Времето бързо отлетя - дъжд от Октомврийчета ни заваля!

  • 20 855
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Варна
  • Мнения: 245
Ноел Димяни се е поправила, 29.09 е. Писала е.
Ние се метаме на раходка, че нещо днес Дани е нервен.

# 706
  • Мнения: 74
Ох, ами аз не се втелявах до сега за хапването, но от няколко дена Симона постоянно се напъва да ака и реших да се поровя из нета, та попаднах на информацията за това какво не трябва да се яде. Тъй като хапвам доста тиква, та реших да споделя, пък някой може да е бил със сходен проблем и да каже нещо по въпроса Hug След вашите отговори, обаче, метнах една тиква във фурната, пък ще я видим тая работа. То и от 2 дена не съм яла тиква, а пък девойката сега е най-зле, та може да се окаже, че всъщност "вредното" всъщност помага Joy

# 707
  • Мнения: 3 501
Съгласна съм с Бърди. Просто следете детето.
Lady V, 29.09 е поправката значи.  Grinning Ми че то бебчето вече е на повече от месец. Да е живо и здраво!
Тия, пък за тиква за пръв път чувам, че не трябвало. Няма такова нещо. Да ти е сладко!
Мама-хипопотама, новини няма ли вече?  Hug

# 708
  • Мнения: 486
Привет,мами!Нещо не мога да се включа хич нямам време!Но днес ще се опитам да ви изчета!Идват ни вече гости да ни видят бебката!
Я ,виж ти двете ми любимки имат р.ден на една дата  Thinking
Честит рожден ден на АРИМ и ОЛЕТО!Да сте живи и здрави ,всичко най-хубаво да ви предстои!

Честито на новите мами,да са им живи и здрави дечицата!
Честити месечинки на празнуващите!


Моята Симона има по бузките червени пъпчици с бели връхчета ,чудя се дали са нормални дето се чисти или от някоя храна ,която съм яла? newsm78  Иначе не се лишавам от нищо ,само кафе не пия! Притеснява ме  ,че суче малко  и да не ми намалее кърмата ,вече не се и цедя ,нищо не пуска!Суче 5-10мин ,заспива,задява се и не мога да й отворя повече устата!После ,ако спи или поне не търси два часа до три.Вечер прави една пауза от 4часа!
Вчера ни беше първата разходка ,после ще ви пусна снимки!Беше хладно и не ни хареса много!

# 709
  • София
  • Мнения: 1 395
Мирче, Оле, честит рожден ден! Много да ви радват дечицата и по-малко ядове Hug

Скорпионче и аз така свалях количката - държа я колкото да не се обърне настрани и да не слиза много бързо, тя е голяма, здрава, с амортисьори, какво я пазиш, да не мислиш че по дупките по улиците по-малко се раздрънква. Моята беше 15кг. Излизах по обяд и следобед мъжът като се връща от работа ни прибира. Иначе секциото не ми беше проблем и се е случвало да я вдигам още първия месец.

Бяхме на консултация, Ванеса вече е 4.500 и 54см Shocked Преди две седмици я изкараха че не е пораснала и милиметър, сега пък 5см, направо ще ме убият тия хора hahaha Още е с жълтеница и ще ходим на гастроентеролог. Сега ще чета по-подробно за тая жълтеница че хич не ми е ясно newsm78 Малкият е сополив, вчера вдигна температура (дано е от зъбките че растат кучешки) и му е зачервено гърлото. И мен ме боли гърло много и вчера имах малко температура. Дето вика мъжът ми - Ванеса ми е взела имунитета. От 13 годишна боледувам за по 1 ден веднъж на 3 години, откак забременях с нея през два месеца съм болна Crazy Пък тя е все здравичка, пу-пу, на мама голямото момиче Heart Eyes

Аз още спя с малката (и също всичко е мокро, но аз отново съм почнала и да се потя като след раждането #Cussing out ). Тя между другото обича след като се напапка през нощта да си сложи бузката върху цица облегната и така да нанка. Малко е болезнено като започнат да се пълнят, че е притисната между главичката и леглото, но е адски сладко. Онзи ден беше така и аз се дръпвам малко назад тя мести главичка след мен да се гуши Heart Eyes

Ям абсолютно всичко. Ям повече от всякога и ми се прияждат разни работи повече от всякога. Понякога опитвам да заменя нещо с нещо по-полезно, но само ако ми се пие. Примерно ако съм пила вече кола ще си взема Нестий. Но не се ограничавам, само силните алергени избягвах първия месец, вече не - нали така свисква организмът на бебето по-постепенно.

Подплънки използвам непрестанно. Ползвала съм Авент, Томи Типи, Чико. Накрая си взех най-евтините в аптеката (Бейбилов май бяха, 30 броя 5 и малко лв) и даже са ми по-удобни. Тия лепки на другите не вършат работа, а тези поне са леко извити като конус и пасват доста добре.

Какви сутиени носите? Аз още карам с тип "спортни" дето се водят, мисля си че с банели ще ми е трудно да дръпна блузата и да кърям навън, така ли е? Тези нали са меки и ги дръпвам точно като блузата и готово. Но иначе ги рмазя и ми се иска нещо друго.. Ама сутиен за кърмачки за не знам си колко си лева ни щъ, мерси Naughty

Дали не е дълъг тоя пост? Embarassed Mr. Green

П.п. сега ми се прияде рачел Tired

# 710
  • Мнения: 109
Здравейте Wink Честит рожден ден на Олето и Арим!  bouquet Ние преди малко се нахранихме и ще отиваме на разходка,че после ме чака готвене,чистене и така....... Аз също не свалям подплънките и си нося сутиените за бременни и имам 1 кърмачески и смятам да си взема още 1,че ми е много удобен. Бебз малката по същия начин обича като се нахрани да си слага бузата на цицката и така да спи. Heart Eyes И аз си ям абслютно всичко и си пийвам по 1 чашка бира или вино. Кафе пия сутрин по 1,но аз без кофеин не мога,не съм забелязала да се отразява на малката. Хубав ден ви желая ние отиваме да се печем на хубавото слънце навън Hug

# 711
  • Мнения: 3 501
Бебз, аз ползвам сутиен за кърмене. Много ми е удобен.

# 712
  • Мнения: 41
ЧРД ОЛЕ,ЧРД АРИМ!ЖИВИ И ЗДРАВИ ДА СТЕ, И МНОГО ГОРДИ МАЙКИ!

# 713
  • Мнения: 7
Честити рождени дни на Арим и Олето!!! newsm67
Аз също ям и пия всичко Blush Blush
Ей много ни мъчат тези колики, няма спасение  smile3511
След малко сме на ваксина и после ще има да се разнасяме цял ден  Crazy Crazy Crazy
И времето тук е ужасно, абе с две думи Banghead Banghead

# 714
  • Sofia
  • Мнения: 122
Боже, чета ви и тъкмо започна да пиша нещо и малката се събужда......така вече 2-3 пъти  Crazy не съм мислила,че ще докарам до това състояние.
Както и да е специални поздрави за Мирчето Честит да ти е празника скъпа!!!  Hug  bouquet
 Честито и на Олето!!! Днес имате късмет и времето е с вас, дано да си изкарате страхотно !!!
Искам да ви кажа, че вчера купих капки за колики ентерокинд, т.като прочетох, че ги препоръчвате и наистина имат страхотен ефект, преди това бяхме с инфакол и детето постоянно ревеше, а снощи за пръв път спинка спокойно.  Simple Smile
днес съм на преглед при педиатърката и после ще ви пиша. ние бяхме мин седмица в токуда за контролен преглед който се полага и Масларска ми каза да я кърмя по-малко, защото е качила 600 гр. след изписването т.е. за 2 седмици  Shocked
аз се опитах, но детето е гладно и търси гърда. някой с подобен проблем има ли...ще видя и педи какво ще каже.

приятни разходки на всички  Heart Eyes

Моята бебка се роди 3500, 51 см, виждам че на първа стр не е отбелязано и ще съм благодарна ако го направите.  bouquet

Да кажа за сутиените-купих си страхотен сутиен от Чиполино на т.каблешков- за 29 лв, голяма находка, защото е страшно удобен, има и черни и бели, аз всех черен, материата е страхотна. а през ноща слагам от безшевното бельо спортно потниче щото иначе всичко ще увисне.  Naughty

Последна редакция: вт, 02 ное 2010, 13:18 от *Ani_J*

# 715
  • Мнения: 1 298
Честит рожден ден на Арим и Олето! Много щастие, момичета!   bouquet Hug

И аз ям всичко. а тиква така ми се яде. тук пуснали едни декоративни само, толкова ме е яд, че няма хубава тиква.
Аз и мед в чая си слагам, и кафе пия.

Пашик, и Нико е с  такива пъпчици. Както разбирам повечето бебета имат подобни и минават сами.
На консултацията ми казаха, че тези пъпки нямат нищо общо с кърмата и да не ги мажа с нищо.

Бебз, аз използвам сутиени за кърмачки, те сами най-удобни и лесни за кърмене. Особено навън.

Ани, 600 гр. за 2 седмици не е кой знае колко, че да намаляваш кърменето, особено при гладно бебе.
Аз не бих го направила. Нико за месец качи около 1300 и не са ми казвали, да му давам по-малко.
Напротив, дори ме насърчиха и  казаха, че това означава че кърмата му стига. А и малко бебе как се ограничава.  newsm78

Ох, тук е ужасно време, вчера в мъгла се разхождахме половин час, ама днес и вали.

# 716
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 417
 Здравейте!

 ЧРД, на Арим и Олето, много щастие, здраве и усмивки!  newsm59

Исками аз рачееееел! Много обичам!

Относно храненето - аз си се храня нормално, за момента избягвам само най-силните алергени, но пък мед си позволявам по-малко с чая или с кисело мляко.

Ние вчера бяхме на контролно мерене и според докторката бебчо е качил малко, пък според мен е нормално, все пак сме само на кърма. От изписването е качил 380гр според нейния кантар, накара ме са направим контролно кърмене, въпреки, че скоро беше ял и не беше много гладен и за 10ина минути вяло сучене успял да изсуче 50гр и тя, и аз останахме доста учудени, мислехме, че нищо няма да е поел.

За сутиените - аз си купих 1 за кърмачки и ще трябва да си купя поне още 1, много ми е удобен, имам и памучен на Триумф, обикновен, но не ми е толкова удобен.

Коликите и него го морят много, то си е направо нас, щото и моето здравенце се взима, ама какво да се прави - не съм спала от изписването и тази нощ ако ми се събират 3 часа сън ще съм щастлива - снощи си легнахме след 2, събуди се в 4 и малко и от тогава ми виси през половин час на циците, ако не е там се гърчи и реве и така. Да минава по-бързо този период, че вече звездички виждам посред бял ден. Crazy

# 717
  • София
  • Мнения: 1 395
Ани на същите седмици същите грамажи, същите изходни - никакви диети не са ни налагали.

# 718
  • Мнения: 6
Честит рожден ден на двете красиви мамчета - Мирчето и Олето - да сте много щастливи, обичани и здрави   bouquet

Аз също се присъединявам към момичетата, които хапват всичко, което им се яде. Също така пийвам по 1 кафе сутрин - според зависи от тонуса ми или е 3в1 или нормално кафе. До момента на Йоанна не й се отразяват по никакъв начин.
Подплънки и аз нося, но нощно време махам сутиена да си почиват гърдите, въпреки, че всеки ден сменям тениски, нощници или там с каквото спя  Laughing
Ani - не съм привърженик на ограничаването на бебетата. Те най-добре си знаят от колко храна имат нужда. в крайна сметка в момента е един от най-активните им периоди на израстване и е нормално да наддават повече. Странна ми е реакцията на лекарката  Crossing Arms Thinking Като писа за Каблешков - да не би да живееш някъде в района?
Не съм, Бърди и всички останали момичета, които сте раждали в "Шейново" - ще ходите ли на този безплатен преглед, който ни се полага по каса? Аз още се колебая, т.к. болницата не ми е много в района, но от друга страна май не е лошо да мина един ехограф за собствено успокоение  newsm78.
И още 1 въпрос - как мина първата ваксина при тези бебчета, на които вече са им я били? Че ние другата седмица отиваме и да съм психически подготвена  Wink
Отиваме да се храним и после на разходка  Grinning Хубав и усмихнат ден на всички!
 

# 719
  • Варна
  • Мнения: 1 959
Момичета ,ето ги нашите пъпчици,мислите ли че е обрив ,или от тези ,които сами си минават newsm78
http://media.snimka.bg/7510/021275084.jpg
http://media.snimka.bg/7510/021275087.jpg

Общи условия

Активация на акаунт