно лице мога ли да дам проба пилешко някъде за анализ? Като купувам само Дюк поне да съм сигурна, че добавят или не добавят отрови Thinking

Последна редакция: сб, 12 фев 2011, 16:21 от Mooimeiske

# 367
  • Мнения: 502
Проверих, на био щанда в Халите пилето, което предлагат е на Дюк. Сертификат нямат никакъв за био произход, но пише че са гледани без антибиотици и смески, а само с царевица. Това, което се чудя е, дали царевицата не е ГМО Пишат, че пилетата се гледат по 50-ина дни, което е по-нормалното, в сравнение с бройлерите. Въе фейсбук намерих страница "Истинската храна", още я разглеждам, но явно предлагат и доставят в София храна от малки ферми, млечни и месни продукти, сурови ядки и други. Продължавам търсенето:)

# 368
  • Мнения: 782
Lady Julie , благодаря за споделеното  Simple Smile Ще се опитам да наваксвам  вечер с плодове и зеленчуци, преди вечерята нещо леко за подхапване  Rolling Eyes Сутрин няма как да дам закуска, той не яде рано и веднага като стане. Когато се гледахме вкъщи, след ставане хапваше плод и по-късно закуската. Наумила съм си да му давам сутрин зеленчуков фреш, пък дано одобри идеята  Simple Smile

Ние също консумираме Дюк. Аз не вярвам че са без "екстри". Няма как за 50 дни да стане толкова голяма пиле, но това го знаят хора, които са имали допир с истински пилета  Wink  Вкуса му няма нищо общо с домашно, но като го няма последното, по-добре Дюк, отколкото другите боклуци. Био пиле сигурно ще е с космическа цена, както всичко био и не мога да си го позволя. Действам на принципа - по-малкото зло. Напоследък ядем повече риба, 1-2 пъти седмично месо - пилешко или телешко  Peace

# 369
  • Sofia
  • Мнения: 9 743
В този ред на мисли - ако има месоядни сред пишещите тук - какво месо купувате и от къде?
И как се разпознава дали е прясно?

Месо купувам от Била само, това пакетираното, тяхното. Не знам какво е точно, бях пробвала да правя проучване тук дали наистина е без химии, на каймата им пише, че е без оцветители и добавки.
Не се доверявам на 100%, но опита ми с всички други магазини някак не ме удовлетвори.
На Била месото се готви бързо и винаги изглежда свежо и прясно.
Най-често купувам шницели, свинско за ризото или друго за готвене.
За съжаление напоследък много трудно намирам хубаво телешко. Има някакви нови стандарти за телешкото месо и поизчезна от магазините..

# 370
  • Мнения: 3 869
Човек трябва да чете етикетите по биощандовете - масово био и просто здравословн ихран иса на едни щанд, една до друга, което ако човек не ориентиран, мога да бъде мног озаблуждаващо. Не съм сигурна, чи и в био-магазините, всичко е био - има продукти, местно производство, за които гарантират някакво качество, но сертификати няма...

# 371
  • Мнения: 5 713
Тук някои неща са по-био от биото с етикет, че е такова. Просто са много парите за сертификация. Аз лично съм се убеждавала в разликата м/у двете в полза на несертифицираната стока.

# 372
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
В този ред на мисли - ако има месоядни сред пишещите тук - какво месо купувате и от къде?
И как се разпознава дали е прясно?

Месо купувам от Била само, това пакетираното, тяхното. Не знам какво е точно, бях пробвала да правя проучване тук дали наистина е без химии, на каймата им пише, че е без оцветители и добавки.
Не се доверявам на 100%, но опита ми с всички други магазини някак не ме удовлетвори.
На Била месото се готви бързо и винаги изглежда свежо и прясно.
Най-често купувам шницели, свинско за ризото или друго за готвене.
За съжаление напоследък много трудно намирам хубаво телешко. Има някакви нови стандарти за телешкото месо и поизчезна от магазините..


Поне аз само в Билла чета на опаковката на каква възраст е животното и номера му за идентификация, не съм забелязвала как е в Метро а в Карфур не съм ходила. Не ми харесва да пазарувам месо от витрина, без да мога да огледам и почета преди да ми го отрежат.
Моя близка приятелка е на административен пост там и твърди, че месото не се манипулира, не се топи в разтвори и т.н., подложено е на редовен ветиринарен контрол.
Сега имам домашно телешко, но преди да се сдобия с него пазарувах говеждо само от там. Мисля се, че поне има на кого да се навикам ако попадна на кофти мръвка Mr. Green

# 373
  • Мнения: 3 869
Тук някои неща са по-био от биото с етикет, че е такова. Просто са много парите за сертификация. Аз лично съм се убеждавала в разликата м/у двете в полза на несертифицираната стока.

Вери, просто живееш в една малко по-друга реалност и малко по други порядки. Simple Smile
А тук каво ли не се побутва под най-невероятни форми...

# 374
  • Мнения: 2 805
Благодаря Ви момичета за отговорите   bouquet

Сега се сетих, че една приятелка ми хвалеше магазините на Лесидрен, не съм пазарувала от тях, знам, че са само за месо.

Общи условия

Активация на акаунт