Идеи за бизнес - 10

  • 56 074
  • 751
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 60
Бонжур-а и в София си отива , разпродават ...

# 466
  • Мнения: 2 033
http://www.pari.bg/article/2010/11/25/Galerija_Otkrivane_na_magazini_Lidl
http://dnes.dir.bg/news/otkrivane-supermarket-lidl-hipermarket-7501132?nt=4

Днес е имало и едно друго откриване.
Кадрите са като от някакво сражение. Ужас.

Маргало, да знаеш, че пролетта мислим да дойдем към Русе, ще ти се обадя, тамън да запознаем наборите. Горе главата, моля те. Hug

# 467
  • Мнения: 5 462
http://www.pari.bg/article/2010/11/25/Galerija_Otkrivane_na_magazini_Lidl
http://dnes.dir.bg/news/otkrivane-supermarket-lidl-hipermarket-7501132?nt=4

Днес е имало и едно друго откриване.Кадрите са като от някакво сражение. Ужас.

Маргало, да знаеш, че пролетта мислим да дойдем към Русе, ще ти се обадя, тамън да запознаем наборите. Горе главата, моля те. Hug
Какво ??

# 468
  • Мнения: 6 207
Маргало, много тъжно... Това или е някаква пералня за пари или страшно сбъркана бизнес идея.


не е нито едното, нито другото
и е хубаво когато квалифицираш нещо, поне да си имаш бегла представа от него, а не просто да прочетеш няколко реда в интернет

# 469
  • Мнения: 2 033
Какво е тогава?

# 470
  • Пловдив
  • Мнения: 349
Маргало, много тъжно... Това или е някаква пералня за пари или страшно сбъркана бизнес идея.
не е нито едното, нито другото
и е хубаво когато квалифицираш нещо, поне да си имаш бегла представа от него, а не просто да прочетеш няколко реда в интернет
И на мен ми стана интересно какво е според Каспър. Тези обекти струват милиони, а после стоят полупразни. От какво печелят собствениците им? От наеми? Хората се бият за евтини банани и краставици, а не в моловете за скъпите дрехи. И не го казвам от няколко прочетени реда, а от преки наблюдения. Всички молове са на външни инвеститори. Защо не инвестират в производство, земеделие, селско стопанство, а се влагат огромни суми пари, които се избиват след много години...? Това не намирисва ли малко?

# 471
  • Мнения: 342
Маргало, много тъжно... Това или е някаква пералня за пари или страшно сбъркана бизнес идея.
не е нито едното, нито другото
и е хубаво когато квалифицираш нещо, поне да си имаш бегла представа от него, а не просто да прочетеш няколко реда в интернет
И на мен ми стана интересно какво е според Каспър. Тези обекти струват милиони, а после стоят полупразни. От какво печелят собствениците им? От наеми? Хората се бият за евтини банани и краставици, а не в моловете за скъпите дрехи. И не го казвам от няколко прочетени реда, а от преки наблюдения. Всички молове са на външни инвеститори. Защо не инвестират в производство, земеделие, селско стопанство, а се влагат огромни суми пари, които се избиват след много години...? Това не намирисва ли малко?

Ами то ще се разбере, но вече ще е късно...

# 472
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Моловете според мен са нещо като доматите преди 15ти на години. Няма една година домати, следвщата година всичко живо по селата само домати гледа... цената и успеха на начинанието са ясни.

Сега с моловете - имало ги назапад, време им било - айде по един на всеки 200 000 души /произволна цифра/, а  за квадратурата на калпак съвсем не мога да гадая, но колко празни молове има.... за мен е недомислено. Още не съм видяла мол пълен при откриването,  а има още много на който им предствои откриване...

# 473
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Извинявам се че питам тук, но все пак може някой да помогне. Интересувам се от къде мога да си поръчам картонени кутии съвсем обикновенни по мой размер. Искам да си намеря фирма на която да поръчвам периодично например по 100тина бройки. Също така кутиите може да са някакви стандартни, но ако на мен ми допаднат супер.
От нета съм си насъбрала телефони и контакти, но ако някоя тук може да сподели от личен опит ще съм благодарна   bouquet

# 474
  • Мнения: 5 710
При нас големите търговски центрове ( молве, както ги наричате) са извън самия град. Някъде по перифериите, където може да се използват големи площи за много хиляди паркоместа. И принципно обслужват не само самият град, ами и съседните населени места. Така повечето хора ходят извън града, за да пазаруват, в града остават малко  по-малки търговски центрове. Всичко това убива центъра и там остава само администрацията, някои барове - традиционното място за шопинг, разходка, програма изчезва просто.Там така или иначе трудно се паркира, паркингът струва пари на час и т.н. Затова например в съседния град общината взе решение да стимулира максимум центъра, като например в определени часове не се плаща за паркиране, магазините им така и така фалираха, но се разисква какво може да се развива ( например търговия с местни работи, да кажем някакви магазини за специално вино, енотеки, пастичерии , специален хляб и т.н). Така че всъщност тая тенденция е много тъжна особено за мащабите на един град от 150-200 хил. души и много важно човек да си обмисли какво ще прави и да гледа да не му се се пресекат пътищата с големите вериги, молове, марки и т.н., освен ако не мисли да се устрои там.
До моят град се строи ултра-МОЛ, стотици магазини вътре -  никой не го иска тоя МОЛ, но напредват. Бяха ги хванали в някои нарушения, те бутнаха сигурно рушветите на който трябва и продължават да го строят

# 475
  • Мнения: 2 033
Права си, 10 c's. Тук все още се крепи(м) дребния квартален търговец.
Някои хора предпочитат нас, защото е предвидимо колко ще изхарчат, докато в големите магазини трябва по-дебело портмоне, защото прекаляваш  Crazy. И други причини естествено има. Да не изброявам.

Исках да кажа една идея за бизнес, снощи гледах френската ТВ.
Има някакъв абсолютен бум в продажбите на палта от естествена кожа, норки, лисици и пр.
На който не му е проблем да изтребва животните заради кожите, да си търси купувачи и да стартира фермата. На мен ми е проблем.

# 476
  • Пловдив
  • Мнения: 344
Извинявам се че питам тук, но все пак може някой да помогне. Интересувам се от къде мога да си поръчам картонени кутии съвсем обикновенни по мой размер. Искам да си намеря фирма на която да поръчвам периодично например по 100тина бройки. Също така кутиите може да са някакви стандартни, но ако на мен ми допаднат супер.
От нета съм си насъбрала телефони и контакти, но ако някоя тук може да сподели от личен опит ще съм благодарна   bouquet


http://www.europages.eu/firmen-ukazatel/did-15/hc-15220/cc-BGR/rezultati.html дано ти свърши работа

# 477
  • Мнения: 2
Извинявам се че питам тук, но все пак може някой да помогне. Интересувам се от къде мога да си поръчам картонени кутии съвсем обикновенни по мой размер. Искам да си намеря фирма на която да поръчвам периодично например по 100тина бройки. Също така кутиите може да са някакви стандартни, но ако на мен ми допаднат супер.
От нета съм си насъбрала телефони и контакти, но ако някоя тук може да сподели от личен опит ще съм благодарна   bouquet


Мога да ти ги направя. Имам машина за малки тиражи, в печатница няма да ти правят такива бройки. Аз си правя за мене, имам няколко щанци, които могат да ти свършат работа - ако не ще направим. Пиши ми на лични, ако те интересува.

# 478
  • Мнения: 53
И аз не мисля, че Русе е тъжен град! Simple Smile В МОЛа тепърва ще се напълни може би с разни маркови работи, KFC, McDonalds и т.н.

# 479
  • Мнения: 1 543
И аз не мисля, че Русе е тъжен град! Simple Smile В МОЛа тепърва ще се напълни може би с разни маркови работи, KFC, McDonalds и т.н.


 newsm62 newsm62 newsm62

Благодаря ти че ме разсмя Joy

Общи условия

Активация на акаунт