Защо е неприемливо бабите да отглеждат внуците?

  • 22 440
  • 535
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 10 993
Аз също бих гледала внуци, ако снахите искат. Смятам, че ще е удоволствие. Освен това когато си баба не възпитаваш, не чистиш,не переш, не готвиш, а само водиш по разходки, или по училища и други мероприятия.  Аз например искам само такава помощ, за да свърша другата работа.
Пари за сега изкарвам, надявам се това да продължи да е така, защото сега по ред причини не спестявам, но все пак да имам време да спестя за луксозен старчески дом.

# 496
  • София
  • Мнения: 62 595
Глупости! Тези, които не са бедни, а богати, пак се взират в битовизмите и кой какво дал и на кого дал, просто тогавва нулите в числото са повече. Може да не е проблем да си наеме бавачка, но пак ще гледа какво и как се дава на другите братя и сестри, на другите внуци и какво и кой ще наследи.

# 497
  • Мнения: 46 520
Старите хора могат да имат претенции за гледане, дондуркане и прочие, всеки път ти се обяснява колко си неблагодарен...
Да се помогне на човек от семейството заради старост и здравословен проблем не е същото като на млади и здрави хора да им се гледат децата по задължение. Поне за мен има огромна разлика.
За метрото - очевидно не са видели, че си бременна.

Понеже социалният статус на голяма част от населението в БГ е нисък, хората са се втренчили в някакви битувизми- кой кого гледал, какво дал, какво не дал, дали му станали в метрото и как един ден щели да опрат до него и видите ли тогава щели да видят те...
Не мисля, че разковничето е в това, защото и хора с висок социален статус казват - аз какво дадох/направих за теб, пък ти... И съвсем не говоря само за българи.
Егоизъм и изкривени разбирания, които се предават като наследство.

# 498
  • София
  • Мнения: 30 142
Всъщност няма смисъл да разказвам. Явно хората са различни и виждат нещата по различен начин. Редактирах.

Не се сърди, човече го е казала много точно.

Последна редакция: нд, 20 авг 2017, 14:52 от missence

# 499
  • Мнения: 225
Само дето в България в старчески дом, доколкото знам, се ходи с яко връзки. Мисля, че тук не е лесно да се уреди. Нека по-вещите по въпроса да се изкажат. missence, бъди спокойна, нашето семейство е широко скроено и помагаме повече, отколкото някога ни се е помагало. Нямам намерение да давам повече лични примери. Но както казах- човечност трябва да има и от двете страни, всеки според възможностите си. Свекърва ми работи, не винаги има възможност ако ми изскочи нещо да гледа малкия, тогава се спасявам както мога и не правя физиономии, че не ми се угажда. Ако майка ми не е изпитвала към мен майчински чувства 25 години, няма как аз да изпитам дъщерни чувства на стари години. Съжалявам, но чак такъв кон с капаци не съм. Не се сърди, човече, много пъти съм била болна и ми е било трудно да си гледам детето, не помня да съм тропала с краче. Може и ние да сме млади, но това не ни застрахова от здравословни проблеми.

# 500
  • София
  • Мнения: 30 142
Цитат
missence, бъди спокойна, нашето семейство е широко скроено и помагаме повече, отколкото някога ни се е помагало.
Аз съм спокойна. Използвах изказването ти като основа на моята теза. Изобщо не ме интересува какво е семесйтвото ти. Това си е ваша лична работа.

# 501
  • Мнения: 21 469
В тая тема се говори за някакви много грозни човешки отношения.
Но ако хората са общо взето читави, за нашите условия, в които и физическата и емоционална близост между родители и деца традицонно е доста по-голяма е съвсем нормално и общоприето както бабите и дядовците да гледат внуци, така и децата им да се грижат за тях при болест и старост.
Внуците само печелят от близост и обгрижване, а колкото до хоспис и старчески дом, трябва да му е изпила чавка ума на човек,  да смята, че това е подходящо място за достоен завършек на живота на възрастен и безпомощен човек. Там се отива само при крайна принуда и абсолютна невъзможност човека да бъде обгрижван у дома си или в семейството, това у нас са ужасни места.

# 502
  • Мнения: 225
То и мене не ме интересува какво ти е семейството и какви са ти родителите... както каза това си е ваша лична работа. Разбрахме всички, че си широко скроена.

# 503
  • BG
  • Мнения: 892
Аз пък нека съм дребнава и егоист, но вече не ми пука. Защото от грижи и мисли за другите, все аз да помагам и да не бъда на никой в тежест се докарах с високо кръвно на 30+ години и куп още болежки. Все пак искам да съм жива за да мога да отгледам сина си.Та дотук бях с благотворителността, пък нека не съм "голям" човек! Въобще не ми дреме вече за мнението на хората. Peace

# 504
  • София
  • Мнения: 30 142
То и мене не ме интересува какво ти е семейството и какви са ти родителите... както каза това си е ваша лична работа. Разбрахме всички, че си широко скроена.
Колко съм широко скроена, не знам, но такива чудеса, за които се изписа тук, не са ми идвали дори наум.

# 505
  • Мнения: 9 903
'Не бийте децата си, защото те ще ви избират старческия дом'...

# 506
  • Мнения: 10 993
От темата разбрах, че широко скроен човек е да не очаква помощ от родителите за отглеждането на децата, но когато родителите имат нужда, да им се помага. За мен това е удобен човек, а не широко скроен.

# 507
  • София
  • Мнения: 30 142
От темата разбрах, че широко скроен човек е да не очаква помощ от родителите за отглеждането на децата, но когато родителите имат нужда, да им се помага. За мен това е удобен човек, а не широко скроен.
Аз пък разбрах съвсем друго нещо. Значи и при четенето с разбиране хората сме различни.

НСЧ го е написала преди няколко поста.

Скрит текст:
Старите хора могат да имат претенции за гледане, дондуркане и прочие, всеки път ти се обяснява колко си неблагодарен...
Да се помогне на човек от семейството заради старост и здравословен проблем не е същото като на млади и здрави хора да им се гледат децата по задължение. Поне за мен има огромна разлика.....

# 508
  • Мнения: 54 448
И аз мисля като Човечето и Мишенце.
Едно е да помагаш на стар и немощен човек, друго е на млади хора, които просто искат да се разтоварят от детето.

# 509
  • Мнения: 10 993
Все пак съм права, значи като си млад и нямаш право да искаш да се разтовариш от детето, но като си стар трябва да искаш помощ, защото такава ти се полага. Както има бавачки, така има и болногледачки.

Общи условия

Активация на акаунт