Отговори
# 570
  • Мнения: 1 296
tzarina, Lego е подходящо за всяка възраст, защото самите игри са направени за определени възрасти и това е играта, с която много се забавляват у дома и двамата юнаци. Но...лего за 10лв просто няма!!! Ще трябва да измислите нещо друго.
И аз вчера казах това на Дани. Никога не съм била дребнава за още 10 лева отгоре, но така или иначе това, което в момента разглеждам не влиза и в двете граници - http://lego-bg.com/.
Така че приемам идеи, каквото се сетите Peace

# 571
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 301
Идеи за подарък за момче. Има едни книжки " Дракони" - издателство "Атеа" - 9.64лв.,"Митически чудовища", "Зверове и злодеи", "Мистерии и загадъчни същества" - 14,90лв. На моя син много му харесват. Даже ги прочете.

# 572
  • Майничка
  • Мнения: 12 623
Ето за 11 и нещо. Но цените са безумни, даже в магазини съм виждала по-евтини същите серии. За РД на съученик на момата поръчвах от Тойс-а един полицейски участък, дето даже с 32лв. доставка излезе 40лв. по-евтин, отколкото тук (техните го плащаха, да не си помислите, че аз Laughing). Ето го в Тойс-а, а ето го в сайта, даден от Tzarina.

Последна редакция: ср, 01 дек 2010, 09:53 от gargamela

# 573
  • Мнения: 24 467
Идеи за подарък за момче. Има едни книжки " Дракони" - издателство "Атеа" - 9.64лв.,"Митически чудовища", "Зверове и злодеи", "Мистерии и загадъчни същества" - 14,90лв. На моя син много му харесват. Даже ги прочете.
Моят си ги купи точно тези от лични негови пари. А това говори много за книгите. Той рядко харчи по принцип. Mr. Green
Чете на брат си от тях по свое желание. Което също е един вид критерий за стойността им.   Sunglasses
За него сме купили тениска с любима рок група. Знам кое му харесва. На нея- гаранция, че ще се радва. Има суитчър и друга блуза с любимците си, които може да рисува до откат. Допадат му и камуфлажни истории- гривни и ланци за поддържане на рок имидж, да речем, севетещ череп за стена, скелет на стойка. Всеки- с вкуса си...
С Легото у нас по- скоро играе малкият. Имаме една много голяма кофа и книжки от поне 7-8 конструктора. Така, събрани на едно място, има много материал за фантазиране. Правим коли, гаражи, много неща. Големият по- би си спретнал оръжия, роботи и бази от конструкторите.

За Легото /понеже у нас имаме с камари, наистина/ не препоръчвам готови модели, от които се сглобява само едно нещо. По- добър вариант е конструктор с книжка, от който могат да се изработват повече неща. Имаме такъв за роботи, за космически кораби, за автомобили /Татко ги носеше още когато  големият син беше на 2-3 години при ходенията му в командировки за подарък- винаги това му носеше. В началото сглобявах аз, конструкторите са ми любими играчки от малка, по- късно и той се включи./. Роботите ги правеше на 5 със затворени очи и сам си измисляше доста неща. Но вече не му е интересно. Мина този етап.

Последна редакция: ср, 01 дек 2010, 09:58 от Judy

# 574
  • София
  • Мнения: 62 595
нашият в моментаа е на вълна оръжия и игри с оръжия. Искал да се учи да стреля, ама познайте дали ще се юрна сега и на това да го водя! Да си играе там на компютъра, и без това със свои съученицииграят в някакъв сайт. Иска нови игри за подарък, което много ни улеснява.
оставила съм ги и двамата да правят каквото искат, че много ме изнервят пуберски изблици. Като ги прихване и двамата темата "никой не ме обича", направо полудявам. Артистични натури, ще трябва да свикна! Сякаш се чудят за какво даа се заядат с мен, получава се нещо като "ту му млякото горещо, ту пък друго нещо".  Crazy Или се драчат помежду си.

# 575
  • Мнения: 620
В интерес на истината синтъксисът е нужен за правилната пунктуация. В началото, преди да се научим да слагаме запетайки, ползвахме тези правила ми се струва, после, с добиване на навик, почваш да ги усещаш....
Въпреки това, проподавания материал е ненужно сложен, задълбават така все едно изучават не български език в 5 клас, а българска филология.
А и зубрене на идиотски определения, никому не е помогнало все още да сложи запетайка правилно..

# 576
  • Мнения: 1 296
Някои книги от издателство ,,Атеа,, имаме и ние в къщи. И двете ми момчета са си купували по теми, което са им били интересни и в първият момент и моята мисъл се насочи към тях като идея. Красиво опакована, мисля, че ще е удачен вариант.
Просто защото с тези 10 лева кой знае какво не може да си позволи човек. На миналата родителска среща в 4-ти клас по този повод имаше  родители, които се сърдеха, че дори за тази сума са си направили труда да потърсят и изберат нещо смислено и подходящо, а други отбивали номера с подаръци от магазин за ,,1 лев,,.
Дрехите категорично отпадат. Това е нещо много лично.  Като знам моите с какви собствени претенции и вкусове за дрехи имат, дори на майка ми не давам да им носи от чужбина нищо. Те държат само да си избират облеклото.
Андариел, това с ,,никой не ме обича,, или ,,обичаш брат ми повече от мен,, , направо ме влудява ooooh! Забелязах, че малкия, колкото и да влиза в спорове и пререкания с батко си, вече започна да му подражава и дори да го защитава, когато отправям директни обвинения, че пак е разхвърлял или че е забравил да купи нещо Joy Били  се обединили вече в ,,мъжка гилдия,, newsm78, сложи и мъжа ми в това число.

# 577
  • Мнения: 24 467
В интерес на истината синтъксисът е нужен за правилната пунктуация. В началото, преди да се научим да слагаме запетайки, ползвахме тези правила ми се струва, после, с добиване на навик, почваш да ги усещаш....
Въпреки това, проподавания материал е ненужно сложен, задълбават така все едно изучават не български език в 5 клас, а българска филология.
А и зубрене на идиотски определения, никому не е помогнало все още да сложи запетайка правилно..
Не говоря за синтаксиса общо. Има си правила, които са нужни. Ние сме ги учили също в V клас. Не намирам обсъжданото да попада в тази категория, обаче. Обяснете ми, не разбирам, каква е ползата точно от това.
Защо на 11 години му трябва да знае, че нещото си е съставно именно сказуемо. И ако не го знае какъв е проблемът да има правилна пунктоация и правопис? Нали се учи за просто и сложно изречение, видове сложни изречения. Кое налага нуждата от точно това задълбаване и то точно сега?
А това, за определения наизуст и то точно в тази връзка, е в състояние да ме потресе и отврати от предмета. За децата, убедена съм, чувството е аналогично.
По БЕЛ бих заложила на по- малко, но по- добре усвоени правила с пряко практическо приложение и на повече часове "Развитие на речта", сиреч повече писане и упражняване на изказа в свързана писмена и дори устна реч. В V клас куца четенето с разбиране /още! За някои куца цял живот/, проследяване основната мисъл в текста, налице е пилеене в детайлите с изпускане на основата, не е усвоено умението за изразяване с пълно изречение, връзка между изреченията, обикновеният правопис на думи и препинателни знаци. Обаче е много важно да се рецитира що е то съставното именно сказуемо и да го откриваме в нечий чужд текст. То направо ни решава проблема с грамотността на населението. Хвала таквизи учебникари и съчинители на учебни програми!

Последна редакция: ср, 01 дек 2010, 11:10 от Judy

# 578
  • Мнения: 1 575
Снощи прегледах учебника по бълг.ез. - има много време до тези сказуеми и ми направи впечатление, че са обяснени просто и ясно и не се набляга особено на тях.То все нещо трябва да се учи за езика и ако е поднесено леко и има часове за практика не е проблем за мен, но сложни изречения от по 2 реда и дълбок анализ и разбор на речта ми е излишно.

С моето момче сме в непрекъснато сменящи се отношения.Снощи го хванах, че гледа ТВ вместо да учи през деня и после до 22-22.30 не ни мърдат заниманията.Казах му, че ми е обидно да ме лъже и да ме гледа в очите и, че не заслужавам според мен да стоя с него до среднощ и да следя за неща, които е имал време да свърши сам.Знанията са си негови и не е нужно да учи заради мен - да изкарва каквито оценки му харесва, да учи колкото иска и смята за нужно...Гледа ме, мига, цупондри се, но аз го оставих да си доучва.Кога ли ще се светне най-накрая, че ученето си е за него, а не за мен...

# 579
  • Мнения: 548
Здравейте мами - много работа тия дни, не мога да се включа в сладката приказка. Родителската среща наближава, а и с нея нервноста ми. Днес разбрах, че на 11 се работи и съм много объркана, защото на този ден бях предвидила доста коледни инициативи. Сега някоя баба ще отнесе изнасянето на ангажиментите. За подаръци си говорите - в момента сме на етап изкопчване на идеи от дечурлигата, те пък нямат и идея какво да си искат - нали ви бях споделила, че без заредени щандове пред тях подаръчната им муза спи. Както и да е - очертават се кеч ринг с няколко кечиста  Joy това засега. Обезателно ще споделя впечатленията си след родителската - зер толкова я чаках ( не съм виждала никой от преподавателите на петокласника). Синът ми ме е изпратил в един измислен красив и само негов си свят, където той е най-добрия ( ще кажеш, че урока не може да си предаде госпожата без негова помощ  Joy) И да ви призная - не ми се слиза в реалноста.  ooooh!

# 580
  • Мнения: 1 296
Ама ти май наистина много си се притеснила за тая родителска среща? Кое те притеснява толкова?

# 581
  • Мнения: 548
Това, че разказите на сина ми ще се разминават с тези на преподавателите. Моят син е много мило дете - той е убеден, че светът е влюбен в него, за него да го обичат е най-естественото нещо. ВСЕКИ ден след училище ми се обажда в приповдигнато настроение и ме хвърля в един филм, където той е главния герой - разбирай - положителния. Как да ида и да слушам разкази за побоища, агресивни деца, спящи и ядящи по време на час. Тази ситуация ми е до болка позната от миналите години. У дома той разказва с възторг и ентусиазъм всяка случка, а после при редките ми ходения в училището ставам свидетел на много неприятни разговори между родители и класна. Оказва се, че светът му не е така прекрасен - хубавото е, че той сякаш не забелязва лошите неща. Питам го - верно ли маме децата псуват, говорят глупости( чула съм го на родителска), а той, леко засрамен - о, мамо, не мога да ти опиша какви глупости говорят децата - не е за разправяне. И след 5 мин - забравил. Аз обаче не мога да се успокоя - защо детето ми не разте в чиста среда - зер всички родители изглеждат възпитани, интелигентни хора - защо децата им ще говорят глупости???? Ей такива работи си мисля...

# 582
  • Мнения: 1 296
Не се натоварвай толкова, то ние всички искаме децата ни да растат и да се развиват в нормална, интелигентна и чиста среда. Но както природата, така и хората се променят за такъв кратък период от време, че....
Децата псуват, защото това се чува навсякъде около тях. Сега е и модерно да псуват на английски, доколкото знам Joy Ако щеш в къщи с цип на устата да стоиш, на улицата няма как да му запушиш ушите. Важното е да знае кое се приема от обществото в рамките на едно човешко поведение и кое излиза извън него. И че обществото е много жестоко и компромиси не прави.
А и донякъде възрастта им в момента е такава, че те не са още нито юноши, нито можем да ги третираме като бебета. Ще има и моменти на подражания, на изсилвания. Пак казвам - важното е да се овладяват в началото и да се държат под контрол, доколкото можем.
Репликите от рода на - ,,Вие наясно ли сте детето ви какъв речник използва?,, и ,,Моето дете не използва тези думи,,, 100 на 100 ще присъстват на тази родителска среща. Чуждите деца не можем да променим, поне своите да държим изкъсо.
G.D. , изчакай да дойде и да мине тази родителска среща, не се товари предварително и без това виж как забързано ни минава деня Peace

# 583
  • Мнения: 548
 newsm10 newsm10 newsm10 Благодаря!

# 584
  • София
  • Мнения: 62 595
Ооо, намерила си за какво да се притесняваш! Знам, че не е успокояващо, но навсякъде децата псуват, въпросът е в честотата и степента на вулгарност. И се бият, и се бутат, и пак разликите между различните класове дори в едно и също училище е в честотата и степента! Важното е да не е основна част от времето и детето да не се потапя в тях. Както се изрази щерката преи време "всеки има нужда от едно леко здравословно опростачване".

Общи условия

Активация на акаунт