Януарски мами броят килограми! - 13 тема

  • 31 297
  • 760
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 32
Да се включа и аз на последна страничка с моите страхове.

Нормално раждане: Още нямам страхове за нормално, но като цяло да не би бебето нещо да се увреди по време на раждане.

Секцио: 1.Упойката- тук ги правят с пълна. Страх ме е как ще ми подейства.
2. Страх ме е и от това ,че ще ме режат. Дали няма да има после някакви страствания и след колко време ще мога да спортувам. /Ако някой знае ,нека да ми каже./
3. Дали няма да имам някакви усложнения като възпаления ,трудно зарастване и тем подобни.
4. Катетъра/ Звучи ми заплашително/

 Wink ИИИ, и аз съм в 8ми месец. smile3521 smile3521

# 721
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
Здравейте момичета  Hug
Първо - да кажем,че срещата на Софийските мами мина много приятно. Бяхме 10 бройки (+още 10).  Радвам се,че се запознахме,а сега да чакаме и снимчици!
Второ - без да звучи прекалено пресилено - страхове от раждането нямам, нито за секцио , нито за нормално.Все пак за това са лекарите, дори да възникнат проблези, да ги решат. Единственото притеснение ми е след раждането , защото ще ми е първо дете и може леко да се ошашкам, кое как да направя!

# 722
  • Мнения: 12
Здравейте, отдавна не съм писала.
Вече съм здрава което е много добре newsm44.
Чета ,че разнищвате страховете  е мен ме е страх най-вече дали всичко с бебока  ще е наред.Другото не го мисля.Напоследък спрях да се ровя в Интернет за да не се филмирам още и съм по добре.Гледам да съм много позитивна.В това хубаво време си правя разходки,които ме зареждат положителна енергия.
Секса е табу от началото на бременността ми.Татето не съм го мислила,дори не съм го питала.
Сега се връщам да чета.

# 723
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 997
Една провокативна мисъл ми хрумна  Twisted Evil
Когато тръгнем на екскурзия или почивка, колко неща може да се прецакат?
- Да се развали колата насред пътя (ако сме с кола)
- Да катастрофираме
- Ако сме със самолет - да го изпуснем (засядане в асансьора, катастрофа на път за летището)
- Да се подрискаме или разболеем от нещо
- Да се прецака времето баш за нашата почивка
- Да се дублират резервациите в хотела
- Да попаднем на кофти съседи в хотела
- Да се изпокараме с партньора...

... има и още доста, но не се сещам

Та като мисля в тази насока, направо не ми се почива!  Mr. Green

# 724
  • София
  • Мнения: 550
Ноеми, много точно казано  Peace  Притесненията за раждането, независимо по какъв начин са нормални, за някои е страх от  непознатото, за други от познатото. Аз лично гледам положително на нещата и като bubeto_d, не изпитвам особени страхове.

Аз също бях на срещата, макар и за малко, но ми беше много приятно. Надявам се скоро да повторим, от нас зависи  Peace

Говорихме за училището на "9 месеца". На мен ми допадат следните лекции:

19 ноември - "Безпроблемно раждане - контракции, дишане и обезболяване"
26 ноември - "Масаж и гимнастика на бебето. Двигателно развитие през първата година"

Мисля да се запиша, ако се съберем повечко ще е супер Simple Smile

# 725
  • Велико Търново
  • Мнения: 245
Ноеми,  Joy Joy Joy,

# 726
  • Мнения: 6
Ноеми, много си права, ако тръгне човек всичко да го мисли от черната гледна точка... ми то май няма смисъл да се прави каквото-и-да-било. ТО аз за себе си отдавна знам, че мисленето не ми влияе добре  Joy ще взема направо да спра най-после.

Другото кофти на негативното мислене, е че дори и нещо да се прецака, ама по никакъв начин не ти помага факта, че си го мислил предварително. Когато говорим за малко или повече субективни фактори... ми к'вото има да става ще стане. Важно е да се погрижим единствено за нещата които зависят от нас - другото не можем да го измислим.

# 727
  • Мнения: 1 424
Здравейте кореми   bouquet

Много ми беше приятно днес на срещата, всички сте много готини и позитивни, ей сега ще кача и снимки да се гледаме какви сме хубавици  Crazy

Anabella изписахте ли бебето? И аз се загледах по тези лекции и може да успея за тази на 19.11.  Simple Smile ще ми е приятно да се видим там

Да ви кажа, чета, чета и стигам до извода дали секцио или нормално все тая, важен е резултата  Heart Eyes А толкова лесно не се плаша, все пак всички глави дето ходят по тая земя от там са излезли  Crazy

Хайде качих снимчиците, ако съм объркала някой казвайте - приемам рекламации hahaha

Последна редакция: нд, 07 ное 2010, 19:42 от Jorjianaaa

# 728
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
Anabella Аз ще пробвам и за 2-те срещи, но едната ще отпадне със сигурност, защото съм планувала още едно пътуване до Пловдив преди да вляза в 9-я,а и 2-те дати са през почивните дни! Но не се знае. То записването предварително ли става?

# 729
  • Бостън
  • Мнения: 13 592
Чакаме снимки от Софийските тумбаци  Grinning

ГоУЕМ страх имам - че всичко ще е наред и ще ме изпишат по-рано и няма да успея да се наспя като хората докато съм в болницата. А да, и че могат да спрат интернета за пациенти и да ми съсипят предаванията в ефир на новия беб!  Crazy

1-вият път безумно ме беше страх от епидурала ( и от иглите в частност), но пък анестезиологът ми беше толкова секси сладур, че съвсем забравих да се боя (да поясня - и съпругът ми присъстваше, докато обяснявах на анестезиолога, че е най-желаният мъж на света  Mr. Green а по време на реалното рязане бистрехме руските общности в Америка - както казах и секси и умен!)

# 730
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
Jorjianaaa  Надявам се да не се обидиш, но изтрих снимките от албума "Кой сме ние" и направих нов "Среща на Софиянки". Там съм преместила снимките, които си качила  Peace
А останалите, които снимаха, да не се ослушват,а да качат снимки и те  hahaha

Последна редакция: нд, 07 ное 2010, 20:11 от bubeto_d

# 731
  • Пловдив
  • Мнения: 77
Момичета много сте хубави - пу-пу  Hug

# 732
  • Мнения: 36
Здравейте, всички!  Hug

Аз съм от януарки 2010. Минавам само да ви поздравя и да пожелая на всички леко и радостно раждане!
На 11 януари родих сина ми, всичко мина много леко, спокойно и безпроблемно.  И ето, сега на скута ми спи едно прекрасно дете, което вече се учи да ходи и се смее по цял ден.  Не се тревожете. Наслаждавайте се на останалите дни от бременността. Това е уникално време от живота. Стискам палци на всички ви! Бъдете здрави, спокойни и щастливи - сега и след раждането!   Two Hearts

# 733
  • Мнения: 493
Много сме хубави  Flutter ама можех ли да изляза по-зле  Crazy Срещата беше супер,искам пак  Whistling

За страховете:
от нормално раждане страхове нямам никакви.
от секциото (вече съм претърпяла операция, подобна на секцио):
- упойката - пълна = балончета в корема след това, постоянно бълбукане и болка от това
- болка в гърлото от интубацията
- болка в главата от упойката
- болка при всяко сатаване след това
- не мога да си представя да ми дадат бебето след 3 дни - 100% ще ме хване следродилна депресия
- това че ще знам че няма да видя детето си веднага след като изплаче (ако е пълна упойката)
на спинална не бих се подложила заради 2 случая на познати- едната не я хвана упойката, а я хвана вече в стаята- не си усещаше краката милата доста време.Не бих дала да ми вкарат игла в гръбнака  Naughty

Та нормално ще е при мен де  Crazy Laughing

# 734
  • Стара Загора
  • Мнения: 12
Здравейте момичета.И мен много ме е страх и колкото повече наближава ме обзема някаква паника. Praynig Но трябва да се държим геройски  Praynig
МИЛА и аз съм от Ст.Загора и прочетох , че пишеш за някакъв магазин с англ.стоки.Ще ми кажеш ли къде се намира .
Лека вечер на всички и да се наспинкате   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт