Отговори
# 360
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
За белега така си говорят по презумпция май.  Wink Според мне е доста нелогично толкова масово белега да е тънък, при положение, че реално белезите са натрупване на допълнителна тъкан, а не обратното. Срамота, аз ли да ги уча тия доктори на медицина!  #Cussing out

Д., ако предчуствието на Нощни очи е вярно, стискам палци  Mr. Green

Май ще се окаже вярно. Преди малко Деси ми се обади, че е прокървила малко!  Crazy Скоро ще си имаме бебче май! Mr. Green Heart Eyes Аз чакам в пожарна готовност новини.  Crazy

Това за изпускането... не съм се захванала още да го проучвам как и защо се случва. Знам само, че майка ми се оплаква понякога, че и се случва, а тя не е престаряла. Може би има логично обяснение и за това  Rolling Eyes Rolling Eyes

Доколкото знам няма нищо общо с начина на раждане!  Peace

# 361
  • Мнения: 705
За уринарната инконтиненция можете да прочетете тук

# 362
  • Мнения: 18
Д., ако предчуствието на Нощни очи е вярно, стискам палци  Mr. Green
Май ще се окаже вярно. Преди малко Деси ми се обади, че е прокървила малко!  Crazy Скоро ще си имаме бебче май! Mr. Green Heart Eyes Аз чакам в пожарна готовност новини.  Crazy
Стискам палци и аз  Peace  Praynig

# 363
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 newsm44 стискам  много силно палци Praynig

# 364
  • Мнения: 656
D&D&D, стискам палци! Всичко ще бъде наред! Аз пък имам усещането, че ти ще си "нашето" успешно вагинално раждане, толкова дълго чакано в темичката ни!  Hug  Hug  Hug

Аз пък съм просто убедена, че ще е така  Heart Eyes  Grinning. Чакам с нетърпение хубавата новина!  Heart Eyes

Лейди, добре дошла и от мен   bouquet

# 365
  • Мнения: 22
Здравейте Simple Smile
D&D&D,  Hug, стискам палци и дано скоро да се похвалиш.
Погледнах на първа страничка да видя кога бе термина на D&D&D и забелязах "Cappucino", позволих си да надникна в профила й и видях, че е родила в края на октомври бебе Лъчезар- да й е жив и здрав Лъчко и носи само радост удома и надявам се да ни разкаже и тук как е минало раждането Simple Smile
Аз съм вече вкъщи, ползвам си отпуска и малко болнични ще пусна преди 45 дневния и ви чета по-редовно, вълнувам се много и се радвам на новите попълнения.
Засега съм спокойна и положително настроена, още не са ме връхлетели "Радините вълнения". Последният път, когато бях на УЗ, споделих с доки моите мисли, и за моя изненада тя прие нещата много нормално- жалко, че тя е само ЖК и не изражда, а и тя също чакаше бебе, а вече може и да е родила. Моето бебе върви една седмица напред (поне на 1.11. така се видя) и според докторката, ако не наддава много, ме подкрепи да се пробвам за нормално раждане. Помолих я да ми види и разреза, каза че е добре, без да изпада в подробности. Посъвева ме да се срещна с друг доктор, не с този, който ми води секциото предния път. Аз така си и мислех, но за тази среща ще изчакам поне следващия ми УЗ в средата на декември, че дори и и след празниците, през януари,  за да видя и аз как върви бебо по размери и най-вече, да не се разочаровам преди празниците.
Имам подкрепата и на съпруга ми, с останалите около мен не съм споделила нищо, пак за да не се разочаровам.
Преди всичко аз, както и вие, се стремим крайния резултат да са едни живи и здрави бебета, затова предимно се моля нещата да се развиват добре, не отхврърлям и факта, че може и да има пак секцио, стига да си гушкам накрая бебето.
Пожелавам ви лек и спорен ден:-)

# 366
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ехееее, честито на мама Капучино. Честит й Лъчезар!  Hug  bouquet Да озарява живота й с усмивката си и звънливия си смях!

Зъбче, радвам се за положителните новини при теб. Докторката, която ти води ЖК-то не ти ли препоръча някой колега, който би бил благосклонен към желанието ти за VBAC?

