Какво чудо ми дойде до главата..

  • 10 321
  • 214
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 12 677
Ами я си представи, че на тия жени всеки ден по 17 пъти им се случва това. Не ще побеснея, ами...

# 106
  • Мнения: 4 965
...
Ако наистина е спешно, и някой е запушил колата ви, единственото, което правите е да хукнете да търсите паркиралия, а не да си вземете такси, например? Thinking



Т.е. ако наистина ми се налага да тръгна спешно, трябва да хукна да търся такси из квартала или да се прибера вкъщи и да чакам такси на повикване минимум 5-10 мин., за да не наруша спокойствието на някой, който е неправилно паркирал пред гаража ми. Или винаги на излизане трябва да нося пари за такси и да разполагам с някакъв фонда за такси при спешност винаги в задния джоб...
Страхотна идея!!!
Не питам. Това са само изводи и констатации.

# 107
  • Мнения: 226
Направо. Представям си се в ситуацията.  Бързам, отивам в магазина да я търся, нищо. и след малко ми се появява важно, важно, носейки торбичката с покупките и ми заявява, че е бременна.  

Обаче все пак си е бременна и то напреднала, колкото и дори да е нагла и да движи важно, важно, айде да не защитаваме агресията към нея. Вярно, че е можела по друг начин да реагира, другаде да спре(щото чак пък да е нямало, може би това е било баш пред магазина, в съседна прякя, все щяло да има),първо да се извини, не да сочи бременността си при вече завързал се скандал, тъй като явно останалите не ги притеснява този факт, защот 100% са забелязали и пак са се развикали и т.н. но жената си е в деветия месец, аз не смятам, че тя е била права, но че не бива грубости към нея, 100% държа, че не бива.

# 108
  • Мнения: 521
 Rolling Eyes Предния пост ме убеди, че всъщност да си агресивен е най-малката беда.
Ок, продължавайте да си живеете така, но после не се чудете защо децата се пребиват взаимно в училище, защо слушате за убийства и прочие прекрасности.
Крушата си има опашка.

Трещи, тия жени знаят къде живеят, предполагам не е трудно да си монтират едно от онези метални колчета с катинар. Никой няма да спира пред гаража им, и готово.
Относно парите в джоба и търсенето (изчакване) на такси няма да издребняваме. Вадите си някакви неща от джобчето със семки, само за да оправдаете едно нелогично поведение.

Последно- не оправдавам липсата на известно възпитание у авторката, нито изблиците на съпруга й. Просто ми е чудно защо така лековато го раздавате, при положение, че никой не е застрахован от такова нещо.

Продължавайте с лая, може и да Ви донесе някакво удовлетворение. Peace

# 109
  • Мнения: 12 677
Ама чакайте сега, кой оправдава агресията.
Говорим, че трябва да се спазват законите и да се съобразяваме с другите.
Насърчавайте я, ама моля, дайте си адресите, другият път да паркира пред вашите гаражи. 

# 110
  • Мнения: 5 370
Аз за пореден - и последен път - казвам - кой от нас тук е убеден, че нещата са се случили точно по описвания начин?

След това и въобще ще напусна темата, повече локуми не ми се разтягат.

# 111
  • Мнения: 6 627
Smartie нито са и изтекли водите нито е загубила бебето си, нито и е било лошо, нито е болна.
Жената си е пазарува СЪЗНАТЕЛНО е спряла там където и е удобно на нея СЪЗНАТЕЛНО не е казала ,че колата е нейна.
Не пише да са я заплашвали, обидили са я .

И слава Богу, че не са се случили тези неща. Ако бяха обаче? Знаете как бушуват хормоните на бременна жена...И какво ако е просто обида? За 10 минутно забавяне, и очевидно нечие нежелание да се извини, са си стрували всички тези простотии?
Стига бе, вие ме шашнахте тотално. Shocked
10 минути едва ли са били .
Не знам как бушуват хормоните на бременна поне аз не съм си мислила ,че понеже чакам дете мога да си правя каквото ми е удобно и хората да ми отвръщат с усмивка.
И защо да ходя да търся такси като си имам кола ?

# 112
  • София
  • Мнения: 1 649
Явно не са му помогнали стероидите, щом жените са му нанесли телесни травми  Laughing. Ох, не искам да се смея ама иначе ще се разрЕва Wink.


Абе не се знае дали не са, нали по-младата се оказала с мистериозна "подутина на главата" - той не я бил направил, ама айде де, може пък от простотия да й се е подула главата...

# 113
  • Мнения: 4 916
По-вероятно е децата да се пребиват в училище, ако майките им са като авторката и им набиват в главичките "никога не се извинявай, каквото и да оплескаш, все ти трябва да си отгоре, пък ако трябва баща ти ще дойде да набие другите."

# 114
  • Мнения: 1 547
На тази авторка нищо нямаше да й стане да каже едно "извинете"

В нейния свят големите кореми са красноречиво извинение за всичко. Дори за съзнателно нарушаване на писаните правила за паркиране. Не заради изтекли води, подчертавам, а заради лично пазарувателно удобство.

# 115
  • Мнения: 4 965
Rolling Eyes Предния пост ме убеди, че всъщност да си агресивен е най-малката беда.
Ок, продължавайте да си живеете така, но после не се чудете защо децата се пребиват взаимно в училище, защо слушате за убийства и прочие прекрасности.
Крушата си има опашка.

Разбира се!
Подобни проблеми ще има винаги, когато човек съзнателно отказва да си отвори очите и да види, че съществуват и други хора, и други проблеми, а после и биячи да си праща!
Съобразителността със състоянието на един изисква и съобразителност със състоянието на околните.

Смарти, не си вадя случайни примери, а дадох много конкретен - прочети го пак как едни такива съзнателни 10 мин. съсипаха буквално живота на мои близки!
А и тук ситуацията е описана само през погледа на авторката и пак прави впечатление нейното и на мъжа й поведение, докато поведението на жените /макар и не особено възпитано/ е било реакция на нейното и на мъжа й поведение. Много ми е интересно как те биха описали случилото се!

# 116
  • Мнения: 521
 Joy Какви биячи, какво затваряне на очи.
Ако темата е пусната с цел да се направи експеримент, определено успя. Laughing

# 117
  • Мнения: 7 122
Каквото повикало, такова се обадило...
Важно е да се спаси човек от синя зона и да спре в магазина ако може с колата.
А останалото е плод на силна емоция. "А сега ще ви издам на другарката и ще видите вие"

# 118
  • Мнения: 46 572
...
Ако наистина е спешно, и някой е запушил колата ви, единственото, което правите е да хукнете да търсите паркиралия, а не да си вземете такси, например? Thinking


Това значи през ден да ползвам такси, при положение, че имаме кола. И това с телефона пак е досадно, някой си отишъл да си пазарува, аз ще трябва да се набутвам с телефонни разговори, да е веднъж, както и да е, не съм за тоя стотинки, но вярвай ми, пред гаражите се паркира непрекъснато!

Никой не оправдава другата страна, не бъркайте нещата. Само казваме, двете страни са с абослютно еднакво възпитание. По-точно липса на възпитание.

Гледам, че мъжът й има време да ходи да разправя, да поеме пазаруването щом толкова й е тежко и непосилно.

# 119
  • Мнения: 226
Това ми напомня на една тъпа случка, която ми се случи преди време с пенсионер идиот, който беше решил, че целия свят му е длъжен и тъпа продавачка, която тръгна да ми държи сметка с думите: "Ама моля ви се, той е възрастен!" Е и? Аз пък съм бременна, при това бях със сина си? Е, и? Да си ги мерим правата, кой има по-голяма право да... (паркира където си ще, да стои седнал в автобуса, да използва тоалетна, да стои на пейката, да мине пръв на опашката... и т.н. ситуации колкото щеш). За мен тия идиотщини с отстъпването са ми адски дразнещи. Мразя да ми стават в автобуса, мразя да ми предлагат да предредя хората, защото съм бременна или с детето си. Всички бързаме, всички чакаме, всички сме изморени и не ни държат краката, всички си плащаме. Но това не значи, че трябва да се мушнеш пред опашката и да гледаш гузно хората без дори да кажеш едно "Извинете!" или да вдигнеш скандал в автобуса, защото никой не ти бил станал. Или да постъпиш като в коментираната ситуация.

И аз съм бременна, при това с дете! Оу, това брои ли се две точки бонус? Значи мога без нужда да предредя поне двама на опашката, да дигна два пъти повече хора от местата им, да паркирам на две места като арабин в пустиня?
А дали номера минава и в съда се чудя?  newsm78 Примерно да счупя на някого главата и после да се извиня и да кажа, че е било от хормоните и да ми се размине. Айде моля ви се!  Stop

Май доста хора са пропуснали да научат думичките "Моля" и "Извинете". Не са трудни за произнасяне, даже не съдържат "р". Няма да се затриете, ако започнете да ги използвате.

Сега се сещам за една ситуация... Grinning Mr. Green Mr. GreenС племенничката ми, която живее в Германия, се прибираме за лятото в Бг със самолет. Аз за пръв път съм с нея сама и ми е леко притеснено и тя казва, че и се пишка. Отиваме - 3-4 човека на опашката. Пускат ни да минем и всичко е ок. Обаче пази боже да бях срещнала теб пред врата и да се напишка Рая, защото все пак малките деца знаеш ли колко могат да стискат. И после да си чакам пак на опашката, че да я преоблека - картинка щяхме да сме  Mr. Green Laughing

Извинявам се за офф-а, обаче ми стана много смешно като си го представих, никви лоши чувства към авторката.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт