Мога ли да си спася семейството?

  • 7 975
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 603
Здравейте,

Имам желанието да помогна на една моя много близка приятелка и с нейно съгласие ще споделя историята й тук, за да ни дадете съвет.
Историята е следната: мацката е Жени на 22 г., среща своя  мъж на работа и пламва голяма искра между тях, всичко както си трябва и след 3 месеца заедно тя забременява по взаимно съгласие. Младежът е с 9 години по - голям от нея. Женят се се не след дълго. Всички са доволни и щастливи. Изведнъж той губи сексуално влечение към нея (породено от предпазливост покрай бременността). След раждането положението си остава същото в сексуален план и до този момент е имало ласки, целувки, внимание и секс от време на време, колкото да не е без хич. Във всяко друго отношение мъжът й е изряден, добър баща на сина си, загрижен изцяло към семейството си, никакви подозрения за изневери или нещо подобно. Лека полека започват да губят всякакви социални контакти и са се отчуждили така, нямала е комуникация между тях, той е бил неинициативен и апатичен. Оставял я е да поема инициативата за всичко, според мен лично, защото живеят с нейните родители. Жени го предупреждавала, че ако се продължава по този начин нещата ще завършат зле, че ако не се чувства като жена - желана и обичана няма да е с него занапред. Той не го  е приемал на сериозно и само казвал да спре да бръщолеви глупости, така се минала около една година, докато тя се опитвала някак си да говори с него , да оправят нещата, да отидат на специалист, но нищо не се променило. Не след дълго тя започва да го чувства като брат, без сексуални жеалния към него, и след толкова дълго време на отчуждение тя се обажда на първата си голяма любов, започват да се чуват и така пламва пак искрица между тях, но въпреки това Жени не иска да си съсипе семейството. Другият мъж й дава това, което й липсва и има много сериозно намерения към нея. Въпреки това тя с лека ръка не може да загърби брака си, изгубила е чувства към мъжа си заради отношенията към нея, но все пак имат дете и отговорност към него. Започва да поддържа много сериозни отношения с новия мъж, той иска от нея да се разведе и да са заедно като семейство. Но в един момент тя се замисля да не направи грешка, дали отново няма да е неподходящ човека, да не прибързва. До този момент с мъжа си са били в много лоши отношения, дори не са си говорили, всеки стои в различна стая, Жени се дразни от всичко в него. Един ден сядат да говорят сериозно и за първи път стигат до съгласие временно да се разделят като той да продължава да живее с детето, но да намалят контаките помежду си (с Жени). В същото време тя иска да ограничи контаките си и с другия мъж, за да е напълно сигурна в решението си.
Тя иска да запази брака в името на детето им, но е загубила всякакво желание към него. Не го усеща по никакъв начин като мъж, той за нея е приятел. Възможно ли е това да е нещо временно, да е провокирано от нещо подсъзнателно, като яд на това, че той не я е признавал като жена през цялото време, дали има спасение...дали биха й се върнали на нея чувствата.
Аз лично смятам, че проблема на Жени е подсъзнателен, сама се навива, въпреки че тя казва, че всичко за нея е приключило и няма връщане назад.
Точно затова пускаме темата, тъй като сме много пристрастни и двете и молим за странично мнение.

# 1
  • Мнения: 160
това май е пързалка

# 2
  • Мнения: 3 146
И защо Жени не пуска темата?

# 3
  • Мнения: 603
за съжаление не е, нека се включи някой адекватен, пързалящите се да си търсят друго занимание....

Жени е до мен сега и има рег тук, но познайте защо не я пуска тя....трудно ли е?!

# 4
  • Мнения: 39 331
Защо ?  newsm78
Ти и каза името, описа ситуацията. Ако има някой да се познава,  ще го направи .

# 5
  • София
  • Мнения: 9 517
Е, как хем приятел, хем не си говорят, хем брат, хем до толкова не се понасят, че стоят в една и съща стая  newsm78

Аз лично обичам да си говоря с брат си и приятелите си

# 6
  • Мнения: 603
Името не е толкова важно. Наистина звучи объркано. Все пак как да ви опиша цялата ситуация?! Чувства го като брат, защото не  може да има никакви сексуални контакти с него, като приятел, защото знае, че винаги би й дал съвет и би й помогнал. След последния им разговор са се разбрали напълно нормално и са взели някакво решение.

Моля дайте си мението, не мислете, че е пързална.

# 7
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Мога ли да си спася семейството?

A,  приятелката ти иска ли  Rolling Eyes 

Всъщност знае ли каво иска ?! Нека първо да е на ясно със себе си и тогава да взима каквито и да е решения  Wink


И дa не запази семеиството си поне ще има нормални приятелски отношения с бившия поне така  предполагам, от това което се подава като информация  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 603
В момента тя  иска да остане сама, но иска да чуе от странични хора, дали има надежда, дали има шанс да й се върнат отново чувствата.

Според мен също е много объркана.

# 9
  • София
  • Мнения: 9 517
Името не е толкова важно. Наистина звучи объркано. Все пак как да ви опиша цялата ситуация?! Чувства го като брат, защото не  може да има никакви сексуални контакти с него, като приятел, защото знае, че винаги би й дал съвет и би й помогнал. След последния им разговор са се разбрали напълно нормално и са взели някакво решение.

Моля дайте си мението, не мислете, че е пързална.
Отговорът е - не, не може  Peace

# 10
  • Мнения: 112
Това с третия човек съвсем е разбишкало работата и вече не мисли трезво, а влюбено.. Да си даде време, без външни намеси от изкушители, които сега и се струват мноого по-.. Тези решения не се взимат толкова лесно, пък и с бебе.

# 11
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
A , мъжа и иска ли , Rolling Eyes  
него устройва ли го такова съжителство  newsm78

Тя може да си иака , но за едно нормално сем. са нужни двама  Wink,
но не малко семействата (съдейки по мнения в др. теми) които си съжителстват за някакво "удобство" без любов   Crazy


# 12
  • Мнения: 603
Той е разбрал, че тя не го иска, чак в последните им разговори. Преди това си е мислел, че това което тя казва е само в момент на афект. Той иска да се оправят нещата, но явно незнае какво да направи. Не й е казал дали още я обича, а само че винаги ще има път към сърцето му.

# 13
  • Мнения: 3 641
Има много объркани моменти в тази история.Нещо не ми звучи реално

ПП:И аз съм Жени,ама добре че мъжът ми е мой набор и сексуалният живот ни е страхотен след раждането Laughing
Иначе това с имената е много некоректно.

# 14
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Ако един мъж иска да запази брака си , повярвай ми мн. добре знае какво да направи.



Цитат
Той иска да се оправят нещата, но явно незнае какво да направи. Не й е казал дали още я обича, а само че винаги ще има път към сърцето му.





Иначе това с имената е много некоректно.
Това е от новите правила тук  Whistling

Ако искам да попитам нещо тук и да остана анонимна , няма как да стане  Mr. Green
 


# 15
  • Мнения: 3 146
В момента тя  иска да остане сама, но иска да чуе от странични хора, дали има надежда, дали има шанс да й се върнат отново чувствата.

Виж, сигурно и ти разбираш, че самият въпрос е абсурден. Няма как човек да научи от хора, които изобщо не го познават, нещо, свързано с чувствата му. Това най-сериозно го казвам. Просто е невъзможно. Относно чувствата си човек трябва да се справя сам. Другият вариант в случая е, може би, семеен консултант, но трябва и мъжът да участва. Ние, непознатите, просто няма как да помогнем.

# 16
  • Мнения: 3 641
Дес, ясно. Учудих се защо се споменава сам оимето на главната героиня в историята, а на мъжът и не Simple Smile

# 17
  • Мнения: 539
Привет Hug.Съжалявам за това което се случва с приятелката ти,но не мога да ти кажа нищо окуражително.
Моя опит и наблюдения са,че така се случва почти винаги,когато връзката е започнала в ранните години на някой от двамата.Т.е те имат много неизживени моменти,много емоции които тепърва са им предстояли и това че в момента връзката с мъжът и е в някакъв застой,само катализира желанието и за живот,за  тези нейни липсващи моменти.
Божееее говоря като пенсионерка ooooh!
Отговорът ми е НЕ,според мен няма да си върне чувствата.Изчезнат ли един път,връщане няма.
Жалко за детето,ако решат да се разделят(а така не се живее ooooh!)

# 18
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
ни ти, ни тя.

# 19
  • Мнения: 66

Според мен лицето е едно и също!!!

# 20
  • Мнения: 603
хаха, смятам че ника, който си избрала не ти се връзва с размишленията  Mr. Green

# 21
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120

И така да е , нужно ли бе да го споменаваш  ooooh!


Анонимност тук , всяка забрави  Sunglasses

# 22
  • Мнения: 66

И така да е , нужно ли бе да го споменаваш  ooooh!


Анонимност тук , всяка забрави  Sunglasses

Ооо извинявам се, нова съм тук и не съм много наясно с правилата.

# 23
  • Мнения: 613
При такива проблеми ако човек желае да даде последен шанс на връзката и партньора се обръщат към специалист, а не към форум.

# 24
  • Мнения: 4 555
Тя не го иска, той не я иска... какво има да му спасяват на това семейство?
Забременяване на третия месец от познанствот на 22 години е много рисковано и общо-взето предопределено.

# 25
# 26
  • Мнения: 230
Не разбирам,защо като му се хойка на човек...търси съвети Crazy
И ако брака е само секс и хормони,ще взема да му плащам на благоверния.... Mr. Green Mr. Green

...Много моля,авторите на подобни тематики да изпипват докрай файлетоните си.....за да има вникване и очакван отговор.До тогава ще бъдем питанковци Outta Joint

Естел,метни и на---------------- сам... Crossing Arms Crossing Arms

# 27
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
За този бившия мъж в живота и нищо не се пише....Като е толкова ,,читав,,  и се чувства прекрасно ,защо не е създала семейство с него ?

# 28
  • Мнения: 5 370
Винаги съм се чудила как може хората да търсят съвети за нещо, което е тоооолкова строго индивидуално, че няма повече накъде. Бе хора, тук не става въпрос за дамски превръзки или картофи, а за СЕМЕЙНИ , ЛИЧНИ отношения. Винаги има много нюанси, които ние не виждаме и не усещаме, а и не е нужно.

АКо 5 ССФ ти кажат - разведи се, а други 7 те посъветват да си го караш двойно, ще ти олекне ли?

# 29
  • Мнения: 892
за съжаление не е, нека се включи някой адекватен, пързалящите се да си търсят друго занимание....

Жени е до мен сега и има рег тук, но познайте защо не я пуска тя....трудно ли е?!
[/quote
обясни и 4е първоначалния плам,се замества с рутина.Просто мъжа и не се вълнува като сексуален обект,но не отива да чука чуждо и да си дава там парите.Тази Жени ,може винаги да си намери допълнително секс,но може така да си затрие семейството.В крайна Хора сме,но сме с животински инстинкти.

# 30
  • Мнения: 5 370
Ах, виж ти, какво оправдание....
Значи, като мине сексуалния плам, секи си намира по чуждо и така-докато смъртта ги раздели?

Мно'о постно и типично мъжко обяснение. Ако го чуеш, обаче, от твоята жена, сигурно би подскочил до тавана.

# 31
  • София
  • Мнения: 23 097
Бих посъветвала героинята на разказа Жени следващия път да не бърза толкова да се залюбва и прави сватби, преди добре да опознае обекта на чувствата си  Peace
Така, както е описано положението, ми се струва неспасяемо, а и не виждам много смисъл да се спасява. А и тия братско-сестрински чувства направо ме хвърлят в джаза.

# 32
  • Мнения: 420
Да спасиш какво?

# 33
  • Мнения: 0
а бе не се пишат така пързалки бееееее  Joy  Joy Joy Joy

# 34
  • София
  • Мнения: 23 097
NEMO, като ни въведоха рестрикции в подфорума, по цяла нощ ще мислим за качествени пързалки, така, че хем да не ни хванат, хем да си чешем хубаво клавиатурите в темата  Grinning Скукаааа...

# 35
  • Мнения: 0
NEMO, като ни въведоха рестрикции в подфорума, по цяла нощ ще мислим за качествени пързалки, така, че хем да не ни хванат, хем да си чешем хубаво клавиатурите в темата  Grinning Скукаааа...

някой слънчев ден ще пусна и аз пързалка ... ще ползувам моята регистрация , ще кръстя темата 'пързалка' и пак ще ви хвърля в размъсъл .... обещавам  Peace

# 36
  • Мнения: 66
NEMO, като ни въведоха рестрикции в подфорума, по цяла нощ ще мислим за качествени пързалки, така, че хем да не ни хванат, хем да си чешем хубаво клавиатурите в темата  Grinning Скукаааа...

някой слънчев ден ще пусна и аз пързалка ... ще ползувам моята регистрация , ще кръстя темата 'пързалка' и пак ще ви хвърля в размъсъл .... обещавам  Peace

Нямам търпение да дойде този ден!

# 37
  • София
  • Мнения: 23 097
Обещал си!  Crossing Arms  Grinning

# 38
  • Мнения: 0
Нямам търпение да дойде този ден!

Татти - също  Mr. Green


да - не се отмятам но ще трябва да я барна все пак .....да нИ съ Зложим  Mr. Green

# 39
  • Мнения: 4 555
обясни и 4е първоначалния плам,се замества с рутина.
E, за тази работа не се ли налага да мине малко време. Те са направили бебето на третия месец от познанството си, самото то още е малко, а вече са минали и разговори и любовници и какво ли не. Значи бая бързо е дошла рутината. Толкова бързо, че чак да се зачудиш дали не си е била там от самото начало.

# 40
  • Мнения: 142
Айде честит първи сняг !!!
И за да поддържаме разговора - да спаси семейството с брат си - че хората не живеят цял живот с братята и сестрите си  Mr. Green
Тя с любовник, той не - щот тя така си мисли, айде нема нужда. Пък и дори да е така - въпрос на време е .
Живеят с родители, ми нормално да няма секс, то момчето се притиснява  Mr. Green
Айде да спра, че някой ако припознае благоверната си, понеже и той пуска теми тук, щот нали не си говорят, ще се възползва от някой съвет  Laughing

# 41
  • София
  • Мнения: 23 097
Айде честит първи сняг !!!
И за да поддържаме разговора - да спаси семейството с брат си - че хората не живеят цял живот с братята и сестрите си  Mr. Green
Joy
Докато зацепя, си помислих, че става дума за кръвосмешение  Laughing

А нямаше ли кой да каже на младата приятелка Жени, че не всичко е мед и рози в живота. То тя самата не знае какво й се иска, пък ние ли да й кажем.

# 42
  • Мнения: 66
Тази тема още ли съществува?

# 43
  • Мнения: 165
Понеже темата ме интересува и вярвам, че се касае за истински проблем, а не за пързалка, ето какво намерих в нета: подобни кризи се дължат на "т.нар. синдром на уморената домакиня и синдром на деловата умора, които са често причина за занижения сексуален интерес към любимия ни човек".

Ето и целия материал, където даже има рецепти за справяне с проблема  Wink

http://gotvach.bg/n6-11576-%D0%94%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%B0_%D0%B7 … D0%B8%D0%B4%D0%BE

# 44
  • Мнения: 142
Не че нещо, ама...................... айде да се замислим малко. Били са заедно 3 месеца през които са се виждали и кат всяка прясна връзка секса е бил в основата на всичко - тук не казвам, че няма тръпка и т.н. После бременност и всичко свързано с нея и хоп при свекъра и свекървата. Ми не мисля, че щом са стигнали до тук една добре подредена чиния ще ги превърне във влюбени гълъбчета, имайки предвид, че който каквото му липсва, си го търси вече навън

# 45
  • Мнения: 230
брех,Немо пак гуру го раздава Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy
...късно чадо се включваш,късно Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 46
  • Мнения: 2 746
Абе,  кой и гледа детето на Жени, докато тя хойка с любовника си? М?

 Явно семейните и ангажименти са малко, щом и остава време да се търкаля с друг мъж....

# 47
  • Мнения: 8 894
Пързалка или не, не успях да дочета историята.
Не можеше ли малко по-накратко? И детето остава някак съвсем между другото.

# 48
  • Мнения: 2 175
Абе,  кой и гледа детето на Жени, докато тя хойка с любовника си? М?

 Явно семейните и ангажименти са малко, щом и остава време да се търкаля с друг мъж....

Доста злобно, не мислиш ли?
Нали живеят с родителите, а и мъжът би могъл да си гледа детето сам от време на време..

Иначе на въпроса на авторката:
Не, не може.
Загубено е безвъзвратно. И е безсмислено.

# 49
  • Мнения: 2 746
Абе,  кой и гледа детето на Жени, докато тя хойка с любовника си? М?

 Явно семейните и ангажименти са малко, щом и остава време да се търкаля с друг мъж....

Доста злобно, не мислиш ли?
Нали живеят с родителите, а и мъжът би могъл да си гледа детето сам от време на време..



Не е злобно. Това е самата грозна истина. А това, че мъжът и гледа детето, докато тя отишла да се **** - no comment! Ако бяха разведени, тогава ОК, но при положение, че делят все още общ дом..... Naughty

# 50
  • Мнения: 142
eee, той нали уж не знае къде ходи, сигурно е на кафе с  приятелка  Laughing

# 51
  • Мнения: 2 175
Не разбрах кое е грозната истина? Че мъжът й я е смазал психически, щото вече не му е ставало от нея? Имаш ли представа какво значи това? Да си млада, задрава, права, че и добре изглеждаща - и мухльото да не може да се оправи сам с възприятията си?
Да не говорим, че изобщо не го вярвам това, че седи на сухо.. Twisted Evil

# 52
  • Мнения: 2 746
eee, той нали уж не знае къде ходи, сигурно е на кафе с  приятелка  Laughing


Кафенце, дааааа  Laughing

 4470 1dating luvbed Rage Laughing

# 53
  • Vienna
  • Мнения: 519
3Ащо ти е да спасяваш такова семейство?
ПиШеШ един списък плиусове и минуси и решаваш можеШ ли да живееШ още поне 10, 15 години така. Какви компромиси си готова да направиШ? И как ще се 4увстваш с тях..

# 54
  • Мнения: 3 641
Абе,  кой и гледа детето на Жени, докато тя хойка с любовника си? М?

 Явно семейните и ангажименти са малко, щом и остава време да се търкаля с друг мъж....
Имаше една подобна тема. Мацката беше с дете на 5 месеца и го оставяше на свекито Mr. Green

# 55
  • Мнения: 2 746
Абе,  кой и гледа детето на Жени, докато тя хойка с любовника си? М?

 Явно семейните и ангажименти са малко, щом и остава време да се търкаля с друг мъж....
Имаше една подобна тема. Мацката беше с дете на 5 месеца и го оставяше на свекито Mr. Green


Якоооо! Mr. Green

# 56
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Не вярвам, че Жени е" приятелката". За мен авторката и Жени са един и същи човек. Не зная дали е пързалка, но ако не е - от тази връзка нищо повече няма да се получи. Жалко само за детенцето...

# 57
  • Мнения: 755
Изаура не е бременна от Леонсиьо , а от брат му... Laughing
Хм.. извинете, но не се сдържах. Laughing
Бракът е финито. Да вземат да плеснат с ръце и да разрешат ситуацията , че детето като порасне само ще тегли от тяхната нерешителност. Crossing Arms
Винаги има начин, дори и при разделени родители. Какво сте седнали да ожалвате детето, много по-добре усмихнати и приветливи разделени родители, отколкото ненормални отношения и напрежение в дома. Peace

# 58
  • В.Търново
  • Мнения: 6 687
Няма надежда!Как може да се върнат чувства,които вече са си отишли?!Бягай и се спасявай,момиче! Peace

Общи условия

Активация на акаунт