Идеи за бизнес - 10

  • 51 799
  • 751
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 092
Жени, има и "отворени" комплекси, аз съм в такъв, всеки магазин си е с отделен достъп от улицата, снимка има в блога,линк към който бях пуснала в миналата тема.
Другото не се ли нарича базар, дето са много сергийки/щандове/помещения с един достъп от улицата, изключвам моловете.

Блу може и да има, но повечето МОЛОВЕ и търговски комплекси освен сумата за наем подписват и договори   за плащане на суми, които са за общите части и за мен те не са никак малки (поне там където съм проверявала).
Инъче и за достъпа до магазините си права, но честно казано аз си представих  тези по-често срещаните търговски комплекси, в които само част от магазините имат директен достъп отвън. За мен лично търговският комплекс е по-скъпото ррешение, но то си зависи и от стоката.

# 61
  • Мнения: 2
Зависи с какъв капитал разполагаш. В МОЛ ще ти струва много повече откриването. Затвореното и разработеното е нож с две остриета. Зависи от опита ти и от възможностите ти.


Ще тегля кредит, който ще бъде според това какво точно искам да направя. В смисъл не ме спира размера на кредита. Опит нямам никакъв. И точно това малко ме плаши и най-много клоня за кварталното кафене, за да натрупам такъв...

# 62
  • Мнения: 157
Какъв тип кафе си го представяш? Колко голямо, каква квадратура? Какво ще предлагаш? Алкохол ще има ли/ бира? Сладкиши и торти?  Сандвичи? Разкажи повече - ти самата как го виждаш?

# 63
  • Мнения: 175
Момичета супер сте,благодаря ви zа отговорите.  bouquet
За мен беше  въпрос ,тъй като фирмата с която искам дa работя ,имат и от двата обекта в ДЕ.( и в търговски център и в magazin на улица)
Според тях вървял повече този в търговският.
Аз все още се чудя,как да походя с тях.
Имам две възможности.
Първата е, да им помогна те да отворят филиал в България и аз да работя за тях(на заплата) с тяхното име.
И вторият в собствен магазин ,като просто внасям от тях.
Вие как мислите ,кой вариант е по-удачен?

 

# 64
  • Мнения: 157
Кой е по-удачен, ти ще кажеш.
Ако си техен представител, почти не поемаш рискове.
Ако сама внасяш, имаш малко по-голяма свобода, но и поемаш негативите на един нов бизнес в условия на растяща безработица и липса на политическа възможност за реализиране на някаква икономическа визия за развитие.
Напоследък ми се наложи да гледам по-глобално на нещата и видях наличие на някакво желание, но липса на всякакви възможности в настоящото управление на страната. Това е лошо за малките бизнеси като нашите и означава само едно - ще се стараят да взимат колкото е възможно повече от все още работещите малки фирми. Те големите, с големите задължения към НАП, НОИ и др. държавни институции ги прехвърлиха на социално слабите и ще им вземат опинците, както казват в Дивия Северозапад  Mr. Green
Справка - Диневи брадърс

# 65
  • Мнения: 2
Какъв тип кафе си го представяш? Колко голямо, каква квадратура? Какво ще предлагаш? Алкохол ще има ли/ бира? Сладкиши и торти?  Сандвичи? Разкажи повече - ти самата как го виждаш?


Ако е квартално, да речем с 5-6 маси. Ще има алкохол и торти. Сандвичите още ги обмислям... Иначе това, за което споменах - разработеното е доста голямо. Може би има 150 кв.

За първия вариант колко пари ще трябват ориентировъчно според вас?

# 66
  • LOST
  • Мнения: 12
Какъв тип кафе си го представяш? Колко голямо, каква квадратура? Какво ще предлагаш? Алкохол ще има ли/ бира? Сладкиши и торти?  Сандвичи? Разкажи повече - ти самата как го виждаш?


Ако е квартално, да речем с 5-6 маси. Ще има алкохол и торти. Сандвичите още ги обмислям... Иначе това, за което споменах - разработеното е доста голямо. Може би има 150 кв.

За първия вариант колко пари ще трябват ориентировъчно според вас?
Към 7-8-9000лева със втора ръка мебели и уреди.

# 67
  • Мнения: 1 092
Tu Сafe много зависи, за да направиш нормално картално заведение с 5-6 маси в празно помещение 20 - 30 х лв (бар, машини, чаши, маси и столове, добър санитарен възел, първо зареждане... и още и още). Ако е посредствено може и по-малко.
Разработеното зависи от какъв ремонт има нужда. 150 кв м какво значи? Цялото помещение, търговската зала? И какви мебели си представяш - канапенца, масички  и столчета?
С какъв персонал смяташ да работиш? Тортичките собствено производство или ще се свърже с цех? Витрина за тортите....
Първо си отговори на някой важни въпроси и  си представи какво всъщност ще правиш.

# 68
  • Мнения: 6 207

Ей, това е супер непрофесионално. Явно все още има хора, които си мислят че в бизнеса облагите от него и името, което градим нямат тясна зависимост. Имат и то голяма. В случая няма да се учуда да има оправдания от типа : лоша партида материал, кофти условия на съхранение, транспорт, некъдърно производство от страна на работници...независи от мен - това ако сте решили да имате успешен бизнес и добро име сред клиентите е забранено да се помисля, а камо ли да се казва като оправдание. След като продавате определен продукт или услуга трябва да се научите лично да поемате отговорността за неговото качество. Така е в бизнеса няма оправдания, а поемане на отговорност. Просто след като тази дама е решила да постъпи така (да се покрие) сега ще си носи и негативите към бизнеса и по точно продукта й, защото съм сигурна, че след като е подходила така в този случай дори не се е и замислила, че по този начин зачерква Пловдив като пазар на продукта си.
[/quote]
ти не знаеш за какво става въпрос въобще
каза ми не можело да бъдел мухлясал  #Crazy аз и още 20 човека около мен са сигурно сляпи.
щели да дойдат да си поговорим - какво да си говорим с тях? мнооого жалко.
вече съм абсолютно убедена, че ако на някой не му върви бизнеса 99% от проблема е в него и никъде другаде

# 69
  • Мнения: 157
Сладкарницата в нашия комлекс - 6 маси, хладилна витрина за торти, бар-обзавеждане, климатик, кафе-машина, рекламни лепенки с името и надписи, първо зареждане - 20 000 лв. (ако са ме излъгали, значи и аз вас ви лъжа). Витрини за безалкохолно, мисля, че й дадоха дистрибуторите на безалкохолно, но мацката има и хранителни стоки на 10-15 метра от сладкарницата - през шосето.
Не си си изяснила концепцията
кои ще са твоите клиенти

Кафене тип сладкарница
Клиенти - Майки с деца, семейства, хора от квартала, а не големи компании, решили сутрин да си изпият кафето в приятна обстановка
зареждане - торти, пасти, тарталети, кексчета, кремчета и т.н. (торти ще ти се поръчват и за празници и рож. дни, ако намериш добър производител), кафета, капучината и от сорта, сандвичи, безалкохолни, снаксове, няколко вида бира за татковците .....
Възможност за организация на почерпки за детски рождени дни - да не се бърка с детски център.

Кафене, тип "капанче"
Клиенти - лятото - всички хора от квартала ще го посещават, ако сложиш дървени маси и пейки, баварски комплекти. Въпросът е какво ще правиш зимата? Рискуваш кварталните пияндета да си го направят лоби бар  Mr. Green, което ще ти изгони останалите клиенти. Но пък успееш ли да оцелиш баланса, това е по-печелившия вариант, особено, ако изброените по-долу аламинути умеете да ги приготвяте вкусно и сравнително евтино.
Зареждане - цаца, картофки със сиренце, бира, алкохол, дробчета, кашкавалчета и сиренце пане и др. аламинути, някоя салатка.

Малко офф - Още няколко изречения и си стана бизнес план, ще взема да кандидатствам и аз за кредит  Joy

Та кой тип го мислиш това, кварталното?

Последна редакция: пт, 29 окт 2010, 20:17 от lady_Blu

# 70
  • LOST
  • Мнения: 12
Lady_Blu не е тук мястото ама да питам ти като пусна анкета "колко е оборота  на магазина ви", дали пусна и "колко е оборота в кафето ви" защото си написала:
/"Всъщност може да се пусне и отделна анкета за кафетата и павилиони тип "Бърза закуска", защото доста от дамите са се ориентирали и към този бизнес.
ПП Ориентирах се и пуснах анкетата"/.
Да търся ли, че нещо не намирам...

# 71
  • софия
  • Мнения: 56
еко моделина, ей така на да й помогна да си разработи продукта
първата партида беше много ронлива, подмени я
втората е перфектна, но мухляса цялата
Каспър, извини ме за въпроса, ама аз като художник адски се вълнувам за какъв точно продукт става дума, не на дамата, а като идея какви точно пропъртиси има това нещо в оригинал, защото издирвам пластична маса, която да се моделира лесно, да не се нацепва при напластяване и съхнене, да може да се боядисва и да е дълговечна. Няма значение дали се пече или съхне на въздух ... май стана мнооого Simple Smile

# 72
  • Мнения: 157
Темата е старичка вече.
Не съм пускала за кафетата, сега ще видя какви съм ги къдрила.
Ако искаш, пусни нова тема, онази вече не е актуална, а виждам, че доста хора се връщат към нея, явно всеки се нуждае от сверяване на часовника.

# 73
  • Мнения: 6 207
еко моделина, ей така на да й помогна да си разработи продукта
първата партида беше много ронлива, подмени я
втората е перфектна, но мухляса цялата
Каспър, извини ме за въпроса, ама аз като художник адски се вълнувам за какъв точно продукт става дума, не на дамата, а като идея какви точно пропъртиси има това нещо в оригинал, защото издирвам пластична маса, която да се моделира лесно, да не се нацепва при напластяване и съхнене, да може да се боядисва и да е дълговечна. Няма значение дали се пече или съхне на въздух ... май стана мнооого Simple Smile

ами нещото се казва еко моделин - не лош пластилин в кофти опаковка, но на мен би ми вършил работа, плюс че имам места където и л***но да сложиш, ще се продаде. в случая буквално точно така се получи. Joy

# 74
  • LOST
  • Мнения: 12
ох аз само успявам да се запиша , но кога ли ще успея да прочета ?кога написахте толкова много Laughing

Хм, бизнеса не спи... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт