АВГУСТинчета № 3

  • 32 741
  • 748
  •   1
Отговори
# 735
  • Miami
  • Мнения: 412
Здравейте, момичета  Hug Тук съм и ви чета, но нещо ме намързява да пиша, пък и докато се наканя по някоя тема да драсна нещо някоя мама преди мен е написала това, което мисля и аз и няма смисъл да се повтаряме.

Да си призная започвам да се ужасявам като гледам как наближава захранването. За 1 лъжичка манджа оцапваш сума ти съдове, а и трябва да си в къщи...бррр...сега си е лесно - храната винаги с теб, на подходяща темп...
Проходилките за мен лично са супер, естествено стига да не се прекалява,както с всяко нещо в живота. Смятам, че 1/2 до 1 час на бебоците им е полезно и интересно. Доколкото си спомням проходилките бяха забранени в Канада и мисля в щатите, защото имаше случаи на обръщане и падане на децата.
Не мисля,че точно от проходилките децата стъпват на пръсти. По скоро имам наблюденя,че деца,които да водени с изправени ръце, стъпват на пръсти и трудно прохождат..
Charr, и аз се ужасявам като си помисля за това захранване - мацалаци, чудесии  ooooh! Освен това с тоя нашия палавия батко не ми се мисли кога ще я храня, нямам грам спокойствие с него и съм супер изморена и изнервена  Tired За това ще карам поне до 5 навършени месеца и тогава ще мисля за захранването.
За проходилките също споделям твоето мнение. Жорко съм го слагала в проходилка и беше супер облекчение за мен, защото той е много активно дете(проходи на 9 месеца) и ако не беше паяка щях да умра от болки в кръста да го държа нон стоп.

Честно казано Никол я гледам  по спартански от Жорко. За него се вманиачавах доста за всяко нещо - кърмене, ваксини, захранване. После следях да не яде грам шоколад до почти две години и вдигах луди скандали на свекърва ми и майка ми, ако са му дали мъничко шоколадче. И за какво - сега като влезем в магазина не излизаме без шоколадово яйце или някакво шоколадче  ooooh! Ако откажа се започва едно тръшкане и викане...

Иначе Николчето е добре, расте и се смее с глас, много гука. Много спокойно дете е. През нощта се събужда за едно хранене и след това веднага заспива.Сутрин спи до 8-9 часа. През деня също си поспива, а на разходка е просто като пънче  Simple Smile


http://korfi.multiply.com/photos/album/22#photo=7  снимки от Никол  Simple Smile

а тук успях да снимам малко как гука http://korfi.multiply.com/video/item/38/38

Разглеждах снимките на нашите бебоци и всички са мнооого сладки  Heart Eyes  Hug

Последна редакция: пт, 19 ное 2010, 20:21 от Кори

# 736
  • Мнения: 2
Здрвейте и от нас. Днес бяхме на контролно измерване и в чудо се видях след като педиатърката на детето ми препоръча вече да включвам и сок от ябълка два пъти дневно дори, постепенно да добавям круша и морков  Shocked . Сина ми вчера навърши 3 месеца и аз за себе си бях решила това да се случва поне след 5-6 месец. Само на кърма сме. Ще чета доста по въпроса, но не смятам да я слушам, колкото и убедително да звучи. Имам усещането, че колкото доктори съществуват - толкова и мнения за захранването има, при това все различни, някои от които си са направо абсурдни.

# 737
  • Мнения: 221
Здравейте.И аз като вас се чудя какво да правя със захранването.Купих плодови пюрета и бях готова да започна, но се уплаших да не е рано и се отказах.Започнах да давам само сок от ябълка, а след някой ден ще дам и от морков.За пюретата поне засега реших да е от 4-тия месец.Изчетох много материали и книжки и съвсем се ошашавих.Навсякъде е различно.Тук няма и педиатър, който да ми каже какво точно да правя.Явно всяка майка решава сама за себе си какво да прави.Моята Веси е само на АМ.Също така е противоречиво мнението с какви пюрета да се започне- плодови или зеленчукови.

# 738
  • Мнения: 776
   Аз само като чета измежду нас всеки каква информация има за захранване, ваксини и се виждам в чудо ooooh!
  Аз от педиатър пък знам да се даде и преди самата ваксина Панадол, но и тука пак всеки сам си решава кое е най- добро за детето му.

# 739
  • Мнения: 10
Либи статията.която си постнала е интересна.Само че ме притесни края,че препоръчват освен природни средства-ацетилсалицилова к-на или по-просто казано аспирин.Той е противопоказен за бебета.
Валинка Hug Аз  ако не съм във филм няма да съм аз Laughing
Аз преди малко се видях в чудо с кърменето.Малката сукне малко и плаче(много силно) и така и от двете гърди.Или я почват зъбките или ми е намаляла кърмата.Дадох и изцедена кърма 60мл.,поуспокои се и сега суче леко и заспива.Даже по-скоро е заспала.Случвало ли ви се е?
Обсъждате даването на калций.Не мисля,че ще навредиТой има противоалергичен ефект плюс другите си свойства.
Хубав ден! Hug

Последна редакция: пт, 19 ное 2010, 14:38 от Лунен сън

# 740
  • София
  • Мнения: 12 229
Аз преди малко се видях в чудо с кърменето.Малката сукне малко и плаче(много силно) и така и от двете гърди.Или я почват зъбките или ми е намаляла кърмата.Дадох и изцедена кърма 60мл.,поуспокои се и сега суче леко и заспива.Даже по-скоро е заспала.Случвало ли ви се е?
  Бебето ми е неспокойно или плаче докато го кърмя - какъв е проблема?
  Плюс статията за лактационните кризи, тъй-като именно трети месец има подобен скок в растежа. Статията съм я пускала има я отново в библиотеката на кърмаческия.
  Предлагането обаче на шише в подобен момент, не решава проблема, а за съжаление може да го задълбочи.
  Как да превърнете 8-те „ревливи периода“ на бебето в магически крачки напред

# 741
  • Мнения: 125
Здравейте  и от нас  Hug
Ние сме на сокче от ябълка вече 4-ти ден по няколко лъжички, но още има рефлекса на избутване на езичето и е много трудно така, представям си какво мацане ни чака с пюренцата  Crazy Взела съм трички на Гербер - морков, круша и слива, ще видя кога ще му ги дам.  Тъмна Индия ми е и на мен това със захранването, кога, с какво, по колко  #Crazy но ще карам както ми дойде отвътре, пък дано е правилно.  Peace
Относно ваксините, на нас винаги ни ги бият заедно и до сега не сме имали реакция, пу пу  Praynig а една жена ми каза след ваксинациите, да се сложи капчица мед на една лепенка и да се залепи върху боцнатото, така се предотвратяват евентуални реакции. Вие какво мислите?  Rolling Eyes

# 742
  • Мнения: 78
Кори,мила,страхотна красавица е Никол!Да ти е жива и здрава принцеската!
Момичета,понеже виждам,че темата свършва,предлагам заглавие за следващата,ако ви харесва,разбира се:
"За мама вече няма скука,че вкъщи Августинче гука!"
Относно захранването,на мен също ми е много непонятно,но като се сетя,че и с кърменето отначало нищо не знаех,се успокоявам,че постепенно ще се подредят нещата.Скоро не мисля да го захранвам,така или иначе.

# 743
  • Мнения: 202
имам въпрос към консултантите и другите разбира се и незнам как точно да го обясня дано успея:
 Снощи в акото на Ивелин имаше червена точка ( колкото нокъта на кутрето ми) кръв, но не чиста кръв - между кръв и слуз . като го размазах даже не остави следа- не беше кръв според мен.. Педиатърката каза , че било нещо от храната която съм яла. Ядохх много  риба предната вечер- незнам каква връзка би могло да има..? ДА се притеснявам ли или ако не се повтори няма проблем.? и на някой да се е случвало подобно нещо?

# 744
  • Мнения: 10
Aila,много благодаря! Hug И на мен ми светна лампичката за лактационните кризи и опитвам на първо място да си следя повечко храната,че понякога малко съм през просото.Сега я сложих по-ранко,да видим.

# 745
  • София
  • Мнения: 5 727
а една жена ми каза след ваксинациите, да се сложи капчица мед на една лепенка и да се залепи върху боцнатото, така се предотвратяват евентуални реакции. Вие какво мислите?  Rolling Eyes
Аз съм против такива "лечения",освен ако педиатъра не ми го е казал и виждам да има логика.Ако не се лъжа мед ,не трябваше да се дава на бебетата,може това да се отнася и за ползването му и върху кожата.
MaPuHa88 - не ми се е случвало.

# 746
  • Мнения: 46
Аз за ваксините съм решила да се дам за всичко - имам някои съмнения за ползата от някои от тях, но не се чувствам достатъчно компетентна да взимам решение, различно от това, което общата практика ми налага.

Иначе за захранването теориите ми се сториха толкова изобилни, че реших да си направя някаква съвкупна, която сигурно ще е също толкова грешна/вярна, колкото и всички останали, ама поне ще си е моя Simple Smile

- почнах с пюре от тиква (води се зеленчуково)
- седмица след началото ще заместя ядене с него, но може би с лъжичка мляко
- тогава почвам да вкарвам поетапно и други зеленчуци/плодове
- смятам да проверя дали плодовото пюре не може да замести зеленчуково, тоест да е еквивалент на зеленчуковото (единственото обяснение, което намерих, защо това не се прави е , че не било достатъчно засищащо, но гледам, че калориите са едни и същи, тоест ще проверя бебка какво мисли по въпроса)
- 2 седмици след това почвам и каша (плодова) за заместване на второ ядене
- малко по-късно, към края на 4-ти месец ще включа жълтък
- няма да давам плодово пюре като междинно хранене
- сокове след 1 година - струват ми се безполезни на фона на другите работи

Та това ми е бониемската теория дотук. За месо и риба ще мисля по-натам, но едва ли ще им се дърпам много.

П.С. Какви са последните новини за Вигантола?

Последна редакция: пт, 19 ное 2010, 18:21 от bonniem

# 747
  • Мнения: 109
Стари, благодаря ти много  Hug, но направих вече грешката и сега си допивам антибиотика. Както вече писах постфактум се обадих на гинеколожката ми, която ми се накара страхотно  Rolling Eyes, но пък ми каза че този антибиотик не пречи да си кърмя детето и сега вече ден и половина у нас е мир - няма рев, няма истерии има гукане смях с глас и спинкане. Можеше да мина само с парацетамола, изцеждане компреси и зелевия лист, но ... Ей това зеле много помага! У нас цялата къща стана в зелеви листа - само ги разнасям напред назад, режа, чукам...
Вчера след около 100-ина грама изядено АМ за целия ден Габи чак вечерта се изака много тъмно зелено. Днес обаче още не е акала, а си се кърмим както преди  Thinking
Въпросната ни педиатърка, която ми е и лична лекарка поне щади децата ми. На Калоян му дава само в краен случай АБ, а на Габи редува ваксините всеки месец и до този момент не й е поставила двете наведнъж. Миналия понеделник я ваксинира с пневмококовата и ми каза да й дам 4 мл. панадол, защото може да вдигне Т.
Калоян го захраних рано на около 4,5 м., а сокчетата ги давах от втория. Всичко мина много добре само първите дни си спомням как като му подадях лъжичката в устата с пюренце и като я извадя от устичката му полилавяваше от рев, че я отнемам и че не пуска по повече нямаше търпение да получи втората... Сега с това изцяло кърмено бебе мисля да започна към Януари. Аз карах по схемата днес една лъжичка + кърма, АМ, утре две, други ден три и така до едно бурканче и заместване на цяло хранене. Този път мисля да пробвам пак така.
Габриела започна да гледа с доста изяждащ поглед това което ядем или поне това което ям аз. Често ми се случва да закусвам някоя филия на бързо докато я кърмя, а тя пуска гърдата като усети че почвам да хапвам смейка ми се и се вторачва във филията ми като попремлясква сладко сладко. Батко си не го гледа изобщо как яде,защото той яде по 40-50 мин със зор и това не я впечатлява изобщо.

# 748
  • Мнения: 0
 Заповядайте в Новата Тема    Peace

Общи условия

Активация на акаунт