# 367
  • Мнения: 22
Зъбче, радвам се за положителните новини при теб. Докторката, която ти води ЖК-то не ти ли препоръча някой колега, който би бил благосклонен към желанието ти за VBAC?
Ами говорехме за Георгиев от АГ-то и него ще потърся, стига да не е в отпуск по това време или да ми откаже (надявам се да не ми ...), напоследък чета и чувам, че е много предпочитан и търсен доктор, явно има защо Simple Smile

# 368
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Можеш да се свържеш с fl0 за инфо, тя ражда при него!  Peace

# 369
  • Мнения: 2 614
Хм, нямах идея, че има такава тема дори, подхващам я да я чета, благодаря на Мамарина, която пусна линка в една друга тема Peace. И аз искам нормално след секцио, но.... (честно казано се съмнявам да се случи)
Хубав ден на всички   bouquet

# 370
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Правда, добре дошла при нас!  Hug
Разкажи ни повече за обстоятелствата около твоето секцио. Така ще ти бъдем вероятно от по-голяма полза.

(честно казано се съмнявам да се случи)

Съмнения тук не се приемат!  Naughty Hug Ако не друго, длъжни сме поне да опитаме. Пък накрая каквото сабя покаже.

# 371
  • Мнения: 415
Ей Правда добре дошла!
Спомням си те от едно време от кърмаческия ако нещо не ми изневерява паметта  Laughing
Аз мисля че вече е време да почнат успешните VBAC-и даже и в нашенските болници така че няма да се съмняваш много  Peace
Наистина разкажи ако искаш.

ПП аз после ще допрочета че набързо

# 372
  • Мнения: 2 614
Привет, Мунка, Нощни очи   Hug Благодаря за посрещането!

Мунка, не те лъже паметта, оттам ме помниш Simple Smile и пак там ще се завърна Simple Smile

Секциото ми беше лекарска манипулация, грозна история, но мина и замина....
Сега ми се ще да се надявам, че въпреки немалкото съпътстващи тази ми бременост , хм, ще ги нарека, леки отклонения от нормалното, все някой лекар ще се реши да ме последва в желанието ми.
Разбира се, ако медицинските показатели не го позволяват, или биха навредили на бебето и на мен, дори няма да се опитвам да настоявам.
С гестационен диабет съм и с инсулинова резистентност. За капак, все още лека анемия, като знам миналия път, колко сериозно стана към края, ще се надявам взетите отрано мерки сега, да позволят и на мен да разбера не само какво е окситоцин, и контракции, но и самото естествено раждане Simple Smile

Хубава вечер на всички  Peace
Лека бременост, на очакващите щастливото събитие и дано стане това, което всички искаме  Hug

# 373
  • Мнения: 2
Здравейте,
Идвам да се отчета след вчерашната консултация и да си пооближа душевните рани.

Бебето си е все така напречно и ми назначиха дата за секцио 27/12 - 10 дни преди термин. Лекарката не иска да чака до последно, пак ми обясни за рисковете от изпадането на крака и ръце при спукан мехур и някакво разкритие, макар и не пълно, но въпреки това ще се консултирам и с другия лекар, който ми препоръчаха.

Разбира се, лекарката каза, че ако се обърне междувременно, ще чакаме всичко да тръгне нормално, но я притеснява това, че и първото бебе е било така до края - този бебок поне се върти насам-натам и някак си имам надежда, докато предният си стоеше все в една и съща поза в последните седмици. Каза, че можело да се дължи на къса пъпна връв, пъпна връв, увита някъде си, която не му позволява да се завърти, мека коремна мускулатура или някаква особеност на таза ми, заради която бебо не може да заеме изходна позиция. Каза, че може и въобще да не се разбере защо не се обръща.

Питах я за акупунктурата с прилагане на топлина (не помня как се казва) - каза, че можело да доведе до отлепяне на плацентата, но ако искам, да пробвам. Каза също, че някога в тази болница са практикували външно обръщане на бебето (за това пише много по американските сайтове), но въпреки това процентът на жените, успели да родят естествено след тази манипулация, оставал нисък (под 50%), и спрели да го правят. Насърчи ме да си правя упражненията, но не ме обнадежди кой знае колко. И така, сега съм посърнала...

Нощни, как е адашката, изпълни ли се пророчеството ти? Simple Smile

# 374
  • Мнения: 13
Здравейте и благодаря за хубавите пожелания!
Аз ви чета и ви стискам палци редовно, но ме досрамя да пиша, тъй като в края на краищата се поддадох и склоних за секцио. Просто като нямаш нужната опора и увереност и...така се получава. Лекарят, който се беше навил да ми води естествено раждане не беше  в страната по него време и това съвсем наклони везните. Поне добрата новина е, че не беше толкова ужасно, колкото първия път и се възстанових значително по-бързо. Малкият беше от самото начало с мен и кърменето тръгна идеално.
 Искрено пожелавам на всички, на които им предстои да имат нужната подкрепа, увереност и да успеят да родят нормално, бързо и лесно!

Общи условия

Активация на акаунт