Отговори
# 375
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Нощни, как е адашката, изпълни ли се пророчеството ти? Simple Smile

С контракции е от понеделник вечерта. Още чакаме, но вървят нещата.

# 376
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета  Hug
Чета ви отдавана и се радвам, че от вас мога да науча много информация за VBAC. И аз се боря за това. Имам нужда да чуя и вашето мнение за следното- Очаквам второто си дете началото на януари. Първото е родено със секцио по спешност. Между двете ми раждания ще има 2 години без 20 дни. Не мога да намеря лекар, който да се съгласи за нормално. И.. напоследък се замислям за идеята при следващия разговор с лекар/последния с който ми остана да говоря/ да излъжа, че са минали 3 години, а не 2.  Embarassed Близките ми са против това, но аз не виждам друга алтернатива за да си увелича шансовете някой лекар да се съгласи. Те като чуят 2 години и директно ме отрязват.   Crossing Arms Вие какво мислите? Да излъжа ли? Ох, по дяволите,  ooooh! трябва ли да се борим с всички средства за да извоюваме нещо толкова нормално - вагинално раждане?!

# 377
  • Мнения: 2
Нощни, това е супер, много се вълнувам! Ако сте в контакт, кажи й, че й стискам палци! (едва ли й е до това, ама за морална подкрепа).

Здравей, vbac, добре дошла!  Hug

Не знам дали може да се разбере при някакъв преглед колко време е минало от предишното секцио, но ако има такава възможност, рискуваш да "те хванат".
Иначе според мен зависи от това доколко се е възстановила тъканта в областта на белега, т.е. дали си била на контролен преглед след секциото и да са ти дали "зелена светлина" за второ бебе. Ако си уверена, че всичко е ОК и не си имала някакви неразположения по време на бременността, които евентуално да са били свързани с операцията (примерно силни болки в областта на белега, кървене с неясен произход и т.н.), мисля, че можеш да поразкрасиш историята. Ако обаче има нещо, което те притеснява, аз лично не бих рискувала да ме изпуснат и мен, и бебето само заради идеята за нормално раждане.  Peace Надявам се все пак всичко да е наред, да намериш правилния лекар (сигурна съм, че момичетата тук ще могат да те насочат) и да се похвалиш с нормално раждане.  Wink

# 378
  • Мнения: 705
Деси, две години са напълно достатъчни за възстановяване на матката. В този смисъл е абсурдно да се налага да лъжем, но уви.

vbac, можеш да намериш лекар, който би се съгласил, си мисля. Можеш и да отидеш при консултанта на коя да е болница, той със сигурност ще ти даде зелена светлина. Обикновено те са от старата школа и не могат да проумеят тази истерия със секциото. В ТК е проф. Кацулов, във Втора градска е Стамболов, за останалите не си спомням поименно, но си мисля, че това ще получиш като отговор. След като вземеш писмено становище от тях, можеш да разговаряш с лекар. Това е "легалният" вариант.
Другата възможност е да отидеш при дежурен екип без уговорки когато раждането е достатъчно напред. До този момент да се подготвиш много добре, за да не те шантажират.
Третата, разбира се, е да кажеш, че е минало повече време. Не знам доколко това е възможно и редно, но много нередни неща се случват по болниците. Именно такива нередности са причина за съществуването на тази тема.

Каквото и да решиш, пожелавам ти лека бременност и успех на финала!  Hug

# 379
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
По ехограф и по един преглед няма как да се разбере кога точно е било секциото - дали преди една, две или три години, така че струва си да пробваш. А най-добре, ако не те питат, не коментирай кога е било секциото ти.

Деска, дано мъника се завърти. Пробва ли се да се овържеш с нещо да стегнеш корема, когато се е завъртял бебока надолу и да не мърда?

Иначе от адашката ти нямам съвсем прясно инфо. Мисля да звънна след малко. Последно към 5 часа следобяд говорихме, каза, че е със 6-8 см разкритие (мерили са по червената линия над дупето). От тогава не ми е писала в скайп, като нищо да си имаме вече бебе!  Whistling

# 380
  • Мнения: 0
Нощни очи, zozima, bg_desi , благодаря ви за мненията и подкрепата!  Hug  Нямам никакви неразположения или болки, които да подсказват проблем с белега. Но много ми се иска мъжа ми да присъства на раждането и затова трябва да избера екип предварително, иначе няма да го пуснат. Ето защо, не мога да отида в последния момент в родилното. А и ми казаха, че дори и да отида с 9 см. разкритие пак ще ме срежат- това за Майчин Дом. Ще пробвам със среща с консултантите на болниците. Дано имам успех! Ще ви държа в течение.  Hug   Успех и на всички вас!!!  Heart Eyes

# 381
  • Мнения: 705
vbac, може ли да кажеш името на лекаря, който ти каза така?

# 382
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
А и ми казаха, че дори и да отида с 9 см. разкритие пак ще ме срежат- това за Майчин Дом.

Очарователно, няма що!  #Cussing out
На твое място в Майчин дом повече не бих стъпила.  Naughty

# 383
  • Мнения: 567
Иначе от адашката ти нямам съвсем прясно инфо. Мисля да звънна след малко. Последно към 5 часа следобяд говорихме, каза, че е със 6-8 см разкритие (мерили са по червената линия над дупето). От тогава не ми е писала в скайп, като нищо да си имаме вече бебе!  Whistling

Ох, като нищо! Дано, дано!  Praynig Толкова много я мисля - до къде ли е, как е? Сутринта като станах и си  представих, че вече е родила! Стискам силно палци вече да е гушнала бебето и да е потънала в блаженство!  Laughing  Laughing  Laughing

Мари се загуби?  Rolling Eyes Ще имаме 2 бебета май!   Laughing  Laughing  Laughing

Мари, D&D&D стискам палци - дано всичко е наред и всички да сте живи и здрави!!! Леко и бързо раждане!  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed

правда_z, добре дошла! Ние тук сме вече относително висок процент от майската тема!  Laughing

vbac, не е заради годините - просто затова са се хванали! Иначе ще измислят друго! При мен като са минали 4 години, да не би някой лекар да се е навил?  newsm78

P.S. Аз днес бях за първи път на курс по йога за бременни при Роси Божкова! Много съм щастлива! Страхотно беше!

Последна редакция: чт, 02 дек 2010, 23:40 от spasdidi

# 384
  • Мнения: 0
Д-р Алексиева. Много е точна и мила, НО просто не подкрепя нашите убеждения. Поне беше честна да ми го каже предварително. има лекари, които уж дават вид, че са съгласни с твоите виждания за раждането и в последния момент се извъртат или почват да те плашат с най- различни усложнения.

# 385
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Иначе от адашката ти нямам съвсем прясно инфо. Мисля да звънна след малко. Последно към 5 часа следобяд говорихме, каза, че е със 6-8 см разкритие (мерили са по червената линия над дупето). От тогава не ми е писала в скайп, като нищо да си имаме вече бебе!  Whistling

Ох, като нищо! Дано, дано!  Praynig Толкова много я мисля - до къде ли е, как е? Сутринта като станах и си  представих, че вече е родила! Стискам силно палци вече да е гушнала бебето и да е потънала в блаженство!  Laughing  Laughing  Laughing

Още няма бебе, но тая нощ ще е!  Mr. Green Сега вече с мъжа й общувам, защото тя е в друга вселена.  Crazy Simple Smile Вероятно е с пълно разкритие (изгонила го е и ней дава да я пипа), но още няма напъни. Бебето е още високо. Дадох няколко идеи как да го придвижат в малкия таз. И чакам... (надявам се, че няма да ми се разсърди, че я раздухвам тук  Embarassed сигурна съм, че положителната енергия, която й пращаме всички само ще й е от полза!)

