Времето бързо отлетя - дъжд от Октомврийчета ни заваля!

  • 20 860
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Германия
  • Мнения: 8 106
КЪМ КОНСУЛТАНТИТЕ ПО КЪРМЕНЕ :  За какво беше компреса на гърдите с зелеви листа ???
За да успокои напрегнати и препълнени гърди и работи срещу хиперлактация.

# 61
  • Германия
  • Мнения: 8 106
.....
Аз се сетих че нещо педи ми беше казвала колко трябвало да изяжда на денонощие (не на конкретно хранене), обаче не помня точно, та може да питаш консултантите, даже ако искаш сега ще ги питам вместо тебе.
Към КОНСУЛТАНТИТЕ:
Цитат
има ли табличка според килограмите какво количество кърма е нормално да се изпива на едно кърмене? Все ме притеснява, че хапва повече от необходимото. След това повръща почти до следващото кърмене.
Мунка, писали сме по едно и също време  Simple Smile тъкмо пуснах снимката за онагледавяне. Ето и  статията с теорията
 Peace

# 62
  • Мнения: 3 505
На мен пък изобщо не ми липсва бременността, ама изобщо. По много причини:
-Мога да вдигам и да гушкам Моника без да се притеснявам, че ще ме ритне в корема.
-Мога да спя по гръб и по корем.
-Мога да нося нормални дрехи.
-Мога да нося дънки.  Grinning
-Не ме боли гърба.
 и т.н. и т.н. Много причини мога да изтъкна, но най-вече гушкам си така чаканото слънчице. Hug
За кърменето - редувам гърдите и не цедя. Само в краен случай, ако някоя от гърдите ми е много напрегната и болезнена изцеждам малко докато ми олекне.
За коликите давам Инфакол. Ама забравям да е преди всяко хранене.  ooooh!
За къпането на бебка - къпя я около час след като е яла. Не плаче, даже напротив - умира от кеф във водата. А след баня й пея или говоря и е много спокойна. Мога да си свърша всички процедури.
Пъпчето й още не е паднало. Като знам, че на Мони й падна чак на 21-вия ден... ooooh!
За кръвната група - не са ми казали коя е кр. група на Еви, а на Моника ми бяха казали. Мони е В+. Аз също. Моят мъж е 0+. Това значи ли, че Еви е или 0+ или B+? newsm78

# 63
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Честит празник на именниците!
Честит рожден ден на мама-хипопотама и на скорпиончетоnewsm59

За памперсите - Веско мина на по-големи (от 3 до 6 кг.) и на 2 пъти пропускаха от едната страна и той беше мокричък.
Исках да ви питам - на малкия излезнаха пъпчици по бузките, с бели връхчета.В интернет четох, че са от хормоните, които съм му предала.Не трябвало да се мажат с нищо и си минавали сами.Въпросът ми е кога ще изчезнат Embarassed newsm78

# 64
  • Мнения: 415
pepelyashka, мерси  Hug аз докато ровя от предната тема цитатите...

# 65
  • Германия
  • Мнения: 8 106
´´Имам питане към консултантите по кърмене. [/color][/size]
От втория ден на раждането сме само на кърма. В началото малкият сучеше през 3-4 часа, но от десетина дни насам трудно издържа повече от час и половина без храна. През нощта не спи повече от два часа без прекъсване за сучене. Наддава добре- за последната седмица 380 грама, ака около 3 пъти в денонощието, макар че всеки път количеството е доста. Миналата седмица секърва ми го гледа за 2 часа и му дала адаптирано мляко, защото много ревал и според нея бил гладен- спа 4 часа след това, не му се беше случвало от болницата да спи толкова. Снощи съм заспала от изтощение и през нощта мъжът ми след несполучливи опити да ме разбуди за кърмене му направил пак адаптирано мляко- малкият спа пет часа!!!
Въпросът ми е- възможно ли е въпреки, че имам кърма и се кърмим непрекъснато, бебето да изпитва глад? Притеснявам се, че кърмата ми може би не е достатъчно хранителна, защото почти не ям, отслабнах много след раждането и нямам никакъв апетит. Нямам обяснение защо не се наяжда от мен, а от изкуственото мляко спи с часове без да се буди?
Обяснението е, че майчиното мляко е лесноусвоимо и оптималното за бебешката храносмилателна система. Коремчето на едно новородено е малко, пълни се бързо и съответно не иска много време за преработване.
Няма нехранителна кърма! Crossing Arms Дори и най-прегладнялата африканка е способна да произведе нужното качество кърма за бебето си. Съжалявам, че в момента не мога да цитирам изследването.
Сега си представи, че вместо здравословна храна си хапнала доволно количество мазни пържолки, колко време ще му е нужно на твоя стомах да преработи тази храна? Нещо подобно е и с АМ.  Wink
Освен това, бебето напълно нормално си търси гърдата често, сега расте и сега му е нужна енергията, която му даваш чрез млякото си. С това поне имаш една причина по-малко за тревога  Wink  остава да се постараеш да не забравяш себе си. и ти си човек и имаш нужда от достатъчно здравословна храна, течности, почивка и...ако ти е възможно да възложиш домакинстването временно на таткото. Надявам се той да прояви разбиране и да те подкрепи.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 99

Цитат
Исках да ви питам - на малкия излезнаха пъпчици по бузките, с бели връхчета.В интернет четох, че са от хормоните, които съм му предала.Не трябвало да се мажат с нищо и си минавали сами.Въпросът ми е кога ще изчезнат Embarassed newsm78


Не ги пипай тези белите пъпчици, от само себе си ще се махнат, не се притеснявай!Нормално е да имат такива.  Peace

# 67
  • Сливен
  • Мнения: 140
ЗДРАВЕЙТЕ И ДНЕС
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ ПРАЗНУВАЩИ И НЕПРАЗНУВАЩИ
МИРЧЕ МНОГО СИ СЛАДКА И КОРЕМЧЕТО ТИ Е ТОЛКОВА КОМПАКТНО,МОЯ ПРЕДИ ДА РОДЯ БЕШЕ ДВА ПЪТИ ПО-ГОЛЯМ  ooooh! Joy
ivdrag ЧЕСТИТА ПРИНЦЕСКА И ДОБРЕ ДОШЛА У ДОМА,И МОИТЕ ЗЪРНА БЯХА УЖАС,НО СЕ ОПРАВИХА ЗА ДВА ДЕНА И ПРОДЪЛЖАВАМЕ ДА СЕ КЪРМИМ,МАЖА ОЩЕ С ЛАНСИНОХ,МНОГО МИ ПОПОМАГА
НАД ЧЕСТИТА ПОГАЧА
skorpion4eto3,МАМА-ХИПОПОТАМА, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН,МНОГО ЗДРАВЕ,ЩАСТИЕ И ЛюБОВ,НЕКА КЪЩАТА ВИ ВИНАГИ Е ПЪЛНА С МИР И БЛАГОДЕНТСТВИЕ,ДЕТСКИ СМЯХ ВИНАГИ ДА Я ОГЛАСЯ   bouquet
Весинка много си сладка пупу  Hug
лека вечер и спокойна нощ
на тези които още са 2в1 желая леко и безпроблемно
мирче щях теб да използвам за вестителка,даже ти пратих смс но чак днес видях че съм написала номера с една цифра по-малко и се чудих защо не ми доставят смс-са Thinking bash smile3532

Последна редакция: вт, 26 окт 2010, 20:49 от miriams28

# 68
  • Мнения: X
Честити рожден ден на мама Хипопотама и на Скорпиончето! Да сте живи и здрави   bouquet!

Честито и на всички именици   bouquet!


vesinka86, много сладко коремче Simple Smile.

mama - Smehorana, bob4enka, притеснено ми е да поръчвам лекартсва от нет-а, защото могат да се развалят докато пътуват, но много ви благодаря за информацията  Hug Hug. Моят Дани изчете всичко в нет-а и каза, че просто трябва да си изчакаме да си минат към трети месец, ужасно ще е ако има такива колики чак до трети месец  Confused.

Днес се поизплаших, че Ев хрипти и има хрема и веднага посетихме педиатъра, каза че нищо нямало и да промивам с физиологичен разтвор, но мен малко ме притесняват тези звуци, но ще изчакам да видим  Rolling Eyes. Педиатърката каза, че сме качили 1кг  newsm44, но беше напапана и с памперс така че има едно 100 грама отгоре. Въпреки това съм много доволна, защото още нямаме месец  Simple Smile.

И на мен въобще не ми липсва бременноста, постоянно имах болки и се притеснявах дали всичко е наред, а сега си я гледкам  Heart Eyes и съм много щастлива.

Хубава вечер с много сън и никакви колики  Kissing Heart!

# 69
  • София
  • Мнения: 483
Хей, Lady_V благодаря за новата тема - на линия си въпреки липсата на време  Heart Eyes
Днес май нямаме Димитринки и Димитровци, но пък си имаме рожденици  Simple Smile
Честит рожден ден на мама Хипопотама   bouquet Твоето подаръче май не улучи твоята дата, но че ще си го получиш е сигурно. Дано раждането ти е лесно и бързо  Heart Eyes
А за почерпката ти нямам думи май вече здраво те тресат сексуалните хормони  hahaha
Честит рожден ден на Скорпиончето   bouquet Здраве, щастие и благоденствие за теб и семейството ти  Heart Eyes
Съни, златен бате си имате  Hug
мирче щях теб да използвам за вестителка,даже ти пратих смс но чак днес видях че съм написала номера с една цифра по-малко и се чудих защо не ми доставят смс-са Thinking bash smile3532
Нищо де, нали все пак разбрахме защо изчезна и с какво съкровище си се сдобила  Hug
vesinka86, какво е това сладко малко коремче? Наистина ли има цяло отгледано човече вътре? Изглеждаш страхотно  Simple Smile

# 70
  • София
  • Мнения: 167
 Hug
айде и аз в новата тема, не пиша често, но ви следя редовно.
на мамите 2в1 им пожелавам  леко и безпроблемно раждане! малко им завиждам, благородно, за щастието и емоциите, които им предстоят  Blush

за пъпчиците - Ида като беше на 15тина дни й излязоха и продължиха да й излизат до към края на втория месец. мажехме ги с Мустела Стелатопия и минаваха. педиатърката каза, че се водят бебешко акне, от хормоните. Йоси и той от няколко дни е изкарал няколко пъпчици, но като знам какво, въобще не се притеснявам  и за сега не мажем с нищо Whistling
а много ме озадачихте с жълтеницата  newsm78 сефте чувам това за кръвните групи, но ние или сме изключение от правилото, или няма такова правило. и двамата с мъжа ми сме различни групи, децата също са с различни групи от нашите, имаме си вече пълен комплект кръвни групи у дома , но нито Ида, нито Йоси са имали жълтеница  Thinking

# 71
  • София
  • Мнения: 1 395
На мен ми липсва. Талцидът беше много вкусен Mr. Green

# 72
  • Мнения: 367
честита ни темичка   bouquet

честито на рожденичките   bouquet

днес бяхме на консултация качил е още 200гр за 5 дни и вече сме 4кг. общо 600гр. за 2 седмици от изписването  Heart Eyes

богдан е много кротък спинка, папа има малко колики. забелязах го , че се оплаква когато му омръзне да лежи и иска да го нося и да се оглежда. с всеки изминал ден главичката му става все по-стабилна. много ми е миличък и кротък. кака му беше такъв звяр. ревеше когато и сменям памперса, при къпане, на консултация, когато е гладна общо взето за всичко, а това мъниче е толкова кротко само мрънка и се гушка, а най ми е сладък като се кара издава такива сладки звуци.... много съм щастлива, че отново съм мама на такова малко човече и ми става носталгично като знам колко бързо стават големи. сякаш вчера разбрах, че съм бременна, а човечето е вече на 20 дни. времето лети след като се появят децата. радвайте се на всеки миг с тях, защото много бързо стават големи и остават само хубавите моменти, а всичко лошо се забравя.

# 73
  • Мнения: 98
.....
Имам проблемче и бих искала да се обърна към консултантите:Няколко дена подред бебка е много нервна и го отдадох на колики.Но почнах да се замислям дали причината не е в храната.Суче суче и след половин един час рев голям,а сама си пуска зърното,слагам я на гърда и яде сякаш гладна съм я държала /май така става/.Почнах да се изцеждам и да й давам и от шише,да я дохраня след като е сукала и забелязах че така е по-спокойна,почти неплаче,през ноща правим 4 часова пауза от 24 часа до 4 часа.Къде може да е проблема,дали се измаря докато суче.
Още един въпрос:Как мога да си стумулирам кърмата,изцеждам от двете гърди в най-добрия случай по 70-80 мл.
Благодаря предварително  Hug
Питанка: като суче, чуваш ли я да преглъща? Сиреч, да суче ефективно и достатъчно? Възможно ли е даването на шишето с кърмата за десерт да я обърква и бебка да си чака наготово, вместо да се потруди да си заработи прехраната? Колко често я кърмиш през деня?
 Защото гърдите са фабрики работещи на принцип търсенето определя предлагането. Тоест, бебето търси да суче, гърдите биват стимулирани да му произведат нужното количество. И най-модерната помпа не е способна да изкара това, което едно бебе изсуква. Можеш да го подпомогнеш с компресия на гърдата, ако случайно вземе да се унася и заспива, ето как става нагледно. И ето с каква цел се прави.

И ето колко капацитет има едно бебешко стомахче

Ами това с шишето го правя от два дена,едва ли е свикнала.Не винаги я чувам да преглъща,но си мисля че защото несуче много настървено.По принцип се опитах да й създам режим на 3 часа - 8,11,14,17,20 часа и после когато се събуди,често е към 24 часа,но когато много нервничи я слагам на гърда,така се успокоява.Това с компресията го правя почти винаги,бях гледала някъде подобно клипче.

# 74
  • Мнения: 486
Чеастита ни нова тема!Леко раждане на мамите с кореми и вече да се местим в родени,но всички заедно! Peace Party

Общи условия

Активация на акаунт