АВГУСТинчета № 3

  • 32 754
  • 748
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 776
  Петър е на кърма, но вчера за първи път му дадох сок от ябълка и го хареса. Днес пак му дадох.
  За ваксините и на нас ни ги поставят едновременно и винаги ми е едно притеснено, но  дано всичко минава безпроблемно.
   Ние отиваме на разходка, че най- накрая се показа слънцето.

# 691
  • София
  • Мнения: 5 743
Относно ваксините-ние слагаме само Пентаксина,няма да слагаме другата,педиатърката каза,че няма да имам проблеми с детските градини и ще мога да  я запиша даже без тази ваксина.

# 692
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Моля за съвет може ли кърмено бебе да преяжда поради много гъсто мляко на майката? И трябва ли да спра нощното хранене? Последно се храним в 8ч. вечер.
Кърмата е идеалната храна за нашите бебета и не може бебето да преяде с нея. Доколкото разбирам от постинга ти се храните в 20, после в 3 и после пак в 8. Кое хранене би искала да премахнеш, това в 3 ли? Едва ли ще издържи, а и не е редно, без храна 12 часа.

четох една супер интересна статия за един холандски метод на захранване, при който бебето не яде полу-течни храни, а направо започва да експериментира с плодове и зеленчуци в естествен вид.. как ви се струва това? (ще потърся линк за да го копирам тук, но и аз самата го намерих някъде из форума!)
Вероятно става дума за това
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=529928.msg16487710#msg16487710


П.П. Елс временно ще бъде без интернет, затова аз поемам изцяло нейната задача  и ще отговарям на въпросите ви.

# 693
  • София
  • Мнения: 12 239
  Виждам, че обсъждате захранването, ето една статия в която има полезни нещица събрани на едно място - Захранването, кога, как с какво и колко?

# 694
  • Мнения: 27
Моля за съвет, вече 3 месеца се кърмим успешно, имахме си своите трудности, но ги преодоляхме. Въпросът ми е - Не трябва ли количеството кърма да се е нормализирало вече, има дни в които ставам с течащи гърди, препълнени и твърди и такива, в които са празни и цял ден се храним от 2-те и пак остава гладен. Емил е изключително кърмено бебе, на 3 месеца, яде през 2, 2,5,3 часа, през нощта също сме с тези интервали. Сякаш сме на някакви приливи и отливи, ту има, ту няма?!

# 695
  • Мнения: 10
Либи, браво на теб! Възхищавам ти се искрено! Пребори се с такива трудности, а и за капак си се преборила и с кърменето! Не съм сигурна, че ако съм на твое място бих се справила. Огън момиче си! Само така!
Хубав ден на всичкин  Hug   bouquet
страхотно си го казала:)))) И аз точно така мисля!И много се радвам,че се видяхме най-после макар и за не много дълго,Наде! Hug
Значи има и други с нас в групата на не толкова бързо качващите грамчета!Това малко ме успокоява.И аз съм била доста злоядо бебе,което за жалост сега по нищо не личи,по-добре да беше обратното :Р Даже една-две от сестрите ми казваха в болницата,като не искаше хубаво да засуче малката:"Ами тези големи гърди и това малко бебе... и аз да бях нямаше да искам"Ама с повечко репетиции,търпение и настояване-кърмим си се!
Целувки на всички!И ние като се напапаме ще тичаме навън.Дано времето си е все така слънчево!

# 696
  • Мнения: 397

Значи има и други с нас в групата на не толкова бързо качващите грамчета!Това малко ме успокоява.И аз съм била доста злоядо бебе,което за жалост сега по нищо не личи,по-добре да беше обратното :Р Даже една-две от сестрите ми казваха в болницата,като не искаше хубаво да засуче малката:"Ами тези големи гърди и това малко бебе... и аз да бях нямаше да искам"Ама с повечко репетиции,търпение и настояване-кърмим си се!
Целувки на всички!И ние като се напапаме ще тичаме навън.Дано времето си е все така слънчево!

Е, те подобна глупост рядко се случва да се чуе-големи ти били гърдите, аааа,що за безобразие да ти говорят така!Мисля че голяма част от майките срещат трудностти при началото на кърменето, без значение големи или малки са им гърдите.
Относно качването-моята беба като качва много и сега е с рахит.Та и другата страна не е много желателна.
Да се оплача-снощи си оставих количката на шивачка.Купихме на Чиполино един модел, но е доста непрактичен при зимни условия-отсрани има дупки, не е с цял кош, отпред покривалото е доста късо.Та-развалям чантата и оправяме дупките сега...Ама при това хубаво време си седим вкъщи, че чак довечера ще е готова.Чакам да се върне тати да видим ще излезем ли малко с беба на ръчички.

# 697
  • Мнения: 10
Аз го приех на майтап Wink Нямаше смисъл да се ядосвам:)

# 698
  • Мнения: 1
Здравейте!
Не съм писала отдавна, но просто нямам никакво време.  Rolling Eyes , но пък ви чета редовно.
От вчера съм с температура и болки в дясната гърда. Имам подуване и зачервяване. Вдигнах до 39Т, но като пия парацетамол спада до 37,3. Ходих при личната лекарка и тя каза да правя компреси, да изцеждам и да не кърмя  Shocked
Криволяло мина нощта с 38 т компреси в банята лудо потене, излизаше ми вода от всички дупки без да преувеличавам. Днес личната ми изписа дурацеф. Ако не ми мине ще ми ражат гърдата и ще ми слагат дренажи.  #Crazy Да давам на бебека АМ. Е започнах да й давам, но ... по голям кошмар няма тя не иска да го помирише и само плаче, посинява от рев чене го иска. От обяд до сега е изяла около 80 гр АМ.
Гинеколожката ми пък ми сенакара, защо не съм отишла първо при нея, тя щяла да ми даде друг АБ, с който може да се кърми, но дори и с този ми каза да си кърмя. А сега на коя да вярвам??????
Просто ми идва да вия от безпомощност  Cry
Здравей Биляна, виждам че никой не ти е писал още. Съжелявам, че и аз сега се включвам, но не бях влизала отвчера. Как така ще те режат и дренажи ще правят. Хайде моля те пробвай първо други методи, а и защо толкова бързо с този антибиотик   Close
Аз бя по същия начин уикенда. Пос ъвет на консултантите тук се оправих за няколко дни и не съм спирала да кърмя бебка. Та успеха ми беше в - почивка и лежане (трудно изпълнимо с ревящото бебе), зелеви компреси, топли компреси (купих си на НУК за по-бърза подготовка, цедене и сукане. Да, не е лесно, но по-добре от хапчета, АМ и дренаж!!!
Моля те, пробвай тези неща преди да послушаш доки. Успех.
Аз вече се оправих, но малко ми намаля кърмаа и Лора започна пак да яде по 6-7 пъти, което значи по-малко сън за мен Sad

# 699
  • Мнения: 1
Да се включа и аз по обсъжданите от вас теми.
За захранването и аз съм решила около 5ти месец, живот и здраве да имам кърма. Зеленчукови, плодови, месни пюрета и по-малко каши. Ще видя и педи какво ще каже. Сокчета около 4-5ти месец.

За ТВ - Лора още не се заглежда, но и аз не съм мноо съгласна да гледа. Не заради връзката с аутизма, защото според мен е малко хипотетична, но не съм запозната със споменатото от Деси изследване, а по-скоро заради твърде многото инфо, с което се бомбандира бебешкото мозъче и вредните му лъчения(по същата причина се старая да я държа далеч от лаптопа и мобилните) - наивно е да смятам, че ще я предпазя, но поне малко бих могла да помисля по въпроса.

За бънджито мнението ми е, че 3ти месец е раничко, много са хрехки още бебоците.

Но в крайна сметка мами и бебета много и всяка сама си преценява какво ще прави със своето. Тук само споделяме, а не съдим една друга, нали?

# 700
  • София
  • Мнения: 5 743
Либи-моля те да ми кажеш как точно слагаш сребърната вода за нослето.

# 701
  • Мнения: 676
Либи-моля те да ми кажеш как точно слагаш сребърната вода за нослето.

5- 6 пъти по 3- 4 капки с капкомер.

# 702
  • София
  • Мнения: 5 743
Либи-моля те да ми кажеш как точно слагаш сребърната вода за нослето.

5- 6 пъти по 3- 4 капки с капкомер.
Разтвряш ли ги?На опаковката пише,че трябва.

# 703
  • Мнения: 676
Ами според д-р Михайлов е излишно да се разреждат. Аз лично не разреждам.
Може да се ползва и физиологичен разтвор.

Важно е да се разбере от какво е причинена хремата.
Много често е заради стафилококови инфекции, лепнати от родилното.

На нас стафилококите ни направиха доста по-голям проблем от хрема, но много бебета си излизат с тези бактерийки и си ги влачат сумати време, преди родителите да се усетят, а лекарите се правят на луди  Crossing Arms

# 704
  • Мнения: 156
Прибрахме се от консултация - резултатът е
+1 кг и +3 см, а равносметката - 5.800 и 59 см. За меката главичка ни предписаха 4 капки Деавит и след 15 дена пак контролно. Биха ни втория прием на хепатитната ваксина. Май е доста болезнена, защото много жално плака горкото.
Zolka, вие май ходихте при Хазбун, нали? Той дали приема с направления и имаш ли тел. му номер. Благодаря предварително. Хайде като закътате количката другата седмица може да се срещнем в парка, ако ти е удобно.
Лунен сън, изобщо не си го слагай на сърце кой колко наддава. Толкова са индивидуални малките човечета вече. Има и слабички, и пухкавки като Божидара например. Важното е да е здравичка сладурката.

Общи условия

Активация на акаунт