спасдиди, удари едно рамо с малко тес. Аз съм прекалено превъзбудена за да се справя адекватно за момента с някое прокси.  Crazy
Много се радвам, че ходиш при Роси. Надявам се да успее да ти помогне да намериш увереността си.  Hug

# 386
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Чакам с такова нетърпение да чуя добрите новини днес  Praynig Чак други думи не ми идват...  Blush

И аз ще съм с разлика 4 години между двете раждания и мен за сега ме "режат" докторите (и в дтвата смисъла)

# 387
  • Мнения: 14
Бебето си е все така напречно и ми назначиха дата за секцио 27/12 - 10 дни преди термин. Лекарката не иска да чака до последно, пак ми обясни за рисковете от изпадането на крака и ръце при спукан мехур и някакво разкритие, макар и не пълно, но въпреки това ще се консултирам и с другия лекар, който ми препоръчаха.

bg_desi, исках само да ти кажа че не е проблем при тръгнало вагинално раждане, даже и след като бебето (или част от него) е навлязло в родилния канал, да бъде искарано със секцио.
Говорих с една докторка точно по този въпрос, защото и аз исках ако се наложи евентуално секцио, то да бъде при вече започнало нормално раждане. Та тя (между другото израждала е над 2000 бебета и говори от опит) ми каза че може половината бебе да е в родилния канал и пак да го издърпат нагоре и не е проблем.
Друг случай беше с една моя приятелка - тя тръгна да ражда в 30-та седмица и бебето беше започнало да излиза с едното краче напред. Наложи се секцио по спешност заради комбинацията от позицията на бебето и това че е недоносено, издърпаха бебето нагоре без никакви негативни последствия. Така че не се оставай да те манипулират за насрочено секцио преди термин. При положение че твоето здраве и това на бебето са ок, по-добре е и за двама ви родилния процес да започне от само себе си. thumbsup

# 388
  • Мнения: 1 274
И аз се ослушвам за хубави новини днес Hug
Да се отчета накратко, онзи ден и вчера сутринта бях с не много силни болки, но до там, вчера цял ден съм пушка, днес също!Тоновете ги мериха преди няколко дни , бяха в нормата, апарата отчете и не много силни контракции!Движенията на бебата са намаляли, само ме побутва, явно и е доста тясно!Живот и здраве другата седмица ще се видим!Дано поне секциото мине леко!Вече напълно се примирих, просто няма друг начин при мен явно!

# 389
  • Мнения: 2
Cappucino, няма място за срам!  Hug Напрежението и убежденията в нашето общество са си оказали влиянието, важното е, че поне си имала смелостта да си част от тези, които искат да опитат! Гушкайте се с бебчето и бъдете живи и здрави!  Heart Eyes

Нощни, слагах си колан и го стягах възможно най-много, но не става. Просто сутрин, като се събудя, бебо може да е в правилната позиция, но почти веднага след това се завърта напречно и си е така през деня. Вечер понякога го усещам как се върти - снощи например с мъжа ми проследихме как главата се премести от ляво през долу надясно и сутринта се беше сгушил под/над/около черния ми дроб, само че не можах да разбера къде е главата, беше като пъшкулче. Сега вече си е напречно като в хамак.

Гледах едно клипче за ръчното външно обръщане, беше интересно и се оказа, че се опитвам да правя нещо подобно, ама съвсем лекичко - просто като усетя къде му е главата, започвам леко да го милвам, да му говоря и да масажирам в желаната посока. Ама не е от сговорчивите Simple Smile

Много е вълнуващо раждането на Деси, явно всички го преживяваме, дано да не се измъчи много и днес вече да се похвали с бебчето!  Heart Eyes

ladyV, много ти благодаря за информацията! Както можеш да си представиш, на мен ми се представят само рисковете и това е основното, за което може да прочете човек в нета. Лекарката не казва, че не може да се направи секцио по спешност при тръгнало раждане, а че е рисковано заради евентуалните травми на бебето - обяснява ми за някакъв плексо-нерво не знам какво си, ако примерно се заклещят ръката и рамото на изхода, докато главата е вътре. Явно се презастрахова, но тук повечето лекари са така - при най-малкото оплакване ти пускат хиляда изследвания, за да са сигурни, че са проверили всичко. Така или иначе ще се консултирам и с другия лекар, да видим какво ще ми каже.

mari:), и при теб не остана вече, скоро ще си гушнеш бебчето, супер!  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт